Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hudební komedie o statečné komtesce Franzisce (Liselette Pulver), která ze spárů loupežníků unikla převlečená za tovaryše. A když zjistila, že její lakomý otec není ochoten pro tovaryše se kterým si vyměnila šaty upustit měďák, vydá se ho zachránit. V loupežnickém hnízdě se stane pomocníkem jejich náčelníka (Carlos Thompson) - mladého a pohledného. Náčelník Franzisku odhalí, a v momentě kdy jsou přepadeni vojáky, už prchají spolu. Franziska náčelníka ukryje na zámku. On ji prozradí, že je italským hrabětem, kterého přivedl na mizinu její otec, neb mu neplatil dluhy. A tak starý baron pro svou lakotu nakonec přijde o to nejcennější, co měl. (Jezinka)

(více)

Recenze (47)

MJMilan 

všechny recenze uživatele

Známá Německá trilogie Spessartu. Vzpomínám si, jak jsem to jako dítě hrozně žral, avšak když jsem tento díl viděl nyní byl jsem hodně zklamán. Komediální prvky jsem opravdu postrádal a dle mého to bylo tak říkajíc o ničem. Na muzikál to bylo málo muzikální a dobrodružství si taky představuji trochu jinak. Nicméně musím nechat to, že je to prostě Německá klasika. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Edit 2016: Nestárnoucí klasika, písničky jsou sice takové nezhudebněné, ale dialogy a texty z dílny K. M. Walló, to je hitparáda tehdejšího jazyka. Dabingový výkvět. Pohádka pro dospělé, s mlhou v lese. Film, který kromě pár střihů u soudruhů prošel. Hezký zámek postavený na jezeře. Liselotte Pulver byla kočka. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Séria o Spessarte má podobný príjemný retro feeling, ako napríklad Vinnetou, Sissi, alebo Angelika. Nedá sa to brať už príliš vážne, ale kto ich videl v detstve, ten si ich rád pripomenie aj v budúcnosti. Štokholmský syndróm, postavený akokeby na westernových scenáristických základoch, ktoré akokeby vychádzali aj zo starých rozprávok, natočený v západnom Nemecku. V hlavnej úlohe s krásnou Liselotte Pulver, za ktorou o moc nezaostávajú ani ďalšie dve pekné babenky. Tak nech mi už nikto nehovorí, že sa medzi Nemkami nenájdu žiadne kočky! Bál som sa, že to už po dvadsiatich rokoch nezvládnem, ale bol som znova príjemne okúzlený. Ani tých pesničiek nie je zase až tak moc, aby mi začali liezť na nervy. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Parádní start této dobrodružně strašidelné německé trilogie inspirované románem Wilhelma Hauffa, jejíž muzikální vložky se dají vydržet, přičemž samotný hudební motiv z dílny Franze Grotheho dodává celkovému příjemně naivnímu podtónu, byť velmi poctivě řemeslnému, na intenzitě.. Krásná Liselotte Pulver by mohla jako dokonalá výjimka potvrzovat starou známou pravdu o "atraktivitě" německých žen, o níž se tu zmiňuje Anderton, leč bohužel je Švýcarka narozená v Bernu..;) Tato série přes skutečnost, jak moc se do ní zakousnul zub času, dnes staví mimo tu překrásnou podzimní barevnost právě na nostalgii a daří se jí to skvěle !! Také fakt, že i tento film se může pochlubit skvělým českým dabingem, jež z něj dělá vpravdě kultovní záležitost, je naprosto neoddiskutovatelný.. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

No, tohle mě tedy nebavilo. Na to, jak byl druhý díl, "Strašidla ze Spessartu", vtipný, tak tohle mi přišlo opravdu nudné a hodně neoriginální. Převlékání se za muže, záměny... ne, v tomhle provedení mě na to opravdu neužije. Těch pár dobrých vtípků je sice fajn, ale celkově film nijak moc nezachraňují. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • V čase 1:00:42 se hejtman otáčí a je vidět, že má tělo postříkané pěnou na holení, při dalším záběru je však opět čistý. (Proste..Jana)
  • Film si k 1.1.2022 ako čisto nemecký film v nemeckých kinách držal prvé miesto najnavštevovanejšieho filmu s počtom 11 250 000 dlhých 43 rokov (1958-2001). (Raccoon.city)

Reklama

Reklama