Planeta Česko

• angličtina Planet Czechia (více)

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! (Aerofilms)

lksvcr

Kdybych měl hodnotit pouze zpracování snímku, tak bych dal zřejmě tři hvězdičky. Nicméně, tento film měl i přesah, informační hodnotu, zkrátka chtěl něco předat a to se mu i povedlo, tedy aspoň u mne. Byl jsem fascinován, co za úžasné tvory žije v naší malé zemičce a prakticky celou dobu jsem seděl jak přikovaný a hltal jsem jeden záběr za druhým. Mohu si samozřejmě stěžovat, na trochu chaotické vyprávění a fráze, které se stále dokola opakovaly, ale jsem schopen to odpustiti. Mám pocit, že zde nejde pouze o filmařský počin, ale vskutku o odvyprávění vzkazu. Vzkazu pro nás: Podívejte, tahle úžasná stvoření máte za domem, jsou krásná, vzácná a velmi ohrožená! Miluji přírodu a po tomto snímku ji mám ještě radši, za mě super. ()

Brooks

Chvályhodný počin, ale nesadol mi ten osobný (režisér uprednostňuje svoje zážitky a názory pred faktami) a bezkoncepčný (od každého trochu, ale nič poriadne) charakter filmu. ()

Solverino

Děkuji panu režisérovi za takové nasazení - film je naprosto super - výborný obraz i zvuk, a to vč. hudebního doprovodu. Zvířátka hrají jako o život! Myslel jsem, že nedám Hádka, ale překvapivě úplně v pohodě, příjemný hlas.Ještě jednou díky! ()

Pravek007

Klobouk dolů před každým, kdo dokáže natočit takový film. Já sice obecně dokumentární filmy dvakrát nemusím, ale jestli někoho opravdu obdivuju, tak jsou to lidé jako pan Marián Polák, kteří jsou ochotní obětovat tolik času a úsilí a především mají tolik trpělivosti a doslova si ty skvělé záběry "vysedí" u kamery, v tomto případě ještě někde schovaný v maskovaném stanu, nebo někde v bahně. Film o české přírodě tu chyběl. Marián Polák tak Planetou Česko doplnil chybějící cine mezeru. Ba co víc, nenatočil pouze film o české přírodě, ale povedlo se mu vdechnout do tohoto díla i vlastní příběh a dokonce i poselství pro budoucí generace. 5/5 ()

janahorova

Úžasné záběry. Dokument je poutavý a dokáže udržet pozornost díky zajímavému komentáři. Pouštěla bych dětem v hodinách přírodopisu místo nákresu nezmara v učebnici. Není to 100% dokonalé, ale ostatní komentáře mi přijdou až přehnaně kritické. ()

Jehan

Naprosto chápu všechny věcné výhrady řady hodnotitelů. Jistě, tohle téma šlo zpracovat komplexněji (nejlépe v podobě seriálu), velkoryseji, koherentněji, možná i sugestivněji atd. Pere se ve mně tak trochu filmový fanda a milovník přírody. Jako milovník přírody (který v ní tráví značnou část života) dávám pět * za to, že někdo natočil takto krásný a mnohoznačný film o přírodě doslova za humny či dveřmi. A chápu, že do 81 minut lze vtěsnat jen zlomek toho, co nám naše planeta Česko nabízí. Na druhou stranu dobře vím, co je to za fušku kloudně (aspoň) vyfotit (aspoň) jelena, natož pak kance, o rysech nemluvě. Všichni chytráci zběhlí v nákladných dokumentech o přírodě z dílny BBC apod. vědí, jak by to mělo vypadat. Nejsem z filmu zklamaný, ale ani úplně nadšený. Jsem však za něj opravdu vděčný. Denně mě nadchne "divočina" kousek od domova. Pokud nějaký dětský divák, který to viděl v kině se školou, odejde z kina s pocitem, že by nebylo špatné vyrazit ven prozkoumat nejbližší křoví či mez, díky autorům za to. Koupil jsem DVD a s potěšením se podívám opakovaně. Jo, a ta píseň v závěru... Jářku, mám moc rád Jardu Svobodu, ale jsem nucen konstatovat, že tahle opravdu nepatří k těm nejpovedenějším. ()

hull

Moc rád bych tomu dal pět hvězd, ale. Dokument pseudo zarámovaný do příběhu, který místo přírody v Česku popisuje skanzen prakticky vyhynulých druhů, aneb kolik z vás vidělo za humny datlíka tříprstého, sviště horského nebo tesaříka alpského. V 81 minutovém "dokumentu" zkoušet zachytit byť jen průřez celou přirodou ve středozemi nemělo šanci na úspěch. Nicméně hezká reklama na různorodé biotopy v naší vlasti, což není rozhodně málo, a proto přihazuji jeden stupeň +. ()

Demonn

Bohužel k natočení dobrého dokumentu nestačí krásné záběry ale také by to chtělo trochu naučnější obsah, trochu odbornější komentář a trochu méně záběrů na Mariána Poláka, který se má asi hodně rád. Po shlédnutí upoutávek jsem se hodně těšil a záběry ve mě evokovaly dokumenty od BBC, které patří k naprosté špičce...bohužel realita byla očekávání celkem dost vzdálena. A vlastně ani ta vizuální stránka nakonec nebyla tak poutavá protože většina z nejhezčích míst u nás, se v dokumentu ani neobjevila. 68% ()

PlayEasy

Záběry jsou dokonalé a nádherné a navíc nás film přesvědčil o jeho poslání, které znělo asi nějak takhle: Proč se dívat na filmy o africké, jihoamerické či asijské přírodě, když máme něco podobného přímo za humny. Další plus je, že naše televize dovede 3D, takže jsme si nasadili brýlky, přepli na režim 3D a byli jsme uchváceni. 75% ()

nula87

K těm dokonalým přírodovědným dokumentům třeba od BBC to má hodně daleko - hlavně nesoudržností a snahou toho ukázat najednou mnoho nesouvisejícího - ale na naše poměry dokumentů o přírodě moc dobré. 75% ()

MickeyH.

Dlouho se mi nestalo, že bych měl u přírodovědného dokumentu spadlou bradu. Za mě mistrovská práce, na které je vidět tvrdá dřina. Kořením filmu je Polákova osobitost a pojetí celého projektu, dále potom mnoho informací, které asi běžný divák nezná (nebo aspoň já rozhodně ne a obohatilo mě to). Chvílemi mi jeho komentáře sice přišly takové navíc a nekonzistentní, ale u tohoto pocitu to naštěstí vždy jen zůstalo a celkový dojem je rozhodně dobrý. ()

ostravak30

Moc se mi líbil první dokument tohoto druhu o Česku. Byl postaven tak, že jej nutně nemuseli sledovat odborníci, ale snadnou a přesto přístupnou formou . tvůrce jako by natáčel vlastně pro děti, bylo zobrazeno to nejzajímavější z naší přírody. Podtitul vlastně sedí, málokdo z nás si umí představit, že to zajímavé máme tak blízko. A nejen mladší diváci si přišli na své. Autor se snažil i o osvětlení ožehavějších témat týkajících se české přírody a poukázal na místa, kde by tepající život málokdo čekal. Záběry, které se povedly natočit se opravdu...povedly. Mnohdy se jedná o skutečně nádherné momenty na světové úrovni. Věřím, že nejen já jsem byl překvapen kolik toho o přírodě v naší zemi nevím a jsem rád, že se dokument jako takový zaobíral právě tím zajímavým a nečekaným. A tak jedinou kaňkou na celém dokumentu byl hlas Kryštofa Hádka. Při vší úctě k němu mi jeho hlas u dokumentu tohoto typu prostě neseděl. Tím spíš, že autor na počátku přiznává, že vlastně natáčí pro své děti a všichni máme možnost ho vidět. Jedná se o muže středního věku, zatímco hlas je příliš mladý. Kritici níže pode mnou uvádí, že dokument nemá jednotnou linii a mají pravdu. Tvůrci často přeskakují z tématu do tématu. Chvíli se věnují něčemu, pak přejdou jinam a následně se zpět k původnímu tématu vrátí. Z těchto dvou důvodů nakonec nemůžu dát maximum, ale dokument je to fajn a uvítal bych klidně i větší minutáž. Takových dokumentů bychom potřebovali víc. Snad jich nyní přibude. ()

marek29

Je to National Geographic z Česka! Není to bohužel přesah a dílo, které nenechá napětím vydechnout (usnutí hrozí..), ale věrnost zachycení, profesionalita, ostrý obraz a světovost těchto záběrů vedou k neoddiskutovatelné čtyřce a doporučení. Film je možno měřit s nejlepešími dokumenty o přírodě, které kdy v zahraničí byly natočeny ;) za mě top ()

Mkartaylas56

Dokumenty zkoumající živočišný svět mám opravdu velmi v oblibě a tudíž mě potěšilo, že se v mém hledáčku objevil snímek dokumentující české živočichy. A podle mých očekávání jsem z něj nadšený. U jeho naprosto skvostných kamerových záběrů jsem se jen tetelil blahem, komentář Kryštofa Hádka byl příjemný a možná jsem i trošičku zklamán, že se Planeta Česko natočila jen jako celovečerní film, protože naše příroda toho nabízí ještě mnohem více a alespoň nějakou minisérii bych uvítal s otevřenou náručí. 80% ()

Pete

Opravdu krásné záběry na českou přírodu, pro mě však příliš časté přeskakování mezi živočichy a tématy, a dále rušivé bourání čtvrté zdi směrem ke kameramanovi a divákovi. Ale jen houšť takových dokumentů v našich (i domácích) kinech. ()

Wyorax

Záběry jsou povedené. Komentář, který je nejspíš směřován pro děti, nikoliv pro dospělé, dokument dosti sráží. Vcelku ušlo, ale mohlo být lepší s "dospělejším" hlasem a komentářem. ()

Vasyl

Zbytečně moc ptáčků a mrdání. Do BBC to má strašně daleko, ale krásný to je. Naše příroda umí. ()

sharka.68

Syslové jsou i v Letňanech....jediné,co mi nesedělo,bylo to řazení záběrů, ale jinak skvělej počin!!!!! těch 5 hvězd,je za ty záběry živočichů...... ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let