Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (Cinemart)

HArna

Je to příjemný film ve kterém nehraje primární úloha akce. Je to ale utahaný a ty večné flashbacky jsou spíše na škodu. Celkem zkušený scénarista Alex Garland předvedl asi jeho nejslabší výkon, ale rozhodně to není sračka. Jen jsem čekal víc. Navíc Natalie Portman to sama neutáhne, na tohle prostě nemá. 70% ()

Zmrv

Ve všech ohledech těžce průměrný film (herci, režie ...). Navíc jakkoliv se to tváří jako adaptace VanderMeerovy knihy, tak o ni nejde. Garland si z knihy vypůjčil pouze pár věcí (hlavní postava a její manžel, Oblast X, postava psycholožky) a rozjel vlastní příběh s lehkými konturami připomínajícími předlohu. Ta samotná je dost zvláštní a rozhodně ne lehká na zpracování, ale tady se podle mě Garland nevydal tou správnou cestou. Jediné, proč si na tento film ještě někdy vzpomenu, tak bude proto, že mě můj oblíbenec zklamal. 50% ()

Milan25

Velmi špatná adaptace velmi dobré knihy. Mám pocit, že to Alex Garland snad ani nečetl, jinak by nenatočil takový blábol. Kam se poděla věž a "lezoun"? ()

Hanys_

Netflixu se musí nechat, že jakkoliv špatný film nakoupí (Cloverfield paradox), dokáže z toho udělat pomalu společenskou událost. Annihilace je další případ. Sotva průměrné scífko, hrající si na druhý Arrival, které ale většinu času jen uspává. Naštěstí hororové momenty jsou parádní. Že by ta Ex machina byla fakt náhoda? ()

SpaceOdyseus

Skvela adaptace skvele knizky. Garlandovi se povedlo s postupujici stopazi od deje knihy slusne odpoutat, ale pritom zustat verny jejimu stylu, naladam i celkovemu vyvrcholeni. To jsem dlouho u zadne knizni adaptace nevidel. Navic je Annihilation opravdu hutne atmosfericka scifarna, ktera vtahuje jak dejem, tak neokoukanym vizualem. ()

Junglista

Ne, není to kopie Arrivalu. I když v rámci hejtu to spousta samozvaných expertů pochopitelně použije. Opět nepolíben knižní předlohou a opět ovlivněn Natálkou. Jelikož jsem měl v plánu se na film dívat a ne ho analyzovat live, tak jsem si užil velmi dobrý 2 hodiny. Jediný co mě štvalo byly přesně vymezený charaktery postav a debilní scéna v majáku. Líbila se mi naopak atmosféra, hudba, celkovej vizuál a méďa. Ke knížkám mě to nedonutí, ale jsem rád, že jsem to viděl a možná si to za pár let zopakuju. ()

F.W.Colqhoun

Myslíš na svou další misi? / Ne, jen se dívám na měsíc. Protože koukat na Stalkera je nudný, že jo, nemluvě o tom, že na Netflixu nepromítají. Asi je zbytenčné zdůrazňovat, že sci-fi je víc než cokoliv způsob, jak nahlížet témata a především strachy optikou čehosi vzdáleného. Annihilation je o rakovině a jejich ontologických zrcdleních. (Uživatelka Morien dospěla ke podobnému závěru.) Dobrý nápad (a dobré nápady v současné filmové sci-fi oběcně) trochu poškozuje to, že jejich zpracování lze čí dál častěji komentovat výhradně odkazem na klasická díla. V toto případě: (Tarkovského přeskakuji), Věc, Kmen Andromeda. Invoativně uloupená Barva z kosmu. Nahradit mužské hrdiny ženskými, prohodit role už dnes nestačí. Na druhou stranu: Vezme-li jeden v úvahu, že tohle vzniklo vlastně pro telku... Myslel jsem že jsem člověk, ale teď si tím nejsem tak jistý. ()

Mafiapau odpad!

Jediný co bylo na filmu dobrý, je soundtrack "The Alien" a visuál (poměrně) nápad taky originální, a tak na hovno zpracovanej že jsem se šel po tomhle filmu na zlepšení nálady koukat radši na "Bill and Ben". Ztracený 2 hodiny života. ()

HonzysKISS

Vyklubalo se z toho dost dobré sci-fi. Má to sice asi víc mínusů než plusů, ale stejně mě to hodně bavilo. Atmosféra úžasná, příběh uspokojující, hudba přenádherně experimentální a chvilkami byla i husí kůže. Největší škoda je, že je to hrozně nepříjemně feministické. Fakt si minimálně párkrát řeknete, že ženský mají být v kuchyni. Ten vyslaný tým mi přímo nevadí, to se snažili aspoň blbě vysvětlit, ale třeba hlavní šéf mohl být chlap. Potom jsou strašně hnusně naanimované zvířata, ale to se dá ještě jakž taž přežít. Věc, která mě mrzela byla taková, že mi přišel málo využitý potenciál. Konec mohl být trochu delší, protože byl skvělý. A vůbec, uvítal bych i mnohonásobně víc rozpočtu a klidně i tu trilogii. 79/100 ()

Adramelech odpad!

Mimozemšťané vyprdli na Zem svůj jedovatý bobek, mutagenní sračky prosakuji do okolí a znehodnocují stále větší kus naší krásné planety. Vojáci mající za úkol zkázu prozkoumat a zjistit, jak jí zamezit, se nevrátili až na jednoho, který stejně nebyl schopen vypovídat. Někoho napadne poslat tam na průzkum ženy – vědkyně, protože ženská, jak známo, vydrží víc než člověk. Téma je slibné, ale děj se odvíjí tak zvolna a postavy mluví tak ospale, jako by každou chvíli měly upadnout do dřímoty, takže jsem brzy začal zívat a klížily se mi oči. Nicméně jsem vydržel, avšak za svoji vytrvalost jsem nijak zvlášť odměněn nebyl. Intelektuální to nebylo, akční to nebylo, zábavné to nebylo – bylo to trapné. Krokodýl a medvěd sice docela ušli, ale celkový dojem zachránit nedokázali. Nevím, proč nikoho nenapadlo vydesinfikovat kontaminované území napalmem. To by mohlo zabrat nemluvě o tom, že by to bylo velmi americké. V takovém případě by však ve filmu nebylo co ukazovat, filmoví tvůrci by přišli o honoráře a diváci o požitek. Ten bych ale, pokud jde o mne, klidně oželel. ()

Warle

Annihilation se tváří jako strašně inteligentní scifi ve stylu Arrival nebo třeba i Interstellar, ale má jednu zásadní chybu. Inteligentní absolutně není. Je hloupé, nudné, občas až zbytečné. Hromada otázek zůstává nezodpovězena, pár scén postrádá logický základ, o který by se dalo opřít (i když to je asi účel) a nebýt posledních zhruba 25m, tak to mohlo dopadnout jako kolosální katastrofa. Knihu jsem nečetl a v tom je asi zásadní problém. Garland a jeho "chytré" sci-fi jdou zatím hodně mimo mě. Možná až se mi to v hlavě trochu rozloží, tak tomu 3* přidám, ale zatím ne. ()

Marius_ss

Wau, velmi zaujimavy filmovy zažitok ! Trochu mi tam chybalo viac testosteronu, nakolko pohlad na same ženy preživajuce v drsnom, aj ked čarovnom prostredi mi prišiel trochu malo uveritelny. Chapem že to viaceri prirovnavaju k Arrival, no je to o dost zvlaštnejši film s kopou skvelych myšlienok, nadpozemsky čudnou hudbou a zaujimavym, čarovnym prostredim "Za Žiarou". Aj ten koniec je zaujimavy , zvlaštny a mysticky. Ked si to tak zhrniem tak sa mi najčastejšie opakuju dve slova, ktore tento film dokonale opisuju... zaujimavy a zvlaštny. ()

buzzwoody

Atmosférické mysteriózní sci-fi s nádechem hororu, vynikajícím scénářem plným originálních momentů a komplexních postav a především perfektním, pestrobarevným vizuálem. Tichá, nenápadná hudba v závěru přechází až do psychedelických synťákových útržků, které dokonale podkreslují posvátnou bázeň při setkání s mimozemským dvojníkem. ()

mclenin

Sfi-Fi žánrovka so zaujímavým motívom (neznámy / mimozemský ekosystém - paralela na rakovinu), ktorý pôsobí inak, než je divák zvyknutý z podobných "alien / invasion" filmov, a to nie aktívne, ale pasívne agresívne, predovšetkým prostredníctvom mutácie čo tvorcom poskytovalo látku na vytvorenie pomerne desivých scén a vízií (pod ideou, že neznáme /neprirodzené = znepokojivé). Potenciál tejto matérie však tvorcovia nedokázali naplno využiť, film má okrem zopár záujem podnecujúcich scén aj veľa hluchých miest, a celkovo ide len o priemernú žánrovú "jednodhubku". ()

angloumene

Annihilation je každopádně divácky ne zcela přívětivý film. Ono to ale vlastně i dává smysl, když se celý děj odehrává během asi čtyř měsíců a my spolu s Natalií vědomě prožijeme asi týden. V prvé řadě se ale jedná o snímek, který klade spoustu znepokojivých otázek a nenabízí téměř žádné odpovědi. Až nestoudně provětrává divákovi mozkové závity a zároveň ho děsí nejrůznějšími rostlino-zvířecími i lidskými mutacemi. Ony jsou to vlastně ve většině případů opravdu krásně věci, jenže jak postupujeme hlouběji a hlouběji do světa pod duhovou oponou, i nám se ztrácí základní kámen jistoty lidství. Annihilation tedy nabízí zajímavý mix sci-fi, hororu, intelektuálně laděného dramatu a v neposlední řadě také velice zajímavý vizuál. Pro mě zatím nejzvláštnější (v dobrém slova smyslu) snímek letošního roku. ()

Hanes88

Podobných filmů už tady byla řada, takže vymyslet něco nového je v celku umění. Samozřejmě natočeno je to podle předlohy, ale i tak to není nic jednoduchého, aby se to líbilo. Moje pocity čerstvě po shlédnutí? Rozporuplné. V pohodě můžu říct, že efekty v tzv. Záři byly hodně pěkné, atmosféra výborná, nicméně co se týče děje jsem tak trošku nerozhodný. Mám takové žánry rád, takže jsem dokoukal až dokonce naprosto přikotvený k židli, ale chápu, že jiným se to už tak líbit nemusí. Někdy tam bylo zbytečně zmatené prolínání děje a ten konec...no každý musí zapojit svou fantazii. Celý film byl více méně o tom aby člověk při jeho sledování přemýšlel. Mi se to každopádně líbilo. 70%. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt