Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poslední den školy se uhlazený učitel Andy Campbell nechtěně zasadí o vyhazov svého obávaného kolegy Rona Stricklanda. Když ho pak Strickland vyzve na pěstní souboj, Campbell musí najít způsob, jak se vyhnout krutému výprasku. Ice Cube a Charlie Day hrají v komedii "Na férovku, pane učiteli" dva středoškolské učitele, kteří se chystají vyřešit své rozpory pěkně po „drsňácku.“ Poslední den školy se uhlazený učitel angličtiny Andy Campbell (Day) ze všech sil snaží udržet věci pod kontrolou, a to i navzdory nejapným vtípkům maturantů, špatnému vedení a rozpočtovým škrtům, které ohrožují pracovní místa. Všechno ale začne jít od desíti k pěti poté, co se nechtěně dostane do křížku se svým mnohem drsnějším a obávanějším kolegou Ronem Stricklandem (Ice Cube), který Campbella vyzve na staromódní pěstní souboj za školou. Zpráva o potyčce se šíří rychlostí blesku a stane se přesně tím, co tahle škola – i Campbell - potřebují. (HBO Europe)

(více)

Videa (14)

Trailer 2

Recenze (110)

tron 

všechny recenze uživatele

„Takýto kúsok, aby som doje*al všetkých z administratívy. Takýto.“ Komédia roka? Mnohým pre neskutočný nonstop prílev vulgarizmov a drsných vtipov nesadne a budú ňou opovrhovať, ale ja mám rád presne tento typ humoru. Strašne sa mi páčila zápletka a to, že sa dej odohrával behom jedného dňa, navyše dosť špecifického, kedy žiaci „môžu“ svojim učiteľom stvárať absurdnosti, v tomto filme samozrejme dohnané do extrému. Uškriekaný Charlie Day a robustný Ice Cube v hlavných rolách (chalani si to zároveň produkovali), vynikajúce vedľajšie postavičky (žlčovitý riaditeľ Dean Norris, nadržaná Jillian Bell, stoický telocvikár Tracy Morgan, psychopatka Christina Hendricks, Kumail Nanjiani ako školský sekuriťák) a asi každú minútu nejaká bombová hláška („To tvoje krútenie očami ťa v živote nikdy nikam nedovedie.“; „Škoda prachov, ani to nereaguje na ľudský hlas.“), alebo aspoň bombový dialóg, neberúci si servítky pred ústa. A k tomu geniálny running gag v podobe mariachi kapely. A Rents. A kôň. A školské vystúpenie. A... Mimochodom, ak by Jerry Bruckheimer chcel produkovať celovečernú verziu Sandokana, mám tip na herca. „Je to tvoj žiak a je od teba mladší o 20 rokov.“ – „V posteli na číslach nezáleží.“ – „Hm.“ – „Iba ak, tak na počte zásuvov.“ – „Ty rátaš počet zásuvov?“ – „Mám rada štatistiky.“ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemná zábavná komedie ze školního prostředí, kde vládne nasupený Ice Cube. Už se moc netočí komedie ze školního prostředí, tedy jsem vždy rád za něco takového, kde si připomenu roky života 5 let dozadu. Je to vtipné, tempo má spád a ikdyž to vyloženě nenabízí nic inovativního ani mi to nevadilo. 70% ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Škola končí, Novák leze po jabloni, bláznivej den. Tak nějak se to zpívalo v české cover verzi dávného hitu, až na toho českého emigranta Nováka a jabloň, vše zmíněné ohledně obsahu filmu platí. Na americké střední zavládl poprask, je poslední školní den, žáci prankují své učitele ostošest, vyvádějí je z míry, ti by rádi přežili tenhle den bez úhony, jenže se nad nimi vznáší denní můra v podobě náhlého propouštění z práce, o kterém rozhoduje vedení školy. Učitel angličtiny Andy Campbell (Charlie Day), klidný a rodinně založený muž, ovšem nemající u žáků patřičný respekt, se dostane do konfliktu se svým kolegou, výbušným učitelem dějepisu Stricklandem (Ice Cube), kterého se celá škola bojí, částečně je to také přikrmeno kolujícími zvěstmi, že byl dříve nemilosrdným členem gangu, policistou v utajení a tak. Faktem ale zůstává, že Andy na Stricklanda žaloval řediteli školy o nemilém incidentu, ke kterému došlo mezi Stricklandem a neukázněným žákem na jeho hodině, čehož byl Andy svědkem, načež dějepisář dostal vyhazov ze školy. Ve Stricklandově očích je od tohoto okamžiku práskačem, kterého je nutné zpráskat. Ihned po škole jej vyzve na pěstní souboj. Kdyby tahle satira na špatné školní systémy a rasovou nerovnoprávnost, určitě není náhoda, že jeden učitel je běloch a druhý černoch, byla z poloviny alespoň tak vtipná, jak je ukecaná, bylo by to určitě fajn. Film je to totiž v lecčem originální, měl dobrý komediální základ v hercích, jenže po nějaké době to celé začne působit jako nějaká natahovaná epizoda ze seriálu o školním prostředí, vysílaná kvůli přívalu sprostých výrazů a mládeži nevhodného obsahu v pozdních nočních hodinách. Není se co divit, režii si vzal na starost výhradní tvůrce seriálů, režisér Richie Keen, který svůj ojedinělý filmový počin vlastně vůbec ničím neozvláštnil. Satira se náhle jeví jako vedlejší produkt, hercům se nedostává patřičných gagů, zápletka o plánované školní bitce učitelů je prudce natahovaná. Děj se odehrává v jeden den, ve škole, případně v jejím blízkém okolí. Charlie Day, Ice Cube, Christina Hendricks, Jillian Bell i Tracy Morgan tvoří zajímavý školní sbor, plný rozdílných charakterů i jejich nestandardního přístupu k metodám výuky, což je jeden z nejvýraznějších atributů filmu. Jenže prostě na komedii je to dost komediálně málo výkonné i vytížené. Herci by potřebovali pomoc od scénáře i režie, což se jim nedostává, a film dostal téměř improvizační ráz, kde se hlavně hraje na to, kdo ve filmu provede větší absurditu. Je to škoda, s takovým ansámblem to mohl být větší odvaz. Tohle byl prostě jen takový neorganizovaný slepenec ze školního prostředí. 6/10 ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zřejmě americká odpověď na německé studenty fakujícího pana učitele Tofiho.. Nevadí mi vulgarita ve filmu, pokud má své opodstatnění. Tady mi to ovšem připadalo, že se scénáristé snažili s námi podělit o zastydlou pubertu a z všeho toho nadbytečného pičování mi bylo za herce trapno (nejvíc za Charlieho Daye v jeho další kopii vystresované srágory). Když se člověk nezasměje ani u nevydařených scén při závěrečných titulcích, je něco špatně.. P.S.: Chyběl mi závěrečný twist, kdy by se ukázalo, že celý areál je obehnán plotem s ostnatým drátem a veškerý personál psychiatrické léčebny je svázán ve sklepě.. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $22miliónovTržby USA $32,187,017Tržby Celosvetovo $41,087,017▐ Škoda že to je len taká blbyna od buka do buka, kde sa po celý čas fuckuje - nadáva, robia úplne bykoviny 100x videné, až to trápne je úplne trápne a o skutočne zábavné skoro nezakopnete. /30%/ ()

Galerie (29)

Zajímavosti (9)

  • Prvý film pre Tracy Morgan (tréner Crawford) po nehode z roku 2014. Pri nej nešťastne zahynul komik James "Jimmy Mack" McNair a Tracy sa zranil. Obaja cestovali autobusom, do ktorého narazil kamión. (belinko)
  • Při scéně s kávovarem ve sborovně střídavě je a není hrnek v kávovaru. (LERw!g)

Reklama

Reklama