Obludárium

Billy Bloom (Alex Lawther) je naprostý unikát: báječný, třpytkami posetý a genderově nevyhraněný teenager, jehož ostrému smyslu pro humor můžou konkurovat jen přehnaně extravagantní módní výstřelky. Když jej musí jeho okouzlující matka (Bette Midler) poslat žít k prudérnímu otci (Larry Pine), Billy se na své nové ultrakonzervativní škole cítí jako diva na suchu. Neohrožený chlapec se však nenechá odradit šikanou ze strany spolužáků, kteří mu nerozumějí, a rozhodne se prosadit svým nezaměnitelným způsobem – vyzve protivnou královnu školy (Abigail Breslinová), aby se s ním utkala o svůj titul. Tato neotřelá komedie je působivou ódou na outsidery a nekonformisty všeho druhu. (Cinemax)

horovska

Film o opuštěnosti dospívajícího kluka, který je navíc hendikepovaný tím, že je transvestita. Billly žije v přepychu, otec ho v jeho výstředních exhibicích nijak neomezuje, ale vztah mají mezi sebou chladný. Hrdina si prochází velkým zklamáním ve vztahu s matkou, na kterém byl dosud zcela závislý a k tomu hledá pevnou půdu pod nohama ve společnosti vrstevníků, kterým bezelstně a upřímně odkrývá celou svoji osobnost. Až posud krásně rozehraný příběh se však zvrhává v dojemnou americkou s..... jež se bez skrupulí řítí k obvyklému tuctovému happyendovému závěru. Ach jo. ()

Dimo

Pro nás, Evropany, trochu nepochopitelný a neuvěřitelný systém fungování na střední škole. Neprocítil jsem se, ale hlavní postava to má herecky v malíku. Respekt! ()

mira.l

No co zase tohle bylo?!? Nebyl on ten chlapeček nakonec hezčí coby holčička? Jedna * tak nějak "ze setrvačnosti". ()

GameboyNES odpad!

člověk se těší na rýmejk klasickýho hororu a vona je to chujovina o transbuzerantovi. Tfujtajksl, to jsem si zase naběhnul, bluééé.... ()

mimozakon

...alebo ako sa jeden zdivocely chlapec po skole v kostymoch ako na travestishow premaval... (2 tancujuce gorily so sukynkou z 5) ()

Shikunek

Další ze snímků o "straglujícím" mladíkovi, kterému se nedaří zapadnout mezi své spolužáky na střední škole. Nemusíte se moc bát, že je film kategorizován jako drama. Jedná se spíše o dramedii, které vládne představitel hlavní role. Tvůrci se hodně snaží, aby příběh byl co nejvíce odlehčený, ale podle mého skromného názoru snímek může ukázat všem lidem, kteří se bojí toho, že jsou jiní, než okolí, aby našli v sobě odvahu a přijali svoji osobnost. ()

rigby

Totální úlet pro puberťáky školou povinné. Tuhle zábavu fakt nechápu a snad ani chápat nechci. Žádná postava nezaujala, skutečné obludárium. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()