Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hudební komedie o statečné komtesce Franzisce (Liselette Pulver), která ze spárů loupežníků unikla převlečená za tovaryše. A když zjistila, že její lakomý otec není ochoten pro tovaryše se kterým si vyměnila šaty upustit měďák, vydá se ho zachránit. V loupežnickém hnízdě se stane pomocníkem jejich náčelníka (Carlos Thompson) - mladého a pohledného. Náčelník Franzisku odhalí, a v momentě kdy jsou přepadeni vojáky, už prchají spolu. Franziska náčelníka ukryje na zámku. On ji prozradí, že je italským hrabětem, kterého přivedl na mizinu její otec, neb mu neplatil dluhy. A tak starý baron pro svou lakotu nakonec přijde o to nejcennější, co měl. (Jezinka)

(více)

Recenze (48)

MJMilan 

všechny recenze uživatele

Známá Německá trilogie Spessartu. Vzpomínám si, jak jsem to jako dítě hrozně žral, avšak když jsem tento díl viděl nyní byl jsem hodně zklamán. Komediální prvky jsem opravdu postrádal a dle mého to bylo tak říkajíc o ničem. Na muzikál to bylo málo muzikální a dobrodružství si taky představuji trochu jinak. Nicméně musím nechat to, že je to prostě Německá klasika. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Parádní start této dobrodružně strašidelné německé trilogie inspirované románem Wilhelma Hauffa, jejíž muzikální vložky se dají vydržet, přičemž samotný hudební motiv z dílny Franze Grotheho dodává celkovému příjemně naivnímu podtónu, byť velmi poctivě řemeslnému, na intenzitě.. Krásná Liselotte Pulver by mohla jako dokonalá výjimka potvrzovat starou známou pravdu o "atraktivitě" německých žen, o níž se tu zmiňuje Anderton, leč bohužel je Švýcarka narozená v Bernu..;) Tato série přes skutečnost, jak moc se do ní zakousnul zub času, dnes staví mimo tu překrásnou podzimní barevnost právě na nostalgii a daří se jí to skvěle !! Také fakt, že i tento film se může pochlubit skvělým českým dabingem, jež z něj dělá vpravdě kultovní záležitost, je naprosto neoddiskutovatelný.. ()

Reklama

honz 

všechny recenze uživatele

Německý spisovatel období počátku romantismu Wilhelm Hauf proslul především jako autor pohádek, ponejvíce orientálních. Podle jeho dobrodružné prózy z německého středověku Hospoda v lese spessartském byla natočena tato rozverná loupežnická komedie s písničkami. Po jejím úspěchu se zdařila i další dvě pokračování. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Séria o Spessarte má podobný príjemný retro feeling, ako napríklad Vinnetou, Sissi, alebo Angelika. Nedá sa to brať už príliš vážne, ale kto ich videl v detstve, ten si ich rád pripomenie aj v budúcnosti. Štokholmský syndróm, postavený akokeby na westernových scenáristických základoch, ktoré akokeby vychádzali aj zo starých rozprávok, natočený v západnom Nemecku. V hlavnej úlohe s krásnou Liselotte Pulver, za ktorou o moc nezaostávajú ani ďalšie dve pekné babenky. Tak nech mi už nikto nehovorí, že sa medzi Nemkami nenájdu žiadne kočky! Bál som sa, že to už po dvadsiatich rokoch nezvládnem, ale bol som znova príjemne okúzlený. Ani tých pesničiek nie je zase až tak moc, aby mi začali liezť na nervy. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Dobrodružná komedie, která je v podstatě kouzelně pohádková a místy báječně vtipná, má jednu velkou přednost a tou je filmový pár - komteska Liselotte Pulverová a hejtman Carlos Thompson, oba se mi moc líbili a hezky jim to spolu ladilo.. V rámci žánru „oddechovka“ hodnotím vyloženě kladně, ode mne krásné čtyři hvězdy.. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Film je založen na stejnojmenné novele německého spisovatele Wilhelma Hauffa z roku 1826. (ajaxx)
  • Film si k 1.1.2022 ako čisto nemecký film v nemeckých kinách držal prvé miesto najnavštevovanejšieho filmu s počtom 11 250 000 dlhých 43 rokov (1958-2001). (Raccoon.city)
  • V čase 1:00:42 se hejtman otáčí a je vidět, že má tělo postříkané pěnou na holení, při dalším záběru je však opět čistý. (Proste..Jana)

Reklama

Reklama