Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně. (Falcon)

MERKATtv

Ok. Ja som tak trochu očakával sklamanie a stalo sa. Ďalšie zbytočné pokračovanie filmu. Disney chce peniaze a spravia pre ne všetko. Chyba Frozen 2 je tá, že film sa snaží byť vážny. Frozen 2 nemôžeš brať vážne keď tam je depresívny Olaf. Dej filmu je úplne o ničom. Celé je to o prenasledovaní hlasu (ten hlas je najotravnejšia vec vo filme). Film je extrémne predvídateľný. Soundtrack je oproti Frozen 2 fakt zlý. Vo všetkých pesničkách okrem jednej (tá bola najlepšia. Tá pesnička so sobmi) bol ten odporný škrek. Aj Olaf si z toho spravil srandu. Chápem, že to má byť pre deti ale okrem bezkonkurenčnej animácie to nemá žiadne plusy. Ešte si zarýpem do slovenského dabingu. Preklad bol zlý, dialógy nemali žiadny zmysel. Spýtali sa osoby kam majú ísť a osoba odpovedala „Vidím to, čo vidím“. Bolo by to fajn ak by sa to stalo raz ale dozarkona to sa stalo 30krát v tom filme. Dabing úplne odfláknutý. Možno ak by som videl pôvodný tak by sa mi to páčilo viac ale bohužiaľ. SPOILER Keď Olaf umrel dalo sa čakať, že sa stane niečo ako v Strážcoch galaxie, že sa na konci oživí. ()

Sebastianek1

Začnu tím, že je to pohádka určená především pro děti a skončím tím, že je to naprosto perfektní, veselá, dobrodružná, krásně animovaná pohádka pro děti, ze které budou nadšení i normální dospělí kteří jsou schopni rozlišit, že si koupili lupen na pohádku určenou především pro děti. Já se bavil královsky. ()

RAFT

A máme tu po dlouhých 6 letech důstojné pokračování .Animák ve kterém, nechybělo napětí,výborná hudba ,takový temější animák který ,mě bavil dokonale .těším se na další pokračování snad se dalšího příběhu dočkáme dříve .Za mě 85% ()

Flory14

Po dlouhé době se vracíme zpět do Arendelu a já nemohl být natěšenější.Jednička se mi hrozně líbila, viděl jsme ji několikrát a trailery slibovaly epic podívanou. No... a dvojka se povedla! Příběh se nám opravdu posune a rozšiřuje nám mytologii, přesně jak trailery ukazovaly. Největší plus filmu je, že vidíme ostatní živly originálně zpracované a každý se opravdu liší, za mě zafungoval “cute efect” s ohýnkem ten byl totální strop! Děj nám nepřináší mnoho nových postav a staré tak nějak přešlapují na místě, kromě Elsy. Moje favoritka Anna zde sice prostor má ale furt jede na stejném módu “ musím chránit sestru”, dvojka Christopher a Sven jsou jen do počtu a Olaf pro malé děti (v kině se mu ale prckové furt smáli, takže účel plnil). Scenáristé se nebáli občas ždímat emoce a to cením, scéna v jeskyni se povedla. Máme zde dost vtipných scén a třeba Olaf který rekapituluje jedničku byla geniální. Bohužel ale co film teda má slabý jsou songy, v jedničce je každá píseň skvělá, originální a scény kdy hrajou fakt extra vymazlené ale zde? Všechno úplně stejné, šedé, nudné, hrdina se vždy koukne do dáli a začne zpívat o odhodláni. Plus děj který se dal čekat, neříkám že jsem génius co vždy ví jak to dopadne ale tady mě fakt nepřekvapili ( opět oproti jedničce kde jenom twist s Hansem byl top). Takže animáky je to skvělý, za mě asi nejlepší v tomto roce, téma mě bavilo ale byť nerad porovnávám, kvalitou se na jedničku nechytne. Ale slušné čtyři hvězdy. ()

giaruj

Ako tatko piatich dcér som si ho musel ísť vychutnať do kina. Dojmy? Keby nebolo tak silnej značky ako je Anna, Elsa, Olaf, tak pokračovanie ide na DVD a nenaťahujete sa s ním v kine. Detskému divákovi však stačia tieto postavy, ktoré sú v celkom scenáristicky dotiahnutom príbehu. Svedčí o tom plné kino aj po týždni od premiéry. Olaf nesie bremeno gagov a odľahčenia situácii a trocha mi bolo ľúto, že bol v roli šaša a na komunikáciu s detským divákom sám. Dej sa najviac motá okolo Elsy. Tá nemá druhého parťáka, tak ako Anna, Krištofa, čo pridáva príbehu smerovku na solitérnu hru, pretože. Anna okrem Krištofa má dosť priestoru s Olafom. Krištof je najslabšia postava príbehu, dostával som kŕče v jeho piesni (paródia na Bohemian Rapsody potešila) a spievajúci zbor sobov a nasladkasté narážky na boybandy ma dávali do kolien. Nové postavy nabehli dosť neskoro a veľmi nezaujali. Dokonca celá zápletka sa točila okolo filmov ako Inception, fantasy zápletka bola príliš prepracovaná na publikum okolo škôlky a prvého stupňa. Prekvapením, v pozitívnom slova zmysle boli piesne. V podstate neprišlo na nové kúsky, ale povyťahovali sa motívy z Frozen I. Mal som deja vu ako pri počúvaní albumov od Oldfielda Tubular bells II, či Return to Ommadawn, kedy sa autor vrátil k pôvodnému konceptu, kde pôvodné nápady urobil úplne inak. Je to v podstate trendy, podobne ako staré piesne nahrať v novom štýle. Tu som bol celkom spokojný... Film je však často prázdny, urozprávaný, na piesne sa čaká príliš dlho a dej je na silu naťahovaný dialógmi. Nevadí mi zápletka so štyrmi živlami, skôr jej spracovanie v kosoštvorcoch. Ktovie, pre aké publikum a kontinent film vyrábali, no u dospelých má kosoštvorec divné narážky. Hlavne vo filme, kde sú ústrednou postavou ženy. A to podstatné. Na Frozen, čiže Ľadové kráľovstvo tu máme príliš málo snehu. Celému filmu dominuje jeseň ani nie teplá ani chladná, pretože Olaf sa roztopí z úplne iného dôvodu. 3 hviezdičky z 5 na to že kino a vlastné deti. ()

Maniik88

Nádherný obal s prázdnym vnútrom. Nádherná animácia. To som si užíval. Základná dejová linka povedzme fajn. No ja asi fakt určená pre 5r deti, pretože to málo bolo rozťahané do 90min. Liezli mi na nervy početné pesničky, ktoré neboli nijak extra vydarené. Mal som pocit, že zabrali polovicu filmu. Škoda, obrovský potenciál, no ozaj spokojné odídu len najmenšie deti. Aj vtipných scénok bolo žalostne málo. Väčšia nuda ako jednička. ()

hazdrova

No, Frozen 2 ma z prvej polovice dosť sklamalo. Nevedela som sa naladiť na novú nôtu filmu. Pesničky sú niektoré podarené, niektoré naozaj hrozné a gýčové (tá o láske, tá Krystofova, to bol béčkový brak). Inak celkovo sa mi koniec páčil, keď Elsa zastavila tú vodu, čo sa valila na kráľovstvo, normálne som zaochkala, ako pekne to bolo spravené. Zatiaľ 3,6* Uvidíme, ako sa mi to bude páčiť s odstupom času. ()

Vitasek123

Po šesti letech tu je očekávané pokračování, od kterého se předpokládalo, že bude více temnější a dospělejší. No, někdy se o to film snaží, ale po většinu je to furt až moc vtipný, olaf je opět otravnej až na jednu scénu, kde sesumarizuje události prvního dílu. Vyvíjení vztahů mezi postavy tu je dobře zakomponováno. Nové prostředí je velmi dobře zpracované, animace je opět perfektní a písničky se za mě dají kvalitou srovnávat s prvním dílem. Takže tu za mě máme kvalitou o malinko horší pokračování, které dokáže být zajímavé a občas i vtipné a sem zvědav jestli po rekordních tržbách udělají tvůrci i třetí díl. ()

JohnZ87

Slabší odvar jedničky, který navíc pokulhává i po scénáristické stránce. Filmu narozdíl od předchůdce chybí nějaká kompaktní přímočará nosná zápletka. Místo toho se jedná spíš o poměrně nesourodý spletenec dílčích příběhů a hlavní dějová linka působí jaksi rozplizle a nudně. Přesto se tvůrcům podařilo navodit pocit jisté záhadnosti a napnout tak trochu diváckou zvědavost. Tento potenciál se ale nepodařilo přiliš dobře využít. Ostatní pozitiva prvního dílu zůstala naštěstí zachována, včetně rozumně dávkovaného humoru. Film nicméně nedokáže dostatečně vtáhnout do děje a jen těžko hledám důvod, proč se na něj podívat znovu. 60% ()

papadoce

No na rovinu. Osemročnému dievčatku sa to páčilo veľmi, dokonca vraj viac ako jednotka. Desaťročnému chlapcovi už ale nezamestnalo pozornosť na hodinu a pol tak, že by nepotreboval mobil. No a toto hodnotenie prichádza od dospeláka, takže už zrejme tušíte, že spokojnosť sa tentokrát nekoná. Pravdou je, že umelo vykonštruovaný scenár vyprodukovaný z dôvodu finančného úspechu prvého dielu z toho sálal na kilometre. Nebolo už kam z konope a tak tu riešime minulosť dávno mŕtvych rodičov Anny a Elzy. Celkom zbytočné, málo zábavné, priemerne (na dnešné pomery) animované. Zbytočnosť tváriaca sa akože temnejšie, alebo ako. Piesne každou ďalšou nezaujímavejšie. No slabota. Najlepšie momenty patrili Olafovi. Jednu hviezdu dávam s čistým svedomím, druhú ako kompenzáciu za detskú spokojnosť, ale ... Málo málinko. ()

Mrs.Vader

příběh super, vizuálně snad i lepší než první film, scénář mi přišel maličko odfláknutý, ale nemějme zas přehnané nároky na disneyovku, hudebně sice trochu slabší, ale celkově srovnatelná kvalita, osobně mě třeba Into the Unknown vůbec nezaujalo (titulková verze Panic! At The Disco se mě líbí víc) tolik jako třeba Show Yourself nebo osmdesátková Journey/Survivor feels Lost in the Woods. jo a nesmím zapomenout na úžasného Olafa a jeho storytelling a nejroztomilejší ohňožábu, zaslouží si rozhodně nějaký spin-off stejně jako má Veverka z doby Ledové. ()

incognito

První "Ledové království" se celkem rychle dostalo na čelo žebříčku milovaných filmu pro 10ti leté dívenky a na čelo žebříčku "jestli ještě jednou uslyším Najednou tak se zabiju" pro jejich rodiče. Dvojka jede na podobném duchu. Čekal jsem to mnohem, ale mnohem horší. Příběh vlastně prohlubuje příběh a přidává nějaké další střípky z minulosti a vysvětlujie, proč má Elza svojí moc. Pro mě snad jen těch písniček už bylo moc a žádná nezaujme tak jako Najednou (pro rodiče možná jen dobře). Olaf je otravný jako v prvním díle a většinou ne moc vtipný. Co mě, ale překvapilo, že v otravnosti mu tady dost dobře sekunduje Anna. ()

Andrew94

I přes to, že se mi první Frozen velmi líbil a i toto pokračování má něco do sebe, stalo se bohužel to, co se obvykle pokračováním stává. Frozen 2 je v podstatě vykrádačkou sebe sama. Cílové skupině dětí do 10 let se to samozřejmě bude líbit, protože nemají úplně vyvinutou schopnost reálně srovnávat něco co milují, my starší už si ale neodpustíme porovnat tento sequel s originálem. Příběh je sice odlišný, ale koncept zůstal úplně stejný a tudíž nepřekvapivý. Všechny hlavní postavy už důvěrně známe, ničím nepřekvapují a všechny zvraty a jejich rozuzlení jsou předvídatelné. Elsa opět hledá cestu za svobodou a Anna jí opět následuje. Olaf je opět vtipný a Kristoff se Svenem jsou teď spíše vedlejší postavy, jejichž role v celém filmu se omezila jen na to, jakým způsobem Kristoff požádá Annu o ruku. Elsa od sebe opět odhání Annu, aby jí neublížila, a sebevědomě se sama vrhá do boje. Anna je z toho opět zoufalá a nakonec se navzájem obě zachrání a všichni jsou šťastní. Nic nového, co by jsme už neznali z originálu. Příběh je teď navíc komplikovanější a méně zajímavý kvůli tomu, že se místo srdceryvného, dramatického a rozvíjejícího se vztahu Anny a Elsy točí kolem chaotického sporu nových a především vedlejších, upozaděných postav - obyvatel lesa s Arendellskými vojáky. Soundtrack sice znovu pohladí na duši, ale na rozdíl od "Let It Go" si nepamatuji melodii ani jedné z nich (snad kromě "Into The Unknown"). Jediné, co to zachraňuje je Olaf a krásné vizuální efekty, které vznikly hlavně díky pěknému nápadu tam zařadit 4 přírodní živly. Lepší 3 hvězdy. Škoda. ()

Mr.Ward

Neskutečný fenomén je zpět a děti šílí 😄 I já (protože jsem pořad dítě😂), jedničku mám fakt rád a patří mezi moje nejoblíbenější Disneyovky👍 No, po 6ti letech tu máme dvojku (první pokračování příběhu s Disney princeznou, které jde oficiálně do kin a bude se řadit do Disney Classics), bohužel s ní přichází zklamání. Žádné velké inovace se nekonají a jede se v zavedených kolejích. Dětem to bude asi určitě jedno, a rekordy návštěvnosti budou padat v každém případě 😄 Jen si s tím Disney po příběhové stránce mohl víc pohrát, to ale budou prskat spíš jen dospělejší jedinci 🤷 Konec je fajn, jednu “zásadní” věc jsem si tipoval a ta se nakonec vyplnila. Tím si Disney na jednu stranu pomohl v prodejnosti merche, na druhou si ale pěkně zatopil 😂 Záleží jak se na to člověk divá😂 Hodnotit to je těžký, dítě uvnitř mi říká 10/10, dospělejší část už tak nadšená není, tam by to bylo 7/10. Pěkný to ale rozhodně je, takže kdo má rád jedničku a nějak moc neřeší příběh, bude se mu to určitě líbit 😇🍁❄️🌫🌊⛄️💥 ()

estik97

Čarokrásná pohádka, která lahodí oku. Dle mého názoru se animace vydařily a jsou opravdu potěšením pro lidský zrak. Příběh milý, ale lehký na odhalení. Nebýt Olafovy postavy, asi je to trochu i nuda, ale vše do sebe zapadlo a tak je tady fajn pokračování :-) ()

Snilek1379

Vizuální dokonalost, citlivě zpracované postavy, zachován humor i pohádkovost. Ani písničky nebyly špatné. Jedinou, zato zásadní, chybou bylo, že se někam ztratil příběh. Tedy, ne že by to bylo úplně bez děje, jen na mě působil docela násilně, jednotlivé zápletky byly uměle vykonstruované a divák se do toho nedokázal vůbec vžít. Nicméně, na druhý díl stále slušný výkon. Pokazit se toho dalo hodně a tvůrci dokázali kvalitu v mnoha aspektech udržet, místy dokonce pozvednout. Je to škoda, protože kdyby to mělo lepší děj, mohlo to být velmi důstojným a slibným pokračováním. ()

unrocker

Nečekal jsme ze by mohla být dvojka dobrá a byla... písničky teda snad úplně stejne jedna jako druhá, ale příběh animace atd... super... ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (více)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (více)