Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

xavierr13

Zvláštni, netypický film, ktorý vás musí zaujat. Pohodová atmosféra malého mestečka, okuzlujúci dej, skvelé herecké výkony a predovšetkým strašne veľa čokolády. Film, ktorý určite stojí za to pozriet. Ľudom, ktorí sú na diete by som však tento snímok nedoporučoval. Po pozretí tohoto diela, by mohli dostat neodolateľnú chuť na čokoládu a to by chudnutju určite moc neprospelo. ()

alambert

Vesnice zaostalá o sto let, červené kápě a severní vítr? Komu tady už ale totálně hráblo? Můj názor na tenhle film se dá shrnout jedním slovem. Nezájem. A nebo jednou větou: Ztráta důvěry v ČSFD komunitu :-D Jednu hvězdu dávám pouze za to, že církev je tady vylíčená jako něco v podstatě stupidního (což jistě je) a za to, že Johnny Depp dostal konečně nějakou normální roli, ze které mi nebylo vyloženě na zvracení. ()

Napospas

Sám jsem byl překvapený, když jsem měl na konci filmu čistě čtyřhvězdičkový pocit, i když jsem si jej celý váležitě užíval a fandil hlavním hrdinům. I když konci nemůžu nic vytknout, stejně bych dal o hvězdičku víc, kdyby film skončil o 10 minut dřív; dopadlo to jak to dopadnou mělo, ale něco tomu chybělo...to ovšem nemění nic na tom, že je Čokoláda velice příjemná a hřejivá pohádka, se sympatickými hrdiny, pomalu plynoucím dějem a krásnou atmosférou...prostě klasický Hallström :) ()

caroleen

Čokoláda dokázala nakombinovat takové ingredience, že divákovi se po ní sbíhají sliny a zároveň si na ní neskutečně pochutná. A o čem je řeč? Přeci o sladkém, slaném a hořkém. Sladká příchuť čokolády, optimizmu a důvěry sama v sebe hlavní hrdinky s hořkostí místních obyvatel, tamějšího života a i životního příběhu Vianne, se dohromady s trochou slané příchuti slz spojí v jeden neuvěřitelný celek, který bude dráždit vaše smyslové buňky až do úplného konce. ()

Heroine

Film má pro mne příjemnou atmosféru, výbornou režii a skvělé vedlejší postavy. Osobně nemám ráda ani Binoche, ani Lenu Olin, dokonce je ve filmech většinou nesnáším. Tady mi nevadila vcelku ani jedna, a když to doplnila skvělá Denchová, Mossová, Stormare a Depp, vcelku se na to kouká dobře. Zajímavé téma, a bavilo mne to i napotřetí. ()

GOREGASM

Hallstrom si opravdu vybírá tak různorodá témata, že každý jeho film je jedinečným zážitkem. V Čokoládě nám pod svým drobnohledem na ploše 121 minut nabízí chemickou reakci mezi ryze konzervativním francouzským městečkem a provozovatelkou obchodu s čokoládou, Vianne, jejíž pohled na svět je výrazně liberálnější. Hallstrom patří k režisérům, u kterých se stojí fronta na role a casting je díky tomu dokonalý. Ať už jsou to v hlavních rolích půvabná Juliette s vnitřně rozervaným Alfredem, nebo ve vedlejších rolích pirát francouzských řek Johny, nemoc tající Judy, či alkoholický násliník Peter. Čokoláda potom není v názvu zbůhdarma, naopak je tím tmelícím prvkem, který pro některé postavy znamená světlo na konci tunelu. 80% ()

jura-roy

V tomto filmu jsou zastoupené snad všechny druhy čokolády. Čokoláda je jako ztvárnění různých lidí žijících v malém městečku, kde každý má své chyby, ale v podstatě nikdo není uplný netvor. Tak jako čokoláda, některou milujete a jiná Vás neuchvátí, ale pro jiného to může být přesně naopak. ()

Evander

Příjemné, odpočinkové pokoukání. Závěr filmu mi však příliš nesednul a tak jdu s hodnocením trochu dolů. I přesto je to stále slušných 70%. ()

BOURQUE

Miss Vianne Rocher (alias J. Binoche), čo myslíte, ktorá je moja najobľúbenejšia čokoláda? Pomôžem Vám, to isté čo má rád pán Roux (alias J. Depp). Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Colleague

Jejda ta čokoláda mi dostala. Hned bych se nechal zlákat na mušličky. Mušličky jsou prostě daleko lepší než chodit ke zpovědi. Parádní trochu protináboženský film. ()

Rathalos

Cokolada je prijemny,mily,pohodovy,vonavy film,ktory pohladi vasu dusu i srdce,Juliette Binoche je carovna a ten jej usmev je uzasny,francuzske zeny maju svoje caro a Lasse Hallstrom je pan reziser...:-) ()

skleboun

nějak si nemůžu pomoct, ale nemám tomuhle filmu moc co vytknout :)) možná se na něj dívám příliš romantickýma očima :) ale přece - Juliette Binoche mi zaimponovala v roli cukrářky, která se v malé vesničce musí postavit proti zažitým tradicím a nepřátelskému starostovi v podání Alfreda Moliny, tuláka Rou(x)a (Johnny Depp), který je samozřejmě úžasně přitažlivý, jak už to jen Depp umí :) + spousty dalších postaviček z onoho malého městečka :) A k tomu připočtěte spoustu čokolády a krásnou hudbu a už není skoro co dodat - snad jen to, že i přes všechnu tu krásu nějak nemám chuť se k tomuto filmu zatím vrátit, což znamená, že se ještě nezařadil do mého TOP10 romantických filmů... ()

JimiH

Film sladký jako čokolada, pěkný příběh a vynikající ženské postavy, které někdy dost zastíňují i Deppa s Molinou. Velmi pěkný film s vadou na kráse, příšerně naivní konec... ale název filmu je sládký, tak proč by byl konec hořký? ()

valheru

jako vyložená romantická komedie mi to nepřijde. ovšem jako filmové dílko je to báječné. nevtíravý humor, skvělý alfred molina, j.d. mě v tomhle filmu nějak zvlášť ani oslnit nemohl. ()

Blaogranas

Příjemné, osobité, hezky zahrané. Bohužel jsem viděl česky mluvenou verzi a musím říct, že u některých postav (především dcery) byla volba dabérů opravdu nešťastná, ale přesto tento drobný nedostatek mé hodnocení neovlivnil. Celý film jsem zvědavě očekával jak to asi dopadne a dvě hodinky uplynuly jako voda. Závěr je možná zbytečný happy end, kterým nekončí ani samotná knižní předloha. I tak sympatické 4*. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy