Neviditelný důkaz (TV film)

Code of a Killer

Velká Británie, 2015, 128 min

Výborná dramatizace případu, kdy byla DNA poprvé použitá policií k usvědčení pachatele. A tím průkopovým tandemem byli dva prací posedlí pánové, každý z jiného oboru, pohánění buldočím smyslem pro spravedlnost. Nečekejte přehnané napětí, to tady nahrazuje dramatická kvalita a záběry reálného života.(30.4.2017)

Chyběl mi profil vraha, ale to je můj problém, že se nespokojím s pouhým zatčením. To té poslední chvíle skvělý zážitek. Jen mi prostě vrtá hlavou inspektorovo konstatování, že vraždil po rozchodu, přičemž prvně byl v domácnosti s ženou a dítětem a podruhé má po boku vášnivě bránící přítelkyni. Něco mi asi uniklo.(20.4.2020)

Britská minisérie, která se mírně liší od ostatních, protože jsem se zaměřila víc na skutečnosti odehrávající se v souvislosti s vraždami, ale z jiného úhlu pohledu. Nesmírně obdivuji ten zápal, obrovské nasazení a čas, který tomuto případu věnoval nejen policista Baker, ale potažmo i lékař a vědec Alec Jeffreys, který na úkor své rodiny, hledal souvislosti s právě objeveným zázrakem, kterou je genetická informace v DNA a je u každého jednotlivce odlišná. Otestovat téměř 5000 lidí.....neskutečné ! Jak dlouho jim trvalo, než dopadli vraha? To už se dozvíte z této dvoudílné minisérie, která se možná dočká pokračování.(9.5.2015)

Další vynikající britská detektivní minisérie podle skutečných událostí, nebylo tedy co zkazit. Obzvlášť, když v hlavních rolích jsou fenomenální John Simm a David Threlfall. Chvíli sice trvá, než se to rozjede, ale to je v případě britské tvorby jedině pozitivní tvrzení. A tady to platí dvojnásob, protože závěrečné dvě třetiny jsou pak opravdu dechberoucí. Napínavé, působivé, poklidné, pravdivé. Skvělé. 80%.(1.5.2020)

Velmi slusny kvalitativni uk krimi standard s intenzivni a napinavou atmosferou a misty az prekvapive poetickymi zabery. Historicke realie a okolnosti tomu pak spolecne se skvelymi ale zaroven uveritelnymi hereckymi vykony dodavaji tu spravnou stavu. John Simm mi posledni dobou prisel ve vetsine roli tak nejak stejny az sam sebe vykradejici, tento charakter pro nej predstavuje velmi svezi vitr v seznamu jeho roli a je opravdu citit, jak moc si postavu vychutnal. Davida Threlfalla bych po skvelem a morbidnim What remains takrka nepoznal. Moc prijemna zalezitost.(25.5.2015)