Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poslední den školy se uhlazený učitel Andy Campbell nechtěně zasadí o vyhazov svého obávaného kolegy Rona Stricklanda. Když ho pak Strickland vyzve na pěstní souboj, Campbell musí najít způsob, jak se vyhnout krutému výprasku. Ice Cube a Charlie Day hrají v komedii "Na férovku, pane učiteli" dva středoškolské učitele, kteří se chystají vyřešit své rozpory pěkně po „drsňácku.“ Poslední den školy se uhlazený učitel angličtiny Andy Campbell (Day) ze všech sil snaží udržet věci pod kontrolou, a to i navzdory nejapným vtípkům maturantů, špatnému vedení a rozpočtovým škrtům, které ohrožují pracovní místa. Všechno ale začne jít od desíti k pěti poté, co se nechtěně dostane do křížku se svým mnohem drsnějším a obávanějším kolegou Ronem Stricklandem (Ice Cube), který Campbella vyzve na staromódní pěstní souboj za školou. Zpráva o potyčce se šíří rychlostí blesku a stane se přesně tím, co tahle škola – i Campbell - potřebují. (HBO Europe)

(více)

Videa (14)

Trailer 2

Recenze (109)

heyda 

všechny recenze uživatele

Mohla to být skvělá komedie. Ale bohužel je to spousta hloupých scén a příliš mnoho vulgarit. Učitelé se chovají úchylně. Studenti jsou vykresleni všichni jako hovádka. Prostě vše je zde hnané do extrému, ale pořád je tu super dvojice Ice Cube a Charlie Day. Je to několik legendárních scén viz hodina dějepisu nebo tanec s dcerkou. Škoda, že to rejža neukočíroval. Závěrečná bitky byla taky luxusní. Škoda no... 55% ()

datel13 

všechny recenze uživatele

Nova americka komedie o hodne sprostych zacich a jejich ucitelich, kteri se musi dostat na stejnou uroven, aby je srovnali. A taky variace na pribeh o loserovi, kterymu vsichni tak nakladaji, az se rozhodne jit tvrde proti proudu. Film misty za hranici urcityho vkusu a pod hranici vtipnosti, ale dohromady docela fungujici celek. 50 % ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

V podstatě jediné, co se dá této komedii vyloženě vytknout, je vážně až nesoudná a naivní zápletka, čímž mám na mysli především to, že na amerických školách se sice můžou dít vážně divočiny, ale zdejší chování a činy jak žáků, tak učitelů měli spíš blíž ke klasickým parodiím, než seriózním filmům, takže se prostě jedná v tomto ohledu o pořádný úlet. Pokud ovšem bude případný divák právě nad tímto faktem ochoten přimhouřit oči, tak poté dostane opravdu svižnou a místy poměrně vtipnou komedii, plnou fuckování, slušně nabroušených a nekorektních hlášek a sympatických postav, obsazených zábavnými herci. Celé se to jinak odehrává během jediného dne, takže spád filmu je opravdu zběsilý, což navíc pomohlo i k zakrytí několika trapnějších momentů, důležité ale je, že těch zábavnějších je tu mnohem víc. A jelikož jsem se u těchto typů filmů postupem času naučil smířit se i s těmi jejich klasickými kýčovitými závěry, tak výsledný dojem z této ptákoviny je nakonec poměrně až nečekaně pozitivní, jen opakuji, divák do toho musí jít skutečně jako do pořádného úletu, a ne jako do normální komedie. P.S. Nedávno jsem viděl skvělý film Straight Outta Compton, který jen tak mimochodem pojednává i o drsné minulosti Ice Cuba a zmiňuji to kvůli tomu, že ani trochu nechápu, co nyní tohoto chlápka vede k účasti v takovýchto filmech, jako je právě Fist Fight. Tím ovšem nenarážím na tento film samotný, spíš jen tak uvažuji, že právě s ohledem na jeho minulost bych ho typoval spíš do drsných, nekompromisních dramat a thrillerů, ale on se převážně věnuje takovýmto šaškárnám, kde sice také hází po celou dobu drsný, nasraný ksichty, ale dělá je spíš jen pro pobavení, než vystrašení. Fakt zvláštní. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Ľutujem slovenských dabérov pri tomto filme, keď to kúpi nejaká telka a budu to chcieť nasadiť v piatok večer o dva roky. Češkovia sa toho nebáli a každé štvrté slovo nadávka. Inak infantilný výplach bez hlbšieho zmyslu, ale ako oddychovka a vyplnenie času pri žehlení super. Nafetový kôň to vyhral. A nikdy neserte dejepisára. 1 z 5 ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

To se takhle s kámošema, flákáme u nás v ulici, posloucháme N.W.A. z magneťáku a ty prašivý benga, k nám přijedou, prej že jsem vyloupili tu večerku na Santa Monica, tak je kámoš velkej D pošle do háje, protože my s tím nemáme nic společného. Ty zasraný benga, na nás zkoušela hodit zločin, jaký jsme nespáchali, my známe naše práva, ti cajti budou trpět, dneska poteče jejich krev. Pak sem musel pauznout gtááááčko a šel sem si ohřát mlíčko, nu a přitom koukám, že Ice Cube má novej film, tak sem si během hraní gtáááčka koupil a dneska zkoukl. A byť je to průhledné a stokrát už natočené, děcka sou zlý a ovládají školu, ředitel je chudák s mexickou kapelou za zády, Charlie Day v roli sraba, tak novinkou je právě postava Ice Cuba, který jako jediný si to nenechává líbit a jde z něho velkej respekt. Je jako Hulk, akorát stokrát nebezpečnější a méně zelenější. Vtípky sou super, žádnej mi nepřišel, přes čáru všechny byli dobře vtipný a pobavili, tak u mně vede asi to auto, nebo to s tím trávníkem. Jak už sem psal, poselství průhledné, ale dobře podáno a je fakt, že člověk si nesmí srát na hlavu od nějakého blba a musí sám za sebe bojovat, člověk si musí sám sebe vážit. Závěrečná bitka, překvapivě dobrá a dost i drsná, a tohle https://www.youtube.com/watch?v=L-bvse-sM7Q je prostě geniální. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (9)

  • Film se natáčel v Georgii v USA. (kellne)
  • Ice Cube řekne ve filmu: „Fuck the Police,“ což je odkaz na jeho minulost. (Salem)

Reklama

Reklama