poster

Co žere Gilberta Grapea

 • USA

  What's Eating Gilbert Grape

 • Slovensko

  Čo žerie Gilberta Grapea

 • Slovensko

  Čo trápi Gilberta Grapea?

 • Austrálie

  What's Eating Gilbert Grape

 • Velká Británie

  What's Eating Gilbert Grape

Drama

USA, 1993, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Na první pohled nenápadné vesnické drama, avšak uvnitř skrývající nečekanou dávku emocí, kterou by mohl závidět leckterý velkofilm. Vztahy mezi členy vyobrazené rodinky jsou čisté, nesobecké, láskyplné, až takřka idylické. O to více pak zapůsobí, když film plynule a citlivě přechází z úsměvu do pláče tak, že si to ani sami neuvědomíte dřív, než je "pozdě"... Přirozený Leonardo DiCaprio ukazuje, že už v 19 letech si může říkat velký pan herec, ale ani Johnny Depp na tom není o moc hůře. Roli staršího bratra, pečujícího o celou rodinu, zvládl skvěle... 8/10(14.4.2008)

 • Jordan
  *****

  lasse hallstrom je prvá trieda v žánri pozitivistických drám zo života malomesta a gilbert grape je jeho najlepším kúskom (napriek tomu, že má na svojom konte veľa kvalitných filmov), film (ako každý jeho snímok) trpí "forrestgumpovským" syndrómom - nie v zmysle, že tam je mentálne postihnutá postava, ale v zmysle prijatia divákmi: väčšinu to osloví, no niektorí neznesú to mierne vykalkulované ľúbivé zoskupenie figúrok, sladkotrpkých epizódiek amerického života, kde aj depresia vyzerá pomilovaniahodne a kde každú chvíľu očakávate zatlačenie na nejakú emóciu - áno, z tohto hľadiska to je trochu stávka na istotu (ako v každom lasseho filme), ale tuto to vďaka dobrému scenáru a skvelej plejáde výborne hrajúcich hercov na čele s úžasným dicapriom v jeho zatiaľ najlepšom hereckom výkone napokon dopadlo celkom šťastne;(11.1.2013)

 • Ilicka
  *****

  Gilbert je lapen do sítě ospalého maloměstského života rámovaného starostí o bratra, prací v obchodě a občasnými návštěvami nespokojené a neuspokojené vdané ženy. Štve ho rodina, otylou matkou počínaje a protivnou sestrou konče, a mezi všemi zmatky a starostmi zapomíná, že sám žije, což však dokáže spravit jeden porouchaný karavan s krásnou a chápavou Becky uvnitř. *** Hallströmovsky hřejivý film zalidněný svéráznými malými postavičkami (výborný majitel pohřebního ústavu) podpírají herecké výkony obou hlavních protagonistů především Leonarda DiCapria jako Arnieho, bolestně upřímného, postiženého chlapce, maminčina mazánka. Jeho projev byl mrazivý, bez trapného přehrávání, vynikající. I Gilbert Johnnyho Deppa je fajn, zosobňuje nejistotu, starost o rodinu, kterou by nejraději nechal za sebou. A posledních 20 minut jsem si pobrečela navzdory tomu, že jsem přesně odhadla, co se asi bude dít. Where is Arnie? -You can't find me!(20.1.2008)

 • Shit
  *****

  Co žere Gilberta Grapea je film co staví hlavně na výkonu herců a je to jenom dobře, protože jak Johnny Depp, Juliett Lewis, tak hlavně Leonardo DiCaprio jsou bezkonkutenční a předváděj neuvěřitelný výkony, takže jestli sem někde psal, že nějaká role byla DiCapriovou životní, či nejlepší, tak to sem ještě neviděl tohle, takže to se škrtá, protože jestli dostal Hoffman za rain mana oscara, tak DiCaprio měl dosta hned tři. Nicméně ani film sám o sobě neni rozhodně špatnej, ale bez Deppa, Lewis a DiCparia by byl film jednoznačně poloviční(12.10.2007)

 • Le_Chuck
  *****

  Film s veľkým srdcom. Lasse Hallström dokázal rozohrať veľké príbehy malého mesta, malých ľudí. A to tak, že som občas nechápal (v dobrom slova zmysle). Celé je to korunované hercami (výborná voľba) a to predovšetkým úžasným DiCapriom. Neveril som, že toto niekedy vyslovím, ale ten chlapec má naozaj talent a ja smekám.(5.11.2005)

 • - Fotografie z mládí paní Grapeové za mlada je skutečnou fotografií její představitelky Darlene Cates. (Othello)

 • - Autor původního románu a scenárista Peter Hedges chtěl původně do role Gilberta obsadit Rivera Phoenixe. (Brousitch)

 • - DiCaprio popsal Arnieho šťourání v nose jako způsob, jakým si Arnie masíruje mozek. (Kulmon)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace