Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

iXtr3m3

UPDATE PO TRETEJ SÉRII: Tak nám teda Witcher skončil a neskončil veru v najlepšom. Scény s Cavillom sú stále samozrejme najlepšie, ale jednak dostal menej priestoru, keďže sa tvorcovia pripravujú na prechod od Witchera v hlavnej úlohe na Ciri a jednak sa niekam vytratila gulervúcosť niektorých scén, ako to bolo v prvej sérii. Časť s Lovecraftovským monštrom ála Thing bola fajn, taktiež na lodi a pár ďalších, ale vyradenie Geralta tým podrazákom od čarodejov, tak to som nečakal. Ak ak aj hej, tak na konci, čím by ako tak vysvetlili zmenu herca. Ale nie, oni si ho nechajú odísť do diaľky ako v nejakom westerne, dobre že nie do západu slnka. Veru, čakal som viac. OK, dostali sme zasa nejaké tie intrigy, ale na GoT to nikdy nemalo, dostali sme klasicky po Netflixovsku homozložku v podaní barda, dostali sme podľa mňa mdlejší príbeh a menej akcie, časť s Ciri v púšti bolo varenie z vody, nečudujem sa Cavillovi, že opustil potápajúcu sa loď. Netvrdím, že si ďalšiu sezónu nepozriem, ale neviem si predstaviť, čím pozitívnym môže prekvapiť a to nie je dobrá vizitka pre tvorcov. ()

Všivák

Bohužel, jediný zábavný díl, z celé série, byla bitka v Arethuse. Zbytek byl nuda a nuda. Čím dál tím levnější výprava. Občas jsem měl pocit, že se dívám na televizní seriálové drama plné dialogů o ničem. V celé sérii není pořádná příšera. Absolutně chápu, že z tohoto marasmu Cavill vycouval. Pěkné soubojové choreografie to nezachrání. Do univerza Zaklínače se vůbec nehodí netflixovské vyvážení ras a sexuálních orientací. Zaklínač je fantasy ze severského prostředí Evropy. Je nutné obsazovat rovným dílem i černochy, asiaty a bělochy? Sapkowski své hlavní postavy detailně popsal. Marigold a Radovid nejsou bisexuálové a rozhodně spolu nikdy nespali. Odklon od předlohy je očividný a dosti vyblitý. První dvě série se o věrnost snažili. Třetí už úplně rezignovala. Budu si ještě dost rozmýšlet, jestli dám i čtvrtou. Nějak se mi to už nechce podporovat. ()

Cappuccino

Ak ťa Zaklínač sklamal v druhej sérii, na tretiu sa rovno vykašli. Za zmienku stoja iba piata a šiesta časť, a aj to len v prípade, ak by ťa veľmi zaujímalo, ako sa podarilo showrunnerke Lauren Schmidt napodobniť jednu z najvýraznejších častí z knihy. Za dve slušné epizódy však nemôžem Zaklínačovi udeliť viac než 5/10. Štvrtá séria tak zostáva už len pre skalných fanúšikov seriálu, ktorých neodradí ani smer, ktorým sa tvorcovia vybrali. Smerom od Henryho Cavilla, smerom od kníh, smerom k nadbytočným vedľajším líniám, ktoré sú nesmiernym utrpením. Viac v recenzii. ()

fabecc1222

Ano, třetí řada Zaklínače je o chlup lepší než druhá, stejně tak je lepší, než první řada Prstenů moci, a ano, tvůrci se opravdu aspoň v hlavních liních drží knižní předlohy, ale...Těch ale je prostě v návaznosti na to, co bylo napácháno už dříve spoustu. Jakmile se objeví jakákoliv nová postava, tak máte nutkání si rozbít hlavu o zeď, jak tragicky to tvůrci obsadili. Stejně tak od tvůrčího týmu chybí jakékoliv pochopení atmosféry Sapkowského světa. Některé pochlebování knižním fandům pak působí v pravdě až komicky, zvláště v prvním díle, kdy se tvůrci snaží ukázat, jak moc knižní předlohu milujou a narvali tak do jendoho dílu v podstatě celou druhou polovinu předchozí knihy, kterou v minulé řadě úspěšně ignorovali. Je třeba říct, že tvůrci asi nějakou sebereflexi mají, protože už zmiňovanou druhou řadu vesměs kompletně ignorují. S odchodem Henryho Cavilla, který byl pro mnohé fans posledním držákem si troufám říct, že budoucnost seriálu není moc růžová. ()

LasT_Olt

Je nutno podotknout, že po kulturním šoku, jakého se nám dostalo po druhé řadě, nejsem z nové série nějak nervózní nebo znechucený. Jsem čistě fascinován. Začněme tím, co bych na nové sérii pochválil. Nic. A ted tím co bych nepochválil. Ve vztahu k předloze je to čisté šílenství co se tady odehrává. Považuji se za docela obstojného znalce knih a s rukou na srdci můžu prohlásit, že jsem neměl nejmenší tušení co se děje. Tvůrci na to serou až do takové míry, že si říkám proč na to vůbec kupovali za nějaké nekřesťanské peníze práva a nenatočili si nějakou sračku, dle vlastního uvážení? Zajímavé věci jsou vypouštěny, Geraltovi vymýšlejí nové ploty, např. ten s naklonovanou Ciri to je pěkně hard úlet. Je tady hrozně moc postav, ale jsou napsané tak špatně a dělají si co chtějí, že se v tom svépravný člověk absolutně nemůže vyznat, nebo to snad dokonce chápat. Ciri už se taky začíná chovat jak fracek, kterého je potřeba spíš probudit než konejšit. S Yennefer jsem spokojený, v knihách jsem ji ze srdce nenáviděl, je to podle mě nejmín sympatická postava fantasy literatury, prostě píča všech píč (třeba u Cersei zhruba víš proč je mrdka, ale u Yennefer máš vždy pocit že taková je jenom protože může a chce), takže ti gratuluju Anyo Chalotro, v tvém podání je ještě víc nesnesitelná než dřív, skvělá práce děvče, palec nahoru. Ke směšnému obsazování postav z knih už snad ani není co dodat, dostává se to už do parodických rovin. Ještě něco dodám a pro nečtenáře napíšu SPOILER: Ciri později v knihách zjistí že je na holky a najde si přítelkyni. Ještě o něco pozdějí chrápe i s chlapama, takže je nejspíš bisexuálka (nebo jak by řekl Butters Stotch; je zmatená). Tvůrci měli přímo ve zdroji onu LGBT+ postavu, kterou potřebují pro svou agendu, ale oni pro jistotu udělají geje i z Marigolda, nejvíc promiskuitního a ženami posedlého muže v sérii. Řekni mi, jak udělají po tomhle ten plot s kněžnou v Touissantu?? KONEC SPOILERU. Technická stránka je taktéž příšerná. Úplně mě bolí oči z těch hnusnejch digitálních monster, které vypadají jak z nějakého generického scifi od Netflixu, já projel hry třikrát a ani nedokážu rozpoznat jestli se jedná o kuroliška nebo šarleje. Režie má často ve zvyku udělat dlouhý záběr na nějaký digitální hrad a opět, ani nedokážeš rozpoznat jestli jde o Tretogor,Wyzimu nebo Cintru. Pamatuju si, že když tvůrci GoT vizualizovali pro seriál hrady, udělali Zimohrad uprostřed úplné prdele, aby si i neznalý divák mohl říct, hele to je ten hrad který stojí v prdeli uprostřed ničeho to je Zimohrad, to samé s KP, taky stojí u moře žejo. Poté se nám dostane pohled na interiéry a je to podobná bolest jako v Prstenech moči, vypadá to jako ve středověkém týdnu v Lidlu. Nechápu kam tečou ty prachy, ti lidi je tam asi fakt někde profetují, když píšou scénář a pak jim nezbyde na výpravu a tak musí krást z nějaké zrušené indické telenovely. Teď když odejde Henry Cavill, nezůstane tomu seriálu už vůbec nic :D jo zbyde tam hurikán z Hunger Games. Game over, žádný západ slunce ke kterému bychom se společně vydali. A jaké je moje poselství na závěr? Sledování tohohle seriálu není pro slabší povahy. Zkus se podívat třeba na tohle, porovnej to a uznej že je tenhle seriál hloupost psaná abnormálně neschopnými kretény. Dobrovolně bych se přidal do Řádu planoucí růže, jen abych mohl tu krávu co to sepisuje postavit a veřejně upálit na náměstí v Novigradu. Na další sérii už se nebudu dívat. Ty ale víš že se podívám. Tak ahoj u komentáře k ní za dva roky. () (méně) (více)

• Když se Marigold (Joey Batey) při pozorování Geralta (Henry Cavill) s Yennefer (Anya Chalotra) zmíní o tom, že není nablízku jednorožec, naráží tím na známou sexuální scénu ze hry „The Witcher 3“. (p3tris)
  • Třetí řada seriálu se natáčela ve Slovinsku, Chorvatsku a na severu Itálie. (raininface)

Časové pásmo bylo změněno