Skryté zlo

Skryté zlo

The Bye Bye Man

Horor / Thriller

USA, 2017, 96 min

Jsem netušil, že frajer se Survivor, napsal Hororový scénař, palec nahoru pro Jonathana Pennera (Kdo přežije: Cookovy ostrovy). Moc jsem si od Bye Bye Mana nesliboval, ale nakonec jsem dostal celkem hezky děsivý Horůrek, který o půlnoci udělá své a až půjdete po filmu na záchod, bude se vám honit hlavou jeho jméno, hehe. Úvodní scéna s vystřílením rodiny, byla parádním rozjezdem, herecky slušné, výborná hudba, strašidelná atmosféra, jo na mě Bye Bye Man zapůsobil a klidně bych uvítal pokračování s Carrie-Anne Moss (Matrix). Spokojenost. (Unrated verze)(19.4.2020)

nakonec to tak špatné nebylo,ale výhra to rozhodně není.Nápad není nic nového protože kombinuje trošku toho Boogeymana a samozřejmě že se nesmí říct 3x Bettlejucie.Atmosférou a zpracováním mi pak PáPá Pán hodně připomněl podobně rozpačité It Follows.To taky slibovalo celkem dost a nabídlo dost málo.Digi Pes by tu pak nemusel být vůbec...50%(17.4.2017)

Jeden nejmenovaný zdejší "hororový" expert na to dští oheň a síru, ale já mu na to jebu beztak hororům hovno rozumí. Já jim sice taky nerozumím, ale aspoň si nehraju na exprdku. Pravdou je, že jsem se bavila veskrze průjemně, nad nelogičností jsem mávala svou žlutou ručkou, hltala jsem popcorn a nožkama občas nadšeně kopala do sedačky přede mnou, díky čemu jsem nervní náctiletý čubině, co přede mnou seděla, přivodila asi tři infarkty jelikož vždy zaječela jak kdyby jí někdo nasucho narval ptáka do prdele. Báj Báj Mén je lehce bubu a občas udělá i show, takže když pominu jeho vypelichanýho prasopsa, málo krve, laciné lekačky, předvídatelný děj a od začátku jasnej konec, nemám mu co vytknout. Trio hlavních hrdinů bylo docela v cajku. Blondýna pěkná, černoch namakanej a bělásek chytrej. Každej teda měl něco do sebe a bloncka občas i něco v sobě. Jinak čekejte na děčínsku vlnu vražd a sebevražd, protože jsem po projekci pěkně nahlas zahlásila - Vraždil Báj Báj Mén, a jelikož nás v kině bylo minimálně deset, tak se má naše městečko nač těšit, muhehehe.(24.3.2017)

• silentname

"Resident Evil: The Final Chapter" má konkurenciu. Au. Nepozerajte to. Ušetrite si peniaze a čas a ignorujte tento film. Po prvých dvoch minútach to ide rapídne dole vodou a musím priznať, že z toho vzniká až obludná megakatastrofa. Prečo? Pretože tento film je jednoducho obrovská nula. Nič tu nefunguje. Atmosféra, postavy, efekty, príbeh, všetko je to absolútne zabité. Z hlavy ma napadne kopec mizerných hororov, ktoré by som doporučil vidieť viac než toto. "The Bye Bye Man" môže byť jedným z najhorších hororov, ktoré som videl za svoj život. A to som si myslel, že som už toho videl dosť. Ani jedna ľakačka filmu nefunguje. Buď je umiestnená na mieste, ktoré je absolútne irelevantné, alebo je to plné klišé. A okrem toho si musíme priznať, že ak dokážeme rozoznať počítačové efekty, tak efekt strašenia sa stráca ešte o to viac. Vieme presne ako to skončí, vieme presne čo bude výsledkom a tento film je tak lenivý, že sa ani len nesnaží nejako vytvoriť tú atmosféru. Len tu chodíme, rozprávame o tom a snažíme sa niečo z toho dostať, no efekt nikde nevyplynie. Absolútne nikde. Scénka, kde začne žena horieť je mi absolútne na smiech. Keď uvidíme prvýkrát psa nášho Bye Bye Mana, tak to je tragédia. Náš hlavný hrdina tu vedie sám so sebou ohromné množstvo otravných monológov a film dokopy nejde nikam a je to otrava, nuda a nemá to absolútne nič. Ako som povedal, toto je nula. Nič nefunguje. Myslím si, že kopec filmov má viac dobrých momentiek než tento. A to ani nemusím ísť načierať do skutočne kvalitných hororov. Pozrite si remake filmu "Poltergeist". Pozrite si "Rings". Dokonca "The Darkness" alebo "The Gallows" majú viac inteligencie. Myslím si, že to s tým ratingom pôjde nižšie, lebo úprimne hovorím, neviem nájsť na tomto filme nič, čo by som ohodnotil pozitívne. Toto je ukážka toho, ako sa horory nerobia, ako nefungujú a je to hanba, že niečo také existuje. Vyhnúť sa všetkými desiatimi. Hodnotenie: F(29.3.2017)

Další produkt výrobního pásu průměrných amerických hororů pro dnešní mládež do kin. Žádná tragédie to ovšem vůbec není. Herci jsou fajn, atmosféra taky a ten psychadelickej twist na konci nebyl vůbec špatnej. Atmosféra je, lekačky taky, krví se nešetří a brokovnicová pasáž s Leigh Whannellem je doslova super. 47% je nedůstojné podhodnocení. Mě tohle stačilo, nebylo to hloupý a mělo to mnohem lepší děj i atmosféru než nějaká přiblblá Ouija 2 od neskutečného nudaře Flannagana. Na kino ani náhodou, ale večer doma při neděli naprosto dostačující horor plný známých tváří ve vedlejších rolích.50%. Kdybych měl někdy aspoň jednou v životě možnost natočit jeden celovečerní horor, za tuhle práci bych se nestyděl.(18.6.2017)

• - Obyčajnými mincami docielili pohľad "Bye Bye Dog-a". (Ltblue)

• - Scenár bol napísaný na motívy krátkej poviedky "The Bridge to Body Island" od spisovateľa Roberta Damona Schnecka z knihy "Prezidentské upíri", prvýkrát publikovanej v roku 2005. Tvorcovia filmu sa nechali počuť, že im zostal dostatok priestoru aj na nakrútenie druhej časti. (Ltblue)

• - Natáčení probíhalo od 2. listopadu 2015 do 12. prosince téhož roku v Bereau a Clevelandu ve státě Ohio (USA). (Stoka)