Rok 1956 - stará věznice Creedmore. Jako jeden z posledních zde byl popraven Charlie Forsythe a to za vraždu, kterou nespáchal. O vězňově nevině věděl obávaný dozorce Ethan Sharpe. Pravda o Charliem Forsythovi zemřela tedy spolu s ním na elektrickém křesle a byla pochována, dokud se brány creedmorské věznice nezavřely navždy... Děj se dále odvíjí v současnosti. Přeplněná nápravně výchovná zařízení donutí správu věznic, aby nařídila opět otevřít železná vrata Creedmoru. Novým šéfem je jmenován Ethan Sharpe. Ze záhrobí se vynoří neklidný duch nespravedlivě popraveného vězně a zanechává za sebou krvavou stopu. Duch Charlieho Forsytha touží po pomstě... (Intersonic)

Ten Druhy

Nenápadný horor, ktorý nadabovaný figuroval v ponuke ešte v časoch zašlej vhs-éry. Depresívne prostredie väznice je najmä v noci strašidelné a vytvára skľučujúcu atmosféru. Tá sa stáva ešte dusnejšou, keď duch Charlieho Forsytha, väzňa popraveného pred 25 rokmi na elektrickom kresle začne konať krvavú pomstu. Pomalší vývoj udalostí musíte trochu pretrpieť, film sa vám napokon odvďačí vcelku vynaliezavými a divokými likvidáciami osadenstva väznice. Takisto zaujme presvedčivým výkonom Vigga Mortensena a pôsobivými voodoo scénkami, na ktoré sa nedá zabudnúť. ()

Andersis

Nuže. Sem sklamaný. Ten film sem dlouho sháněl a čekal sem, že to bude pecka. Není. Strašně pomalý rozběh, asi tak 4 dobré scéy. A to je vše. Chtělo to víc vražd, krve a gore. ()

Tayen

Ponurý horor, který na mě působil vskutku děsivě a hodně nerada na něj vzpomínám. Na některé krvavé scény jsem se musela dívat skrz prsty a někdy jsem se nedodívala vůbec. Možná, kdybych film viděla dnes, ohodnotila bych ho jinak, ale na mne jako na žákyni prvního stupně základní školy zanechal hluboké stopy. Sice mstící se duch, není nic originálního, ale snímek měl i tak svou osobitou temnou atmosféru. ()

cariada

Tohle je v pohodě hororové drama , kdy se mstí neprávem popravéný vězeň. Seskupení věznů je v podstatě naprosto totožný jako v kterým koliv jiným vězeňským filmu. Drsný velitel, který se s tím moc nesere. Sice si můžem asi říkat, že těžko by do 20 let opuštěný věznice, jen tak přivezli vězně, aniž by jí předtím pořádně zrekonstruovali a opravte si jí sami. Za zmínku určitě stojí scéna na samotce, kdy se smaží dva vězni. ()

DominikV

Nikterak překvapující, nikterak na odpad. Na horor dobré v tom, že to mělo hlavu a patu, na horor špatné v tom, že jsem se nabál. Ale to se mi stává u hororů často. Alespon tam byl nějaký nápad, který se (sice ne úplně na výbornou) přenesl na plátno. ()

FAITH.BABE

Jakožto otrlého diváka mě stále děsí scéna při které je jeden z vězňů uškvařen v pomalu se rozžhavující kovové cele. Těžko říct, zda je to reflekce mého pocitu když jsem film před mnoha lety viděla. Kdo chce zjistit jak moc nechutně svíravej je pocit se na to dívat, ať si film pustí. Milovníci rozličných stylů zabíjení si přijdou na své stejně tak, jako milovníci hororů u kterejch se člověk i zasměje. Moje oblíbená kombinace. Navíc v hlavní roli totálně mrduhodnej Viggo Mortensen bez svýho hipsteřího looku z Pána Prstenů, ještě jako 80' playboy. Oujeee. ()

SoolenJV

Motiv "strašidelného domu" rozehraný na výrazně větším prostoru. Logika v příběhu trochu hapruje, ale jako variace častého motivu docela funguje. Mortensen se snaží, seč může, mlčenlivé role mu slušely odjakživa. "Věznice" je celkem zábavné, hororově-muklovské béčko (míchá charakteristické prvky a klišé z obého), které je ale přeci jen trochu dlouhé, bohužel. ()

TO

lehkej podprůměr, málo skutečně hororových scén, většinu filmu vidíme jen kouř a blesky. Dá se vidět, ale nadšenej jsem z toho nebyl nikdy. ()

Castrator

100 minut nudy a čekání, až nuda skončí. Typický horor nehoror z osmdesátých let à la Candyman nebo Maniac Cop (podobný (ne)kvalitou, nudou, nikoliv příběhem), ve kterém někdo nebo něco zabijí a je úplně putna kdo nebo co to je. Tenhle typ filmů se vysílal na televizi Nova koncem 90. let kolem půlnoci v pátek a v sobotu. Slabota. Na ČSFD 59% film, na imdb taktéž :-) ()

Jello Biafra

Každý nejako začínal. Fínsky režisér Renny Harlin si v Amerike odbyl svoj debut väzeňským hororom Prison. Stará zašlá väznica je znovu otvorená a s ňou sa prebúdza aj staré zlo v podobe ducha nespravodlivo odsúdeného väzňa, ktorý tu bol pred 25 rokmi popravený. Jeho duch sa vydáva na krvavú pomstu. Film okrem dosť strašidelnej atmosféry a temných priestorov väznice zaujme aj podarenými krvavými efektmi a dosť vynaliezavými spôsobmi vrážd jednotlivých postáv (ostnatý drát vedie). Medzi postavami zaujme mladý Viggo Mortensen, ktorý je medzi tou várkou väzňov snad jediný klaďas. Horor však nezaprie svoj nízkorozpočtový pôvod a typickú béčkovosť. ()

Braddy

Tento film je celkem zajímavý a místy je i docela strašidelný.V hlavní roli se zde objevil tehdy ještě téměř neznámý Viggo (Aragorn) Mortensen. Jinak jde o průměrný horor z 80.tých let, na který se dá dívat i dnes. ()

vitekpe

Uplne klasicke becko z veznice, ve ktere strasi demon... K mirnmu podprumeru tomu pomaha slusne obsazeni, protoze jinak tam zas tak nic uzasnyho k videni neni. Film se odehrava de facto pouze v interieru veznice a je cely takovy osmdesatkove modry... :) 3- ()

Han22

Vězeňských filmů jsem viděl dost, vězeňský horor ještě žádný. Renny Harlin to zkombinoval celkem slušně, ale dost béčkově. Je to zkrátka taková ta vězeňská klasika - psychopatický dozorce, mlčenlivý hrdina s otravným kámošem, jeden drsňák, basket na dvoře, vězni házející papíry z cel. A občas někdo zařve a to dost brutálně. To občas je bohužel celkem málo, film se pořádně rozjede až ve finále. Tady Harlin ukáže, že z něj za pár let bude špičkový akční režisér, protože konec má fakt grády, nicméně nic nevyřeší - ani ducha, ani zbytek vězňů, ani nedá moc odpovědí. Je to zkrátka slušné béčko, nic více. A Viggo Mortensen v hlavní roli je překvapivě nevýrazný. ()

Holina

Další parádní zástupce osmdesátkového hororu, super atmosféra, příběh pravda banální, ale zpracování na jedna mínus ()

Mania

Některý scény jsou k "sežrání", i když na nynější horory film rozhodně nemá, tak si stejně myslím, že patří k těm lepším. Viggo jako mukl je skvělý. ()

Socom

Ide o celkom dobrý béčkový horor 80.rokov.Ako malý som ho videl nespočetne veľa krát a dal by som mu plný počet ale s odstupom času po opätovnom vzhliadnutí dávam o niečo menej. Najmä kvôli veľmi jednoduchému príbehu a absencii hororových gore scén..Záver mohol byť o niečo prepracovanejší. Každopádne milý návrat do mladých čias, ktorý vonkoncom neľutujem.8/10 ()