Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyšetřování případu série vražd se blíží ke konci, všechny díly skládačky do sebe logicky a naprosto přesně zapadají. Přesto major Remeš (J. Langmajer) upozorňuje na malou, ale zásadní nesrovnalost. Otevře tím Pandořinu skřínku. Novopečený milionář Emil Zachariáš (M. Donutil) zjišťuje, proč mu australský farmář odkázal část značného jmění. Policistům se podaří rozluštit zkratku na prstenu se zeleným kamenem. Místo řešení ale přichází další otázky. Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík? A co vlastně čeká dítě, které se má v budoucnu teprve narodit? (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi průměrně natočené finále. Něco se vysvětlilo, něco ne, něco nedává zpětně smysl, hodně postav je nakonec z dramatického hlediska zcela nevyužitých a zbytečných, a nakonec jsme se vlastně nic nedozvěděli. Záběr na těhotnou novinářku jsme všichni dozajista čekali a zdá se, že budeme mít nový rytířský řád, remešovský. V těch chvílích už to celé působilo tak pateticky, až jsem měl pocit, že jde o cílenu parodii. A mrzí mne, že spousta linií nebyla dohraná. Třeba lobbista měl v seriálu největší prostor, a nakonec se s ním stalo co? Nebo ostravský polda - kdyby byl obyčejný nájemný zabiják, asi ho taky nechá bratrstvo odkrouhnout, ne že mu nechají hromadu peněz z investic. A manželka o tom věděla/nevěděla? Vypadala spíše vysmátá. A co na to paní archeoložka? A kam zmizeli její kolegové, s nimiž otevírala hrobku? O rytířském řádu bych se rovněž rád dozvěděl o hodně víc... Atd. Stejně mi ten závěr a rozuzlení přišlo hodně laciné, průměrné, bez drajvu, nemůžu si pomoct. V kryptě bych třeba čekal víc tajemna, vypadalo to však jako besídka žáků zvláštní školy... (První dojmy po zkouknutí.) ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je mi jasné, že nemohli nič prezradiť skôr, a už vôbec nie to podstatné. Keby takto vyzerali všetky diely, bolo by to takmer dokonalé. Takmer, až na Vilhelmovú s pištoľou v ľavej ruke. Nie všetko je dokonané, škoda, že sa do toho viac neobula tá historička, jej vysvetlenia mohli byť niečo ako Trojan v prvej sérii. Ale záver má aj pekne našliapnuté na sériu tretiu. –––– Pokud je to tak, tak jediná osoba, která připadá do úvahy, je král. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama