Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyšetřování případu série vražd se blíží ke konci, všechny díly skládačky do sebe logicky a naprosto přesně zapadají. Přesto major Remeš (J. Langmajer) upozorňuje na malou, ale zásadní nesrovnalost. Otevře tím Pandořinu skřínku. Novopečený milionář Emil Zachariáš (M. Donutil) zjišťuje, proč mu australský farmář odkázal část značného jmění. Policistům se podaří rozluštit zkratku na prstenu se zeleným kamenem. Místo řešení ale přichází další otázky. Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík? A co vlastně čeká dítě, které se má v budoucnu teprve narodit? (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká televize v obsahu dílu svádí ke sledování větou: "Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík?" Tak si ten poslední díl pustím, abych se přesvědčil, co to v tom futrálu právník má, abych se dozvěděl, že se nic nedozvím. Zmizel kufr i jeho právník a tak si říkám, jestli nešlo ubrat tu hromadu vaty v předešlých dílech a trochu víc si povyhrát s rozuzlením. Parta středověkých hráčů larpu mě nechala mimořádně chladným. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy. ()

Reklama

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :) ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Říká se konec dobrý všechno dobré... Rozuzlení mysteriózní zápletky považuji za fakt velmi nápadité. Konečně někoho napadlo využít námět z českou středověké historii. A rozhodně ta legenda není postavena na zcela nepravdivých informacích. Ty ostatky posledního z Přemyslovců se totiž skutečně nedochovaly. A napínavý ten díl rozhodně byl. I když některé kroky majora Remeše postrádaly trošku logiku a byly přeci jen dost riskantní A taky škoda, že se vůbec neozřejmila ta zápletka kolem lobbisty. Proč po něm Sucharda vlastně šel? Ale celkově se mi tento díl fakt hodně líbil a rozhodně vylepšil můj celkový dojem z celého seriálu. ()

jefff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec byl pěkný, byť bylo potřeba sem tam přimhouřit oko nad televizním zpracováním. Pointa byla působivá a typicky Strachovská, což mi sedělo. Škoda jen, že podobnou atmosféru neměly i ostatní díly série. V nich se zbytečně odbočovalo k lobistovi , který ve výsledku moc velký význam v příběhu neměl. I proto byl poslední díl uspěchanější a klidně by svou náplní vystačil na dva díly. Celkově mě na sérii i mrzela absence hlubšího vyšetřování. Remeš moc prostoru nedostal a přitom v první série bylo sledování vyšetřovatelů skvěle vykreslené. Druhá série celkově slabší, ale pořád to nejlepší co v televizi je k dispozici. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama