Hlavní dvojice Charlie Day (přitroublý posera) a Ice Cube (drsný surovec) funguje skvěle a bavili mě celou dobu. Bohužel jejich kolegové z učitelského sboru, kteří se snažili být ještě drsnější (Christina Hendricks) a přitroublejší (Tracy Morgan, Jillian Bell), už mě tolik nebavili.(29.4.2019)

„Takýto kúsok, aby som doje*al všetkých z administratívy. Takýto.“ Komédia roka? Mnohým pre neskutočný nonstop prílev vulgarizmov a drsných vtipov nesadne a budú ňou opovrhovať, ale ja mám rád presne tento typ humoru. Strašne sa mi páčila zápletka a to, že sa dej odohrával behom jedného dňa, navyše dosť špecifického, kedy žiaci „môžu“ svojim učiteľom stvárať absurdnosti, v tomto filme samozrejme dohnané do extrému. Uškriekaný Charlie Day a robustný Ice Cube v hlavných rolách (chalani si to zároveň produkovali), vynikajúce vedľajšie postavičky (žlčovitý riaditeľ Dean Norris, nadržaná Jillian Bell, stoický telocvikár Tracy Morgan, psychopatka Christina Hendricks, Kumail Nanjiani ako školský sekuriťák) a asi každú minútu nejaká bombová hláška („To tvoje krútenie očami ťa v živote nikdy nikam nedovedie.“; „Škoda prachov, ani to nereaguje na ľudský hlas.“), alebo aspoň bombový dialóg, neberúci si servítky pred ústa. A k tomu geniálny running gag v podobe mariachi kapely. A Rents. A kôň. A školské vystúpenie. A... Mimochodom, ak by Jerry Bruckheimer chcel produkovať celovečernú verziu Sandokana, mám tip na herca. „Je to tvoj žiak a je od teba mladší o 20 rokov.“ – „V posteli na číslach nezáleží.“ – „Hm.“ – „Iba ak, tak na počte zásuvov.“ – „Ty rátaš počet zásuvov?“ – „Mám rada štatistiky.“(7.10.2017)

• Aljak

No teda, tak toto bola kolosálna stupidita, akú som už dlho, fakt dlho, nevidel. A to mám Charlieho Daya fakt rád, takže som tak akosi dúfal, že to bude aspoň ako tak obstojná komédia. Ale toto je vážne čistý odpad! Zopár dobrých hlášok, ale ani tie nezachránili ten film pred totálnym fiaskom, keďže už samotný scenár a zápletka je maximálne priblblá a plná trápnosti. A pritom to mohlo byť s tým hereckým obsadením a školským prostredím vcelku vydarený film. Nuž, toto si nič iné ako hodnotenie Odpad! nezaslúži. Hrôza!(29.6.2020)

Slušná drsňácka komédia s perfektným a uleteným castingom počnúc ako vždy perfektným Ice Cubom a Charliem Dayom a v tesnom závese každým ďalším zúčastneným ako Tracy "Benga" Morgan, Jillian "mrdačka" Bell, Dean "Under the Dome" Norris, Christina "Megakozy" Hendricks a ďalší. Potešilo aj cameo veterána Dennisa "24 hodín" Haysberta a Kumaila "Silicon Valley" Nanjianiho. Nekorektné, odvážne, provokatívne, vtipné tak akurát na hrane.(4.1.2019)

• kaylin

Další z amerických komedií, která se snaží sázet na postavičky a na absurdity. Absurdity jsou fajn, ale film se bere moc vážně na to, aby tam mohly fungovat. Postavy jsou nudné, hlavně proto, že titulní hrdinové jsou na první pohled tak průhlední, že vás nudí, jen se na ně podíváte. A ne, vtipné to prostě není ani chvíli.(21.7.2017)

• - Podľa slov Ice Cube (prof. Strickland) trvalo natáčanie bitky medzi hlavnými protagonistami 8 dní. (belinko)

• - Při scéně s kávovarem ve sborovně střídavě je a není hrnek v kávovaru. (LERw!g)

• - Režisér Richie Keen si strihol malé cameo v roli zákazníka v Apple Store, keď Andy (Charlie Day) kupuje druhý MacBook Pro. (belinko)