Krvežízniví milenci

• Velká Británie The Vampire Lovers (více)

Horor volně podle klasické novely irského spisovatele Sheridana Le Fanu „Carmilla“. Příběh se odehrává ve Štýrsku začátkem 19. století. Generál Spielsdorf vezme v ochranu slečnu Marcillu a ta se spřátelí s jeho neteří Laurou. Laura začne trpět nočními můrami, trpí chudokrevností a nakonec zemře. Brzy nato se Mr. Morton se ujme slečny Carmilly a poskytne jí útočiště na svém zámku. Mezi Carmillou a jeho dcerou Emou vznikne intimní přátelství. Podivné je, že Carmille vadí kříž a nesnáší česnek... (Mariin)

Rodriguez

Slabší vampirovský horor, kdy duch upíra hledá vhodné tělo pro svoji další vražednou cestu. Všichni si myslí, že je mrtvý, ale opak je pravdou. Podaří se mu zmizet a objevit pozdějc na zámku, kde se Carmilla zamiluje do nádherné dcery pana Mortona. Nemůže se však přiblížit ke své oběti, protože doktor nařídil do pokoje umístit květiny, česnek a kříž..... 50% ()

bierce

upírskej film od spol. Hammer o krásné upírce Carmille která se toulá po Anglii a ulevuje dcerkám z aristokratických rodu........podle predlohy J.S. le Fanu 'Carmilla' ()

Han22

Lesbický upírský horor z roku 1970 - no jak to může dopadnout? Špatně samozřejmě - Hammer se vydal cestou erotiky, takže hlavní upírka místo vysávání krve svádí mladá děvčata, svléká je a krev jim saje z prsou místo z krku. Navíc ji nevadí světlo a umí se rozplynout, což považuji za neodpustitelné nesmysly. Celý příběh pak svou blbostí připomíná eroťáky, které běžely na Nově v 90. letech, až na to že i té erotiky je poskrovnu (nepočítaje pár odhalený prsou). I ten konec, který spoustu filmů zachrání je zde jaksi nijaký. A Cushing? Ten zde nemá vůbec co hrát. Hvězdičky jen za krásnou výpravu, kterou Hammer umí a za luxusní úvodní scénu, zbytek je hovadina. ()

aLPaC

Musím dát za čtyři, a to nejen kvůli nádherné Ingrid Pitt a jejím kozám. Také nejen kvůli Madaline Smith a jejím kozám. A nejen kvůli hrádkám těchto dvou slečen a kozám ostatních. I samotný příběh mě velmi bavil a když se blížil konec a kladným postavám začalo být divné, co že se to v jejich domě vlastně děje, atmosféra začala houstnout. Samotné vyvrcholení mě trochu zklamalo, ale stejně nemůžu jinak, než dát čtyři hvězdy. ()

pend

Klasická Hammer produkce (myslím v dobrém slova smyslu): gotický horror, atmosféra se spoustou mlhy, polorozbořené hřbitovy blízko polorozbořených hradů, krásné dívky, které se nebojí ukázat všechny své vnady, což určitě ve své době přineslo cenzurní střih, upíři ve své tradičnější podobě, orchestrální hudba. Za mě spokojenost. ()

molcan2

MIlujem atmosféru, kulisy, kostýmy a hudbu z tohto filmu!! To je výzva tohto filmu - pozrite a užijte si ho. Som spokojný, že film ktorý ma nudil ma tak zasiahol... sice viacej druhá polovica ako prvá. Áno, je tam rviac romantiky ako erotického dusna ale názov filmu hovory za všetko. ()

helraiser

Další skvělá upířina od Hammeru. Kolikáta už? No to je jedno, prostě další parádní kousek. Má to atmosféru, skvělou hudbu, výborného Cushinga, co chtít víc. No prostě Hammer, takže zábava se vším všudy a nyní i s notnou dávkou erotiky. ()

concoxtion

Výborný upírský horor podle povídky Carmilla (Sheridan Le Fanu). V hlavní roli exceluje polská herečka Ingrid Pittová. Jde o první díl Karnsteinské trilogie (The Vampire Lovers, Lust for a Vampire, Twins of Evil). Tyto filmy (a "Hammer horror" vůbec) mne baví. ()

karnifex

Horor ze staré školy, víc romantický, než strašidelný, podmanivě naivní.. Spíš než výraz hrůzy vám na tváří vyvolá milý úsměv - aspoň já jsem se teda přistihl, že se u něj snad celou dobu usmívám, spokojeně a okouzleně.. Krásné exteriéry, krásné interiéry, krásné ženy - ideální na večer, když si chcete odpočinout a přenést se na chvílí někam jinam.. ()

Scaevola

Z dnešního pohledu těžko uvěřitelná směs - průměrný příběh, skvělá atmosféra, hrozné (leč stylisovaně bezchybné) herecké výkony, žádný opravdový děs působící na diváka... Nedokážu vlastně popsat, proč se mi tento snímek líbil, ale mohu říci, že "Hammer" studio zvládnulo gotické příběhy bezchybně. A to ještě nezmiňuji nenápadné klopýtání o sexuální revoluci 60. let, vždyť sice upírka loví vnadná děvčata jen pro sebe a z mužů se jí dělá zle, ale muži jsou ti, kteří prokleté "zlo" nakonec zničí. ()

Wez

Velice zdařilé zpracování jednoho z mých nej upířích románů(nebo spíše povídky) Carmilla od Sheridana LeFanu,které se sice nedrží striktně literární předlohy(kterou znám pomalu na zpaměť,kolikrát jsem ji již četl),ale má s ní velice dost společného.Tento film jsem viděl poprvé asi v roce 90 jako puberťák a vzpomínám si,že se mi nějak extra nelíbil,připadal mi málo krvavý a strašidelný,abych po druhém shlédnutí před několika dny,už jako muž v letech na plno dokázal ocenit vše,co toto dílo obsahuje-atmosféru,která je opravdu suprová(třeba ten začátek na hřbitově,nebo když hledají Carmillin hrob-to je naprosto excelentní!!),přes lesbické náznaky(které jsou i v literární předloze),naopak jsem vůbec nepochopil třeba ten muž na koni co byl zač a co tam vůbec dělal-nejspíš tam byl pouze na podtržení atmosféry...Celkově se mi film ale opravdu líbil,těm starým Hammerovkám začínám přicházet na chuť čím dál víc-neříkám,že je od nich dobré všechno,ale zatím jsem vyl s většinou na výsost spokojen ()