Epizoda 7 (S02E07) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2017, 58 min

Říká se konec dobrý všechno dobré... Rozuzlení mysteriózní zápletky považuji za fakt velmi nápadité. Konečně někoho napadlo využít námět z českou středověké historii. A rozhodně ta legenda není postavena na zcela nepravdivých informacích. Ty ostatky posledního z Přemyslovců se totiž skutečně nedochovaly. A napínavý ten díl rozhodně byl. I když některé kroky majora Remeše postrádaly trošku logiku a byly přeci jen dost riskantní A taky škoda, že se vůbec neozřejmila ta zápletka kolem lobbisty. Proč po něm Sucharda vlastně šel? Ale celkově se mi tento díl fakt hodně líbil a rozhodně vylepšil můj celkový dojem z celého seriálu.(24.4.2017)

Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy.(9.8.2018)

Je mi jasné, že nemohli nič prezradiť skôr, a už vôbec nie to podstatné. Keby takto vyzerali všetky diely, bolo by to takmer dokonalé. Takmer, až na Vilhelmovú s pištoľou v ľavej ruke. Nie všetko je dokonané, škoda, že sa do toho viac neobula tá historička, jej vysvetlenia mohli byť niečo ako Trojan v prvej sérii. Ale záver má aj pekne našliapnuté na sériu tretiu. –––– Pokud je to tak, tak jediná osoba, která připadá do úvahy, je král.(24.4.2017)

"Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně.(6.2.2018)

Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :)(29.4.2017)

• - Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)