Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

pytlik...

Původně jsem měl v úmyslu napsat velice nápaditý komentář, jak Mijazaki dostál názvu filmu a jakou nebetyčnou fantazií oplýval (Bůh smradu, pavouci roztomilí tak, že i zarytý arachnofob si pod stromeček nepřeje nic víc než 100-200 živých exemplářů)... než mi došlo, že největší představivost prokázal český distributor, když ten název přeložil jako Cesta do fantazie. Tak nic no. ()

ungbaru

Sice znám Spirited Away odmala, takže k tomu mám velkou citovou vazbu a tudíž tím může být ovlivněno mé hodnocení, ale skutečně je to ta nejlepší pohádka, jakou jsem kdy viděla. Miyazaki má naprosto jedinečný vypravěčský dar a umění vložit do filmu takové množství emocí, kouzel a fantazie, že to všechno člověk ani není schopen na jedno zhlédnutí pojmout. Společně s hudbou od Joa Hisaishiho vytvořil něco, co bude v lidských srdcích žít ještě dalších několik desítek let. ()

Dreaker.24

Čím déle jsem koukal, tím více jsem se ponořoval do lidské fantazie, která tu nemá mezí. Vtahující magický svět a příběh, který jde hlouběji a hlouběji do fantazie mě uhranul, tak že jsem ztratil pojem o čase a o reálném světě. Nepodceňujte to jen proto, že je to animované, udělali byste velkou chybu. ()

VanTom

Úžasné, prostě a jednoduše úžasné, jeden z nejkrásnějších filmových zážitků mého života. Stejně, jak mě kdysi dostal Nekonečný příběh, mě teď dostává dobrodružná cesta dívenky Chihiro po fantastickém světě, kde dobrota a tolerance, vřelost a ochota pomoci dokáží překonat všechny nástrahy osudu. Čirá filmová krása. ()

dANo

Cesta do fantázie je prvý film od Miyazakiho (a všeobecne prvý animé film), ktorý som mal možnosť vidieť a poviem pravdu, bol som nadšený... Zaujímavý rozprávkový príbeh okorenený fantasy prvkami je technicky na takej vysokej úrovni, že ma to pohltilo od prvej minúty a sledovanie príbehu o dievčatku Sen som si vychutnával ako malé dieťa... Aj napriek tomu, že film je podľa slov samotného režiséra natočený pre 10-ročné dievča (dcéra jeho priateľa), tak si myslím, že napätie vo filme musí uspokojiť hlavne dospelých. Ako to vnímajú deti si nedovolím posúdiť, ale predpokladám, že si tam nájdu to svoje. ;o) ()

SkyHawk

Ač zpracování bez diskuze výborné a s příběhem, který má hezký nápad a hlavně hloubku, tak jsem se sledováním příliš nebavil a říkejte si, co chcete. O tom hlavně filmy jsou ne? ()

hroubek

Neuveřitelně lidský příběh jedné málé holčičky, která se snaží zachranit svoje rodiče.Hayao Miyazaki mě dostal už Princeznou Mononoke ale tohle jeho další boží film.Animace přeci jenom v tomhle filmu hraje větší prim než je obvyklé a je to logické jak jinak ztvárnit různé bohy,duchy,čaroděnice a různá další nepopsatelná stvoření.jediný co mi přišlo trochu uspěchaný bylo poslední půl hodinka ale to spravil odchod Chihiro, které říká Haku, že se nesmí otočit a já si hned vzpomě na jednu postavu z řeckých bájích a pověstí.Už chápu proč Cesta do fantazie byla časopisem Premiere vyhlašena jako druhý nejlepší film roku 2003.Ale pořad nechápu ten dívný název. ()

Ceres

Film, který mě dokázal strašně moc nadchnout, tohle je opravdová cesta do fantazie. Nemá smysl zmiňovat, že Miyazaki je génius. To samé by se dalo říci o hudebním doprovodu, který neobstaral nikdo jiný než Joe Hisaishi. Právem je to jeden z nejlepších a nejoblíbenějších filmů. Těžko říct, který vlastně Miyzakiho film je nejlepší, každý je krásný svým způsobem. BTW: Nechápu komentáře typu, že jsem se nudil, nebo že mě děj zas tak nezaujal. Pokud někdo má rád filmy, tak takovou hloupost by nikdy nenapsal. ()

Mishqo

ozajstná cesta do fantázie...stretnete tu čokoľvek čo si predstavíte...krásna hudba, silné emócie...jednoducho krásna rozprávka :) ()

Brain-D

Skvělý animák, krásné efekty, nápady, zvrhlosti. No ze začátku mi to nepřišlo tak dobré, ale postupně se to dralo člověku pod kůži. ()

sskrblik

Inu v oblasti filmového umění je pořád co objevovat. Tato pohádka mě učarovala svou nevšedností a zcela jiným světem bytostí než na které jsem zvyklý. Všechno pospolu funguje a má své odůvodnění. Namísto bláznivě vypadajícího japonského animáku se mi dostalo vskutku výtečné podívané v bláznivém světě japonského režiséra. Ani na minutu jsem netušil, co bude následovat. Myslím, že zkusím další filmy pana Myazakiho.. ()

philip.j.fry

Nejspíš mentalitu Japonců a obecně východních kultur nikdy nepochopím,ale TOMUHLE rozumím.Trochu(pro Evropana)divné zpracování či příběh,ale těch pět hvězd jsem tomu nasolil právě kvůli prapodivnému příběhu,hodně divné animaci a vlastně kvůli zvláštnosti filmu...Ti japonci jsou fakt divní.Charakter filmu?Pavouk-jehož jméno jsem zapomněl-. ()

harryy

Cesta do fantázie môže evokovať pocity z iných kultúrnych okruhov.Samozrejme pocity sa môžu zhodovať, ale v konečnom dôsledku nie je fantastický svet Sen žiadnou ríšou divou, ale geniálne vytvorenou fantáziou.Celý čas filmu budete hltať haldu originálnych nápadov a čiastočne uvažovať, že ak by tento film mal ešte aj poriadny dej a nie len sériu scén, bol by úplne fantastický.Po vzore ostatných produktov však všetko na konci do seba zapadne a fantastický sa uzavrie.Jeden z najlepší animákov aký som kedy videl . 100% ()

lucascus

Mijazaki je prostě génius... Jeho smysl pro magický svět dětské fantazie, různé příšerky, kouzelnou atmosféru doladěnou brilantní hudbou je prostě obdivuhodný. ()

Všivák

Pořád je to velký nářez. Na lepší animárnu ztěží narazíte. Kromě Princezny Mononoke. Tak silný závěr tenhle animák nemá. Pořád je to ale ultimátní psychedelie plná nezvyklých bizarností cílená více na děti. To se ale nebojte, že by se tenhle film vyvaroval některým až hororovým pasážím. Je to prostě paráda. ()

Sany33

Japonci vytvoria čokoľvek a vďaka obrovskej láske k mange nemajú príliš veľké problémy so stvárnením svojich snov. Aj súčasná Cesta do fantázie môže evokovať pocity z iných kultúrnych okruhov - mnohým bude pripomínať výprava Chihiro za záchranou svojich rodičov Carrolovu Alenku v ríše divov. Samozrejme, pocity sa môžu zhodovať, ale v konečnom dôsledku nie je fantastický svet Sen žiadnou ríšou divou, ale geniálne vytvorenou fantáziou. A konečne sa na filmovom plátne dokážete vžiť aj do pocitov čitateľov japonských komiksov, fanúšikov nočných animovaných filmov na zahraničných staniciach i hráčov famóznych počítačových hier (napríklad Final Fantasy). Všetky tieto produkty odzrkadľujú hlbokú studňu brilantných nápadov a Cesta do fantázie vám v neposlednom rade ukáže aj štýl rozprávania a viaceré zaujímavé prvky kultúry Ďalekého východu. 98% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz