Jejich nejlepší hodina a půl

(festivalový název)
  • Velká Británie Their Finest (více)

Být ženou ve Velké Británii za druhé světové války, ženou milující, ženou pracující, ženou mravnou a zároveň ženou šťastnou je nemožné. Catrin (Gemma Arterton) se právě takovou ženou snaží být. Přes všechnu snahu žít nerušeně se svým vyvoleným jí osud připraví krásný, ale přesto trpký život scénáristky válečných propagandistických filmů. Její nadšení a láska k filmu brzy přeroste v lásku romantickou. Život je ovšem plný nečekaných zvratů a spletitých cest, a tudíž ani Catrin není ušetřena. Film nevypráví spektakulární akční příběh pilotů RAF a jejich milostných strastí ani příběh hrdinů a nerozlučných kamarádů na život a na smrt, kteří sdílí vše, dokonce i dívku jejich snů. Přesto vás film ponoří do atmosféry války kruté a nemilosrdné a s notnou dávku nadsázky a špetkou britského humoru vám vřele vyjeví příběh skutečné ženy se skutečným životem a velice inspirativním a dojemným koncem. (I.ball)

marek29

Oh My Gosh?! Is it what I think it is? Válečnej kousek z Anglie, holky z válečné Anglie, filmaři, romantika, ale smutnej end.. Co víc si přát? Snad jen, aby moje druhá promítačka této záležitosti byla už s nějakou Mrs. Cole :-o 5z5 zatím z toho nadšení, možná pak sundám za normální romanťárnu, ale mě to fakt dostalo. Ani bych neřekl, že utekly 2h. Must give it a chance stuff :) Try it - you won't regret it. I swear. Cya ()

boombang

Film vesměs průměrný, ale jelikož se mi na velmi sympatickou a pozitivní Gemmu strašně příjemně koukalo (kvůli ní to mohlo být klidně i dvakrát delší), dávám ještě čtvrtou hvězdu. A vůbec mi nevadilo, že chlapi jsou tu víceméně za pěkné trouby (i Nighy). ()

Aywes

Inteligentní, elegantní a ze všeho nejvíce - Britské. Perfektní scénář a půvabná Gemma Arterton Vám často vykouzlí úsměv na tváři. Příjemně dojemné bez citových vyděraček. Celková stylizace a zasazení je vybráno opravdu skvěle. Ke konci sice film na okamžik ztratí dech, ale nakonec proběhne působivá resuscitace. Užil jsem si to. Doporučuji všem, kteří mají rádi filmy s Britským nádechem. Their Finest si zaslouží více pozornosti. Mrkněte na to. ()

mr.twizta

Takova britska zemeckisovina. Sympaticka podivana, ktere by neuskodilo lehke zkraceni stopaze a dost mozna i preobsazeni hlavni role. Gemmu mam moc rad, ale zda se mi, ze tady narazi na strop svych hereckych schopnosti. ()

doriana.g

Britské dobovky většinou nezklamou, zvlášť ty skvěle obsazené. Kráska jasná, skvěle zamaskovaný Claflin jako zpocený myšák s duší Thora a když Nighy zazpíval s klavírem, nešlo dát jinak, než 5*. SPOILER: Úmrtí klafoša bylo zbytečné, i britský film by sakra někdy mohl skončit s trochou naděje, takže -1*. ()

rigby

Příjemný film, který si na nic nehraje. Velmi dobře technicky zpracovaný a pěkně se na něj dívá. Diváka vtahuje svou uvěřitelnou atmosférou a nechává ho proplouvat až k závěru. Jen ta délka mohla být o něco kratší. Nicméně zase taková bomba to není, proto zůstávám u tří hvězdiček. ()

LencaN

Film, který rozšířil moji škatulku filmů "znovu nechci vidět". Neříkám, že je špatný. Kupodivu mě celou dobu bavil. A ať byl konec jakýkoliv - třeba dobrý, třeba ne, mrkněte sami... tak celou dobu působil dojemně, smutně, ale nadějně zároveň. Herce si snad už nemohli vybrat líp. Bill Nighy se ujal role stárnoucího herce, který se nechce smířit se svým věkem, famozně. Ústřední dvojka šlape dobře. Hezké kostýmy, kulisy, triky. Války tam je tak akorát. Je to především romance, ne dokument o válce. ()

I.ball

Výborně obsazený a mistrně zvládnutý film o filmu, ve kterém nechybí nic z klasického válečného dramatu. Jen je to ještě o třídu lepší, protože pohled na válku není dokumentaristický, ale prožitkový a divák válku vnímá očima a srdcem mladé odhodlané ženy. 90%. ()

pichta

Hodinu a pol trápenie, kde sa nič nedialo a posledných 30 minút to zachránilo a vytiahlo skóre aspoň na 2 hviezdy. Skrátka prvých 90 minut sa dej nudne vliekol a skier trápil diváka, niektorí zaspali... Film bol dlho fádny a dosť nudný. Nič dramatické sa nestalo, až na konci sa to dalo sledovať s napätím. Bolo to síce zaujímavé ako sa točili filmy v tej dobe, no prečo to museli takto nudne stvárniť. Emócie v celom filme orezané, humorom sa to snažili vytiahnuť z biedy, no nedokázali prekonať nudu. Myšlienka bola dobrá a chápem ju, no stále dookola budem omielať - nuda. Herecké obsadenie fajn, mohli sa viac snažiť, moc do toho nedali, laťka je nízko. ()

fairytalebliss

Ďalší skvelý vojnový film, tentoraz odohrávajúci sa v bombardovanom Londýne počas 2. svetovej vojny. Film medzi ostatnými podobnými filmami vynikne hlavne vďaka svojmu zaujímavému, neokukanému námetu – sledujeme skupinku scenáristov, ktorá dostala za úlohu vytvoriť propagandistický film o Dunkirku. Tento film som si maximálne užila; bolo to vtipné, dramatické, miestami smutné a nechýbalo ani trochu romantiky = moja najobľúbenejšia kombinácia. *MOŽNÝ SPOILER* Len mi je ľúto, že to skončilo tak, ako to skončilo, a postavám nebolo dopriateho viac šťastia. Ja som im to tak priala a zrazu príde jedna nečakaná, šokujúca scéna, ktorá všetko zmení. Ako niekto raz poznamenal, Sam Claflin by už naozaj mal vo filmoch prestať zomierať. Ach, tie nešťastné, horkosladké konce... ()

Konev

Škoda, přeškoda. Těšil jsem se na doják, připravil kapesníky a ....místo dojáku jsem dostal nudnou podívanou z natáčení jednoho válečného filmu. Přitom to vypadalo tak nadějně... ()

Pierre95

Vynikající film a o to větší překvapení. Film mi docela utekl a herci zkrátka skvělí. Sam Claflin, Gemma Arterton, Bill Nighy, Helen McCrory, Jake Lacy a Jeremy Irons, všichni, které mám rád v jednom filmu? Hvězdička navíc... ()

stuj

První třetina nadějná, druhá třetina obyč. průměr a poslední klesla k "no to si snad mohli odpustit". Takže nakonec jen 2 hvězdy. ()

McGuffin

Ani Řím se nepostaví za den, natož film, jak ukazuje film Jejich nejlepší hodina a půl, Their Finest. Lissa Evans v původní knize i Gaby Chiappe ve scénáři nakládají na filmařský tým tolik komplikací, že by to udolalo koně. Marně. Zaplněný biograf na koleni zflikovanému dílu tleská a burácí emocemi, kde tvůrci chtěli, a přehlíží, co skryli. Typická groteska. Jako hasit vybuchlou jadernou elektrárnu pískem, a uhasit. Stavět rychlé auto v kůlně na seně, a vyhrát. Hoďte si korunou, jestli to chcete hrdinské, dojemné, směšné, nebo od každého trochu. https://www.macguffin.cz/ ()

Sejkorka

Hudrt cvanciš procent film. Nejlepší role Gemmy Arterton. Její Welšanka Katrin 3x přežije svou smrt, protože není v nesprávný čas na nesprávném místě. Fantastický Bill Nighy v roli stárnoucího herce. Detailní pohled do atmosféry Velké Británie, především Londýna v době, kdy ještě nebylo jasné, zda Hitler prosadí svoji zvůli, či ne.  DOVĚTEK : Lone Scherfig, Dánsko. 3 filmy, 3 x 5*. Pídím se po dalších .... ()