Amy

• Velká Británie Amy (více)
Velká Británie, 2015, 128 min (Alternativní 123 min)

Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života. Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen po dvou věcech: opravdové lásce a hudbě. (Aerofilms)

Vinteuil

Kromě dojmů souvisejících přímo s Amy si z tohoto dokumentu odnesete podstatný poznatek, a to že Asif Kapadia to udělal zatraceně chytře. Problémem životopisných snímků hraných i dokumentárních totiž obvykle bývá divákova obeznámenost s osudem portrétovaného, a tudíž danost příběhu předem a hrozící nuda, zvlášť v chronologickém vyprávění. A toto je Amy, která přepsala jednou deskou hudební dějiny a zároveň nemohla vyjít z domu, aby o tom nevěděla půlka planety. A přes to všechno Kapadia zvládá překvapovat. Díky scénáři a skvělému střihu. Díky autentickým materiálům a výpovědím (funkční voiceovery místo mluvících hlav, hlasové zprávy, které vás rozstřílí na prvočinitele). Díky nezjednodušujícímu pohledu na příčiny, proč to tak dopadlo (z nichž bulimie je opravdu neopodstatněně opomíjená, což ale o naší kultuře taky cosi vypovídá). A díky Amyinu hlasu, který se skrz to všechno nese, surově se do vás zapichuje tím naprosto neomylným frázováním a postupně se tak jako ona vytrácí. What a mess we made. ()

Adelaides

Nedalo mi to a nakonec jsem se do kina téměř v noci vypravila. Stálo to za to. Vypovídající, celkem syrové, drsné a moc, moc smutné. Shrnutí - škoda talentu od Boha a Blakovi bych rozbila hubu. ()

ciapok

Amy ... keď som ju prvýkrát počul v rádiu, stuhol som a ihneď pridal zvuk ... Na film sa neviem pozrieť nestranne, lebo ju mám veľmi rád. Je spravený dynamicky, hekticky, tak ako to malo byť. Ani autorovi sa asi nepodarila úplná objektivita, čo je samozrejmý jav. Dokonale objektívny dokument ťažko hľadať. Objektívne si ale zaslúži ten rachitický zbabelý Blake strašnú nakladačku. Kto sa pridá ? :-) ()

molotow

..přijde mi zbytečné tady psát jak se nějakému režisérovi a filmovému štábu povedl natočit dobrý film, ani ho srovnávat s dalšími natočenými filmy, jak to tady v oblibě dělají všichni. Nicméně to musím udělat. Povedl se. ()

stuj

Labilní a nevyrovnaná. To se pak sláva špatně rozdýchává. A když k tomu člověk nemá srovnaný osobní život, je pak cesta k závislosti snadná. Škoda. Někteří umělci musejí být ve sr***ách, aby udělali pořádnou bombu. A to byla Amy. Jen škoda, že se k ní její ex-přítel po té bombě (určitě z pravé lásky) vrátil. A stáhl jí do jiných sr***k. Které už nerozdýchala. / Film by jinak mohl být lehce kratší. Mám na mysli kratší hudební vložky bez mluvení. "Senna" mi v tomhle přišel lepší. "Amy" byla trošku roztáhlá. ()

phoebinka

Vadilo mi to, co vadilo vsem recenzentum - bulvarni zabery. Libil se mi duraz na hudebni vystoupeni i s texty, i kdyz ctvrtina z nich byla na me moc jazzova. ()

Pecaldo

Kam to může dotáhnout úplně obyčejná holka s úplně obyčejným dětstvím, která žije v úplně obyčejným městě avšak má jeden z nejúžasnějších a nejoriginálnějších hlasů všech dob? Na totální vrchol a následně úplně do prdele ze který už bohužel nejde ven... ()

Lozisko

Výborný dokumentární počin o jedné z nejlepších zpěvaček všech dob. Nečekejte doják! Z dokumentu je vidět, že Amy s nějakou formou závislosti bojovala celý život. V 16 letechh začala brát antidepresiva. Odstěhovala se od rodiny, aby mohla pít alkohol, hulit trávo a chodit na párty. Dokument je vůči Amy velmi citlivě natočen a doprovází ho její užasná hudba. ()

Evan7

Na tento dokument som sa tešil. Čítal som knihu o Amy, ktorá vyšla po jej smrti, napísaná jej otcom. Žiaľ, bol som trochu sklamaný, film sa zaoberal skôr životom Amy za čias jej úspechov a následných pádov. Myslel som, že film bude skúmať aj jej detstvo a dospievanie. Ďalej som nevedel niekedy, kto vo filme hovorí, pretože to nebolo v titulkoch uvedené. ()

kazatelSVK

Príbeh ženy,ktorá mala talent,bola výnimočná,no plná bolesti a jediná možnosť ako sa jej zbaviť bolo dať ju von,v textoch a podeliť sa s ňou s celým svetom,veď možno práve teraz ju počúva iná sklamaná a bolavá duša,ktorá vie o čom Amy hovorí...Nechcela byť slávnou,chcela sa len podeliť o svoje pocity.Mnohými zostala nepochopená,iný jej začali rozumieť až po smrti.Bolesť na duši,bolesť v srdci.Odišla tak skoro....Tak skoro ()

EmilieMel

Ze zacatku jsem vahala, jestli me to vubec zajima, ale nakonec jeji silna osobnost -ale slaba povaha, ktera podleha parazitujicimu okoli, me strhla... ()

peter4

Zajímavě zpracovaný životopisný dokument o Amy Winehouse. Škoda, že skončila jak skončila. Trošku mě připadá Ivetu Bartošovou s jejím koncem. Zajímavý byl koncert v Bělehradu, měsíc přes smrtí Amy, kdy přišla na mol opilá, nebyla schopna zpívat žádnou píseň do konce. Doporučuji ke shlédnutí tento dokument. ()

princeznaaur

Film zaujal, a člověk si jen říká, ještě že nemám dar od Boha,protože s čím se musí taková hvězda potýkat je nepředstavitelné. V podstatě chce být stále neviditelný,proto se upíjí do němoty. Amy vypadá postavou jako holčička a jen drdol na hlavě a hlas v ní z ní dělá ženu. no škoda jí. ()

Amedeo

Je velmi jednoduché a pohodlné někoho rychle odsoudit jako feťáka, který si za všechno může sám. Zkusit se na věci podívat i z druhé stránky, již ovšem vyžaduje určitou námahu. Amy byla velká umělkyně s darem od Pána Boha a zároveň dívkou, co prostě jen toužila dělat sovu muziku, prožívat lásku a žít svůj život naplno (což také i dělala). Bohužel se nechala obklopit lidmi, kteří s vidinou vlastního prospěchu z velké části zapříčinili předčasný a tragický konec jejího života. Stejně tak jako drsné a kruté prostředí světového showbyznysu. ()

Vesprem

Dokument o vzestupu a pádu jedinečné zpěvačky jednoduchým způsobem pomocí záznamů z dané doby ukazuje diametrální rozdíl osobností Amy Winehouse. Jedna osobnost je přímá, vtipná, kreativní a plná života - Amy v první části dokumentu a druhou osobností je stín, který z ní zbyl poté, co ji přemohla závislost. Hodně mě to dostalo, protože jsem Amy jako zpěvačku milovala, přesto jsem se o její první osobnosti dozvěděla až z dokumentu. ()

ricardo2803

Autentický, dobře udělaný dokument, který určitě nenudí. Myslím, že může zaujmout a i někoho, kdo nebyl a není vyloženým fanouškem Amy Winehouse (např. já). Jediné, co se k filmu Amy dá napsat - škoda tak obrovského talentu, který Amy měla. :-( ()

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015