Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

Rebel24

Tretia séria Zaklinača je rozdelená na 2 etapy, v ktorých Netflix pustil svoje epizódy. Prvých 5 časti bolo tajomných, temných, figúrky sa rozmietňovali a všetko vrcholilo tancom, za mňa spokojnosť. 6 časť bola najslabšia, obsahovala priveľa logických chýb, postavy pobehovali ako kurence bez hlavy a niektoré mali úplne nedotiahnuty storytelling (Rience, Lýdia, Cahir úplne mimo). Posledná časť mala opäť prekvapenia a dynamiku a po dopozeraní som si uvedomil, že vlastne mám chuť si prečítať tie knihy zo sveta Witchera z 2 dôvodov. Ten prvý je, že táto séria bola určite lepšia, obsahovo plnšia a dynamickejšia než druhá a aj ako niektoré epizódy tej prvej, jednoducho divácky bavila, ten druhý dôvod je, že zvyšok príbehu sa nikdy nemusím dozvedieť po takomto masovom hejte divákov, pri ktorých čítaní výčitiek skôr to vyzerá, že majú problémy sami so sebou než reálne s týmto seriálom. Pozitívne vypichnem aj hercov a postavy, Henry Cavill dal do toho všetko a je to jeho najlepšie zahraná postava kariéry tesne pred Supermanom, čarodeji Tissaisa a Vilgefortz boli skvelo napísaní a ešte lepšie zahratí. Ostaní priemer alebo vyslovene podpriemer (Cahir, Francesca a pár vedlajsich). Najzaujímavejšia dejové línia spracovaná počas celej série v Redanii. 80% ()

MoziMedve

Damage Control, neboli pokus o hrc-prc nápravu všeho co zvorali. Takový pocit jsem z 3tí série měl. V Předchozích 2 sériích se tvůrci rozhodli jít vlastní cestou, protože kdo je to Sapkowski, nějaký trouba z Holywoodu beztak zmákne lepší příběh. No ale jak se ukázalo nezvládli to a tak se ve 3tí sérií honem rychle snaží dohnat to, co už dávno mělo být, a tím myslím vzájemné vztahy postav. Mám pak z 3tí série ambivalentní pocity. Jednak vzhled kostýmů je lepší, a konečně zapracovali na vztahu Geralt k Ciri, Yen k Ciri, Geralt s Marigoldem. Akce je taky dost, ale pořád je vidět, že se nepoučili. V této sérií totálně změnili povahu Dijkstry, Radovita, Borgina a Burkse. Poslední 3 díly jsou navíc antiklimaktické zklamání. Netflix chce prezentovat jisté události z knih aniž by si dali tu práci aby je pořádně připravili. Kladou důraz nesprávné místa a celkově produkují nesouvislou splátaninu. Musím se ale přiznat, že sedět a nadávat na to jak to mají blbě je masochystická sranda a tudíž, pokud bude nějaká 4tá série, najdu způsob jak ji zkouknout aniž by Netflix viděl moje peníze. Na začátku jsem Netflix a Polský seriál mél tak nějak podoně hodnocený, nyní ale Polský vyhrává na plné čáře. Fakt, že mají ve 3tí sérií hezčí kostými nikoho nezachrání.  Mimochodem: Herec co hraje Emhyra/Dunyho měl být Cahir! ()

Sashmen13 odpad!

Scénaristický zločin a neskutečná ostuda, to si Henry rozhodně nezasloužil. Vtipný osobní moment: v jednu chvíli se dvě čarodějky bavili mezi sebou, asi obyč charaktery, najednou další čarodějka oslovila jednu. Řekla jí Triss... hahahaha já úplně zapomněl, jak show Triss vypadá, až tak je někdy casting otřesnej. smutný : / ()

Bednaa

Třetí Zaklínač je někde mezi fajnovou první a nepovedenou druhou sérií. Pořád platí, že obří zásluhu na tom má skvělá trojice hlavních herců, ti tvoří to nejlepší ze seriálu a tlačí to o úroveň výš. Tady fakt musím využít poslední příležitost pochválit mistra Cavilla za jeho úsilí. V ranku vedlejších postav se točíme ve stejné brečce nezajímavých nýmandů jako posledně a já mám pořád guláš v jejch motivacích, spojenectvích, nebo aspoň pochopení, za čí tým kdo kope. No a to, jak naložili se záporákem, kterého budovali skoro dvě celé série, mi hlava nebere už vůbec. Jako celek je to ale tentokrát naštěstí relativně zábavné, na akci se hezky kouká, ve většině případech funguje napětí a příběh hezky odsýpá. Uvidíme, co příště, nechci být skeptický dopředu, faktem ale je, že historie mě naučila, netešit se, že v něčem uvidím Liama Hemswortha. ()

Bender0101 odpad!

Říct, že 3. série má blíž ke knihám, je velmi nepřesné. Adekvátnější tvrzení: Třetí série przní předlohu víc, než druhá. Co zde ušlo: scéna, kdy Ciri/Marigold napodobují Geralta/Yennefer a fungování Vilgefortzovy hole. Co neušlo: všechno ostatní. K "práci" s postavami řeknu jen tohle: Nečekal jsem, že budu ještě něco cítit díky Cahirovi, kterého naprosto změnili (k horšímu). To něco byl vztek. Po dvou a půl sériích zfanatizovaného, vypatlaného generála tady máme otočku o 186,43°. Jedna věta, jedna věta ho osvítila, seznal, že chyboval a stal se ubrečeným simpem, co chce umřít rukou Cirilly... Jo a Marigold v knihách není bisexuál a už vůbec netíhne vztahově k mužům. ()

semo99

Ako po tých prvých dvoch mohol Netflix pustit do sveta takúto sračku mi do konca života jasné nebude. Niekto by mal za to pykať. Niekto ďalší okrem nás .... ()

MrInk0gnit0

Zlepšení oproti 2. sérii. Ne že by to nebylo něco těžkého. Cením o něco věrnější adaptaci a občasně i odvahu nejen se lehce držet dějový linky, ale občas i rozhodnutí zfilmovat nějakou scénu z knih. Epizoda s Plotnou se mi líbila. Cavill odvádí dobrou práci a mám radost, že Cavill dokázal v téhle sérii udělat Geralta ještě bližšího knižní předloze. S jeho odchodem ale předpokládám, že se jeho postava vrátí k jeho podobě v sérii první. Seriál i v této sérii trpí logickými chybami typu "Já jdu za Tissaiou a vy pro loď, takže se rozdělíme, a budeme ignorovat, že oba cíle jsou stejným směrem a nemá cenu se rozdělovat". 5/10 ()

Majo1998

Premýšľal som, ako túto sériu ohodnotiť... Predsa len po tej druhej sérii, po Blood Origin a po oznámení, že Cavill touto sériou končí, som nemal už takmer žiadne očakávania... vyzeralo to hrozivo. O to väčšie prekvapenie to nakoniec pre mňa bolo. Tretej sérii sa veľmi rýchlo podarilo urovnať pokazené vzťahy hlavnej trojice a vo všeobecnosti koniec tej tragickej, druhej série.. Áno, zostalo nám tu pár neduhov, napríklad monolity, ktoré ale hrali viacmenej vedľajšiu úlohu. Tretia séria sa v kostre drží viac-menej knižnej predlohy, no je to dopĺňané aj o vlastné výmysli autorov seriálu, ktoré si mohli odpustiť, no záoveň úplne deju neuškodili, rozhodne nie tak, ako v už spomínanej druhej sérii. Dokonca sme sa v deji posunuli ďalej, než som čakal, v čom tkvie možno moja najväčšia výtka, to jest pocit skratkovitosti v niektorých častiach. Naopak pochvalu si zlaslúži ústredná trojica, chémia medzi nimi bola skutočne dobrá, hudba je správne "stredoveká", akcia si už našla svoj štýl. Niekto by vytýkal obsadenie istých čarodejok a iných postáv, mne osobne neprekážalo, hoci bolo odklonom od predlohy. Túto stériu vozmes hodnotím pozitívne, čo som pôvodne nečakal. O to ťažsie sa lúči s Cavillom, ktorý nadstavil vysokú laťku pre Hemswortha.  Mimochodom, pri takomto tempe rozprávania príbehu celej knižnej série to nevidím na pôvodne ohlasovaných 7 sérii, možno 5, maximálne 6. ()

momomoo22

Hviezdička za to, že sa pridržali viac knižného deja. A samozrejme Cavill je topka.  Ale čo z toho, keď väčšina obsadenia je proste zle a porti knihe (škaredé a veľké čarodejky a pod.). Aj keď použili repliky z kníh, tak len výsek a nebolo to povedané celé. Zas také skratkovité. Toto je ďaľší zničený seríál... ()

Harry89

Po absolutně a totálně dementní druhé sérii tohle nebyl zase až takový průser ale to nic nemění na tom, že je to naprosto vymaštěná kokotina... Henry to táhne co to jde. Na něm jediným je vidět, že se fakt snaží (no a vlastně ještě Hodňák Ackerman. Ten mě taky úplně nesral) ale je to málo, prostě zatraceně málo... Kdyby se tam Netflus nesnažil narvat co nejvíc menšin a hlubokomyslný propagandy všeho možného, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. Až dozvracím, tak si s nadšením opět pustím Po půl století poezie a s malinko menším nadšením starý polský seroš. ()

Drako_Ager

WAU Všetkým tým 4-5 hviezdičkovým, čo sa tu čudujú, že ľudia zle hodnotia aj epizódy, ktoré sú práve najbližšie predlohe, musím povedať, nech sa konečne preberú. Racionálne zmýšľajúci človek v kontexte všetkých 3 sérií, musí vidieť, že sa ten seriál alebo teda adaptácia, nejakým smerom uberá, a to ovplyvňuje hodnotenie všetkých epizód, sa zobuďte!!! Začnite už konečne rozmýšľať peňaženkami. Cavil rozhodne nemá núdzu o prachy, odišiel z presvedčenia, že tieto sračky a ploty čo vytvárajú sú už "too much". Myslím si že tým chcel dať jasnú správu aj divákom, aby sa na to tiež vykašľali, že to pochovali ich skur... agendami, srať choreografiu súbojov, keď príbeh je jedna katastrofa a zaklínač Gerald hrá pomaly už 3.husle vo vlastnom seriáli. HOWK BOA, WaKE UP alebo pre tých 5 hviezdový WOKE UP ( Bisexuál Marigold WTF, na konci 4. série z neho bude už demi-girl :) chrochtajte si ďalej.) ()

Mr.HahaHihi

Tak dle čsfd zprůměrované hodnocení za 4, takže nakonec výhra na body, ikdyž pocitově by to bylo tak za 3,5. Největší problém Zaklínače není to že se nedrží předlohy, ani to že přeobsadí Geralta ale určitá tvůrčí produkční nevyrovnanost která se táhne celou sérii. Seriálu se daří (především tedy od páté epizody) vytvářet silné scény, vizuálně zajímavé, a když se to začne řezat, tak je vidět že na tom dělají talentovaní tvůrci. Ale stejnou měrou jsou tam scény jak z laciné teen CW produkce které neustále vytrhávají diváka a celkový dojem to kazí. Další výrazný problém je že jim to tak kurva dlouho vždycky trvá než natočí další sérii. Ty rozestupy dvou let jsou fakt moc (úplně jsem zapomněl že se minule řešili nějaké debilní monolity, že Emhyr nechal zabít nějaké děcko, jak se kde jaká postava ocitla) a prostě by to chtělo sekat ty série rok co rok jak to zvládala Hra o trůny. Každopádně jako celek, tedy spíš druhá polovina fajn, akce dobrá, písničky dobré, dění v Redannii též zábavné stejně tak jako Phillipa a Dijkstra. Akorát se děsím další série, ne kvůli přeobsazení Geralta (škoda že se nepotvrdilo to že Geralt umře a nahradí ho jiný z metaversu, to by bylo tak trumfalé šílené rozhodnutí až by to bylo geniální, škoda, ikdyž to ušetřilo pár životů protože mnoha lidem by bezpochyby praskla cévka) ale kvůli tomu že má být Ciri hlavní postava a žel bohužel tady se tvůrci drží předlohy opravdu věrně, neboť i zde je naprosto protivnou postavou. No potěš koště. Tak snad aspoň s Bonhartem a Vampírem bude sranda. ()

Wazy_37

Z toho jak doje*ali 2 sérii, jsem de 3. série obával. U prvních 4 dílu jsem měl chuť to opravdu vzdát a již nikdy nezapnout. Naštěstí to vypadá že u 5 dílu si aspoň trošku uvědomili že takhle to dál nejde… což je pravda. Díky bohům se 5,6,7,8 dílům podařilo vrátit zaklínače aspoň na důstojnou metu. Skvělé to rozhodně není, ale jsem rád aspoň za něco. (Až tak zoufalý fanoušek Zaklínače jsem). Co mě stále vytáčí během celého seriálu je obsazování rolí. Nechápu jak můžou úžasně vybrat skvělého Cavilla,Jen,Ciri .. a protikladně… zbytek sálu čarodějek je strašnej. V ten večer kdy je vybírali do rolí museli být úplně na mol, jinak to nechápu. Doufám že v sérii 4. Vyberou Bonharta a Regise správně… jestli de dočkáme černého tlustého upíra, tak fakt to vypínání..  Série 3. Se dá hodnotit jako na dva celky - Ep. 1-4 2/5 , Ep. 5-8 4/5 . Celkově kvůli až příliš neoprávněnému hejtu bych to nechal na 4 z 5 . Díky za vše pane Cavill. ()

JanB22

Cela seria bola ovela lepsia, ako som cakal na zaklade hejtov v mediach. Vratili sa viac ku kniznej predlohe, aspon co sa tyka hlavneho deja. (Ta polobohyna z inej sfery na konci 2. serie bola uplne mimo, v tetjo serii nastasie nic take nebolo.). Dobre zobrazene suboje, kuzla, hromadne bitky. Dej z knihy si dokazem lepsie predstavit a celkovo sa mi to paci. Ano, v detailoch ulietaju, nieco je nudne, nieco mimo. Ale celkovo dobre. Zvladli aj odchod Cavilla, ziaden prechod do / z inej sfery sa nekonal. Normalne ako v knihe sa zaklinac zotavil a vybral hladat Ciri. Som ochotny nechat si Netflix a pozriet aj 4. seriu. ()