poster

Co žere Gilberta Grapea

 • USA

  What's Eating Gilbert Grape

 • Slovensko

  Čo žerie Gilberta Grapea

 • Slovensko

  Čo trápi Gilberta Grapea?

 • Velká Británie

  What's Eating Gilbert Grape

Drama

USA, 1993, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  *****

  Výborně natočený film, který je velice smutný, ale zároveň příjemně zábavný i potrhlý. Hudba s citem složená, naplno podporuje emoce. Herecké výkony jsou skvělé, dobře vykreslují charaktery postav. Leonardo DiCaprio tady má asi jeho nejlepší roli a nejlepší herecky projev, je tak ztřeštěný, jeho lezení do výšin, schovávání na stromě a jiné potrhlé činnosti, mě vždy dokázaly příjemně rozesmát. Hodně pěkný film, můžu o něm mluvit jenom v superlativech. Doporučuji Všem. 10/10*(6.9.2008)

 • kleopatra
  *****

  Je zvláštní porovnávat herecké výkony DiCapria a Deppa, ale nelze se tomu ubránit. Od Johnnyho se to tak nějak už čekalo, ale Leo byl neznámou tváří a svojí roli, přestože tyto bývají "vošajstlich" právě tím, že lze lehce sklouznout do přehrávání a trapasu, zvládl tak, že to byl JEHO film. Každopádně tenhle Hallstrom je jeden z nejlepších.(12.8.2004)

 • Jordan
  *****

  lasse hallstrom je prvá trieda v žánri pozitivistických drám zo života malomesta a gilbert grape je jeho najlepším kúskom (napriek tomu, že má na svojom konte veľa kvalitných filmov), film (ako každý jeho snímok) trpí "forrestgumpovským" syndrómom - nie v zmysle, že tam je mentálne postihnutá postava, ale v zmysle prijatia divákmi: väčšinu to osloví, no niektorí neznesú to mierne vykalkulované ľúbivé zoskupenie figúrok, sladkotrpkých epizódiek amerického života, kde aj depresia vyzerá pomilovaniahodne a kde každú chvíľu očakávate zatlačenie na nejakú emóciu - áno, z tohto hľadiska to je trochu stávka na istotu (ako v každom lasseho filme), ale tuto to vďaka dobrému scenáru a skvelej plejáde výborne hrajúcich hercov na čele s úžasným dicapriom v jeho zatiaľ najlepšom hereckom výkone napokon dopadlo celkom šťastne;(11.1.2013)

 • Ant
  ****

  Všem, co tvrdí, že DiCaprio neumí hrát, buď doporučuju ať si dají facku nebo se podívají na tenhle film. Typický Hallströmův film o obyčejných lidech s neobyčejným životním příběhem. Výborná herecká sestava, jejíž postavy už jsou předurčeny k tomu, abyste si je zamilovali. O starostlivém Deppovi alá Gilbertovi to platí dvojnásob.(27.12.2007)

 • Jossie
  *****

  Výborný film s velmi silným příběhem. Gilbert v podání skvělého Johnny Deppa, na kterém předčasně leží starost o celou rodinu, kde chybí otec a matka je dobrá jen jako atrakce pro místní děti. K tomu má na krku ještě retardovaného bratra Arnieho, kterého neuvěřitelným způsobem ztvárnil Leonardo DiCaprio ( opravdu nepochopím, proč jeho Oscarová nominace zůstala neproměněna ). Do Gilbertova života výrazně zasáhne dívka, která náhodou zavítá do jejich městečka a on nakonec najde odvahu změnit svůj život. Můj nejoblíbenější film od Lasse Hallstöma.(29.5.2005)

 • - Na začátku Gilbert říká, že jeho otec zemřel před 17 lety. Jeho mladší sestra Ellen ale měla právě 15, takže Ellen nemůže být dcera Gilbertova otce. (bfa)

 • - Fotografie z mládí paní Grapeové za mlada je skutečnou fotografií její představitelky Darlene Cates. (Othello)

 • - Hallström podotýká, že se při roli Gilberta inspiroval sám sebou. (bfa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace