Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

karelondatra

Mým pohledem je film přehnaně angažovaný, a tím si škodí. Jak je něčeho moc, jak se to cpe podtlakem, začíná to být otravné. Mám dobré rodinné animáky rád, ale tenhle mezi ty top neřadím. Ani mezi škváru, má něco do sebe, ale každou chvíli si hodí pod nohy klacky. Není to prostě film, který bych zhltnul jedním dechem. ()

sophianne

Netuším, proč je tohle tak populární. Animace je fajn a řekněme, že hlavní protagonisty bych skousla. Ani jednou jsem se nezasmála, necítila nějaké napětí nebo nedočkavost, jakpak tohle asi dopadne. První půlku jsem dala ze zvědavosti a druhou proto, jestli tomuhle dílku nekřivdím. Nebýt to animované, zvažovala bych spíš tak jednu hvězdu a další jsem přidala s vědomím, že family filmy nejsou mým šálkem kávy. ()

Mrliš

Není to tak povedené, jak jsem očekával. Nejlepší na celém filmu jsou lenochodi na úřadu. Ty mě od srdce rozesmáli. ()

floppy4

Na film ma ukecala frajerka (sam by som si to nepozrel) a po pol hodine zaspala, no musim uznat, ze aj sam som sa dobre zabavil a cenim tento sympaticky animak styrmi hviezdami. Celkom pozeratelna, jednoducha zabavka :) ()

Sissussina

Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla, a nejen to - Zootropolis bych mohla označit za svůj nejoblíbenější film vůbec. Nelze tomu vytknout snad nic, postavy jsou udělané bezchybně a dívá se na ně hrozně dobře, děj je zajímavý a člověka nenudí. Try everything je nádherná písnička a Shakira je skvělá jako Gazelle. Vždycky radostně zajásám, když se objeví inteligentní animák jako je tenhle. Navíc jsem se díky Zootropolis (znovu) zamilovala do furries. ()

Ramiel

Už dlouho mě nic nepobavilo jako tenhle animovaný film. Viděl jsem ho jak s anglickým, tak i českým dabingem. Oba dabingy jsou naprosto perfektní. Idris Elba jako chief Bogo je taková třešnička na dortu. Pobavily zejména scénky s Kmotrem a lenochody. ()

jan152 odpad!

Mohl to být slušný dětský film. Jenže je to primitivní výplach mozku multikulti propagandou. Proč musí všichni žrát jen rostlinnou stravu? Copak jí to taky nebolí? ()

james47

Velice příjemný film o zvířecí snášenlivosti. Malá králičice, která, zdá se, nic nemůže v životě dokázat, se vyšplhne na ty nejvyšší pozice a splní si sen, že chce dělat ze světa lepší místo, což se jí nakonec i podaří. Myslím si, že Oscar za nejlepší animovaný film je oprávněný. 80% ()

DavidAAAA

Na první, povrchní pohled, vcelku zdařilej animák. Na ten druhý pak ale velice temný nástin multi-kulti budoucnosti, kde celá jedna skupina zvířat se musí vzdát celého svého já, aby mohli multikulturně všichni spokojeně žít a tancovat. Hate free agitka, zákeřně a podle naservírovaná dětem jako animák. Předpokládám, že i my bílí se budeme muset vzdát všeho svého já, aby mohla být budoucnost takhle nádherná a býložravci ( doplňte kdo... ) se vlastně změnit vůbec nemusí. Film vidím jako nástin toho, jak to tady možná bude vypadat někdy v budoucnu, až se přizpůsobíme těm slabejm. A nějak ani moc vtipu v tom nevidím. ()

nufanek

Zajímavý svět zvířat, který ani na chvilku nenudí. Animace úžasné tak, že by člověk "mrkvičku" nejraději umuchlal hned na plátně, a krásné pohledy lstivého a vypočítavého lišáka jsou prostě perfektní. Určitě je nutno vidět vícekrát, protože napoprvé nikdy neuvidíte úplně vše, protože se na to nedá soustředit. Pokaždé objevíte nějakou zajímavost, která vás dostane a musíte se smát. Český dabing je taky hodně povedený, i když některé vtípky musely být zákonitě trochu jinak podány, ale i tak fungují dobře a člověk se královsky baví. Scéna s lenochody je nezapomenutelná a lišák je prostě lišák ("Myslíš si, že se počítá, když jde spát?") ()

Stalker85

No nevim teda...Je to takovej slabší průměr, dost slabší. myslim že dýlka stopáže tomu jen uškodila..109 minut je fakt dlouho i na spousty hraných filmů, natož pak pro animák. navíc scénář je taky dost slabej...a opravdu nedoporučuju dabing. jediná fakt pecka věc - vtip na dopravnim inspektorátu - tim uplně přišla o šmrnc. je to takový neslaný nemastný. malejm dětem a hormonálně nevyrovnaným těhulkám :) se to jistě bude líbit, je tam spousta zvířátek, ale pro většinu jinýho publika to bude poměrně nezáživná podívaná. ()

Tomas_313

Animovaný snímek Zootropolis si svůj úspěch vydobyl jak u diváků, tak u neoblomných kritiků a svůj triumf završil Oscarovou soškou za nejlepší animovaný film roku. Animátorům nelze upřít detailní perfekcionismus - od výstavby rozlehlého fikčního světa s množstvím nápaditých idejí po mimiku roztodivných zvířat je vše dokonale zpracované. Humor zpočátku funguje na výbornou, bohužel s přibývajícím časem se úsměvné gagy založené na implementaci vhodných zvířátek do reálných rolí a situací postupně omrzí ( výjimkou je nezapomenutelná scéna s lenochody, která redefinovala slovní spojení umřít smíchy ). Detektivní zápletka sama o sobě nezaujme a tak se při chvilkové absenci řádného vtípku dostaví i nudné pasáže. Skrze celý film se v umírněné míře zrcadlí téma xenofobie a rasismu, proti němuž ideologicky bojuje hlavní hrdinka s myšlenkou, že kdokoliv může být kýmkoliv. Závěrem vyvstane harmonické zakončení o rovnosti a nesmyslných předsudcích, které lze aplikovat na současné válečné a geopolitické konflikty ( viz. Sýrie, ISIS ). Zda se jedná o náhodu, či o úmyslný tah jasné není, rozhodně se ale závěr jeví jako důmyslné mravní poučení nejen pro děti. Zootropolis bez váhání doporučuji - nabízí úžasnou animaci, sympatické hlavní hrdiny, nezaměnitelné lenochody a několik vydatných vtipů. Jen škoda, že tvůrci často omílají všemožná klišé, odkazují či napodobují, ale sami kreativitou příliš nehýří. A to i přesto, že se jim podařilo vystavět kouzelnou fiktivní realitu, která skýtá nekonečné možnosti. 75% ()

yozka

Myšlenka špatná, provedení výborné. Je to slušná propaganda multikulturního soužití. Prorůstá do všech odvětví a tady je to hodně okaté. Jinak ale bohužel dobře udělaný film. V podstatě už od mala budou dětem vymývány mozky na všech frontách.. ()

Navys

Musím se smát...tohle že je jeden z nejlepších animáků?! Nevím jestli jsem neviděl jinou verzi než ostatní, ale tohle bylo hodně průměrný...vtipů tam moc nebylo a pamatuju si, že mě dostal jenom ten s lenochody...malinko to zachraňuje příběh, i když je to malinko cliché...popravdě bych se na to znovu už nekoukl a nedokážu pochopit, co na tom všichni vidí... ()

Ollivander

Klobouk dolů před tímhle animákem. V rámci žánru našlapaný příběh s vypiplanými kudrlinkami (nanuky!), super fórky s odkazy. Ale hlavně dokonale propracovaný fikční svět, do kterého jsou promítnuty nejrůznější reálie a neduhy současného světa reálného. Neuvěřitelně trefné! ()

Tobyseq

Po celkem dlouhé době animák, kterému nemám co vytknout. Animace je perfektní a hodně dobře to šlape. Všechny postavy jsou zábavné a je super se na celou Zootropolis dívat. Celé je to svěží a perfektní.. tleskám. Po dlouhé době animák, který mi alespoň trochu připomíná ty staré pecky. ()

Vaelor

Scéna s lenochody je pro mě, bezesporu, ta vůbec nejvtipnější scéna v historii filmu. Nikdy nezapomenu na ten nekontrolovaný nával smíchu, když jsme se na to s přítelkyní dívali poprvé. Jednoduše geniální! ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté