Epizoda 7 (S02E07) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2017, 58 min

"Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně.(6.2.2018)

• salahadin

Česká televize v obsahu dílu svádí ke sledování větou: "Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík?" Tak si ten poslední díl pustím, abych se přesvědčil, co to v tom futrálu právník má, abych se dozvěděl, že se nic nedozvím. Zmizel kufr i jeho právník a tak si říkám, jestli nešlo ubrat tu hromadu vaty v předešlých dílech a trochu víc si povyhrát s rozuzlením. Parta středověkých hráčů larpu mě nechala mimořádně chladným.(25.2.2020)

Konec byl pěkný, byť bylo potřeba sem tam přimhouřit oko nad televizním zpracováním. Pointa byla působivá a typicky Strachovská, což mi sedělo. Škoda jen, že podobnou atmosféru neměly i ostatní díly série. V nich se zbytečně odbočovalo k lobistovi , který ve výsledku moc velký význam v příběhu neměl. I proto byl poslední díl uspěchanější a klidně by svou náplní vystačil na dva díly. Celkově mě na sérii i mrzela absence hlubšího vyšetřování. Remeš moc prostoru nedostal a přitom v první série bylo sledování vyšetřovatelů skvěle vykreslené. Druhá série celkově slabší, ale pořád to nejlepší co v televizi je k dispozici.(25.4.2017)

Říká se konec dobrý všechno dobré... Rozuzlení mysteriózní zápletky považuji za fakt velmi nápadité. Konečně někoho napadlo využít námět z českou středověké historii. A rozhodně ta legenda není postavena na zcela nepravdivých informacích. Ty ostatky posledního z Přemyslovců se totiž skutečně nedochovaly. A napínavý ten díl rozhodně byl. I když některé kroky majora Remeše postrádaly trošku logiku a byly přeci jen dost riskantní A taky škoda, že se vůbec neozřejmila ta zápletka kolem lobbisty. Proč po něm Sucharda vlastně šel? Ale celkově se mi tento díl fakt hodně líbil a rozhodně vylepšil můj celkový dojem z celého seriálu.(24.4.2017)

Šifra mistra Leonarda hadr. Konec trapný, všechno trapné? Nadšený jsem nebyl, pořádný šokující a dechberoucí závěr se dnes nekonal. Je zvláštní, že nám v obsahu ČT prozradí, že konec nám toho prozradil stále málo, ovšem toho jsem se po minulém dílu obával. Příběh se sice autorům nerozsypal v rukou, vše do sebe zapadlo, ale s pachutí nepovedené pointy.(24.4.2017)

• - Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)