poster

Co žere Gilberta Grapea

 • USA

  What's Eating Gilbert Grape

 • Slovensko

  Čo žerie Gilberta Grapea

 • Slovensko

  Čo trápi Gilberta Grapea?

 • Austrálie

  What's Eating Gilbert Grape

 • Velká Británie

  What's Eating Gilbert Grape

Drama

USA, 1993, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  *****

  Famózní herecký výkon Leonarda DiCapria, který je tady vážně neskutečný. Dá se říct, že toto je jeho film a zastínil i svého (také výborně hrajícího) kolegu Johnnyho Deppa. Leo tento film zvedá o stupeň nahoru. Krásný příběh natočený s velkým citem. Myslím, že se musí dotknout každého diváka. Ta romantická linka je tady strašně dobře vložena, není hlavní, není ani trochu kýčovitá a hlavně je upřímná. Musím dát plný počet, i když ne úplně čistých, jelikož tvůrci tady šli na jistotu, s příběhem, který je jednoduchý a moc dobře věděli, že toto je přesně ten příběh, který se bude líbit a bude dojímat. Ale tu jednu hvězdu přidat musím, za závěr a ještě jednou, za excelentního Lea.(8.8.2011)

 • kleopatra
  *****

  Je zvláštní porovnávat herecké výkony DiCapria a Deppa, ale nelze se tomu ubránit. Od Johnnyho se to tak nějak už čekalo, ale Leo byl neznámou tváří a svojí roli, přestože tyto bývají "vošajstlich" právě tím, že lze lehce sklouznout do přehrávání a trapasu, zvládl tak, že to byl JEHO film. Každopádně tenhle Hallstrom je jeden z nejlepších.(12.8.2004)

 • misterz
  ****

  Veľmi jemný, citlivý film o sociálnom marazme života tých menej šťastných. Čo žerie Gilberta Grapea? Na túto otázku dostávame postupne, ako film plynie a s gradovaním atmosféry dojmu uväznenia v bezútešnom živote kde nie je žiadny cieľ len maličká nádej na zmenu k lepšiemu, jasnú a zrozumiteľnú odpoveď. Čo sa týka hereckého majstrovstva, tak samozrejme Deppov herecký výkon bol jasný a očakávaný, svoju rolu Gilberta zvládol perfektne. Ale to nie je nič v porovnaní s DiCapriom. Bol som šokovaný, ako famózne zvládol náročnú úlohu retardovaného chlapca. Keď si predstavíme, že ešte iba začínal a bol len taký holobriadok, tak je to nesporne krásna ukážka obrovského talentu, ktorého sa mu do vienka dostalo. Keby sa miestami nevyskytlo pár nudnejších a zbytočných pasáží tak idem na plný počet. Aj napriek tomu však ide o výborný film, ktorý stojí za pozretie. 85/100(1.4.2014)

 • Kulmon
  ****

  Působivý snímek, který ukázal, jakou hvězdu bude mít stříbrné plátno v Leonardu DiCapriovi. Jeho ztvárnění retardovaného Arnieho je dechberoucí a nominace na Oscara zasloužená. Johnny Depp vedle něj herecky vypadá jako mladší bratr a ne naopak, ale je to dáno jednotlivými postavami, nechci tím tedy říci, že by byl Depp horší herec.(8.5.2009)

 • Madison
  ****

  Keď som sa dívala na Leonarda a hodnú chvíľu nemohla uveriť tomu, že ten sladký cukrík sa ešte pred Titanicom dokázal transformovať do úlohy retardovaného chalana, došlo mi, že si nomináciu na Oscara rozhodne zaslúžil. Príbeh? Od počiatočného rozprávania Johnnyho Deppa s miernym sarkastickým podtónom "myslite si, čo chcete, ja už to mám v živote spočítané" cez náhodnú romantickú vsuvku s pôvabnou kráskou až po bizarnú matku s "pár kilami navyše" je to tak silné a pútavé, že sa dobrovoľne necháte rozmačkať ako citrón. A znovu sa musím vrátiť k Leovi. Ten chlap zahrá všetko, nevinného fagana, melancholika so srdcom na správnom mieste aj urečneného chlapíka zo scorseseovskej dielne. No povedali by ste to naňho? :-)(16.3.2010)

 • - Když se Becky a Gilbert obejmou na rozloučenou, během záběrů se změní pozice jejich rukou. (bfa)

 • - Fotografie z mládí paní Grapeové za mlada je skutečnou fotografií její představitelky Darlene Cates. (Othello)

 • - Záběr, kdy Bonnie Grape (Darlene Cates) vychází schody a vyjde jen tři, je použit dvakrát. Poprvé, když je není schopna vyšplhat, a podruhé, když se jí to podaří. Její ložnice, která byla ve filmu umístěna v prvním patře domu, byla pro jistotu v přízemí. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace