Skryté zlo

Skryté zlo

The Bye Bye Man

Horor / Thriller

USA, 2017, 96 min

Zase jednou nechápu zdejší hodnocení. Bye Bye Man je totiž všechno jenom né sračka, na jakou to vypadá podle zdejších expertů. Podstatou většiny moderních hororů je dopátrat se původu zla (a hovno s tím udělat), tady na to tvůrci šli obráceně. Kdokoliv zjistí o Bye Bye Manovi, začne mít halucinace, trpět paraoinou, přestane rozlišovat mezi skutečností a fantazií a nakonec se změní v třesoucí se hromádku sulcu, která se bude zoufale snažit, aby se jeho jméno nešířilo dál. Přes poměrnou lacinost a nudu ze začátku (což je hororový standart) režisér natočil napínavý, krvavý, strašidelný (duch na stěně!) horor, kterému by se dalo vytknout ledacos. Jenže mě v záplavě všech těch stále stejných duchů bavila ta originalita celého námětu a parádně vygradovaný konec rozhodl o 4*.(3.12.2017)

• verbal

Chudáka Bonboňáka v převleku za Babadůka, jeho věrného digitálního prasopsa, říkejme mu třeba Horác, jakož i ubohého diváka, mimořádně bestiálním způsobem hodinu a půl neinventivně, hloupě a vykradačsky terorizují svým živočišným neherectvím dva totálně nesympatičtí slizáci a jedna hnusná plochá pizda. Naštěstí však dobro zvítězí a dostanou, co si zaslouží. Musím konstatovat, že tentokráte mají zdejší dva největší hororoví exprdi výjimečně pravdu, ačkoliv jeden u toho jako obvykle zase prstil ségru a druhý urputně vymýšlel, jak ze sebe v komentáři opět udělat co nejukrutnějšího multikokota. Je to opravdu řídká sračka, proháněna scénářem ňoumovitého prznitele exhumovaných hororových mrtvol. Ale co taky čekat od autora jménem Démon Šnek, že. Chcete-li vědět, jak skvělý a monstrózní býval Čau Čau, než vzal tohohle tupého štěka, stačí kliknout.(19.4.2017)

Další produkt výrobního pásu průměrných amerických hororů pro dnešní mládež do kin. Žádná tragédie to ovšem vůbec není. Herci jsou fajn, atmosféra taky a ten psychadelickej twist na konci nebyl vůbec špatnej. Atmosféra je, lekačky taky, krví se nešetří a brokovnicová pasáž s Leigh Whannellem je doslova super. 47% je nedůstojné podhodnocení. Mě tohle stačilo, nebylo to hloupý a mělo to mnohem lepší děj i atmosféru než nějaká přiblblá Ouija 2 od neskutečného nudaře Flannagana. Na kino ani náhodou, ale večer doma při neděli naprosto dostačující horor plný známých tváří ve vedlejších rolích.50%. Kdybych měl někdy aspoň jednou v životě možnost natočit jeden celovečerní horor, za tuhle práci bych se nestyděl.(18.6.2017)

Tohle bylo užasne dostal sem do konce víc než jsem čekal podle mě velmi dobře propracovaný příběh i s příjemnými herci, mraz po zádech mi i místy proběhl, atmosféra v některých chvílích výborná, pes dobře propracovaný a samotný Bye bye Man nebyl ale vůbec špatný no já sem dost spokojený jelikož jsem od tohohle čekal mnohem mín.(20.4.2017)

Béčkový horor, kterých je tu stále spousta, ale já si je přecijen jednou za čas rád dám. Bye Bye Man (aka Skryté zlo wtf?) je zrovna případ naprosto sterilního nepřekvapivého lekačkového thrilleru, který na davy zejména podnapilých jedinců funguje dobře, ale nic více se čekat nedá. Hlavní trojka jsou poměrně nesympatické postavy, jejichž představitele pravděpodobně nikdo odnikud nezná (nechybí klasicky pěkná slečna, o kterou se bojíme nejvíce), ono zlo vymýšlí nepřekvapivé zvraty, které ale ovšem sem tam malinko překvapí svou nekompromisní brutalitou a po závěrečných titulcích typicky vyšumí v dáli.(18.8.2017)

• - Podle autora Roberta Damona Schnecka byl skutečný Bye Bye Man údajně slepý albino narozený v Louisianě někdy ve 20. letech 20. století. (Pajkenzi)

• - Carrie-Anne Moss (detektívka Shaw) musela scenár čítať s prestávkami, pretože bol pre ňu príliš strašidelný. Navyše herci a štáb odmietli záporáka (Doug Jones) na pľaci oslovovať "Bye Bye Man". (Marceloo)

• - Obyčajnými mincami docielili pohľad "Bye Bye Dog-a". (Ltblue)