Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyšetřování případu série vražd se blíží ke konci, všechny díly skládačky do sebe logicky a naprosto přesně zapadají. Přesto major Remeš (J. Langmajer) upozorňuje na malou, ale zásadní nesrovnalost. Otevře tím Pandořinu skřínku. Novopečený milionář Emil Zachariáš (M. Donutil) zjišťuje, proč mu australský farmář odkázal část značného jmění. Policistům se podaří rozluštit zkratku na prstenu se zeleným kamenem. Místo řešení ale přichází další otázky. Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík? A co vlastně čeká dítě, které se má v budoucnu teprve narodit? (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi průměrně natočené finále. Něco se vysvětlilo, něco ne, něco nedává zpětně smysl, hodně postav je nakonec z dramatického hlediska zcela nevyužitých a zbytečných, a nakonec jsme se vlastně nic nedozvěděli. Záběr na těhotnou novinářku jsme všichni dozajista čekali a zdá se, že budeme mít nový rytířský řád, remešovský. V těch chvílích už to celé působilo tak pateticky, až jsem měl pocit, že jde o cílenu parodii. A mrzí mne, že spousta linií nebyla dohraná. Třeba lobbista měl v seriálu největší prostor, a nakonec se s ním stalo co? Nebo ostravský polda - kdyby byl obyčejný nájemný zabiják, asi ho taky nechá bratrstvo odkrouhnout, ne že mu nechají hromadu peněz z investic. A manželka o tom věděla/nevěděla? Vypadala spíše vysmátá. A co na to paní archeoložka? A kam zmizeli její kolegové, s nimiž otevírala hrobku? O rytířském řádu bych se rovněž rád dozvěděl o hodně víc... Atd. Stejně mi ten závěr a rozuzlení přišlo hodně laciné, průměrné, bez drajvu, nemůžu si pomoct. V kryptě bych třeba čekal víc tajemna, vypadalo to však jako besídka žáků zvláštní školy... (První dojmy po zkouknutí.) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně. ()

Reklama

stration 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká televize v obsahu dílu svádí ke sledování větou: "Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík?" Tak si ten poslední díl pustím, abych se přesvědčil, co to v tom futrálu právník má, abych se dozvěděl, že se nic nedozvím. Zmizel kufr i jeho právník a tak si říkám, jestli nešlo ubrat tu hromadu vaty v předešlých dílech a trochu víc si povyhrát s rozuzlením. Parta středověkých hráčů larpu mě nechala mimořádně chladným. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :) ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama