Hospoda ve Spessartu

Hostinec v Spessarte

Komedie / Muzikál / Dobrodružný

Západní Německo, 1958, 99 min

• MJMilan

Známá Německá trilogie Spessartu. Vzpomínám si, jak jsem to jako dítě hrozně žral, avšak když jsem tento díl viděl nyní byl jsem hodně zklamán. Komediální prvky jsem opravdu postrádal a dle mého to bylo tak říkajíc o ničem. Na muzikál to bylo málo muzikální a dobrodružství si taky představuji trochu jinak. Nicméně musím nechat to, že je to prostě Německá klasika.(8.10.2008)

Shlédnutí tohoto pohádkového hudebního filmu jsem stále odkládala z obavy, abych se nepřipravila o krásný filmový zážitek z dětství. Nestalo se, kouzlo ještě nevyprchalo. Vtipný, dobrodružný a romantický příběh s Liselotte Pulverovou coby rozpustilou komteskou Francescou a pohledným vůdcem loupežníků Carlosem Thompsonem, který byl mou velkou filmovou láskou, už má, pravda, období své největší slávy za sebou a působí v dnešní době trochu naivně a zdlouhavě, ale v tom je přece kouzlo starých filmů zakletých do našich vzpomínek. Pro mne si ho tento film uchoval až do dneška.(4.7.2011)

Tenhle film je jedním slovem roztomilý. Možná roztomile blbý, ale přesto má své kouzlo. Když jsem si ho po letech pustila ještě v originále s překvapením konstatuji, že český dabing zdaleka předčí původní verzi, vlastně to v té němčině zní jako parádní ochotničina. Co ale zůstává úplně nejlepší z celé trilogie, je ten sekáč v hlavní roli. Možná že další dva díly mají stoupající kvalitu hudebních vložek, ale žádný z dalších parťáků komtesky Liselotte neměl už ani zlomek šarmu hejtmana Carlose.(9.2.2015)

Německý spisovatel období počátku romantismu Wilhelm Hauf proslul především jako autor pohádek, ponejvíce orientálních. Podle jeho dobrodružné prózy z německého středověku Hospoda v lese spessartském byla natočena tato rozverná loupežnická komedie s písničkami. Po jejím úspěchu se zdařila i další dvě pokračování.(28.11.2011)

• kaylin

No, tohle mě tedy nebavilo. Na to, jak byl druhý díl, "Strašidla ze Spessartu", vtipný, tak tohle mi přišlo opravdu nudné a hodně neoriginální. Převlékání se za muže, záměny... ne, v tomhle provedení mě na to opravdu neužije. Těch pár dobrých vtípků je sice fajn, ale celkově film nijak moc nezachraňují.(19.8.2015)

• - V čase 1:00:42 se hejtman otáčí a je vidět, že má tělo postříkané pěnou na holení, při dalším záběru je však opět čistý. (Proste..Jana)