Zdravotní sestra známá jako Coffy (Grier) je spořádanou občankou města, která udržuje vztah s vlivným politikem Brunswickem, jehož hlavním cílem je vyřešit vzrůstající kriminalitu mezi černošským obyvatelstvem. Když se její mladší sestra předávkuje drogami a je s trvalými následky upoutána na lůžko, rozhodne se vzít Coffy spravedlnost do vlastních rukou. S její vizáží pro ní není problém vlákat muže do pasti a pak chladnokrevně udeřit. Nebude pro ní však mafián Vitroni příliš velkým soustem? (J.Connor)

Lima

Když pominu Jackie Brown, tak asi nejznámější (v USA dosahující až jistého kultovního statutu, viz. některé zámořské ankety) film Tarantinovy ikony Pam Grier v roli zdravotní sestry, která poté, co se její mladší sestra předávkuje drogama, rozhodne se ve svém městě skoncovat s drogovými dealery. Blaxploitation jako řemen. Atmosféra 70.let, velká černá afra a stylová muzika doprovází její cestu pomsty, s nabitou brokovnicí, sem tam rozstřeleným mozkem a několika nezapomenutelnými scénami. Nezapomenutelná je ivoká jízda autem, které za sebou táhne na provaze odsouzence k smrti a především skvostná bitka několika žen, kdy si Grier schová do svého afro účesu žiletky a nemile tak překvapí svojí sokyni, která se rozhodne jí tahat za vlasy. Věřím, že při tomhle filmu musel Tarantino rochnit blahem. ()

rykardo

Sedmdesátková, exploatační klasika, černá jako bota a se všemi atributy, který k tomuhle ranku neodmyslytelně patřej... Bohužel, na mě se COFFY drží přeci jenom trochu při zemi, rozhodně by neškodilo víc akce a vajlenc bylo taky docela poskrovnu..., myslim, že nebýt Pam a jejích odhalenejch " dvojčat ".-), tak je to místy docela nuda, i když velice stylová... Spíš 3,5* ()

Flego

Viem si predstaviť zaprášené kino plné černochov ako ujúchajú blahom pri pohľade na neohrozenú sexy Pam Grier ( v úlohe zdravotnej sestry Coffy ) ako účtuje s drogovými dealermi. Blaxploitation ako vyšitý, subžáner populárny v prvej polovici 70- tych rokov medzi černošskými divákmi. Nedá sa povedať, že by film ponúkal niečo výnimočné, jeho postupy sú klasické pre akčný žáner, kde sa neohrozený bojovník postaví presile, všetkých obkľúči a pobije.:) Film treba brať ako nenáročnú zábavu plnú akcie, poloobnažených žien a postrielaných gaunerov. Postavu šéfa gangu Vitroniho stvárnil Allan Arbus známy ako major Freedman zo seriálu M.A.S.H. ()

Caelos

Pam Grier is... Jackie BrXXXXXX Soráč, Pam Grier je Coffy. Sexy žena s gigantickými prsy (takové, jaké se mi přesně nelíbí), jež bere zákon do svých rukou. Její ségra je totiž přefetlá a tak milá Coffy chce zprovodit ze světa všechny dealery. O dramatické zvraty není nouze, násilné scény jsou náležitě krvavé a pár scén za sebou táhne smrad kultovnosti. Také musím říct, že film je hodně bohatý na afra. ()

Bigrambo

Pomsta je černá! Velmi dobrá a zábavná záležitost, která má všechny náležitosti toho správného sedmdesátkového blaxpotationu – krásnou a obdařenou hlavní představitelku v osobě Pam Grier, ne zrovna nejlepší herecké výkony, drsnou akci, velká afra, bizardní oblečky, ženský pěstní souboj, nepostradatelnou brokovnici a celý snímek je podpořen výborným sountrackem. Really cool, man! ()

• Film byl natočen za pouhých 18 dní. (Karlos80)
  • Překvapivý úspěch tohoto filmu přinutil americkou výrobní společnost (AMP) odstartovat velmi slibnou kariéru Pam Grier, jejíž další film Foxy Brown (1974) byl natočen jen o 9 měsíců později. (Karlos80)