poster

Hospoda ve Spessartu

 • Západní Německo

  Das Wirtshaus im Spessart

 • Slovensko

  Hostinec v Spessarte

Komedie / Muzikál / Dobrodružný

Západní Německo, 1958, 99 min

 • MJMilan
  **

  Známá Německá trilogie Spessartu. Vzpomínám si, jak jsem to jako dítě hrozně žral, avšak když jsem tento díl viděl nyní byl jsem hodně zklamán. Komediální prvky jsem opravdu postrádal a dle mého to bylo tak říkajíc o ničem. Na muzikál to bylo málo muzikální a dobrodružství si taky představuji trochu jinak. Nicméně musím nechat to, že je to prostě Německá klasika.(8.10.2008)

 • Skuby47
  *****

  Shlédnutí tohoto pohádkového hudebního filmu jsem stále odkládala z obavy, abych se nepřipravila o krásný filmový zážitek z dětství. Nestalo se, kouzlo ještě nevyprchalo. Vtipný, dobrodružný a romantický příběh s Liselotte Pulverovou coby rozpustilou komteskou Francescou a pohledným vůdcem loupežníků Carlosem Thompsonem, který byl mou velkou filmovou láskou, už má, pravda, období své největší slávy za sebou a působí v dnešní době trochu naivně a zdlouhavě, ale v tom je přece kouzlo starých filmů zakletých do našich vzpomínek. Pro mne si ho tento film uchoval až do dneška.(4.7.2011)

 • 007hanka
  ****

  Tenhle film je jedním slovem roztomilý. Možná roztomile blbý, ale přesto má své kouzlo. Když jsem si ho po letech pustila ještě v originále s překvapením konstatuji, že český dabing zdaleka předčí původní verzi, vlastně to v té němčině zní jako parádní ochotničina. Co ale zůstává úplně nejlepší z celé trilogie, je ten sekáč v hlavní roli. Možná že další dva díly mají stoupající kvalitu hudebních vložek, ale žádný z dalších parťáků komtesky Liselotte neměl už ani zlomek šarmu hejtmana Carlose.(9.2.2015)

 • honz
  ****

  Německý spisovatel období počátku romantismu Wilhelm Hauf proslul především jako autor pohádek, ponejvíce orientálních. Podle jeho dobrodružné prózy z německého středověku Hospoda v lese spessartském byla natočena tato rozverná loupežnická komedie s písničkami. Po jejím úspěchu se zdařila i další dvě pokračování.(28.11.2011)

 • kaylin
  **

  No, tohle mě tedy nebavilo. Na to, jak byl druhý díl, "Strašidla ze Spessartu", vtipný, tak tohle mi přišlo opravdu nudné a hodně neoriginální. Převlékání se za muže, záměny... ne, v tomhle provedení mě na to opravdu neužije. Těch pár dobrých vtípků je sice fajn, ale celkově film nijak moc nezachraňují.(19.8.2015)

 • - V čase 1:00:42 se hejtman otáčí a je vidět, že má tělo postříkané pěnou na holení, při dalším záběru je však opět čistý. (Proste..Jana)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace