Epizoda 7 (S02E07) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2017, 58 min

 • stration
  *****

  No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit.(25.4.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně.(6.2.2018)

 • otík
  ****

  Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy.(9.8.2018)

 • GeusX
  ***

  Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :)(29.4.2017)

 • rakovnik
  ***

  Šifra mistra Leonarda hadr. Konec trapný, všechno trapné? Nadšený jsem nebyl, pořádný šokující a dechberoucí závěr se dnes nekonal. Je zvláštní, že nám v obsahu ČT prozradí, že konec nám toho prozradil stále málo, ovšem toho jsem se po minulém dílu obával. Příběh se sice autorům nerozsypal v rukou, vše do sebe zapadlo, ale s pachutí nepovedené pointy.(24.4.2017)

 • - Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)