Film inspirovaný životem Garyho Faulknera, coloradského údržbáře, který se při různých příležitostech pokusil dostat do Pákistánu a Afghánistánu s cílem najít vůdce Al-Káidy. Snímek navazuje na komedie Sachy Barona Cohena Borat, Bruno a Diktátor. (Filmbox)

Wade

Nicolas Cage a jeho jízda v kůži Gary Faulknera. Jo tohle byla zábava a Nicolas si to fakt užíval. Škoda, že film úplně nenaplnil potenciál být skvělou komedií i tak si ale zaslouží 3 hvězdy.  57% -- 6/10 IMDb ()

sedm.1

Armáda jednoho je dalším exhibicionistickým one man show Nicolase Cage, který tu opět rozehrál takové herecké tornádo, že ten chlap to v té své šišce fakt nemůže mít asi úplně v pořádku, což mně osobně ovšem ani trochu nevadí, protože já mu ty jeho maniakální výkony, tvořené pološílenými kreacemi a extravagantními gestikulacemi jednoduše baštím, baví mě v nich a popravdě, jak už jsem u mnoha jeho filmů z posledních let konstatoval, podle mě to je z jeho strany záměrně tvořený kult osobnosti a myslím, že se mu ho daří úspěšně dosahovat. Každopádně Armáda jednoho není v žádném případě běžná filmová produkce, a to i přestože je natočena prý podle skutečných událostí, o čemž tedy nejsem i přes ,,důkazy,, v závěrečných titulcích úplně přesvědčen, ale celé je to prostě jeden velký úlet, postavený na ústřední postavě ne zcela normálního člověka, který na příkaz Boha podniká cestu do Pakistánu zajmout Usáma bin Ládina. Toť náplň celého filmu. Prostě bizár jako kráva, excentrický Cage tu jede na plný koule a já vlastně po celou dobu trvání filmu jen nevěřícně čučel, co se tam děje a v podstatě až doposud nedokážu ani ten film nějak pojmout, či uchopit, tak moc je to výstřední a ujetý. Stejně tak nedokážu ani říct, jestli jsem se u toho královsky bavil, nebo jsem viděl jen jednu obrovskou filmovou sračku, prostě je to divočina, o které nevím, co si mám myslet. Výborný Cage to každopádně celé táhne jen na svých bedrech, jelikož nic jiného tu vlastně pořádně nefunguje, nějaké emoce, napětí, atmosféra, styl, zápletka, vše je jen v jeho stínu, takže pozitivně to zkrátka vstřebá asi jen málo kdo, nicméně já osobně jsem si to docela užíval a vyloženě zadupat do země si to fakt nezaslouží. ()

AndrejBB

Army of One alebo čo by robil Donald Trump, keby nebol miliardárom... Priznám sa, že som pri filme zaspal a ani som nemal potrebu pretáčať si zmeškané scény. Čakal som viac. ()

Gašpar

Film je jedním velkým otazníkem. Že Cage hledá totální dno, se ví už dlouho a tady se zase o kousek posunul. Kam ještě může zajít? Co si v reále sliboval ten blbec Gary, ví jen Bůh - on sám to nevěděl. A co jsem si od toho sliboval já? Asi že to vydržim. Vydržel jsem, ale bylo to jen tak tak. ()

Matli

Že bych umíral smíchy, to fakt ne, ale dvě hvězdičky musím dát za Cage, jeho herecký výkon je neuvěřitelný, jako komika jsem si ho nikdy nepředstavoval a že mu to jde! Už jen kvůli tomu, že na vteřinu nezavře hubu a furt něco mele od toho člověk neodtrhne oči a musí jen sledovat jeho záplavu monologů:-) Říkal jsem si, že děj je celkem ulítlej, ale když je to podle skutečný události, tak proč ne. 66% ()

Olík

Člověk by si na první dobrou mohl pomyslet, že uvadající kariéra kdysi topového herce (ne, nemám na mysli Matthew Modinea) čekala na tohle roly, ale každou další minutou vám začne docházet, že už nemá víc co nabídnout a jenom se opakuje. Nicolas Cage jako Gary Faulkner, stavební dělník, který se rozhodl si to osobně rozdat s bin Ládinem. Je tam cítit snaha, je to vtipné, má to zajímavou zápletku, Cage to táhne, zároveň je to i bizarní…bohužel ne vždy a ne všude. ()

geek.ondra

Nicolas Cage je boží a Rusell Brand je po hodně dlouhý době celkem vtipnej. Super blbina který k absolutnímu splnění norem svého žánru chybí vychcanější scénář a chytřejší uchopení. 5/10 ()

Johny M.

Nenávidim retardy ala Gary a skoro se mi nechce věřit, že je to podle skutečnosti, ale celej ten absurdní příběh, humor a hlavně Cageův parádní výkon fakt stojej za to. 3,5* ()

Aiden

Pozerať sa 92 minút na Cage-a mi vadilo 1. krát. Neviem si spomenúť kedy ma hlavná postava iritovala viac, a to ma filmy Larryho Charlesa, Jareda Hessa a podobne prekopnuté komédie bavia. Bohužial, vtipné to teda nebolo. 1* za trefné zobrazenie hlúposti američanov skrytej za vieru a národnú hrdosť, čoho ale bolo dosť v predošlej tvorbe. "Well, do you believe in God? And America? And justice? And freedom?!" ()

hospoda96

Příběh pošahanýho amíka (kterej skutečně existuje!), kterýmu bůh přikáže vypravit se do Pákistánu najít a zabít Usámu Bin Ládina, Nick Cage je fakt v prdeli, ale místy jeho pseudoherectví je aspoň k pousmání nicméně od režiséra Borata a Diktátora je to hodně slabej odvar... ()

stephano

Šlo to, bylo to krátké, ale zato film nenudil. Samozřejmě je to jiný druh filmu než sme od Larry Charlese zvyklí. Každopádně Nicolas Cage si to vzal po svém a vyšlo mu to. Nechápu hodnocení na CSFD, tolik mnohem horších filmů má hodnocení vyšší. ()

subic

Dá se na to koukat a dá se to i dokoukat do konce, když u toho děláš ještě něco dalšího, třeba luxuješ a tak. To je asi první film, že kde NC šedivý a zarostlý. ()

S3MIR

Tak túto postavu mohol naozaj zahrať len Nicholas Cage. Jeho "Over he top" šialenosť sa sem dokonale hodí a celý film naozaj ťahá hore. Veľmi som sa tešil z Russela Branda, ale pokojne mohol byť vo filme aj viac. Celkom dobrá odtrhovačka. Bohužiaľ jednorázová. ()

Sharlis

Nicolas Cage bol geniálny. Vo filme vyhúlil i docela dosť trávy, sú tam i dobré tripy (sword fight s bin Ladinom :D mi pripomenul Hot shots). Ale nakoniec to celé nebolo až tak vtipné ako by mohlo. Ale bavil som sa docela dosť. Len na rozdiel od Diktátora tam proste chýbali memorable momenty, kde vyprsknete smiechom. ()

mr.twizta

Ja mam ztrestene komedie rad, ale dle meho Larry Charles prisel o smysl pro humor a v ramci toho mi jeho spoluprace s Cagem vlastne dost dava smysl. Narozdil od celeho filmu. ()

RoyBatty444

šou jedného muža, trochu prehnaný scenár ale dopozeral som to bez veľkých ťažkostí lebo to má spád a celkom živé charaktery ako aj vľúdny a tolerantný prístup. ()

Wez odpad!

Ještě jsem snad neviděl "bláznivou" komedii,u které bych se ani jednou nezasmál,tato sračka je moje premiéra-ale čemu se divím???Vždyť už režisérovi minulé počiny stáli doslova za hovno-Diktátor,to byl totální shit a Borat?U něj jsem se místy sice zasmál(přesněji řečeno asi 4x),ale ten humor byl opravdu trapný a ubohý-ovšem toto "dílo" bylo po dlouhé době to nejhorší,co jsem tedy viděl-tento idiot by si měl zajet do Francie nebo Itálie za Fantozzim,jak se dělá vtipnej film,nebo že by ti emeričani opravdu byli takový zdegenerovaní kreténi,že by se jim podobné pičoviny líbili???? ()

RadaRAW

Opravdu jsem smutný že tento film má tak špatné hodnocení, ale přitom je jen kvůli tomu že každý očekával něco jak Borat či nějakou jinou produkci od Larryho Charlese. Ale já můžu říct že tento filme je opravdu povedený. Zjistil jsem že Larry Charles dokáže režírovat i normálně co znamená že je to dobrý režisér a že Nicolas Cage mistrovsky zahraje i takovou roli. Tak v čem je problém? V realistické komedii? Nebo se těžko točí komedie podle skutečnosti bez přehnaných situací? Nemám tušení ale film doporučuji na 80% ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem