Nepraktický, roztržitý antropolog (Cary Grant), který má těsně před svatbou s dominantnější dívkou, shání peníze pro své muzeum, jehož budováním strávil posledních pět let. Do cesty se mu neustále plete živelná bohatá výstřednice s ochočeným mládětem leoparda Susan (Katharine Hepburnová), která sebe, Davida i své známé dostává do řetězce stále absurdnějších situací...Film, reprezentující vrchol bláznivých komedií třicátých let, stojí na výborných hereckých výkonech, vtipných dialozích a režijním umu Howarda Hawkse. (pm)

RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Ztřeštěná konverzační komedie, která je hereckým koncertem Kat Hepburnové a Cary Granta, o brontosauří kosti, psu a leopardu nemluvě. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=n9uUJQRzh4k ()

classic

V dobe vzniku, tesne pred vypuknutím druhej svetovej vojny, brali ľudia, ako diváci, dnes už legendárnu, screwball komédiu, Leopardia žena tak, že ju odignorovali, t. j vzišiel prepadák, ktorý skoro zničil kariéru 4. oscarovej Katharine Hepburn ( samozrejme, ešte ich nemá, ale bude ich mať, a stane sa doživotnou LEGENDOU, aj po smrti, lebo ju zatiaľ, žiadna kráska neprekonala. ), a všestranného, Howarda Hawksa, ktorého vyhodili z R.K.O. Až po dlhom čase všetci zistili, akú chybu urobili, keď si nechali ujsť šialenú komédiu s postavami, ktoré stvárajú neuveriteľné kúsky, kde do popredia sa dostáva leopard, a nebude sám, ktorý robí výtržnosti, čoho svedkami sú Dr. Huxley, ktorý by rád dostal dotáciu milión dolárov na múzeum, kde pracuje na brontosaurovi, kde mu chýba jedna kosť , taktiež sa má ženiť, ale spoznáva „osudovú” ženu - Susan Vance na golfe, a odvtedy sa ich cesty spoja v neustálom behaní, s trapasmi, scénami, aké by nevedeli predviesť, ani na mol opití, bratia Marxovci v réžii Hawksa, ktorý je vyvolený pre tento druh filmu, jeho všestrannosť, je návyková, zvláda rôzne žánre, kde Hepburn a Grant, sú ako utrhnutí z reťaze, takéto kreácie chcem vidieť jedine v originálnom znení, že škoda je nevedieť angličtinu, ako postavy vo filme, vtedy by človek sledoval 100. minútovú jazdu, ako na horskej dráhe s leopardom, ktorý sa fixuje na populárny šláger, tak vtedy sa dobrovoľne necháva rozmaznávať, až dovtedy, kým si nevymení úlohu s divokým leopardom, so psom Georgom, ktorý ukryl vzácnu kosť, policajtami, ktorí všetkých „podozrivých” , pozatýkajú, či cirkus, bohatá teta s tučným kontom. Z Katharine sa mi vylepšila nálada na maximum, dokonalo nedokonalá žena s manierami, alebo Cary Grant, ktorý je zmanipulovaný, naivný, roztržitý Dr. Huxley, kde protiklady sa zázračne priťahujú... Odkedy spoznal Susan, tak všetko je hore - nohami, ale nebyť nej, nikdy by nezažil zážitky, ktoré by si nedokázal predstaviť ani v najdivokejšom sne, a tak ja som za, že sa spoznali, kde David a Susan, vytvárajú dvojicu, na ktorú v žiadnom prípade nezanevriem. Až čas uzrel, aký výnimočný snímok môže byť, ktorý v mojom rebríčku zastupuje žáner, komédia v unikátnom, ale vo výbušnom vzťahu muža a ženy, ktorí prežívajú situácie, ktoré by som chcel prežiť aj ja. Pomerne, ale náročné pozeranie sa chystá... Nevidieť to by bolo väčšou „chybou”, akou bolo ich prvé stretnutie. PS: Kosť Susan prinesie kosť Davidovi do múzea, ale až na konci, a tak má konečne vytúženú dinosauriu kosť... ()

Jara.Cimrman.jr

"Pud lásky se u muže často projevuje v podobě konfliktu." Na úvod bych chtěl podotknout, že pokud bych si měl vybrat za manželku mezi zapšklou vědkyní Alice a bláznivou Susan, tak bych se patrně ještě před svatbou stal dvojnásobným vdovcem. Nicméně pro bláznivou komedii jsou tyhle dvě Davidovy múzy naprosto dokonalý. Bavil jsem se při tom královsky a až budu chtít někomu dát svatební dar, tak to samozřejmě bude interkostální klavikula z brontosaura. Mám přece vkus. ()

poz3n

Jak mi Hawksova tvorba povětšinou nesedí a celkový hype ohledně jeho režisérské důležitosti v historii Hollywoodu mi přijde poněkud přehnaný, tak mě zážitek z Bringing Up Baby zcela jistě na delší dobu umlčí. Zkrátka a dobře, je to nejlepší crazy komedie, co jsem měl možnost vidět (za mě i lepší než Bogdanovichova pocta What's Up, Doc?). Dokonalá symbióza a totální vycedění vzájemné chemie dua Grant a Hepburn a jedna absurdní situace za druhou. Když už máte pocit, že by tomu mohl třeba spadnout řetěz, přijde moment, který ten předchozí ještě překoná a jede se dál. Skvost v komediálním žánru, vrchol crazy komedie a zatím i to nejlepší, co jsem od Hawkse viděl. 9/10 ()

IQ Tiqe

Od začátku úsměvné a nevěřil bych, že se z toho vyklube tak zábavná screwball komedie. Sice stojí na náhodách, ale čert to vem. Duo Grant, Hepburn válí a ostatní postavy taky. Lži a nedorozumění jsou perfektní. Dokonce nemám Katharine co vytknout, a to je co říct. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 6 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8 ()

• Příběh „Leopardí žena“ napsal spisovatel Hagar Wilde a poprvé ho zveřejnil v časopise Colliers 10. dubna 1937. Režisér Howard Hawks se po jeho jediném přečtení rozhodl tento film natočit, jelikož, jak říkal později, se u čtení smál nahlas. (Pavlínka9)