poster

Obludárium

 • USA

  Freak Show

 • Velká Británie

  Freak Show

Drama / Komedie

USA, 2017, 95 min (Alternativní: 87 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  ****

  Bál jsem se, že Freak show na mě bude moc.. freak a queer. A zpočátku jsem s hlavní postavou dost bojoval, přišel mi moc rozmazlený a sebestředný, s nepochopitelnými motivacemi (tak chce od prvního dne zapadnout mezi spolužáky a zapůsobit na ně pozitivně, nebo se chce vymezit a stírat je??) Nicméně někdy od třetiny film přepne do spíše-komedie, a navíc je v něm fakt energie, živelnost (hlavně obrazové montáže na písničky), a to už jsem si užíval. Konec je možná trochu moc smířlivý a sentimentální, ale to k takovým příběhům trochu patří.(5.7.2017)

 • sochoking
  ***

  Nevedel som, do čoho idem a hoci som mal v pláne film i po pár minútach zabaliť, nakoniec si dokázal udržať moju pozornosť. Avšak s hlavným hrdinom som sa nejako nedokázal vibračne zladiť. Navyše ostatní mladí herci sa mi zdali, že boli neherci a Alex Lawther to sám jednoducho neutiahol. Hlavne jeho tandem Flip bol totálne herecké poleno. Film dostal podľa mňa poriadne gule až scénkou na streche, čo už bolo vlastne finále a z pola troch hviezdičiek ho nevytrhne ani nenormálne namakaná Pulp Fiction scéna, z ktorej mi padla sánka! Silné tri za mňa! 65%(17.1.2018)

 • Morholt
  **

  Mě to připomínalo všechny ty antirasistické agitky, které se zabývaly odstrkovaným jedincem, u nějž nakonec ta bílá většina zjistí, že je to super chlapík a rasismus je blééé. Ne že by to tady byla úplně stejná šablona, ale podobných motivů se tu najde spousta. Každopádně mě tohle nijak neoslovilo a i když jsem zapojil všechny tolerantní buňky, tak jsem hlavním hrdinou pohrdal. Pro mě to byl umíněný rozmazlený fracek, který dělal všechno pro to, aby své okolí nasíral. Nějaké to "takový prostě jsem" v tomhle případě neberu. A od toho se všechno odvíjelo. Technicky to nebylo zlé, Lawther, byť jsem jeho postavu nesnášel, zahrál výborně a některým kostýmovým kreacím nejde upřít originalitu, ale v tomhle případě to u mě nestačilo ani na průměr. 30%(9.3.2018)

 • misterz
  **

  Čudné, zvláštne, iritujúce... Čakal som nejaké dramatické divadlo o chalanovi, ktorý to mal vzhľadom na svoje presvedčenie a spôsob vlastnej prezentácie v živote ťažké, no dostal som naozaj len akúsi freak show. Bez nejakého zmyslu a dramatického poňatia. Celý snímok vlastne stojí len na báze podivnej exhibície transgendera - útržkovite, nezaujímavo a bez hlbšej myšlienky. Téma bola síce jasná a nápad zaujímavý, no chcelo to poňať dramaticky iným spôsobom, teda aspoň čo sa mňa týka. Avšak niekoho možno táto podivná šatičková a šminková show zaujme, nehádam sa. V mojom prípade sa v pozitívnom zmysle môžeme baviť jedine o kamere a hudbe. Podpriemer. 40/100(6.3.2018)

 • slunicko2
  ***

  Gayovská dramedy nové generace. 1) Už se neřeší sebepřijetí, coming out či rovná práva s heterosexuály. To už tu všechno víceméně je. Billy se dožaduje práva na extravagantní jinakost, ať už má jakoukoli podobu a tvar. Jeho chování může působit na spoustu lidí dost odpudivě, je rozmazlený, sebestředný s nejasnou motivací (volně podle Jhershawa****). Ale Billy je autentický. K tomu koment od Silentname*****._____ 2) Film je velice cudný - nevidět nejen žádný sex, ale ani žádné náznaky dotyků. A přesto je hodně odvážný. Nebýt jako ostatní bez ohledu na následky je jenom pro silné osobnosti._____ 3) Film nakonec nepřekročí svůj stín a skončí čistě po americku. Ale i tak je to sympatický počin, jakási nová vlna v (americkém) gayovském světě._____ 4) Zaujme 22letý přesvědčivý Alex Lawther (vykroucenka Billy) a 22letý přitažlivý Ian Nelson (Skokan Mark).(5.9.2019)