Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Dálném východě někdo zapaluje vrty ropné společnosti Beta Oil. Podle všeho se jedná o dobře zorganizovanou sabotáž za účelem ovládnutí trhu s těžařskými koncesemi. V předvečer londýnské konference mezi arabskými majiteli pozemků a ropnými společnostmi dojde přímo na ulici k vraždě výkonného ředitele Beta Oil Russella McAllistera (Gordon Tanner). McAllister se snažil předat důležité informace přizvanému agentovi Interpolu, kterým není nikdo jiný než legendární Mr. Moto (Henry Silva). Protože i jeho život se vinou množících se útoků ocitá v ohrožení, Mr. Moto předstírá vlastní smrt a v převleku za japonského lobbistu zahajuje s pomocí inspektora Jima Hallidaye (Stanley Morgan) ze Scotland Yardu vyšetřování. (dopitak)

(více)

Recenze (3)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Banální storka s nepříliš přesvědčivým Henry Silvou jako mongoloidním detektivem. Užvaněný film bez napětí, jehož vznik lze vysvětlit snah jen snahou britských tvůrců o oživení kdysi legendární postavičky ve třicátých letech ztvárněné populárním Peterem Lorrem. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Filmy s Panem Moto ze 30. let měly skvělého Petera Lorra a kouzelnou pulpovou béčkovou atmosféru. Toto pokračování/remake/restart/reboot (nebo co to mělo být) má nudného nanicovatého Henryho Silvu a atmosféru televizního seriálu z 50. let. Vše je příliš studiové i exteriéry. To bych bral právě u filmů ze 30. - 40. let, ale v roce 1965 už je to hůř stravitelné. Když k tomu přičteme nedostatek akce a přemíru konverzace a slabé herecké výkony, jedná se o právem zapomenutý film. Henry Silva vůbec nevypadá jako Číňan, ani trochu. Nemluví jako Číňan (s výjimkou krátké práce v přestrojení na konci) a celou dobu střídá dva výrazy - vážný (vypadá jako kdyby zrovna dostal pěstí do břicha) a zubatý (vypadá jako ženská s velkýma zubama). Takže sbohem pane Moto. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jestvuju filmy, ktore sa daju oznacit ako retronuda, hm, toto je navyse poriadne ukecana retronuda. To boli kecy - vatovo plane plky, to  rovno napisem   : 25 % ()

Reklama

Reklama