Rok 1956 - stará věznice Creedmore. Jako jeden z posledních zde byl popraven Charlie Forsythe a to za vraždu, kterou nespáchal. O vězňově nevině věděl obávaný dozorce Ethan Sharpe. Pravda o Charliem Forsythovi zemřela tedy spolu s ním na elektrickém křesle a byla pochována, dokud se brány creedmorské věznice nezavřely navždy... Děj se dále odvíjí v současnosti. Přeplněná nápravně výchovná zařízení donutí správu věznic, aby nařídila opět otevřít železná vrata Creedmoru. Novým šéfem je jmenován Ethan Sharpe. Ze záhrobí se vynoří neklidný duch nespravedlivě popraveného vězně a zanechává za sebou krvavou stopu. Duch Charlieho Forsytha touží po pomstě... (Intersonic)

Heroine

Hezký. Ne že by se mi Věznice líbila jako horor, nebo vůbec jako film, to ne. Je to příliš nezáživné a nudné, na to aby to byl kvalitní horor. Ale Viggo byl skutečně super, tak jsem se celý film měla na co dívat. ()

helloween93

Prostředí věznice je už samo sobě děsivé, ale když k tomu vezmeme v úvahu ještě mstu zlého ducha v podobě neprávem odsouzeného vězně, co nám z toho vyjde? No přece 80's horror jak se patří. Hollywoodský debut Rennyho Harlina dopadl skvěle, což jen potvrdil v témže roce 4. (a zároveň mým nejoblíbenějším) dílem Noční můry v Elm Street. Harlin přesně věděl jak využít potenciál věznice k vytvoření tohohle béčka se solidní atmosférou. Už zde ukázal svůj smysl pro akci a techničnost např. scéna se střílejícím kulometem. To ostatně ukázal později i v NoES 4. ()

AxelWers

Klasika 80-tych rokov. Nie je to horor, kvôli ktorému budete zo spánku revať hrôzou, ale má správnu atmosféru. Úplný záver však mohol byť vymyslený lepšie. ()

Knor

Věznice je fajn hororová podívaná, která je očividně levná za to poctivá a nenudí. Vražd je jen pár, ale jsou hezký a krvavý. Lane Smith jako ředitel věznice skvělej a zlej jak to má být. Solidní béčko, které mě potěšilo. ()

Shanen29

Je to dobrý horror,má spád a baví hlavně ponurost a syrová depresívnost snímku.Je to klasický duchařský horror. ()

Sir Ludvig

Našťastie vidieť väznicu po rokoch je stále unikátny zážitok. Fín Renny Harlin režíruje klyšé príbeh plný nelogiky s nasadením prekrývajúcim väčšinu nedostatkov. Toto dnes už klasické a neprávom trochu pozabudnuté béčko má výbornú temnú atmosféru (reálna strašidelná neuprataná väznica/podmanivá hudba/KRVAVÉ a originálne efekty na ktoré sa nezabúda), vydarený casting a herecké výkony. Okrem toho: superslizkého správcu, terminátorské blesky, spielbergovské modré svetlo, veľa ľudí čo kričia v bolesti alebo panike, hlášky, italo-američana ktorý sa volá Lassagne a homoeroticky obdivuje Ramba, málovravného Aragorna s účesom ala James Dean čo pravačkou stíska gule ozembuchom, veľa špiny, úchulne zlých dozorcov, ducha vydriducha, vražedné čakany, naozaj veľkého černocha a pri sledovaní pocit, aký vyvolá väčšina dobrých hororov - tam by som kua nechcel byť!!! ()

zly.dvojce

Za ty stále živé vzpomínky na samoškrtící trnovou korunu a mnoho projekcí v době revoluce nemohu jinak. A taky proto že je to kurva dobrej horror! ()

horor2

Mráz, pot a šajzlé trenky, když jsem tento kousek viděl na VHS o půlnoci na videu. Viggo sympaťák. Renny zapůsobil :-) ()

ZdenoMolnar

perfektný film kde som sa vôbec nenudil dobrá atmosféra,dobrý herci čo sa hodili ako väzni.len koniec mohol byť trocha lepší otázka je že ked hlavný hrdina so ženskou ušli kde sa podeli ostatný väzni?to tam mohli ešte pridať ku koncu ()

mucho3

Viggo "Aragorn" Mortensen ve vezeňském hororu,viděno v pravěku na VHS,nedávno oprášeno na DVD a moc to zub času nepoškodil,co se týče hodnocení......v té době nadějný režisér Renny Harlin,dnes víceméně paběrkující tvůrce. ()

Mark1983

Tento horor jsem mě kdysi na videokazetě a viděl jsem ho nejednou,jelikož se jedná o dějový průměrný zábavný horor,který neurazí,jelikož se v něm pořád něco děje. ()

surface

Povedený film s typickým duchařským motivem. Prostředí věznice dodává filmu pravou atmosféru (filmařům bych udělil 1.) Zlý, sadistický duch a jeho vynalézavost je bravurní :] mrtvol a krve je dost. Myšlenka pomsty je skvělá a ukazuje tak divákovi, že se nejedná jen o masakr. Film má dobré tempo a nabývá na síle. hodnocení 83% ()

tommco

Parádna osemdesiatková chuťovka, ktorá nestráca svoje čaro ani dnes. Pointa je povedzme že jednoduchšia, ale o to pri takýchto filmoch nejde. Pre mňa nezabudnuteľný film. ()

SirErLeerdan

Film neurazí, ale ani nijak nenadchne. Většina efektů je i na druhou polovinu osmdesátých let celkem slabá.  Musím ale uznat, že postavu ředitele věznice jsem fakt nesnášel a pár dozorců s ním. A Viggo takhle mlád a bez elfa v zádech... Hustý!! Jinak je to takový klidný béčko na sobotní večer. Jednou a dost. Jen tak mimo mísu. Američani se v tý šikaně slabších asi vyžívají (filmy z věznice, školy, univerzitních klubů) a jelikož je furt v oblibě, asi to mají i v reálu rádi. Opravdu ráj pro lidi, ta emérika, jen co je pravda. Každopádně filmek za mě 45% ()