Obludárium (festivalový název)

Freak Show

Freak Show

USA, 2017, 95 min

Bál jsem se, že Freak show na mě bude moc.. freak a queer. A zpočátku jsem s hlavní postavou dost bojoval, přišel mi moc rozmazlený a sebestředný, s nepochopitelnými motivacemi (tak chce od prvního dne zapadnout mezi spolužáky a zapůsobit na ně pozitivně, nebo se chce vymezit a stírat je??) Nicméně někdy od třetiny film přepne do spíše-komedie, a navíc je v něm fakt energie, živelnost (hlavně obrazové montáže na písničky), a to už jsem si užíval. Konec je možná trochu moc smířlivý a sentimentální, ale to k takovým příběhům trochu patří.(5.7.2017)

• Morholt

Mě to připomínalo všechny ty antirasistické agitky, které se zabývaly odstrkovaným jedincem, u nějž nakonec ta bílá většina zjistí, že je to super chlapík a rasismus je blééé. Ne že by to tady byla úplně stejná šablona, ale podobných motivů se tu najde spousta. Každopádně mě tohle nijak neoslovilo a i když jsem zapojil všechny tolerantní buňky, tak jsem hlavním hrdinou pohrdal. Pro mě to byl umíněný rozmazlený fracek, který dělal všechno pro to, aby své okolí nasíral. Nějaké to "takový prostě jsem" v tomhle případě neberu. A od toho se všechno odvíjelo. Technicky to nebylo zlé, Lawther, byť jsem jeho postavu nesnášel, zahrál výborně a některým kostýmovým kreacím nejde upřít originalitu, ale v tomhle případě to u mě nestačilo ani na průměr. 30%(9.3.2018)

• misterz

Čudné, zvláštne, iritujúce... Čakal som nejaké dramatické divadlo o chalanovi, ktorý to mal vzhľadom na svoje presvedčenie a spôsob vlastnej prezentácie v živote ťažké, no dostal som naozaj len akúsi freak show. Bez nejakého zmyslu a dramatického poňatia. Celý snímok vlastne stojí len na báze podivnej exhibície transgendera - útržkovite, nezaujímavo a bez hlbšej myšlienky. Téma bola síce jasná a nápad zaujímavý, no chcelo to poňať dramaticky iným spôsobom, teda aspoň čo sa mňa týka. Avšak niekoho možno táto podivná šatičková a šminková show zaujme, nehádam sa. V mojom prípade sa v pozitívnom zmysle môžeme baviť jedine o kamere a hudbe. Podpriemer. 40/100(6.3.2018)

Film o opuštěnosti dospívajícího kluka, který je navíc hendikepovaný tím, že je transvestita. Billly žije v přepychu, otec ho v jeho výstředních exhibicích nijak neomezuje, ale vztah mají mezi sebou chladný. Hrdina si prochází velkým zklamáním ve vztahu s matkou, na kterém byl dosud zcela závislý a k tomu hledá pevnou půdu pod nohama ve společnosti vrstevníků, kterým bezelstně a upřímně odkrývá celou svoji osobnost. Až posud krásně rozehraný příběh se však zvrhává v dojemnou americkou s..... jež se bez skrupulí řítí k obvyklému tuctovému happyendovému závěru. Ach jo.(6.7.2017)

Nevedel som, do čoho idem a hoci som mal v pláne film i po pár minútach zabaliť, nakoniec si dokázal udržať moju pozornosť. Avšak s hlavným hrdinom som sa nejako nedokázal vibračne zladiť. Navyše ostatní mladí herci sa mi zdali, že boli neherci a Alex Lawther to sám jednoducho neutiahol. Hlavne jeho tandem Flip bol totálne herecké poleno. Film dostal podľa mňa poriadne gule až scénkou na streche, čo už bolo vlastne finále a z pola troch hviezdičiek ho nevytrhne ani nenormálne namakaná Pulp Fiction scéna, z ktorej mi padla sánka! Silné tri za mňa! 65%(17.1.2018)