Skryté zlo

• USA The Bye Bye Man (více)
Trailer 2

Když tři kamarádi z vysoké školy narazí na hrůzný původ skrytého zla, zjistí, že existuje jediný způsob, jak se vyhnout této kletbě: nemyslet na ni, nevyslovovat ji. Ale jakmile skryté zlo pronikne do vaší hlavy, je to právě to, co všechno řídí. Existuje způsob, jak se vymanit z této posedlosti a přežít? (Freeman Ent.)

Trailer 2

luka4615 odpad!

Film začne vážně dobře, ale pak přijdou úvodní titulky a všechno se zhroutí jako domeček z karet. Od té chvíle totiž nefunguje vůbec nic. Herci přehrávají až hrůza, atmosféra raději spáchala sebevraždu a "pan Ahoj Ahoj" vypadá jako tragéd z plastelíny. Po filmu "Rings" je toto zdaleka tím nejhorším, co jsem tento rok v rámci žánru viděl. PS: Bylo třeba hodně vybírání, než jsem z té přehlídky "WTF" momentů vybral vítěze, avšak po zralé úvaze toto "ocenění" vyhrává Carrie-Anne Moss a její nepochopitelná účast. Gratuluji vítězce! ()

Yoshitsune odpad!

Čau Čau Muž, je opravdu horor vysoké mentality a nízké kvality, on totiž tenhle retardovaný bratranec Buughula, co žije z legendy Freddyho Kruegera, své oběti děsí, tím nejděsivějším způsobem. Ukazuje jim věci, věci tak hrůzné a znepokojivé, že se to bojím napsat, ale přesto, v sobě najdu dost odvahy a zkusím to, děsí je tím, že mladý černoch, sportovec a nadějná hvězda fotbalového týmu si to rozdává s mladou, blonďatou běloškou !!!!! Děsivé že ? A to je zhruba asi tak všechno, ti mladí neherci se snaží přesvědčit, že umí (neumí, fakt neumí) hrát a vzniká z toho kolotoč bizarních a vtipných scén. Ale osobně za největší nesmysl, považuji to, že Béčko muž žije ze strachu, který vyvolává tím že děsí své oběti (Freddy Krueger), ale zároveň je nutí, aby se mezi sebou zabíjeli, takže jak o něm může být nějaká legenda ? Celé to nezachrání, ani latexová Trinity. Ale tak co by jste čekali, od scénáristy, který nedokáže vyhrát a přežít Mikronésii ? ()

cariada

Slušný horor já se dobře bavil hodně podobné jako Candyman. Škoda že u nás nenechali originální název. Dějově celkem povedený najdou ve starém stolku jakési věty a mince a musí neustále říkat ty slova a mají halušky. Ano už to tady několikrát bylo, ale tohle navzdory hodnocení bylo dobrý. Atmosféra i herci v pohodě. ()

borec999

Don t say it, don t think it! Ďalšia báchorka v ústrednej úlohe s démonom, pre tento krát s chytľavým názvom Bye bye man. Filmy s démonmi boli v tej dobe (a vlastne aj dodnes) po Insidious,Conjuring a Annabelle "in" a toto je ich nepriznaný a o niečo menej kvalitný klon. No a bez hanby priznám, že ma bavil a že som bol s ním vcelku spokojný. Šablónovitý príbeh, výborná intro scéna s Leighom Whannellom, fungujúca atmosféra a ani ľakačky neboli podľa mňa najhoršie. Body za originalitu si Skryté zlo určite nepripíše, ale hororovo funkčné za mňa bolo, takže nebudem prehnane kritický. Aj keď uznávam, že možno nedokážem byť úplne objektívny pretože práve tento typ príbehov je v hororoch môj asi vyložene najobľúbenejší, takže možno i preto za mňa 4* a 70% ()

Psychor

Takto neoriginální námět s vrcholně hloupým scénářem bych čekal od nějaké komiksové blbiny z dílny Marvelu a nikoliv od hororového snímku s téměř desetimilionovým rozpočtem. Věčná škoda, že se Leigh Whannell, jeden z nejlepších hororových režisérů a scénáristů současnosti, podílel na projektu pouze jako herec, jelikož pod jeho taktovkou by se bezesporu jednalo o více než kvalitní horor. Ostřílený hororový divák bude při pohledu na tento prachbídný slepenec Candymana, Slendermana a Oculusu nevěřícně kroutit hlavou, a tak Bye Bye Man asi nejvíce potěší fanoušky Harryho Pottera. Postava Bye Bye Mana totiž po vizuální stránce připomíná potlučeného Lorda Voldemorta, kterému kolem nohou pobíhá komický CGI Kerberos. V průběhu snímku jsem sice pocítil občasný záchvěv strašidelnosti, jenže atmosféra nemá na čem stavět. Vyskytuje se zde například několik potenciálně silných halucinačních scén, jež však vinou nevalných hereckých výkonů, chabých dialogů a otřesného střihu obvykle vyšumí do ztracena, podobně jako lekačky. O brokovnici, která na těle mrtvého nezanechá jedinou stopu krve, raději ani nemluvě. Navíc se divák o ústředních postavách téměř vůbec nic nedozví a zcela utajen zůstane i příběh samotného Bye Bye Mana. Jakožto zdejší hororový expert tak mohu dodat jediné: Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it. Don't see it. Don't watch it... ()

• Podle autora Roberta Damona Schnecka byl skutečný Bye Bye Man údajně slepý albino narozený v Louisianě někdy ve 20. letech 20. století. (Pajkenzi)
  • Natáčení probíhalo od 2. listopadu 2015 do 12. prosince téhož roku v Bereau a Clevelandu ve státě Ohio (USA). (ČSFD)
  • Carrie-Anne Moss (detektívka Shaw) musela scenár čítať s prestávkami, pretože bol pre ňu príliš strašidelný. Navyše herci a štáb odmietli záporáka (Doug Jones) na pľaci oslovovať "Bye Bye Man". (Marceloo)