Skryté zlo

Skryté zlo

The Bye Bye Man

Horor / Thriller

USA, 2017, 96 min

Skvělý horor. Na první půlhodinu jsem se díval pozdě večer, když jsem byl sám doma, a hodně mě bavila. Nevím, jestli to bylo jen tou tmou a samotou, ale hodně jsem se bál. A to já se u hororů obvykle nebojím. Pořád jsem si myslel, že asi další hodina filmu bude o ničem a zkazí dojem z první části filmu, když to má tak malé hodnocení. Ale ne. I druhá část mě zabavila. Nízké hodnocení nechápu. Uživatelé, co tady píšou, že film je neoriginální, jsou kreténi, protože originální celkem je. Někteří si taky stěžují, že tam hrajou teenageři, to já nepovažuju za nevýhodu, spíše naopak. Nevím, jestli to je tím, že na čsfd hodnotí filmy jen důchodci, kteří by chtěli vidět ve filmu někoho ve svém věku... Určitě lepší, než nudné horory od neznámých společností, které ani nehrajou v kinech a mají mnohdy vyšší hodnocení, než tohle.(19.4.2017)

Tématicky náběh na fakt skvělej horor, bubák nápaditej a řádně creepy, a filmařsky to tak neni vůbec marný, ale scénář je vesměs to, co už jsme za posledních pár let viděli poměrně hodněkrát. Atmosféra fajn, ale postavy silně nesympatické, nelogické chování (s tím stolkem, WTF?) a občas prostě divný scény. I přesto mě to ale docela bavilo.(8.6.2017)

|72%| Viděno v kině. Tohle je prostě klasický typ moderních hororů, které neuchvátí každého. V podstatě to jede jako v továrně na Marvelovky. Já si nemůžu pomoci, ale mě tyhle rádoby moderní duchařinky sedí. Pravda, ne pokaždé jsem nadšen. Třeba Conjuring, Insidious – to jsou pro mě Wanové pecky, které sleduji opakovaně. Tento The Bye Bye man má sice obyčejnou, nudnou zápletku, přesto to má pár slušných, solidních lekaček, zajímavé nápady, obstojné mladé herce, kteří si nehráli na idioty a ani slabší přístupnost PG-13 pro mě nepředstavovala velký problém. Ke konci snímku to je dostatečně drsné. Typ záležitosti jen pro hrstku nadšenců jako jsem já, jinak to nikoho asi moc neosloví. Ty 4* určitě dávám s klidnou duší.(27.3.2017)

• tron

Takto. Fascinujú ma hororové urban legend. Táto nie je zrovna dvakrát fenomenálna, ale na jej základe by sa napriek tomu dal nakrútiť pôsobivý, znepokojivý „súčasný“ horor á la Candyman. No... nepodarilo sa. Retrospektívny prológ má niečo do seba, ale potom nás čaká nepochopiteľná hodina a pol, ktorú strávime v nudnom starom dome a v spoločnosti troch nudných tínedžerov. Plno mdlých vízií, nudných snov a tucet halucinogénnych pasáží, vinou ktorých zaspávate, pretože ste už pred hodinou rezignovali na presvedčenie, že vás tento horor zaujme. Hrdinka je sexi a samotný „bye bye man“ nie je úplne blbý nápad (ale prevedený strašne nudne ako chlap v kapucni, wtf???), ale inak je to ozaj hrozná chujovina, ktorá nie je taká blbá, až je vtipná, ale je proste len nudná, o ničom a už po 20. minútach budete unudený na pokraj smrti alebo aspoň psychického kolapsu vášho organizmu (až na Carrie-Anne Moss v úlohe detektívky a to už je čo povedať, ak túto mimoriadne slabú herečku hodnotím ako jeden z minima kladov nejakého filmu). Tento scenár som videl už asi 90krát, len sa postavy inak volali. Preto volím radikálne hodnotenie 20%. Na tomto filme nie je prakticky vôbec nič zaujímavé/pozerateľné. Je mi jasné, že si ho aj tak pozriete, ale potom si poviete „šak tron to hovoril“.(18.5.2017)

nakonec to tak špatné nebylo,ale výhra to rozhodně není.Nápad není nic nového protože kombinuje trošku toho Boogeymana a samozřejmě že se nesmí říct 3x Bettlejucie.Atmosférou a zpracováním mi pak PáPá Pán hodně připomněl podobně rozpačité It Follows.To taky slibovalo celkem dost a nabídlo dost málo.Digi Pes by tu pak nemusel být vůbec...50%(17.4.2017)

• - Obyčajnými mincami docielili pohľad "Bye Bye Dog-a". (Ltblue)

• - Scenár bol napísaný na motívy krátkej poviedky "The Bridge to Body Island" od spisovateľa Roberta Damona Schnecka z knihy "Prezidentské upíri", prvýkrát publikovanej v roku 2005. Tvorcovia filmu sa nechali počuť, že im zostal dostatok priestoru aj na nakrútenie druhej časti. (Ltblue)

• - Carrie-Anne Moss (detektívka Shaw) musela scenár čítať s prestávkami, pretože bol pre ňu príliš strašidelný. Navyše herci a štáb odmietli záporáka (Doug Jones) na pľaci oslovovať "Bye Bye Man". (Marceloo)