Skryté zlo

Skryté zlo

The Bye Bye Man

Horor / Thriller

USA, 2017, 96 min

Tématicky náběh na fakt skvělej horor, bubák nápaditej a řádně creepy, a filmařsky to tak neni vůbec marný, ale scénář je vesměs to, co už jsme za posledních pár let viděli poměrně hodněkrát. Atmosféra fajn, ale postavy silně nesympatické, nelogické chování (s tím stolkem, WTF?) a občas prostě divný scény. I přesto mě to ale docela bavilo.(8.6.2017)

Zpočátku to všechno vypadá skvěle: dobrý nápad, poměrně dobré provedení, kdy všechno vlastně jen tušíte (mince, dvířka, kápě)... Jenže pak se ukáže... a já dala ovládání hlasitosti na minimum a děkovala bohu, že nesedím v kině. A proč tedy tři hvězdy, když jsem se při filmu bála (což podle mě má horor způsobovat)? Protože je to všechno ve stejném rytmu jako Wanovy Conjuring nebo Insidious... Navíc mi chybí vysvětlení, odkud se Bye Bye Man vzal. The Bye Bye Man neurazí, nenadchne a pokud bych ho viděla v kině, hodnotila bych možná o hvězdu výš, protože by mě strhla atmosféra. Takhle s možností stažení hlasitosti je to takové na půl cesty.(19.4.2017)

• herr_carter

Vážně by mě zajímalo, jak asi vypadají ve skutečnosti ti zdejší hodnotitelé, které po zralé úvaze neváhali ocenit tuto monster-sračku třemi, čtyřmi a nedej bože i v pár případech pěti hvězdami..."brilantní !!..."film který předběhl dobu !!!"....."záležitost pro náročného diváka!!!"....."lekačky tak působivé, až se mi mezi tajením dechu spouštěla samovolně stolice !!!" - těmhle filmovým specialistům, jež ocenili průměrně a nadstandardně tuto největší filmovou krádež a slátaninu, co šla v moderní době do kina, vzkazuji stručně a erudovaně toto:" LEDA VELKÝ HOVNO VY BUZERANTI !!" Film tak blbý, že člověk neví, čím horším má vlastně začít - ať už primárně tím, že film je založen na bázi pravěkého Candymana (prostě jak budeš furt dokola žvatlat tutéž píčovinu, čeká na tebe zmrd !! ) A to ne zmrd ledajaký - v černé pláštěnce a maskou na ksichtu tak povedenou a hrozivou, že podezírám Jardu Nováka, který vlastní půjčovnu kostýmů a škrabošek v naší ulici, že tuto rekvizitu za nekřesťanské peníze pronajal tupým filmovým tvůrcům Čau Čau pána ! Aby toho nebylo málo, tento hrozivý zmrd se nešťastníkům (čti = naprosto nesympatickým nehercům a neumětelům, kteří se nikdy neměli narodit) zjevuje vždy za doprovodu strašlivé bestie, jež má být zřejmě parodie na nějakého zmutovaného psa, který se svým zjevem ale nejvíce podobá něčemu mezi psem-potkanem-hovnem-tygrem-dětskou čmáranicí v jeslích....líp to popsat asi nejde..."Dount sejit, dount sinkit, dount sejit, dount sinkit". Perličkou filmu zůstává obsazení pro mě svaté Faye Dunaway, která podle mě vůbec nevěděla, na co kýve a ti parchanti jí nechají na konci filmu shořet u krbu za použití triků tak reálných, že ani spořič obrazovky z roku 2001 by nebyl reálnější !!! No prostě sračka všech sraček, jak tohle získalo prachy na produkci do kina, to už fakt nechápu nic.....................moje hodnocení = 0 z 10.(25.4.2017)

• helloween93

Dlouho jsme si s kamarádem dělali z Bye Bye Mana srandu, že to bude bye bye živote. No, nebyli jsme daleko od pravdy, bolelo to, příběh nedává smysl, nudné lekačky, CGI pes i Bye Bye Man, hloupé chování postav. Černocha holka pobodá nůžkami do obličeje, ještě stihne být popálen ohněm, ale sílu na vyslovení Bye Bye Man má. Film distribuovalo studio STX, takže jim děkuju za tilt. *(9.3.2019)

• Pitryx

Bububu man. Tak se nám objevil nový strašák na scéně. Dějově stejné jako velká většina duchařin. Někdo má vidiny, ale má je jen občas, aby jich nebylo moc. Maskéři by se nám unavili. Do toho probíhá pátrání, proč, jak, co kdysi, a ještě tamto k tomu. To je celé, a všechno všecičko. Jen to pátrání je o jiných věcech, než v jiných snímcích. Nečekejte vůbec nic nového, vůbec nic překvapivého, a nebudete zklamáni. Klidně to mohlo být o dvacet minut kratší.(16.5.2017)

• - Natáčení probíhalo od 2. listopadu 2015 do 12. prosince téhož roku v Bereau a Clevelandu ve státě Ohio (USA). (Stoka)

• - Carrie-Anne Moss (detektívka Shaw) musela scenár čítať s prestávkami, pretože bol pre ňu príliš strašidelný. Navyše herci a štáb odmietli záporáka (Doug Jones) na pľaci oslovovať "Bye Bye Man". (Marceloo)

• - Podle autora Roberta Damona Schnecka byl skutečný Bye Bye Man údajně slepý albino narozený v Louisianě někdy ve 20. letech 20. století. (Pajkenzi)