Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Bau.Baushka

Příjemně plující film na vlnách horké čokolády. Bavili mne především záběry na čokoládové bonbony, pralinky, figurky... nebo na papkající osoby :) Dějově lehce předvídatelné, ale nijak to není na vadu. Jediné mínus je chybějící "chemie" mezi Deppem a Juliettou. Určitě bych si na Deppově místě dokázala představit vhodnějšího herce. Ale celkově jsem s filmem spokojená. ()

Lula.cz

U tohohle filmu si nejde nedat nějaký ten čtvereček čekulády :) Juliette Binoche mi do Čokolády sedí přesně, je mi ohromně sympatická a jako fanynka Deppa nemůžu pohrdnout ani jeho přítomností. I když z plakátu bych čekala, že tam bude od začátku, ale chápu, že tak slavný ksicht se jim hodil k přilákání. ()

Meow86

Sladký Johny Depp, sladká Juliette Binoche a k tomu hořko sladké sedmdesáti pěti procentní čokoládově hedvábné pokušení, při kterém se, díky bohu, netloustne. Pastva pro oči pro notorické romantiky. Pojďme se napást. ()

kubilov

Fuuha. Tak na Čokoládu jsem dostával doporučení ze všech stran po dobu několika pár posledních let, až jsem si říkal, že je to nějaké celé podezřelé. Inu, nakonec jsem se na další z podivně přeslazených a přesentimentálních filmů představitele té nejčistší červené knihovny, Lasse Hallströma, podíval. No a byl jsem zklamán. Byl jsem opravdu zklamán, když odhlédnu od Hallströmova stylu, který mi asi dostatečně nesedí (až na výjimky - Gilbert Grape, Cider House, Unfinished Life), tak mě na Čokoládě nejvíce štval scénář, který je naprostá blbost. Dále pak otravná a nedostatečně zajímavá hlavní postava nezajímavé a otravné Juliette Binoche. Její filmová dcera Victorie Thivisol pak byla tím vůbec nejhorším co celý film obsahoval, to radši nechám úplně bez komentáře. Jinak abych jenom úplně nehejtoval, Hallström je režisérsky zručný, takže se film dá docela bez problémů dokoukat, vedlejší postavy jsou vybrané velice kvalitně (vynikající Molina, Carrie-Anne Moss, Peter Stormare a Judy Dench), takže jde v podstatě ve výsledku o průměr, který je zde jen nesmyslně přehajpovaný. Jo a abych nezapomněl, docela by mě zajímalo jaká jsou hlavní demografické a sociologické ukazatele u pětihvězdičkářů. Já bych si tipl, že nejběžnější typ bude mamina s dětma v pubertě, co je vystříkaná z Johnnyho Deppa, kterej se tu ukáže v polovině filmu a vůbec nic nestačí předvést. A to ještě v době, kdy to byl docela obstojný herec a ne chodící prodejná děvka s tunou make-upu na ksichtě. ()

lajkaof

Film sladký jako čokoláda.. Příjemně překvapil. Poutavé postavy, hezký příběh a tuna čokolády. To je moje gusto. ()

lobo87

Krásny príbeh s typickým rukopisom Lasse Hallströma. Skvelé obsadenie Juliette Binoche počnúc a Stormareom končiac... 75% ()

Paja55

Z filmu doslova pocítíte vůni čokolády. Doporučuju si k filmu sednou s horkou čokoládou, nebo jako já, s kafíčkem a tabulkou čokolády. Mimo nedočkavosti kdy se objeví Johnny Depp je film hezkou podívanou. Kontrast mezi svobodnou myslí, poslouchání svého srdce a konzervativnímu způsobu života. 75% ()

maestrotatum

Krásny príbeh o zaostalosti malomeštiakov, ktorých zmýšlanie je zviazané tradíciou a uniformitou v spoločenskom živote. Hlavný rozptyl je nevinná čokoláda, ako nám už napovedá názov filmu. Dej zachytáva vzťahy a súvislosti ludí a predsudkov. Čokoláda je presne tak dobrý film ako je dobrá táto pochutina. Herecké obsadenie poctivo vyskladané z viacerých národov už len dodáva tú špecifickú príchuť -príznačnú pre magickosť atmosféry zachytenej vo filme. Niečo ako ,,čili” v čokoláde :) Poctivých [86%] ()

Petr59

Zvláštní a svým způsobem pěkný film, který má určitou specifickou atmosféru.  Působilo to na mě celé depresivně a smutně. Žádná oddechovka.  Film je romantickým dramatem s tím, že romantická linka se objeví až  v poslední třetině (i s Johnny Deppem).  Uznávám kvality filmu, ale není to úplně můj styl. Cílová skupina diváků jsou tak ženy ve středních letech.  Málo akce, málo událostí, málo napětí, překvapivě i málo vtipu. Je to spíše o náboženství, morálce a společnosti, než o romantice a čokoládě. Ty hrají vedlejší roli.  Jako nějaká sonda do mezilidských vztahů u francouzského venkova je to fajn, ale není to úplně pro mě. Průměr a tři hvězdy. ()

Simako

Opět mě Johny Depp nezklamal!!! Pěkný slaďoučký film, jen se zakousnout. Pěkná atmosféra, podmanivá hudba, pěkné prostředí, krásná Juliette Binoche. Moc pěkné, za 4!! ()

nash

Krásný film, který mě připomněl Amelii z Montmartru. Oba dva filmy ve mě zanechaly hřejivý a optimistický pocit. Příběh vystavěný na rozporu mezi tradičními křesťanskými zvyklostmi a tím pravým "uměním žít". Lasse Hallstrom je velmi citlivý režisér, ale jeho film ani na chvíli nesklouzává k nějaké kýčovitosti. Navíc má velké nadání pro výběr herců. Julliete Binoche je ztělesněním života, za zmínku stojí i ostatní, především Denchová, Depp a Stormare. ()

AnnaW

Je to fajn, docela hodně fajn, ale že by mě to úplně srazilo do kolen slibovanými vášněmi, to ne. Mám dojem, že se tu o nich spíš mluví a že se o nich v souvislosti s filmem hlavně psalo, než aby z něj byly poznat. ()

Remielia

sksute si po tomto filme nedat hned aspon maly kusok niecoho sladke stavim sa ze nevydrzite:) je to skvely film s vybornou atmosferou maleho ospaleho mestecka ()

EvilEvE

jeden z mych nejoblibenejsich filmu..uzasna atmosfera..neodolatelnej johnny depp..krasnej film..5* si podle me zaslouzi.. ()

Iswet

Zažili jste někdy pohled na dítě, které praží po něčem, co právě vidělo a nemůže to mít? Tak takhle jsem se cítila, když jsem tento film viděla poprvé. Silná chuť dotknout se alespoň špičkou jazyka té božské chuti. Nejhorší na tom bylo, že žádnou čokoládu jsem v té době po ruce neměla. V ten okamžik bych asi kvůli tabulky, nebo alespoň malé kostičky dokázala vraždit. Výborný film, ke kterému bez tabulky čokolády raději ani neusedejte. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy