poster

Jejich nejlepší hodina a půl (festivalový název)

 • Velká Británie

  Their Finest

 • Austrálie

  Their Finest

 • Irsko

  Their Finest

 • Kanada

  Their Finest

 • USA

  Their Finest

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2016, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • laik_60
  ****

  mam rad anglické komédie, naviac osadené do takého obdobia ako bola vojna, nebránili sa "dělať si sami ze seba šprťouchlata" . Velmi dobrý komentár k filmu má Sidonka. Naozaj niet k tomu čo dodať. Ja som to síce nevidel na festivale ale vďaka mojej kamarátke Janke, ktorá má dobrý nos na linky, odkiaľ sa da ten ktorý film stiahnuť .. rovnako ako tento .(20.10.2017)

 • JFL
  ****

  Kategorie "doják" prokazuje svou životnost stranou přežitých genderových schémat. "Their Finest" do klasického milostného trojúhleníku vnáší motiv emancipace, který zase podmiňuje převrácení klišé a rolí, které jsou postavám přiřknuty na základě pohlaví. S tím koresponduje linie o prosazování se žen na postech a v odvětvích dříve přiřknutých mužům. Skrze dobře rozvržené mužské postavy nabízí film identifikační vzory také pro mužskou část publika, což ve výsledku skládá podívanou, u které si emancipačně může pobrečet každý.(14.7.2017)

 • kajas
  ****

  Že letos uvidím dva filmy o Dunkerku, to by mě teda ani ve snu nenapadlo ;). Po rozpačitějším úvodu se rozjede zajímavý vhled do zákulisí příprav propagandistických snímků, který podporují dobře zvolení herci (Claflinovi sekne dokonce i knírek, Nighy je hvězdou vždy a všude bez ohledu na velikost jeho role), výprava a hudba. A protože za hudebním doprovodem nestojí nikdo jiný než Rachel Portman, dojde v závěru i na dojetí. Jedno z nejmilejších překvapení KVIFF 2017.(7.7.2017)

 • kaylin
  ****

  Líbí se mi, jak je romance jen takovou okrajovou součástí tohoto příběhu. Mnohem více jde o hlavní hrdinku, o dějiny a prostě o příběh, který je zde vyprávěn. Což je dobrá kombinace, protože vyčnívající romantická rovina by tu tolik nefungovala. Navíc se musí ocenit herecké obsazení, které je parádní.(1.7.2017)

 • castor
  ***

  Začínala před devatenácti lety s rodinným filmem, aby o dva roky později podle manifestu Dogma 95 bavila s Italštinou pro začátečníky. Hlavní myšlenky manifestu náležitě prodala, ovšem při přechodu z dánské půdy to začalo v případě režisérky Lone Scherfig drhnout a trestuhodně klouzat po povrchu (Škola života). Jeden den byl zase trošku kalkul, ale svůj účel splnil (emoce, energie). Tenhle kousek o filmařích má sice slušnou atmosféru, ale sráží ho roztěkanost a schematičnost. Samotný příběh pro mě nebyl z nejatraktivnějších, široké spektrum emocí se nedostavilo, víc bych navíc popohnal střihače. Za mě ve výsledku film, na který nebudu vzpomínat tak, jak bych původně doufal. Ovšem Bill Nighy si zase jednou užívá svou roli.(3.8.2017)

 • - Film mal premiéru 9. decembra 2016, na 13. medzinárodnom festivale v Dubaji. (chesterko)

 • - S rolou Catrin Cole bola najskôr spájaná Lily James, neskôr postavu stvárnila Gemma Arterton. (chesterko)

 • - Natáčalo sa vo filmových štúdiách Pinewood a taktiež na pobreží Walesu. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace