Stůl číslo 19

• Česko Prostřeno pro lásku (více)
Trailer 1

S Eloise se právě rozešel její přítel Teddy. Byli pozvaní na svatbu jeho sestry Francie, se kterou se Eloise kamarádí, Teddy je svědek. I přesto, že se rozešli, se rozhodne Eloise na svatbu jít. Ještě, než stihne vejít do sálu, potká Teddyho. Ten se diví, že na svatbu vůbec přišla. Když si sedne ke stolu 19, zjistí, že u něj sedí chůva Francie, Jo, divný byznysmen Walter, nezadaný Renzo a manželé Jerry a Bina, přátelé ženicha Douglase. V podstatě odpadlíci, u kterých se spíše očekávalo, že na svatbu nepřijdou. Všichni chtějí vědět, jaký má Eloise k Francie vztah. Řekne jim, že Teddy se s ní rozešel před dvěma měsíci a ona měla být družička. Nakonec se rozhodla, že být družičkou odmítne, ale na svatbu přece jen půjde. Když bývalého přítele pak potká před sálem, začnou se hádat. On jí řekne, že má na svatbě svou nynější přítelkyni Nikki, měla by odejít. Eloise mu řekne, že je to blbec, který se s ní rozešel přes textovou zprávu, nemá důvod odcházet. Pak si jí odchytne Nikki a řekne jí, že to ona je teď jeho přítelkyně, měla by ho přestat otravovat. Jerry a Bina se mezitím začnou u stolu hádat. Když přijde Eloise zpět, oznámí ostatním, jak je to doopravdy s jejich stolem. Dělala s Francie zasedací pořádek. Od lidí, kteří u tohoto stolu sedí, se očekávalo, že na svatbu nepřijdou a jen pošlou dárek. Kdyby zmizeli, nikdo si jich nevšimne, protože nikomu na nich nezáleží. Když se začne tančit, Renzo se snaží vyzvat jednu z dívek, ale ta nechce. Eloise se mezitím, co všichni tančí, seznámí s pohledným Huckem a začne si s ním povídat. Jerry se zeptá, proč vlastně s Binou na svatbě jsou, nechtěli tam jet. Bina řekne, že si možná chtěla připomenout staré časy. Eloise a Huck spolu začnou tančit, zároveň doufají, že Teddy bude žárlit. Po tanci se Eloise rozhodne, že ho políbí. Huck jí následně řekne, že nikoho ze svatby nezná, vetřel se na ní. Teddy má proslov a pak Nikki na podiu políbí, Eloise začne zvracet a následně odejde na toaletu. Jo jde za ním a řekne jí, že ví, že Teddy byl vždy hajzlík. Nakonec za ní přijdou všichni od stolu, aby jí pomohli. Jo řekne, že si myslí, že jí Teddy opustil poté, co zjistil, že je těhotná... (TV Prima)

Trailer 1

Enšpígl

Musím poměrně zásadně odmítnout tvrzení kolegů, že se jedná o tuctový romantický film. Vůbec ne, naopak jedná se film postavený na kvalitním humoru, který se projevuje v grimasách hlavních postav, situací ve kterých se ocitají a dialozích. Například dialogovky u svatebního stole odpadlíků jsou hodně neortodoxní, ale ono i vyznání lásky Eloise směrem k lodi jsem v jiným filmu neslyšel. Hodně švarných jinochů zde píše, že magnet tohoto filmu je Anička a jistě že je, ale mně přitáhl k filmu především Tony Revolori (fans Wes Andersona vědí ) a jeho scéna se žádostí o tanec mně za mou víru odměnila měrou vrchovatou. Jedná se tedy o hodně zábavnou a velmi netradiční romantiku. ()

kingik

Doufejte, že se vám dostane víc než jen svatebního veselí, a přání bude vyslyšeno. Přijde cosi v podobě "třinácté komnaty". Eloise dostane od své dávné kamarádky pozvánku na svatbu. Zbude na ni jen stůl číslo 19, kam se usazují nechtění a nedůležití hosté, a zde se zrodí postupné přátelství s pěti dalšími, do té doby neznámými svatebčany. A současně s nimi vyplují na povrch i trable, které má nejen hlavní hrdinka se svým někdejším přítelem, který je na svatbě též přítomen, ale také neortodoxní stará dáma, mladý a sexuálně frustrovaný Ind, rasově smíšený manželský pár středních let, zažívající vztahovou krizi a trestanec v podobě nerda. Většina filmu je fixována na jediné prostředí, tím je svatební sál, jakmile se z něj se šesti hrdiny (přibližně v polovině filmu) vzdálíme, přijde na řadu psychologická sonda do jejich duší, abychom v závěru zjistili, že se až tolik nestalo, a filmový život jde dál. Anna Kendrick si jen s obtížemi hledá divácké sympatie, její afektovaná kreace moc nebaví, lepší herci jsou k vidění ve vedlejšácích. Je vysoce pravděpodobné, že režisér Jeffrey Blitz se sám v minulosti účastnil nějaké okázalé svatby, kde zažil pár svatebčanů, co si stěžovali na životní problémy. A tak vznikl tenhle film, k němuž námět dodal i Mark Duplass, ano, ten Duplass, který ve dvou hororech Creep ukazuje své zvrácené nitro. Se svým bratrem ale nakonec ztratil o film zájem, převzal a přetvořil jej tedy Blitz. Celkově výsledný film nebude nijak v divácích rezonovat. Je znát, že režisér dává přednost dialogům a situačním komediím, takže tohle dílko má nejen téměř divadelní ráz, ale vše se zde řeší na poli kvalitnějšího sitcomu, do něhož nějakým nedopatřením zabloudily i psychologické prvky. V podstatě ucházející snímek. ()

Jara.Cimrman.jr

"Co Vás pojí s nevěstou a ženichem?" Celkem nic, jedná se totiž až o stůl číslo 19, což je stůl těch, kteří měli s lítostí odmítnout pozvání a poslat pěkný dárek ze seznamu. Kdyby mě tedy někdo někdy na nějakou svatbu pozval, tak skončím přesně u tohoto stolu, ale všichni vědí, že nemám čas, tak mě raději nezvou. Nicméně obsazení stolu mi s přibývajícími drinky připadalo stále zábavnější a přivedlo mě na myšlenku, že nechat si vytetovat smajlíka na konec penisu není vůbec špatný nápad. A mám-li něco ocenit, tak je to "úspěšný byznysmen" Walter, protože takový magor by byl ozdobou každé svatby, a vypalovačka Bad Reputaion zpívaná ve španělštině. ()

castor

Nehodí se tam, nejsou vítaní ani jinde, nakonec tak skončí u stolu někde vzadu. Aby se neřeklo. Pozvaní, ale ve skutečnosti nechtění. A to včetně Eloise, která ještě nedávno patřila k nejbližším rodiny, protože chodila s bratrem nevěsty. Teď sedí u svatebního stolu s podivnou směsicí a řeší, co bude dál. Už jsem to psal víckrát – Anna Kendrick by měla trochu zvolnit a pečlivěji si vybírat role a scénáře. Tentokrát to sice není průšvih, ale někdejší nominace na Oscara (Lítám v tom) nebyla náhodná. Tohle děvče má talent, s přehledem vypíchla další nejistou/zranitelnou postavu, a když už kdysi úspěšně vyžehlila svou účast ve Stmívání, jednoduše potřebuje pořádnou roli s pořádnými dialogy. První půlhodinka milá, místy vtipná, jakmile se ovšem dostáváme do dramatičtějších poloh, kvalita jde dolů. Ze svatby coby tradičního rituálu, místa nespočtu trapasů a spektra nejrůznějších individuí šlo určitě vymačkat víc, finále neuspokojilo. ()

misterz

Čakal som to horšie. Ale Anna Kendrick u mňa patrí k herečkám, ktoré aj slabší príbeh dokážu oživiť svojim šarmom a milou charizmou. Ide síce len o takú patetickú melodrámičku rozdelenú na jednotlivé postavy, ktorých jedinou výhodou je, že pôsobia strelene, no výsledný dojem nebol najhorší. Toho humoru by som však prijal viac, aby sa zvýraznila horko-sladká pachuť celého príbehu. Priemer. 60/100 ()