Bláznivá na zabití

• Francie Folle à tuer (více)
Trailer

Napínavé kriminální drama podle románu Jean-Patricka Manchettea.
Julie (Marlène Jobert) měla spoustu soukromých problémů a ty ji přivedly až na psychiatrickou kliniku. Po nějakém čase nemocnici opustila zcela vyléčená a našla si zaměstnání. Měla se celé dny starat o Thomase (Thomas Waintrop), vrtošivého a těžko zvladatelného chlapce. Mladou ženu stálo hodně úsilí, než se jí podařilo zlomit nepřátelský postoj malého svěřence, nakonec ale dokázala získat jeho důvěru. Krátce nato Thomas zmizel a únosci zatáhli do případu i nevinnou vychovatelku. Pohrozili jí, že chlapce zabijí a nastraží všechno tak, aby to vypadalo, že ho v záchvatu šílenství sprovodila ze světa právě ona. Zoufalá Julie hledá způsob, jak zachránit dítě i sebe. (šubelinka)

Trailer

Martin741

Toto nie je drama, skor hodne napinava kriminalka. Oficialny distributor dobre pise, o co tam ide. Vysoko vyzdvihujem halvne dialogy a kulisy, najde sa i par lepsich scen - lom. Yves Boissett sa teda predviedol, roku 1984 natocil trhak Canicule. 85 % ()

tahit

Člověk u toho zabil čas, ale nebyla to úplně nuda. Hrála tam nádherná zrzka, takže jsem se bavil, tak napůl. A ještě něco! Ač dávno a já, coby kluk, tuhle herečku miloval, pro její zrzavé vlasy. Co přešlo dní a času, i když má věk, pořád je to sympatická dáma. ()

Karlos80

Lehce nadprůměrný koprodukční thriller. Spíše slabší příběh a spiknutí, pozitiva v tomto filmu jsou, dobře využitá Verdiho hudba, která nemalým dílem přispívá k celkové atmosféře, která by se dala charakterizovat jako jedno velké neustálé ohrožení, celkem rychlé tempo a občasné napětí. Je pravdou že film díky všem tamhletěm věcem ani moc nenudí. Z herců na mně, krom najatého chladnokrevného vraha, ztvárněného vynikajícím způsobem italským hercem Tomasem Milianem, který celou dobu pronásledoval hlavní zranitelnou hrdinku Julii (Jobert), neudělal větší dojem bohužel nikdo jinej. Zajímavé scény (lom, dlouhé pronásledování, finále - které ale mohlo být nakonec přeci jen o kapánek zajímavější, především co se Milianova charakteru týče) ale celkem uspokojivý celkový konečný zvrat, špatný vůbec nebyl. Celkově, film má čistě jen průměrné tendence v tom, vyvolat ve vás příznivý dojem a vzbudit větší zájem. ()