Reklama

Reklama

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)


Ztráty (S02E03)

(epizoda)
  • USA What Is Lost (více)

Obsahy(1)

Ciri nemá pochopení pro Geraltovy způsoby a sama odvážně překonává náročné překážky. Kvůli intrikám a podezřením mezi členy Bratrstva se z Yennefer stává štvaná zvěř. (Netflix)

Recenze (44)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V prvej sérii som zaujal rovnaký postoj ako väčšina recezentov a príliš som sa sústredil na porovnávanie s knihou či hrami o Zaklínačovi. Je porozuhodné že práve dnes som po debate s mladým (nielen) filmovým fanúšikom, ktorý ako to v tomto býva zvykom kupoval darčeky pre členov rodiny deň pred Štedrým dňom, zaujal rovnaký postoj ako on: po prvé, od uvedenia druhej série som si držal trochu odstup a nepustil sa do nej hneď po jej uvedení. Po druhé rozhodol som sa ju neporovnávať so spomínymi predlohami. A svojim komentárom mi toto rozhodnutie potvrdil aj Cheeter. Naozaj treba sa na to pozerať ako na iný príbeh a dá sa to vytiahnuť aj na 4*, inak by to bolo za 2... ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vše jasné, přímé, úderné. Zatím profilově úplně odlišné od první série. Skvělý výcvik Ciri, která svým nezdolným duchem tak trochu připomíná Daenarys z GoT. Witcher a jeho opatrovnické pudy a pochopitelně nevyzpitatelná Yennefer, potažmo dobře udělaná monstra. Není to úplná srdcovka, nebo dokonalé řemeslo, ale zatím to má pro neskalního fandu větší grády, než jednička. Jen tak dál. ()

Reklama

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Ciri sa snaží vyrovnať výcviku zaklínačov. Geralt vystopoval Lišojeba a nakoniec zisťuje že ten je jeho najmenší problém. Yenn sa vracia do Aretuzy a čelí napadaniu zo strany svojich vlastných kvôli lojalite musí popraviť Nilfgadskejo zajatca. Prevedenie: Opäť vynikajúca Geraltova linka, ten výcvik a lišojebo no proste topka. A potom je tu zas nezmyslený návrat Yenn do Aretuzy kde ňou vždy všetci opovrhovali a ona tam nakľuše navyše bez magických schopností. Testom jej lojality má byť poprava zajatca a ona s ním z neznámych príčin zdrhá a navyše pred celám magickým ansámblom ktorým stačí lusknúť prstom a je na prach ale nie oni ju radšej nechajú ujsť. Neviem dokedy Garaltova linka dokáže udržať kvalitu na úrovni. 71% ()

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na téhle epizodě byl nejlepší Lambert, jo Lambert, protože jeho a Coënovo cvičení Ciri jako jediné z celé epizody připomínalo něco z knih, jinak je epizoda celá, ale úplně úplně celá vymyšlená scénáristy a z knih nemá zhola nic. To že tam hodíte dva odkazy na knihy (čmelák a Falka) vám ze smyšleniny adaptaci neudělá. Nápad, kdy Ciriin pobyt na Kaer Morhen obohatíme o mysteriózní záhadu týkající se lešijů, je ve svém jádře vlastně hrozně povedený. Problém je, že jeho provedení je dost meh a působí jen jako prvoplánová snaha nacpat tam víc Zaklínačské akce. Zbytečně kvůli němu umírají postavy (RIP Eskel), jiné kvůli tomu ztrácí hlavní charakterové rysy (Geralt by nikdy nepoužil Ciri jako návnadu) a logika společně s lore dostávají na frak (vymyslíme vlastní OP monstrum, které jen tak mimochodem sejme lešije, ale pak nemůže doběhnout cupitající slečnu). V konečném důsledku to tedy člověku akorát připomíná, jak by bylo fajn, kdyby se prostě jen drželi knih. Linka kolem Fringilly a elfů působí, jak když píšete test a odpověď na otázku jste ve skriptech viděli jen velmi zběžně, když jste dobíhali vlak a teď se snažíte horko těžko vzpomenout na něco, co jste v podstatě nikdy nevěděli. Vlastně to je celé jen splácanina nesmyslů, kdy by bylo lepší prostě nechat prázdné místo a jít dál. Fungování mágů je zde úplně překopané už od první série a působí vtipně, že je vedou čarodějové, kteří v knihách prakticky nejsou, ale hlavní mágové knih, se v seriálu prakticky nevyskytují, ale tohle bych klidně přehlédl, jen prostě nechápu, proč nemůžou aspoň vytvářet iluzi adaptace a použít správné postavy. Děj kolem Yen je ovšem failem zdaleka největším. Zlá baba Yaga jí ukáže iluzi puberťačky s proroctvím, a tak přivandruje zpět na střední školu, kde je podezřelá z konspirace a své jméno může očistit jen tím, že setne hlavu Cahirovi... Tenhle blábol musí ve fanoušcích knih vyvolat extrémní potřebu prohodit ovladač televizí (popřípadě myš monitorem nebo vyhodit mobil z okna). Však ono je to úplně retardovaný, i když se nad tím trochu zamyslí člověk, který třeba o knihách v životě neslyšel. A to provedení? Panovníci celého Severu se sjedou na shromáždění, aby se podívali, jak padesátikilová čarodějka setne obří sekyrou hlavu jednomu Nilfgaardskému vojákovi? To myslí tvůrci vážně? Místo hlavy, Yen, která by měla mít problém tu sekyru vůbec zvednout, přetne kovová pouta ve vzduchu, jako by měla světelný meč, a potom bez sebemenší námahy tou samou sekerou přesekne dva třiceticentimetrové kmeny a odběhne pryč, zatímco na ní padesát lidí čumí a dloube se v nose. Takhle debilní to snad museli vymyslet schválně, protože tohle přece nikdo nemohl myslet seriózně. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hmmm, no, i tak se dá. Pro mě je zatím setkání s druhou řadou nepříjemné v tom, že se příliš nebavím. Nebo skoro vůbec. Vedly se řeči, nedělo se téměř nic podstatného, takže jsem nabyl dojmu, že jde zase jen o pouhou vatu, která nemá diváka zaujmout, ale je tu jen proto, aby měl seriál patřičný počet dílů. Mně by nějaké dlouhé debaty nevadily, to by se v nich ale muselo řádně intrikovat, manipulovat a musely by mít určitý cíl.To mi tady chybělo. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V průběhu let si hráči oblíbili hlášky herního Geralta. Ten během hraní například zmiňuje to, že fouká silný vítr (konkrétně slovy „wind's howling“). Toto sice nelze brát jako přímý odkaz na hry, ale vždy, když hráči někde zaslechnou či spatří tato slova, vybaví si právě Geralta. V anglických titulcích pro neslyšící se tato hláška objevila na začátku třetí epizody. (Geralt z Rivie)

Reklama

Reklama