poster

Co žere Gilberta Grapea

 • USA

  What's Eating Gilbert Grape

 • Slovensko

  Čo žerie Gilberta Grapea

 • Slovensko

  Čo trápi Gilberta Grapea?

 • Velká Británie

  What's Eating Gilbert Grape

Drama

USA, 1993, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  *****

  Výborně natočený film, který je velice smutný, ale zároveň příjemně zábavný i potrhlý. Hudba s citem složená, naplno podporuje emoce. Herecké výkony jsou skvělé, dobře vykreslují charaktery postav. Leonardo DiCaprio tady má asi jeho nejlepší roli a nejlepší herecky projev, je tak ztřeštěný, jeho lezení do výšin, schovávání na stromě a jiné potrhlé činnosti, mě vždy dokázaly příjemně rozesmát. Hodně pěkný film, můžu o něm mluvit jenom v superlativech. Doporučuji Všem. 10/10*(6.9.2008)

 • ajuska
  *****

  Na tenhle film jsem narazila v televizi úplně náhodou a začala na něj koukat jen kvůli mému oblíbenci Deppovi. Byla jsem ale velice příjemně překvapená, protože kromě skvělého Deppa tu byl i vynikající DiCaprio a skvělý příběh, který nejprve působí jako, že to bude sranda, ale nakonec se za tou odlehčeností a ironií objeví nefalšovaný smutek.(19.1.2006)

 • dobytek
  **

  Já měl tenhle film kdysi docela rád, ale to už je tak minimálně 10 let zpátky. Dokonce jsem ho měl i nahranej na kazetě. Včera šel film v televizi, tak jsem se rozhod, že se po dlouhý době na to podívám a měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Pak otevřu čsfd a čumim, že jsem tomu kdysi dal 4 hvězdy a nedokážu pochopit, co se mi na tom tehdy tak líbilo. Teď se mi totiž nelíbilo skoro nic. Upřímně řečeno, bylo mi to u prdele, co žere Gilberta Grapea, protože mi ta postava byla lhostejná. Taková úplně zbytečná existence, která na sebe strhává pozornost pouze tim, že všude s sebou tahá svýho dementního bratra. Mimochodem jsem teda moc nepochopil, proč ho všude tahal, když z toho byly akorát průsery. Já bych ho zavřel někam do klece a zahodil klíče. Jediný občasný záblesky normálního přístupu k dementnímu bratrovi jsem pozoroval u mladší sestry. Jinak DiCaprio opravdu vypadal jako regulérní dement, ale nemyslim si, že zahrát dementa by bylo něco světobornýho, když celej film vystačí prakticky s jedinym výrazem a do toho se občas dloube v rypáku.(3.7.2011)

 • lamps
  ****

  Někdy nám hodně trvá, než si konečně uvědomíme, jaké štěstí nám celý život leželo u nohou. Uvědomila si to Jenny ve Forrestu Gumpovi, uvědomil si to mladý Bryce v Reinerově Má mě rád, nemá mě rád a uvědomil si to také Gilber Grape poté, co si "vyžral" svůj talíř hořkosti až do dna. Všechny zmíněné snímky vyznívají v rámci pocitů a emocí velmi pravdivě, a proto si také všech strašně moc vážím. Malý velký HERECKÝ film, který ve mně sice nezanechal zase tolik otázek ani námětů k přemýšlení, avšak považuji ho přesto za daleko hodnotnější a přínosnější než celý týden strávený v nudném školním ústavu :D Ostatně jako vše od slzonutiče Hallströma.. 85%(14.4.2014)

 • Hild
  *****

  Famózní herecký výkon Leonarda DiCapria, který je tady vážně neskutečný. Dá se říct, že toto je jeho film a zastínil i svého (také výborně hrajícího) kolegu Johnnyho Deppa. Leo tento film zvedá o stupeň nahoru. Krásný příběh natočený s velkým citem. Myslím, že se musí dotknout každého diváka. Ta romantická linka je tady strašně dobře vložena, není hlavní, není ani trochu kýčovitá a hlavně je upřímná. Musím dát plný počet, i když ne úplně čistých, jelikož tvůrci tady šli na jistotu, s příběhem, který je jednoduchý a moc dobře věděli, že toto je přesně ten příběh, který se bude líbit a bude dojímat. Ale tu jednu hvězdu přidat musím, za závěr a ještě jednou, za excelentního Lea.(8.8.2011)

 • - Navzdory faktu, že ochránci zvířat tvrdě kontrolovali kobylky v Arnieho obálce na dopisy, Leonardo DiCaprio je náhodně zabil. (Kulmon)

 • - Režisér Lasse Hallström původně nechtěl, aby Leonardo DiCaprio hrál roli Arnieho, na roli duševně chorého chlapce mu přišel příliš hezký. (Zdroj: youtube.com)


  (Safalia)

 • - Pro ztvárnění své role Arnieho Leonardo DiCaprio několikrát navštívil domov pro duševně choré děti, kde se snažil vnímat jejich chování a reakce na okolní svět. (cihlenka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace