Držitel Ceny AkademieTM Ang Lee (Nejlepší režie – Pí a jeho život, 2012) uvádí neobyčejný film Ulička slávy, který vznikl podle slavného románového bestselleru. Devatenáctiletý vojín Billy Lynn (Joe Alwyn), který se společně s dalšími členy speciální jednotky Bravo v Iráku zapojil do nebezpečné, vítězné bitvy, přijíždí na několik dní domů, aby se tu zúčastnil slavnostní přehlídky. Jeho vzpomínky se ale od oficiální verze toho, co se stalo, liší. V očích americké veřejnosti jsou hrdinové. Ale vidí se tak i samotní vojáci? (Bontonfilm)

jjjerry

Velké zklamání, trailer vypadal celkem nadějně. Přehnaně vyumělkované, patriotické, a banální. Spíše reklama od strýčka Sama, než film. Bohužel to nezachrání ani Makenzie Leigh (ta je za 2 hvězdy) =) ()

bonovox

Netradičný vojnový príbeh v ktorom sa Lee pohybuje na hrane satiry a oslavy pravého amerického patriotizmu. V mnohých prvkoch však zlyháva a tak tento pokus vychádza ako jeden z jeho horších filmov. ()

Ace.A.T.L.

Rozdíl mezi životem a životem, je někdy válka. Celkem fajn zobrazení problémů vojáků, co si projdou bojem, popřípadě něčím špatným v boji. Neni to nic přemrštěnýho a ukazuje to i skrytý prvky života veteránů nebo aktivních vojáků. Za mě pěkný 3* a DOPORUČUJU ()

PatrikP4

Jako celek to do sebe zapadlo... Líbilo se mi to... Sdělení tohoto filmu asi hodně lidí nepobralo (podle hodnocení) a nebo nemají rádi USA... Mě je jedno jestli je to o vojácích z USA nebo Ruska... Vypustil jsem z hodnocení roztleskávačku v ČJ dabingu byla příšerná a ono celkově jako postava byla divná... ()

Kamil111

Ang Lee prostě umí a je jednou z mála jistot v současné kinematografii. Nepamatuji, že bych od něj viděl něco pod 4 hvězdy, i když uznávám, že na těch 5 to zatím ještě žádným filmem nedotáhl. Ale je větší jistotou než třeba takový Ridley Scott, jehož tvorba je už léta jak na houpačce, a čím je starší, tím to je s ním horší. U Billyho Lynna přehnal hollywoodský závěr topící se v slzách, ale jinak všechny palce nahoru za film, který se spíše odehrává v nitru hlavního hrdiny. O problémech s jeho pochopením ovšem svědčí skutečně radikální rozptyl zdejších hodnocení. ()

Dupac

Myslím, že se Amerika nechce vidět taková, jako jí Ang Lee ztvárnil v Billy Lynn's Long Halftime Walk. Skupinka vojáků ze speciální jednotky se snaží vylepšit obraz působení US army v mimořádně nepopulární válce se Saddámem tím, že přijme účinkování na dosti obskurním zápase amerického fotbalu. Rozhodně nejde o žádnou agitku, Lee vojáky ani válku, ve které bojují, neidealizuje, jenom projevuje (jak je u něj zvykem) mimořádnou míru empatie. Jenže střet nepochopitelné války, kde se ale paradoxně ještě možná ctí nějaká pravidla, s vyprázdněným světem showbusinessu pro bushovskou (?!) Ameriku vůbec nevyznívá příznivě. A publikum zjevně nechtělo riskovat, že mu v kině samým nesouhlasem zaskočí hambáč. Jsem vděčnej za každej takhle podnětnej propadák. 85 % (PS. Radek99 - jediný relevantní a zasvěcený komentář). ()

Pythonator

Po dvou vynikajících filmech se mistr Lee ponořil opět do zkrocené nory, tentokrát hned do několika nor amerických uniformovaných hočanů. Ano, ti kluci jsou hrdinové. Rozmrdali celou cizí zemi, kam je nikdo nezval, a v rámci boje proti terorismu zabíjeli každého, kdo se opovážil bránit svou vlast. Prostě hrdinové. Nebýt v tomto filmu Makenzie Leight, tak se není na co dívat. V podstatě je to horor, při kterém si uvědomíte, že podobní pubertální bezmozci se samopali v rukou mohou vykonávat práci pro velkého bratra v podstatě kdekoliv a když si nějaký pan mocný umane, že válka bude tam a tam, tak tam prostě bude a ti kluci tam prostě pujdou a budou plnit rozkazy. Klasická romantika. A nejděsivější na tom filmu je, že jde o naprosto nudnou filmařinu, u níž je nepochopitelné, že to točila ruka Tygra a draka. ()

stret

Zaujímavé. Moja obava, že si ma režisér pekne spracováva, aby zo mňa nakoniec vycedil emóciu odkráglovaním hlavnej postavy - sa našťastie nepotvrdila - bolo by to európsky trápne. Neodporúčam čítať niektoré komentáre k tomuto filmu, sú zriedené miestnym postsocialistickým antiamerikanizmom. ()

dati

videné zo záznamu h.b.o. 27/10/2018.. ang lee je génius a na tomto filme je to vidieť po celý čas.. obzvlášť ma zaujala skvelá kamera, zmeny zaostrenia a neobvykle časté pohľady rôznych postáv rovno na kameru.. komplikované pocity mladého muža, ktorý možno stále sám nechápe čoho je súčasťou.. každopádne doma ho stále nečaká normálny život a tak volí budovanie demokracie na blízkom východe.. ()

SNCIS odpad!

Úmorně nezáživné. Banda vojínů se vesele promenáduje na stadionu a jen tak žvaní o nesmyslech. - odpad! ()

horskejvlk

Za mně dobře natočený psychologický snímek o morálce, názorech a desiluzi. Většina, nebo alespoň spousty Američanů jsou naivní a myslí si že USA jsou poslové spravedlnosti, ale situace je daleko složitější. Válka v Iráku naštěstí již skončila, tak i v Afghánistánu, stála spousty mild. Dollarů i životů. Můžeme zničit nepřítele budiž, ale myslet si že změníme mentalitu tamních lidí? Nikoliv… zůstanou jen mladí vojáci co si nesou poststresový sindrom, nebo ti co pochopí, že všechno má dvě strany, US. Army má skvělý PR takže ti vojáci co chápou svět bez růžových brýlí, berou ho reálně a milují armádu jako řemeslo nikoliv jako žoldácký svazek jsou dokonale uspokojení, ti co si myslí, že US válka vyváží jen demokracii a spravedlnost jsou vystřízlivěni-zejména po odchodu vojáků z AF, marnost domestikace pochopil každý US voják. Kristen Steward která je vždy kočka tak tady dobře namaskovaná jako obyčejná tuctovka co si myslí že je ošklivka, hraje to super. Pěkně jsem si připomněl nejhezčí stát GA. Skvělý komentář “Radek99” nelze než souhlasit. ()