Smrtgasmus

• Nový Zéland Deathgasm

Brodieho, který je ve městě nový, rychle sblíží společná láska k metalu s místním outsiderem Zakkem. Když ale tihle dva metaloví nadšenci nevědomky přivolají zlovolné síly, jejich sny o slávě nejspíš budou muset jít stranou. Střední škola je peklo! Metalista Brodie je vyvrhelem v moři sportovců a roztleskávaček, dokud ovšem nepotká spřízněnou duši v dalším metalovém fanouškovi Zakkovi. Když si Brodie se Zakkem založí vlastní metalovou kapelu, jejich odpor k předměstské pustině je zavede k záhadné partituře, která prý poskytne neomezenou moc každému, kdo ji zahraje. Jenže hudba přivolá také prastarého pekelného démona, který ohrožuje samotnou lidskou existenci. Jejich spolužáky i příbuzné posednou démonické síly, které jim vyrvou oči a promění je ve vraždící maniaky... a to je jenom začátek! Brodie, Zakk a jejich partička přátel teď musí zastavit síly čistého zla dřív, než pohltí celé lidstvo. (Cinemax)

jojinecko

Keby sme s partiou videli tento film na strednej, tak je to KULT najväčší:) Je viac ako jasné, kde autor čerpal inšpiráciu, je to B-čková kopírka maestra Jacksona, z doby, keď zo všetkých a všetkého striekali hektolitre krvi. Mňa viac ako slasherová časť bavila tá metalová, kde sa robila napr. prdel z Immortal (znalci vedia:)). Čisto priemerné dielo, z ktorého však ide láska k väčšinovo podradným žánrom a aj preto sa mi na to pozeralo pozitívnejšou optikou ako väčšine:) ()

Pítrs85

Brutal as Fuck! Představte si scénu, kde mladej metloš mlátí starýho démona... dildem (mno ještě je tam pak scéna, kde druhej metloš démona tím dildem ubodá, ale obávám se, že by to nevyznělo tak, jak by mělo... :-). Tak přesně o tom je DEATHGASM (a to DEATHGASM musíte přečíst takovým tím metalovým hlasem, kde zpěvák zpívá, jako kdyby chtěl vyblejt všechny vnitřnosti). Novozélanďani se zase a opět vytáhli, tenhle filmeček si totiž nic nezadá s o mnoho slavnějšími Jacksonovými Bad Taste nebo (a hlavně) Braindead, jde vidět, kde bral rejža inspiraci. Super, jeden z nejzábavnějších hororů tohohle járu, "I'm the Devil, I love Metal!" ()

Xeelee

[Podzimní sklizeň FOD 2015] Taková nízkorozpočtová béčková pohodička plná démonů o těžkém údělu nepochopenýho a trpícího metaláka bez holky. Je to docela vtipný, jen to proboha neberte moc vážně :D Nechtěl bych být análně penetrován motorovou pilou. ()

eraserhead666

"Všechno velkýma, malý písmena jsou pro kundy." OK, TAK JO. METALISTA, CO SVÉ DISKOHOLCE NABÍDNE K PŮJČENÍ CD ANAL CUNT. JOP. MÁTE-LI RÁDI METAL NEJTVRDŠÍHO RAŽENÍ A HORRORY, TOHLE JE HODNĚ DOBRÁ KOMBINACE. DOBRÉ MASKY, DOBRÉ TRIKY, DOBRÉ GORE, SLUŠNÝ HUMOR. VHODNÁ ODDECHOVKA, KDYŽ SE VRÁTÍTE DOMŮ V NOCI Z KONCERTU A JSTE JEŠTĚ POŘÁD NABUZENÍ. 3,5* ()

JASON_X

Nějak mě ty horrory často zklamávají, tak jsem to zkusil s horrorovou komedií a nechybil jsem. Dostal jsem nepřebernou spoustu skvělých scén a hlášek, jejichž síla i hustota sice postupně poněkud slábla, ale i přesto si v rámci žánru udržel tenhle film vysoký nadprůměr zábavnosti až do konce. Je znát, že ho vyráběli fandové do béček. Přemýšlím, co se mi v něm tak líbilo nejvíc... No třeba umlátit někoho jeho vlastní utrženou rukou je fajn gag a potěšila mě samozřejmě i obouruční práce motorovkami, ale asi ještě nezapomenutelnější bylo likvidování démonů umělými pyji a venušinými kuličkami... tedy spíš koulemi. ()

ancientone

Nový Zéland sa do sveta žánrovej fúzie čiernej komédie a gore horroru zapísal dvoma nezabudnuteľnými filmami P. Jacksona - Bad Taste a Braindead. Novozélandský návrat do danej žánrovej sféry má však bližšie o oživovaniu tradície amerického "metalového hororu", než jacksonovskému majstrovstvu vo výstavbe gagov a práci s labužníčkou nechutnosťou. ___ S metalovou hudbou sa v Deathgasm, podobne ako napr. v americkom Trick Or Treat (1986) narába žánrovo ľahostajne a s obludnou dávkou ideologického anachronizmu. Spojenie sa s ňou je automaticky spojením sa so zlými silami, snímka oživuje spoločenskú atmosféru konzervatívnych 80-tych rokov a napája ju na hororové rutinérstvo, rovnako zaseknuté v ôsmej dekáde 20. storočia. Snímka tak pôsobí relatívne zábavne a efektne v prvom pláne, ako samostatný záblesk na súčasnej "splatter-comedy scéne", avšak pri pokuse o jeho vsadenie do širších súvislostí neprekračuje hladinu nižšieho priemeru. ()

Morholt

Démonická nálož utopená v krvi a vnitřnostech, podbarvená říznými metalovými rify. Slušní herci, solidní gore a sem tam se člověk i zasměje. První polovina sice občas mírně haprovala, ale ve chvíli, kdy se zjevili pekelní vyslanci, které začnou hlavní hrdinové krosit vším, co mají po ruce, jsem se bavil na výbornou. Celkem příjemné překvapení. 70% ()

liquido26

Tvůrci mohli ještě trochu víc přitlačit na pilu (obrazně i doslova) a vymačkat z toho ještě pár kapek krvavé zábavy navíc. Nicméně to bylo úžasný béčko, který mi trochu dalo vzpomenout na Todd a kniha čistého zla nebo Braindead. ()

kaylin

Pecka to úplně není. Na to to má až moc prvků, které mi trochu vadily - ten hlavní jsou digitální efekty, které jsou místy prostě otřesné. A ten tah na bránu není tak dobrý. Ale téma není špatné, provedení také ne a sem tam se člověk docela i zasměje. Parodování je tady prováděno hezky, že nemáte ani pocit, že by to bylo trapné, jako v klasických hororových parodiích. ()

contrastic

Pohodová podívaná, plná vtipných scén a hlášek, proložená metalovou muzikou, erotickýma pomůckama a gore. Fakt je to prdel....ale chápu, že né pro všechny :-) ()

topi

Kdo nevyrůstal na metalu a nezůstal mu navždy věrný, nikdy tenhle flák nepochopí. Těch narážek na všemožný kapely a vše, co k metalu jako celku patří, je tady i dobře zparodováno a nebere se smrtelně vážně, což je potom fakt zábavná prdel. Já jsem se nepřestával smát až do konce. K tomu pořádná porce splatter gore, plno démonů a zápletka evokující kulty jako Evil dead nebo Bad taste a je o zábavu stoprocentně postaráno. Pecka!!! ()

stration

U všech rohatejch a satanskejch modlách, to byla blbovina! Ale krutě zábavná blbovina. První polovina je dokonalá, pravidla metalu a všechno, co k němu patří, uvedení do děje, sympatické hlavní figury. Ve druhé půlce je to bohužel celkem sterilní metalová vybíjená okořeněná komediálními prvky, která už tak nezaujme a není originální, ale natočená je pořád pěkně. Celkově jde o lehký nadprůměr, ale když Heavy Metal Is The Law, tak jednu přihodím. ()

TheDon

Sice se to první třetinu trošku táhne, ale jakmile kluci zahrajou Black hymn, tak se to rozjede v solidní gore fest. Démoni parádní a robertková scéna musí vejít do análů. Nebo aspoň do všech uší. Vzhledem k tomu, že jsem v patnácti vypadal zhruba stejně jako Brodie a poslouchal Diamonda a Megadeth, nemůžu jinak než čtyři. Pár robertkama zacpaných míst to ale mělo, takže za mě 80% a příjemný překvapení. ()

C0r0ner

Ač takový příšerný metal neposlouchám, zazněla tam tak krásná definice, že mě mrzí, že jsem si ji nezapamatoval. Zbytek je parádní prdel a brutální řežba zombíků, která se bez problému vyrovná těm nejlepším kouskům v čele s Braindeadem. Krev, nadávání, metal, prdel jako svině - co víc bych si mohl přát? 100% ()

Wormboy

Ako pisal Jojinecko...metalova stranka filmu ma bavila podstatne viac, ako ta druha. Nahravanie klipu v lese, ci zmrzlina na lavicke su uplne genialne sceny, ktore vsak cloveku, ktory k tejto tematike nepricuchol zial nic nepovedia. No ale povedzme si, preco by Deathgasm pozerala taka Kama ;) ()

Mol

OH SHIT, THE MOON IS RED TONIGHT. WHEN IS THE DEVIL'S HOUR? THREE AM! THREE AM PACIFIC OR EASTERN RIME? DO DEMONS RECOGNIZE DAYLIGHT SAVINGS? Jako jo. Super béčko, ale bohužel se nevyhne digitálu, kterej to prostě shazuje, není nad figuríny, je to totiž něco hmatatelného a o to více legračního. Jinak nejvíc asi pobavil začátek, nahrávání klipu, první démon co vylekal Brodieho. Pak když se začali lidi proměňovat, tak to bylo už trošku divný. Ale fajn počin. ()

Khumbac

"Lebku ne, tu potřebuji kvůli zkouškám." Obřízka pilou, Bestiální blaho, Intesticid, Plavci porodními cestami, Božští prevíti, Anální bulimie....takhle se bude možná jmenovat příští kapela :) Jj metal je samá sranda. ()