Skryté zlo

Skryté zlo

The Bye Bye Man

Horor / Thriller

USA, 2017, 96 min

Ale no tak... Nejedná sa o takú hlúposť, ako nasvedčuje hodnotenie vox populi. Uznávam, má to scenáristické trhliny a aj v trikových zákutiach mohol The Bye Bye Man brúsiť vyššiu ligu. Ale v pravej chvíli docupital horor, ktorý prekvapil v psychických rozmedziach a nesnažil sa iba prvoplánovo strašiť so slabou nekoexistenciou deja. V tomto smere valí jedna radosť a nehrá na rovnakú strunu ako plejáda novodobých hororových predchodcov. Šikovný koncept, ktorý by mohol otesať do lahôdky zvučnejší žánrový fachman.(25.4.2017)

Další produkt výrobního pásu průměrných amerických hororů pro dnešní mládež do kin. Žádná tragédie to ovšem vůbec není. Herci jsou fajn, atmosféra taky a ten psychadelickej twist na konci nebyl vůbec špatnej. Atmosféra je, lekačky taky, krví se nešetří a brokovnicová pasáž s Leigh Whannellem je doslova super. 47% je nedůstojné podhodnocení. Mě tohle stačilo, nebylo to hloupý a mělo to mnohem lepší děj i atmosféru než nějaká přiblblá Ouija 2 od neskutečného nudaře Flannagana. Na kino ani náhodou, ale večer doma při neděli naprosto dostačující horor plný známých tváří ve vedlejších rolích.50%. Kdybych měl někdy aspoň jednou v životě možnost natočit jeden celovečerní horor, za tuhle práci bych se nestyděl.(18.6.2017)

• Pitryx

Bububu man. Tak se nám objevil nový strašák na scéně. Dějově stejné jako velká většina duchařin. Někdo má vidiny, ale má je jen občas, aby jich nebylo moc. Maskéři by se nám unavili. Do toho probíhá pátrání, proč, jak, co kdysi, a ještě tamto k tomu. To je celé, a všechno všecičko. Jen to pátrání je o jiných věcech, než v jiných snímcích. Nečekejte vůbec nic nového, vůbec nic překvapivého, a nebudete zklamáni. Klidně to mohlo být o dvacet minut kratší.(16.5.2017)

Slušný horor já se dobře bavil hodně podobné jako Candyman. Škoda že u nás nenechali originální název. Dějově celkem povedený najdou ve starém stolku jakési věty a mince a musí neustále říkat ty slova a mají halušky. Ano už to tady několikrát bylo, ale tohle navzdory hodnocení bylo dobrý. Atmosféra i herci v pohodě.(12.2.2019)

• *CARNIFEX*

Neoriginalita ma nijak nemrzí, lebo naraziť na horor, ktorý by niečím zaujal, to je ako zaklopať na dvere Paris Hilton, a čakať, že vám medzi dverami spraví "fajku". "Bye Bye Man" je ako guma v trenkách. Naťahuje sa a naťahuje a naťahuje, človek čaká že praskne, a ono sa aj tak nič nestane. Tvorcovia položili svoje hlavy pod gilotínu s očakávaním, že bude stačiť budovanie atmosféry, a budú to mať v "cajchu". No a za tento omyl im teraz väčšina s radosťou odsekne hlavy ... - 40%(18.3.2017)

• - Podle autora Roberta Damona Schnecka byl skutečný Bye Bye Man údajně slepý albino narozený v Louisianě někdy ve 20. letech 20. století. (Pajkenzi)

• - Natáčení probíhalo od 2. listopadu 2015 do 12. prosince téhož roku v Bereau a Clevelandu ve státě Ohio (USA). (Stoka)

• - Obyčajnými mincami docielili pohľad "Bye Bye Dog-a". (Ltblue)