Rozkaz zabíjet

• Česko Rozkaz zabít (více)

Akční sci-fi thriller se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je společnost příliš závislá na technologiích a staví člověka proti vražedným strojům. Za těchto okolností je elitní vojenská jednotka vrtulníkem dopravena do vzdáleného výcvikového střediska mimo veškerou civilizaci. Zpočátku jednoduchý výcvik se však pro kapitána Bukese a jeho semknutou jednotku brzy promění v děsivý boj na život a na smrt. Mariňáci totiž zjistí, že je ostrov osídlen nepřítelem, který přesahuje lidské pojetí zla. (Cinemax)

Hapretor

Dobrý nápad. A hezky udělané. Sympatické postavy. Fandil jsem jim. A i dost drsné. Dejte jim pořádný rozpočet a ať natočí dvojku. Bylo to lepší než většina drahých shitů v kinech. např.: Batman vs. Superman - taková zbytečnost a nuda a blbost apod. ()

MickeyStuma

Člověk versus stroj. Další sci-fi snímek na poli střetu lidských vojáků a válečných robotů. Nastala opět robotí filmová éra? Celý tento snímek je viditelně značně nízkorozpočtový, ale na speciálních efektech si dali tvůrci vcelku záležet. Hambou je však především scénář, který mohl být více dějově propracovanější. Když se příběh shrne, vlastně ani není o co stát. Armádní jednotka je v rámci výcviku vysazena na jednom ostrově, kde se vše zvrhne v zoufalý boj o život. A to je vše. Inteligence nepřátelských robotů přesahuje všechny možnosti, což dalo vzniku mnohých otázek. Nejdůležitější je však pouze jedna. Kdo za tím vším stojí? Originalitu pochopitelně nelze očekávat. Návrhy vzhledu robotů jsou do posledního detailu vytvořeny nápaditě a bitevní scény nevypadají zle. Nejlepší na celém tomto projektu je soundtrack. Dlouho taková slyšet nebyla. I přes přílišnou jednoduchost a hlavně levnost se tedy zdá být snímek slibný. Ruku na srdce, víme jak by to dopadlo točit tohle Asylum nebo SyFy. ()

BOURQUE

„Advanced sci-fi“ roboti vs. elitná vojenská jednotka. Spackaný scenár a nie príliš presvedčivá réžia. Nevyužitý herecký potenciál sympatickej V. Kirby. Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

Wallis3

To bylo tak háj-tek a ták nudný. Síla příběhu žádná, pointa slabá. Roboti ušly, ale prostě tomu cosi chybělo. Nemilosrdnost umělé inteligence, trochu gore a mohlo by to být prudce koukatelný, takhle to bylo jen jednou koukatelný a dost! Ty modrý kukadla na konci, no kdo by je nečekal?? 😉 ()

rukay

Nízkorozpočtový akčňák - inspirovaný asi vším možným - ke kterému mne přitáhl poměrně zajímavý trailer. Herecky to není taková žumpa, jako je člověk u podobných pokusů zvyklý, a musím uznat, že sem tam mne film i docela bavil. Škoda, že kromě těch dobrých scén to přetéká i záplavou WTF momentů, a dějových lapsů všeho druhu, které příběh spolehlivě svrhávají do tenat odpadních pásových produktů. Dialogy mají klasické expoziční problémy a často se potýkají i se zjevnou debilitou - pardon, drobný neintelektuální přebret, chtěl jsem říct "nesmyslností". Postavy jsou většinou nepředstavené a velké procento jich očividně plní pouze úlohu kanónenfutr. Prostředí mne sice docela bavilo, stejně jako několik málo zajímavých nápadů, přesto jednoznačný kandidát na přibalení blicích pytlíků k DVD zdarma. Jen pro tu umírněnou stopáž nakonec dávám přiměřené 2**. Být film ještě o kus delší, setnu to klidně do Odpadu! ()

Yancl

Akční scifko .. jak lákavě to zní, minimálně pro mé uši. A k tomu jako bonus terminátoři vs speciální jednotka ? No pecka, říkám si. První minuty se na mě film tváří né "béčkově", ale spíš "céčkově" ... tak čekám, dávám tomu šanci a ono se to stále nechce rozjet. Efekty pěkné, ale žádné prokreslení postav, hlubší příběh, ani detailnější akce. Tudíž ani žádné napětí nebo hororová atmosféra. Bohužel, z mého pohledu tohle příliš nevyšlo. [30%] ()

Kingjiri

Na poměry direct-to-video žánru hodně dobrá práce. Co se ušetřilo na nehvězdnym ale schopnym castingu a skromný výpravě se podařilo pěkně zužitkovat v rámci vizuálu nebo akčních scén. Scénář je žánrová klasika, nicméně i tak se podařilo vtáhnout mě do děje, až jsem se při závěrečnejch titulkách přistih, jak si řikám "to už je konec?". Místama jsem byl taky příjemně napnutej (hlavně díky kameře a osvětlení). Přidal bych snad jenom víc krvavejch scén a pár hlášek jako za starejch časů. Takovýhle béčkový akční scífka mi dneska scházej. Velice milý překvapení na jednu projekci, tři silnější hvězdy. ()

dalziel

3 v 1 .Číslo 5 žije,Terminátor  a Predátor a máme to .Na low endovú video produkciu to ujde .Vanessa je dobrá herečka aj fajn kosť avšak aby sama ťahala akčný sci-fi lilm to teda nie je dosť! Čakal som že si natiahne na seba nejaký ten sexy robotický exoskelet a premení sa na "Full Metal Bitch "a ukáže robôtkom  zač je toho lokeť. Napriek mojim výhradam sa film postupom času stále zlepšuje ,takže poctivých 60% ()

Acrobat

Ešteže nevysadili študentov, že ?! Či nebodaj Hladové hry v uzavretej aréne ? Našťastie nie. Tuhý boj, s krehkým humanoidom, ktorého zbožňujem, lebo sa oňho zo začiatku starajú ako o kvetinu a pri EMP sa nachvíľu vypne. A má tvar ženy. Kapitán ma zahriakol, aby som sa sústredil, ale ja mu hovorím, že keďže absentuje hudobný doprovod ťažko udržujem koncentráciu. Čistý Predátor. Námetom, všetkým. Podľa všetkého čakáš totálny výplach s mizernými efektmi a mne pripadali tie stroje úplne fajn, hlavne bosovia. Ja by som neprešiel, lebo Identify by bolo - exorcista s puncom škodoradosti. Vanessa odpáľ to, nemáme čas a človek je podstatný. Neskoro precitla čo za hrôzy to môžu byť... a odkaz je v nej. Škoda. Miestami mi chýbal presah na globálnu sféru, kto čo aká vláda, kde v aký účel. Je to uzatvorené ako tunelový DOOM. Ale napríklad niektoré nasvietenia, pozícia ležiacich hercov, prach, svetlo, krv pôsobila tak Districtovsky (9). Priznanie: na začiatku jasná pozícia spodiny, po filme pristihnutie v dobrom rozpoložení, ktoré síce motajú hlavu nelogické načasovanie vysvetľovaní a tak, ale v konečnom dôsledku spokojnosť. Kedy nás začnú vyhladzovať pri tréningu ? (videné 30.06.2016, BDrip) ()

vikino1

Začátek dobrý, dokud se neví, kdo na "ně" útočí a proč, tak mě to bavilo. Bohužel, s přibývající stopáží se atmosféra vytrácí, jde se do akce a robůtci se začínají objevovat v hojném počtu a to už je průser. Nejen, že wtf momenty se množí geometriální řadou, ale vůbec nikomu nepřipadne divný, že robot co je třikrát větší jak člověk, si v klidu prochází železobetonovýma dveřma s rozměry pro normálního člověka. Podobné Béčko jak Halo - soumrak. ... ()

DarthFailord

Začnu tím nejhorším. Příběh. I když nejhorší asi není správné slovo. Spíše průměrný a tisíckrát viděný bez zvratů a překvapení. Jednotku si docela oblíbíte, ale že by zrovna oplývali všichni skvělým herectvým, to se také říct nedá. Modrooká Millsová je naprosto skvělá. Na čem celý film stojí je kombinace ultimátně vychytaného vizuálního hávu a bravůrní kamery. Mnoho set upů záběrů bylo naprosto božských. A ještě nesmím zapomenout na mnoho originálních řešení technologií a všeobecně mnoho neokoukaných nápadů. Kvalita obrazu je ultra good a industriální soundtrack nenásilně doplňuje dění na obrazovce. 75% ()

Likan7

Tak předně, horor to není ani náhodou. Jde spíš o akční scifi, který by tak moc chtělo být akční scifi, až je z toho nudná kravina. Není to úplně na odpad. Triky mi přišly překvapivě solidní (vzhledem k určitě velmi nízkému rozpočtu), ale o něčem víc než jen strašně hloupym výplachu nemůže být řeč. Herci nemají co hrát, roboti sice vypadají pěkně, ale jako protivník jsou nedostačující a finální twist je tak překvapivý, že si to mohli tvůrci snad i odpustit. ()

DavidWebb

Je vidieť že sa tvorcovia snažili dať tomu celému slušnú vizuálnu fazónu, ale aj tak je z toho cítiť amatérstvo na sto honov. Obsahovo je to pozliepané z Votrelcov, Terminátora a ja neviem čoho ešte a nechýbalo málo aby som to ani nedopozeral. ()

RedRose

nápad takový průměrný... nízký rozpočet by nevadil, ale celkově u toho málo přemýšleli... chvíli droidy kosí (téměř) poslepu a co rána to tuhý droid a jindy zase spousta ran a droid nemá ani škrábanec... celkově takové nevyvážené... nebýt tohoto tak bych snad i hvězdu za snahu přihodil, protože za málo peněz je to solidní film... takto 47% ()

Zombiepod

Spočiatku zaujímavé sci-fi béčko, ktoré nakoniec až tak zaujímavo nedopadlo. Vzhľadom na rozpočet ťažko vyčítať tvorcom trochu slabšie krkolomne pôsobiace efekty, no najväčšou brzdou filmu je v tomto prípade náplň príbehu. Nudná 90 minútová prestrelka s vojenskými droidmi, zbytočnými a nudnými dialógmi, a namláteným záverom, ktorého vyvrcholenie mi bolo úplne ukradnuté. Mierne podpriemerné sci-fi, ktoré si fanúšikov určite nájde, no neprekvapí jediným momentom. ()