Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (Cinemart)

Prankster

Na filmu je otrvana ta amaterskost hlavnich postav. Nedovedu si predstavit, ze by tuhle sebranku kdokoliv poslal na takhle narocnou misi. Po hodine uz mi zacina byt za postavy velmi trapne. Delaji vse, aby tam zarvaly. ()

Olafsson

Námět s neskutečně dobrym potenciálem byl neuvěřitelně dojebán debilním scénářem a otřesnym castingem. Hlavní "hrdinky" ve složení přestárlá zakyslá pizda, prkenná židovka, jedna tlustá barevná lesba a jedna barevná suicide girl, všechny samozřejmě s doktorátem a fyzickou a duševní výbavou, s kterou by nepřežily ani víkend na škole v přírodě, natož vojenskou misi v neznámym nebezpečnym prostředí, to je vskutku progresivní kulturně marxistická squadra jak má být, třídní rasové a gender kvóty byly naplněny, a o to tu hlavně a především běží. První hodina filmu naprostá nuda, celou dobu jsem si přál ať už ta banda otravnejch nekompetentních hysterek zdechne. Když už konečně postupně zdechly, až na slizkou a prkennou Portman, tak se na malou chvíli objevily grafický orgie a dokonce i zárodek něčeho zajímavýho na čem by se dalo stavět. Naneštěstí to by konec filmu. ()

Blenny

Mít to o něco rychlejší tempo, tak je to čtyřka jako bič. Takhle jenom za tři a půl, ale i tak to bylo fajne. ()

HEED

Tohle není úplně můj šálek čaje, i když tu hraje Portmanka. Pasáž s medvědem a ten konec. Jinak nic, je to až moc užvaněné s téměř žádným napětím. Tohle se nedá k filmu věc snad ani přirovnat. ()

AlexUnited

Takmer po celý čas veľmi zaujímavý sci-fi thriller – bavilo ma s napätím sledovať prieskum zasiahnutej zamorenej podivnej oblasti netradičným prieskumným tímom - skupinou piatich žien. Lenže posledných zdĺhavých asi 30 minút (čo malo predstavovať pravdepodobne nejaké úžasné vyvrcholenie a odhalenie pointy) ma vôbec neoslovilo, nudil som sa, takže nakoniec to vo výsledku celé skĺzlo iba do priemeru, škoda. ()

PlysovyMacko

Vyprava o piatich zenach sa vybrala do nakazenej oblasti, ale okrem zmutovanych zvierat, rastlin a pohybujucich sa criev sa nic moc nedialo. Cakala som originalnych mimozemstanov, ale vyvrcholenie v majáku som vôbec nepochopila. ()

mrclTV

Vyfarbičkovaný pseudoumelecký horor, ktorý vás svojím tempom unavuje, ale stále ste odhodlaní čakať na veľké odhalenie v závere, ktoré našťastie príde, ale..... veď podľa môjho hodnotenia asi vidíte, čo si o ňom myslím. ()

adamix

Vidieť Portmanku v nejakom súčasnom filme už nie je také vzrušujúce ako vo všetkom v minulej dekáde, už len z dôvodu, že herečka svoju slávnu kariéru už nijak neobhajuje. Film má zaujímavý námet, hrá sa na modernú verziu sovietskeho Stalkera a kazí to lacnými trikmi a stupídnym záverom, nehovoria o stáde nesympatických hrdiniek, ktoré sa v plnej ženskej sile snažia predierať metamorfovaným prostredím ,,Žiary" bez nejakých lepších fyzických či intelektuálnych schopností. Záver je smiešnosť, inak povedané, pointa, ktorú viete hodinu dopredu. Scéna s medveďom ako vystrihnutá zo skutočného hororu, nápad dobrý ale nedotiahnutý a možno viac precenený, ako je zdravé. ()

Pete

Vždycky je nepříjemný přežít blbej film, v případě stupidního sci-fi, kde se všechny postavy chovají jak idioti (PhD sem, PhD tam), to však ještě víc bolí. Slátanina, kde se seriózně řeší partnerská krize, zachraňuje svět od mimozemského šmejdu (nakašírovaného barevnou pěnou na stromy a zdi), trochu se zafilozofuje, a například také střílí zmutovaný krokodýl či medvěd (nebo co to bylo) samopalem do hlavy - mix rádoby artu a laciné komerce přímo pálí do očí. Garland chtěl asi vytvořit jakéhosi novodobého Stalkera, jenže přístupného širším masám, očividně na to nemá, a se mnou se obrovským obloukem míjí. Čili skoro něco jako jeho následující "dílo" Men, jen o málo záživnější. ()

Blazkowicz

Vypadá to zajímavě a už si nic nepamatuju, tak jsem se přinutil ke znovushlédnutí. Ale je to klasický film co dobře vypadá a dokonce i mohl být dobrý, jen kdyby se zaměřili na tu mimozemskou věc. Takto je tu zase milión teorií kdo je klon a kdo ne a kecy v kleci. Nakonec z toho vyjde blbost. 3* ()

matolos1

Sám som celkom slušne prekvapený ale nakoniec sa mi to aj celkom pozdávalo. Na Ex Machinu to ale zďaleka nemá, tam mal Garland omnoho lepšie vystavaný príbeh a vzťahy medzi postavami a zároveň nemusel hodinu a pol cestovať prefarbenou džungľou na to, aby sa snažil na tom vysloviť nejakú myšlienku. Ale zároveň mi to ani až tak moc nevadilo. Ten vizuál je síce zdanlivo lacný, ale všetky chybičky v efektoch dokonale vynahradí Natálka svojím výzorom. Pri scéne s mutovaným medveďom mi stúpol na tep na 200. Dialógy sa v podstate korektne vyjadrujú k svojej téme, ktorú to rozoberá, ale zároveň sa to vôbec nedá preniesť na postavy a vyžmýkať z toho kvalitné emócie. Stále to má na sebe bohužiaľ ten červený nadpis spoločnosti, takže čo by sme viac chceli. 7/10. ()

ESNYR

Docela jsem se ztrácel v ději a konci jsem neporozuměl. V začátku filmu, jsem pořád nemohl pochopit proč k tomu majáku nejdou po pobřeží, nebo k němu neplují nějakou lodí, než aby se plahočily xy dní přes evidentně nebezpečnou oblast kde zmizelo několik desítek lidí. Flashabcky byly otravné a dlouhé. ()

darkphoenix

Hypnotické, nákazlivé a pedantne režírované. Nastavené pre diváka, ktorý je ochotný vyplniť si to vlastným strachom a emóciami. To, že to experti na CSFD nechápu ma neprekvapuje. Obrovský zážitok. ()

Aywes odpad!

Pro neznalé knižní předlohy může být film ucházejícím wtf scífkem. Já předlohu znám. Anihilaci mám jakožto knihu moc rád. Když chce někdo udělat wtf scífko, tak nepotřebuje ničit vyhlášenou předlohu. Filmové zpracování Anihilace je gumová pěst zaražená hluboko v prdeli všem fanouškům. Docela mě to nasralo. Roztrhat, spálit, zničit a dělat, že se to nikdy nestalo. ()

AnthropOcean

Keď už všetci skloňujú Arrival, tak môžem povedať, že som Villeneuvovým väčším priaznivcom ako Garlandovým a predsa je Annihilation oveľa lepším filmom akým bol Arrival. Tam kde to Arrival nedokázal dotiahnuť do konca a sám sa zamotal do svojich filozofických úvah o čase a priestore, Anihilácia dokázala dať bodku za príbehom a zároveň ponechať priestor na vlastnú interpretáciu. Dvojica Geoff Barrow, Ben Salisbury opäť priniesla úžasnú hudobnú mozaiku k celému príbehu. ()

pafka

Pomerne pomale a atmosfericke vypraveni, ktere je okorenene trochou akcnich a scifi scen. Vubec ne spatne. Ale fakt pozor na to lenive vypraveni, kdekoho by mohlo odradit. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt