Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Nethar

Příjemný film na večer, patří do té sympatické kategorie, na kterou se můžeme dívat se ženou společně. Zase tak úplně dokonalá sonda do duše konzervativního městečka mi to nepřišla, ale líbilo se mi to. Určitě to není naštěstí o tom, že by Johnny a Juliette celou dobu jezdili na lodičce a říkali si básničky. Přesto slaďoučké ;-) ()

laepus

Jeden z nejpříjemnějších a nejmilejších filmů, jaké znám. Velký podíl na tom má samozřejmě i hudba Rachel Portman. ()

Ollie235

,,I thought, oh, just one little taste, it can't do any harm. But it turned out they were filled with rich, sinful..." Neobvyklý film se zvláštní atmosférou náboženské francouzské vesničky. Bohužel to ale nebyl můj šálek kávy (nebo spíš horké čokolády). Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a celý děj mě příliš nebavil. Místy zajímavé a snad i trochu podmanivé, ale jednou stačilo. ()

Renfield

Co se čokolády týče, mám raději hořkou a tahle byla sladká až běda. Každopádně filmově se na to kouká moc hezky, kamera je stejně jako hudba parádní. Herecky krom Juliette Binoche zaujme i Peter Stormare a především "svůj" Johnny Depp, jehož scény patří k nejlepším. 65% ()

Phillo

Čo už, Hallstrom jednoducho má talent a dokáže ma upútať aj príbehmi, v ktorých sa nič závažnejšie nerieši (až na pár maličkostí ako je boj proti presvedčeniu celého mesta a pod.). Mňa aj tak vždy poteší vynikajúca Judi Dench, až potom nasledujú ostatní herci a herečky. Tak, ako ma zaujali Pobrežné správy to síce nie je (predsa len Spacey a Moore sú mi bližší) ale aj tak je to zážitok. 90% ()

Greg25

Po všech stránkách povedený a velmi příjemný film s podmanivými hereckými protagonisty (zejména vynikající Judi Denchovou). K tomu není co dodat 90%. ()

camper

Když jsem si tenhle film pořídil, začal jsem uvažovat, jestli jsem neudělal hloupost s koupí tohoto filmu (podle obalu to vypadalo na nějakou romantickou věc, co nemusím), ale hned po prvních minutách mi došlo, že zklamaný nebudu. Samořejmě, že o romantiku jsem nepřišel;). Jsem křesťan a nestydím se za to, ovšem v tomto filmu jsem se musel postavit proti církvi (samozřejmě proti té filmové). Lidé ve městě žili podle jejich starosty, resp. starosta jim svůj život vnutil. A řeknu vám, byl to suchar. Nemůžu jinak, než doporučit, takže všichni, co jste ho neviděli, honem do trafiky ho koupit ;) ()

Atheas

Kdo nedostal po tomto chuť na dobru čokoladku, tak ja se picnu. Skvělá atmosfera, ty chutě jsem si dokázal uplně jasně představit v parádní atmosféře filmu. Kde nechyběl zase temperamentní Johny Deep, který mě vůbec nevadí. ()

Ole92

Film který má dá se říct poklidný průběh od začátku do konce a myslím že jeho shlédnutím se nikdy nic nezkazí. ()

arcticsky

Když do pěkných obrázků a skvělých výkonů plejády elitních herců /vyzdvihuji zde Lenu Olin/ vlítne charismatický Depp, je rozhodnuto....80% ()

Chipešek

Příběh o tom, že stát si za svým názorem se vyplatí - i když vám někdy okolí dá to, že jste odlišní, pěkně pocítit. Geniální soundtrack. ()

Pavelos

Velice sladká a chutná pochoutka s lehkým nádechem hořkosti.. Atmosféra malého francouzského městečka je nezapomenutelná.. Všechno do sebe nádherně zapadá.. ()

Vesecký

Závěr poněkud americky sladkobolný, ale jinak příjemný film na pobavení, který měl základní nosnou ideu: kterak čokoláda přetluče zakonzervovanou měšťáckou společnost v jednom zapadlém městečku, ovládaném náboženským fanatikem. Čokoláda v jakékoliv podobě má moc a sílu přemoci zlo a zatuchlé myšlenky. Silná Vianne si postupně přes odpor starosty získává stále více oblíbenců a nakonec jí podlehne sám starosta. Člověk má zkrátka žít a užívat každého dne. I Vianne s sebou po světě nosí něco, co její život tíží - popel své matky. A když se nakonec její urna nešťastně rozbije, pochopí, co ji svazovalo ruce a její nohy nutilo potulovat se z místa na místo... - Jako vždy výborná J. Binocheová, snad jen ten Depp se svým ohonem (i s ohledem na věkový rozdíl) poněkud do filmu nezapadl. ()

petikacka

Další moje srdcovka...Moc jsem od filmu nečekala, ale nakonec jsem byla naprosto nadšená...Lasse Hallström točí prostě úžasně dramatické, ale přitom nesmírně laskavé filmy...A to se mi nikdy neomrzí...Za mě 100% ()

Warhorr

I když mě takto jednoduchý název trochu odrazoval, dostalo se mi vskutku velkého překvapení. Poutnice a neposedná Binoche se svoji dcerou cestují po Evropě a vždy si vyberou místo, které se jim zalíbí, otevřou si obchůdek s nejrůznějšími dobrotami a na pár měsíců setrvají na místě než jej následně opět opustí. Druhý poutník, Depp, zase putuje s ostatnímí kočovníky v loďkách a brázdí vnitrostátní řeky. Pak nadejde okamžik, kdy na sebe narazí v jednom zapadlém, avšak malebném francouzském městečku, kde není ani jeden z nich moc vřele vítán. Oba tak musí zápasit s nepřízní místních Asterixů a kdo ví, třeba jejich do té doby nekonečné putování provždy jednou i skončí a naleznou svůj klid. Upozorňuji dopředu, že nedoporučuji sledovat film, pokud máte v troubě zrovna celý koláč anebo jste ve stavu ketozy. 5/5. ()

Lukoye

Docela roztomilý film o hloubce ženské duše. Depp je dobrej cikán. Kdybych z tohoto filmu nevylez v půl jedný ráno a poslední co bylo ve spící Plzni otevřené byla jedna vostrá nálevna, určitě bych šel do cukrárny a udusil se čokoládou. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy