Stůl číslo 19

• Kanada

• Austrálie

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 87 min

Stůl číslo 19 není vůbec špatný film. Kdyby měl lepší scénář, respektive trefnější dialogy a lepší herecké obsazení, mohl by být sakra dobrej. Mně osobně herečka Anna Kendrick není vůbec sympatická a tak jsem se s tím musela trochu popasovat, abych jí dovedla fandit. Sumasumárum škoda toho potenciálu! Dávám čtyři, protože si myslím, že se k tomu filmu ještě někdy vrátím.(9.7.2017)

Vo svete filmov vždy existuje priestor pre guilty pleasure, alebo filmy, ktoré istým magickým spôsobom fungujú, že sa človeku páčia. Napriek tomu, že by dokázal nájsť na ňom veľa vecí, ktoré nie úplne fungujú a sú schopné ho ťahať dole. No musím sa priznať, "Table 19" ma veľmi držalo a bavilo. A môže za to podľa mňa hlavne výber hrdinov, ktorí sa spoznajú práve pri avizovanom stole. Pretože musím sa priznať, to postupné vybudovanie priateľstva medzi nimi funguje vynikajúco a má svoje skvelé momentky. Anna Kendrick je výborná a skvele vie podať svoju postavu. Možno mám pre túto dámu trošku slabosť, ale väčšinou je podľa mňa vynikajúca. A v tomto filme to platí. Jane Squibb je rovnako vynikajúca a priam z nej túto rolu cítim. Ako keby odjakživa vedela, ako to má správne zahrať. Skvelá. Lisa Kudrow a jej manžel v podaní Craiga Robinsona majú svoje vtipné momentky a veril som im to. A ani poslední dvaja členovia za stolom - "Walter" a "Renzo" sú tiež vtipní, no súčasne aj v prípade, že film chce podať svoje dramatické momentky, tak to zvláda skvele. Nemôžem povedať, že by sa tu pár otravných postáv nenašlo, ako napríklad "Nikki" no film sa na ne nijako zvlášť nesústredí. Venuje sa tomu čo má. Ľuďom sediacimi za stolom číslo 19. A pre mňa to funguje. Hudba vo filme je dobrá a majú na svadbe dobrú kapelu, ktorá zahrá pár skutočne dobrých skladieb. Nevedel som, či ma film nadchne, no nakoniec som s ním spokojný. Áno, je to stokrát obohrané, plné klišé a všetkého možného, no na druhú stranu ma to primälo spomenúť si na moju svadobnú hostinu s mojou manželkou a vrátilo mi to všetky tie príjemné momentky, ktoré sme tam spolu prežili. Je to film, pre ktorý mám slabosť a nebudem to zakrývať. A určite som k nemu milší, než by som mal byť, no nebudem sa hanbiť za to, že sa mi páčil, keď je to pravda. Skúste sa na to pozrieť a možno zistíte, že to funguje aj pre vás. Aby som však ešte neklamal, tak ak by som mal mať jeden závažnejší problém s filmom, tak by to bol jeho humor. Málo vtipov vypáli správne a väčšinou človek len ostane potichu bez smiechu. Nekrúti hlavou, ani nie je otrávený debilitou fórov, no jednoznačne sa snažili tvorcovia o nejaké jednoduchší a bezpečnejší humor, no čakal som, že sa budem smiať viac. Takže takto to uzavriem. Hodnotenie: B(21.5.2017)

Čekal jsem komedii, dostal jsem v podstatě smutné drama s uslintaným happy endem. Anna Kendrick by ve filmu mohla stát a stejně by se člověk na ten film díval, tady bylo zajímavé, že charakterově její postavu docela do pozdaí zatlačil manželský pár Lisy Kudrow a Craig Robinson, ti byli hodně dobří. Ind byl vcelku zbytečný a s vykulencem mohla být větší sranda. Příběhově takové nemastné neslané, pár vtípků se povedlo ale ten film hodně rychle zapadne. I u obdivovatelů Anny.(8.7.2017)

• Aljak

Komédia asi nie, skôr taká mdlá dráma s prvkami irónie zabalená do slizkého záverečného klišé. Nieže by to bolo úplne zlé, hoci väčšina filmu bola naozaj slabučká, ale zas treba uznať, že zopár scén a dejových zvratov bolo naozaj vydarených. Aj tak som po tomto filme siahlo predovšetkým kvôli Anne Kendrick, no tá bola asi tým najlepším z tohoto celého svadobného tragikomického divadla. Otázkou už naozaj zostáva len to, že načo vôbec pozývajú na svadby takýchto ľudí od stolu č.19? Škoda, že to nebolo celé ladené absolútne satiricky - možno by to pozdvihlo kvalitu filmu aj o 2 úrovne vyššie.(14.7.2017)

"Co Vás pojí s nevěstou a ženichem?" Celkem nic, jedná se totiž až o stůl číslo 19, což je stůl těch, kteří měli s lítostí odmítnout pozvání a poslat pěkný dárek ze seznamu. Kdyby mě tedy někdo někdy na nějakou svatbu pozval, tak skončím přesně u tohoto stolu, ale všichni vědí, že nemám čas, tak mě raději nezvou. Nicméně obsazení stolu mi s přibývajícími drinky připadalo stále zábavnější a přivedlo mě na myšlenku, že nechat si vytetovat smajlíka na konec penisu není vůbec špatný nápad. A mám-li něco ocenit, tak je to "úspěšný byznysmen" Walter, protože takový magor by byl ozdobou každé svatby, a vypalovačka Bad Reputaion zpívaná ve španělštině.(6.10.2017)