Ledové království II

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 103 min

Jiné než jednička (méně vtipné, více příběhové), ale stále úžasné. Nechápu, jak může někdo napsat, že dvojka nikam neposouvá děj, větší kravinu jsem v životě neslyšela. Zvedli jste vůbec hlavu od mobilů? Místy předvídatelné (nečekala jsem všechno, ale většinu jo) a písničky se taky nezaryly tak hluboko jako geniální Let It Go, ale ústřední píseň zpívaná Elsou je nádherná a kouzelná byla i ta Kristoffova (hlavně v originále). Hvězda dolů za Annu, kterou jsem měla v prvním díle mnohem raději než Elsu, nicméně její přehnaná (a chvílemi až otravná) starostlivost + kvalitní dokreslení Elsina charakteru otočily kartu oblíbenosti o 180°. Edit: Po rozležení v hlavě zvedám na 5* a u "Show Yourself" řvu jak želva.(4.1.2020)

Příběhově až moc jednoduché, ale nemůžu říct, že by to bylo úplně neoriginální. Přeci jen udělat animák bez jakéhokoli ústředního záporáka není jen tak a působí to fakt osvěžujícím dojmem. Animace je krásná a to jak krajinky, tak rozpohybování postav. Je to celé docela temné (ne však tak, jak naznačoval trailer) a hlavní dvojice působí příjemně živě. Nevím čím to, ale charaktery rozanimované tvůrci Tangled či prvního Frozen na mě působí nejen mimikou, ale i tím, jak jsou napsané, mnohem víc lidsky, než jak je tomu u drtivé většiny konkurenčních animáků. Elsu a ještě roztomilejší Annu si proto nelze nezamilovat. A právě v kontrastu s potemnělou atmosférou, realistickými krajinkami a uvěřitelnými postavami tam (opět) ten infantilní Olaf působil jako pěst na oko. Jar Jar ve formě sněhuláka, který jako kdyby do Frozen přeskočil z naprosto jiného filmu. Hudební čísla fajn. Druhé Let It Go se sice nekoná, jinak ale muzikálová pohádka, jak má být.(11.2.2020)

• Sdoom

Bohužel, velké zklamání a nechápu, že to zatim má stejný hodnocení jako příjemná jednička. Kromě fantastické animace, která už ale je standardem, a pár celkem vtipných scén to nemá vůbec nic. Písničky mi obecně v disneyovkách nevadí, ale tady, krom toho, že se většina moc nepovedla, byly cpaný šílenym způsobem do úplně zbytečnejch momentů. Scénář je navíc z kategorie "napsané na koleni o polední pauze", takže potenciálně zajímavý námět s trochu temnějším laděním jde úplně do kytek. Lepší 2 hvězdičky. (kino Cinema City, orig.)(24.12.2019)

Je to zajímavý. Valérii je 5 let a očekával bych, že se ji dějově jednodušší jednička bude líbit víc. A přitom seděla s otevřenou pusou celej film a doma ho pak mamince vyprávěla, což svědčí o absolutním pohlcení. U mě to bylo jako na horské dráze. Chvílema jsem byl otrávenej, chvílema rozněžněn, pak mě rozesmál Olaf a pak mi zase bylo trochu trapně. A takhle pořád dokola. Ale i když už jsem si říkal, ať jdou s tímhle doprdele, narvu tomu odpad, protože proto, Disney vytáhl z rukávu (peněženky) další eso a ubil mě. Ubil mě písničkama, barvičkama, Olafama, kouzlama, roztomilejma zvířátkama a podobnýma gimmickama. A tak, i když mě to štve, a začínám Disneyho nenávidět víc a víc, musím uznat, že se mi to líbilo víc než jednička a že jsem si to nakonec docela užil. Snad i díky tomu, že děj je i o něčem jiném, než jen o vztahu sebestředné chladné lesbičky "jděte všichni pryč, jděte pryč, nikdo ať tady není" Elsy a otravné diblíkovské "neodháněj mě, chci ti pomoci a přitom být rádoby roztomilé třeštidlo" Anny. PS: škoda, že jsem si to nemohl vychutnat v originále, kde samozřejmě film získává další plusové body, díky šíleně talentované, jediné a jedinečné Adele Dazeem. :-D(26.11.2019)

První díl byl v průměru, který tam poslal víceméně příběh a další vadou na kráse byl až přehnaný hype který film doprovázel. Prostě se dělalo z ničeho něco, co vlastně není. Od tohoto dílu uteklo dlouhých 6 let, než vzniknulo tohle pokračování. Všechny malé princezny na celém světě tak měli nakrmit opět studio Disney a výrobce šatů a patřičného merche aby jejich děti mohli studovat a vozit si prdele v naleštěných bouracích. Povedlo se. Budiž jim to přáno pač se dvojka povedla o kilometr více než první díl. Je tu příběh, který je sice děravý jak cedník, pár příběhových přešlapů ale jinak se mi to líbilo. No a dětem? To snad asi nemusím ani psát kolik dárku bude s touto tématikou 😊(10.12.2019)

• - Po prvom filme vznikla teória, že Elsa (Idina Menzel) je homosexuál. To sa autorom zapáčilo a chceli to zakomponovať do tohto filmu. Disney ale chcelo, aby bol film čo najviac vhodný pre deti, keďže všetci takúto scénu považovali za tak povediac dospelejšiu, bola táto scéna vyškrtnutá a nahradená takou, ktorá na to len poukázala. (Krnac)

• - Způsob hlasu, který volá Elsu a kterým Elsa odpovídá, je prastará skandinávská vokální technika zvaná kulning. Používala se ke komunikaci na dálku a svolávání domácích zvířat. Jedná se o obdobu alpského jodlování. Dnes tuto techniku umí jen málo lidí. Technikou kulning zpívá třeba dánská zpěvačka Myrkur. (Paserak)

• - Natáčení scén pro převedení do animované podoby probíhalo v Norsku, americkém Chicagu a na Islandu. (Petr.Kocfeld)