Jenny (Adèle Haenel) je lékařkou, která provozuje malou praxi po svém starém a nemocném mentorovi. Ambiciózní mladá žena se chystá na velký kariérní skok – přestup na významnou kliniku a prestižní oddělení. Když se jednoho dne večer rozezní v její ordinaci zvonek, Jenny nereaguje. Je po ordinačních hodinách a má dost práce s nejistým Julienem (Olivier Bonnaud), který u ní vykonává praxi. Ráno se dozví, že neznámá dívka, kterou nepustila dovnitř, byla opodál nalezena mrtvá, nejspíš zavražděná. Hnána výčitkami svědomí se Jenny pokouší vypátrat její identitu. Nepřiznaně v ní ale hlodá i touha odhalit pachatele brutálního činu. (Film Europe)

EKLEKTIK

"Vy tu holku znáte." Chladný příběh z chladného prostředí o chladné doktorce, která si kvůli úmrtí černé prostitutky léčí své černé svědomí, stejně jako černé svědomí svých pacientů, kteří znali příčinu smrti. ()

F.W.Colqhoun

Jestli tě pacient dojímá, nejsi dobrý doktor. A co divák? Mladá lékařka Jenny ve filmu bří Dardennů pátrá po jméně pacientky, za jejíž smrt cítí jistou odpovědnost. V duchu frantíkovského pojetí le dogme 95 sledujeme morálně hutnou socio-detektivku zatíženou úvahami o různých druzích profesionality, spravedlnosti a několika hříchy, za něž by páter Knox rozhřeřešení bez příslibu extenzivního modlení neudělil. Byť je zarputilost hlavní hrdinky tak velká až hůře uvěřitelná, podobně jako další motivy některých vedlejších postav (opět skvěle slabošský Jérémie Reniér), není tím méně inspirativní. Dardenny šlechtí především to, že nepřestávají točit o normálních lidech, přestože tlak na prezentaci simulakra rozplývající se střední třídy je v kinematografii jistě značný. Belgie činžáků, uniformní architektury, karavanů, stavenišť, ikeácky (ne)zařízených bytů a sterilních ordinací je v jejich pojetí filmově nezajímavá, fakticky o to hodnotnější. Léčit pacienty bez pojištění jste asi nechtěla... ()

kolemjdouc

celkové zpracování bylo dobré :vešly se jim tam i mafiánské prvky.V podstatě na malém jevišti odehráli slušné divadlo ()

Ixbalanke

Pozvolný film s lehce roztřepanou kamerou, bez hudby, téměř celý v reálném čase (nebo tak působí). Dobré srdce a pozvolné působení nenásilné energie zvítězí! Boj s emocemi ostatních lidí je jedna z největších překážek v životě. ()

Renfield

Psychologické, silně sociální drama, které ze začátku vypadalo vcelku zajímavě. Propojení práce doktorky a pátrání mě bavilo, ale nevím nevím, jestli by Jenny pátrala na vlastní pěst dál, i když ji bylo nejednou vyhrožováno, každopádně pro vyústění filmu to nutné je... Ano, ten už příliš moralistický a zcela zbytečný závěr, ten který zničil veškeré dosavadní dění a nechal film dá se říci bez emocí. Je to vlastně taková "Dardennovská klasika", ovšem změnu by to již opravdu chtělo. 55% ()

allebra

Už dlouho jsem neviděla tak civilní film. Adéle Haenel byla skvělá, příjemně mě překvapila svým přirozeným hereckým projevem. ()

cmuchalprvni

Od bratrů Dardennových jsem viděl pouze předchozí Dva dny, jedna noc, nemám tedy moc širokou oblast s čím porovnávat. Jenny (hlavní postava) mi svým jednáním připomíná Sandru z již zmíněného snímku. Doktorka nespoléhá na policejní vyšetřování, sama na vlastní pěst umanutě hledá pravdu o totožnosti Neznámé dívky. Nezalekne se výhrůžek, stojí si za svými postoji a nevzdává se. Kamera civilně bez artových záměrů snímá. Nejslabší částí filmu je paradoxně závěr a jeho koncept na mě jednoduše nezapůsobil, nechal mě chladným. Oproti závěru je ale velmi dobrý zbytek filmu, ve kterém dochází ke spoustě intrikám, nepředvídavému, dech beroucímu a neobyčejnému ději. I po hodinách dehydratace, půstu a projekcích filmů Fuocoammare a Po bouři jsem na Neznámé dívce neusnul a pozornost neztratil. Těším se na další program BE2CAN!!! ()

BOURQUE

Veľmi zjednodušený príbeh, kde mladá lekárka skúsi dopátrať identitu mladej slečny, ktorá zomrela. Dlhšie a pomalšie scény tu nie sú problémom, práve naopak. Občas veľmi ľudské dialógy a scény, ktoré však „väčšinou“ fungujú („len“) na filmovom plátne. A. Haenel tu bola veľmi dobrá. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

mira.l

Nejsem asi sám, kdo z tohoto filmu má poněkud rozporuplné pocity. Není to špatné, vlastně po celou dobu jsem docela s napětím čekal, co se z toho vyklube, ale na druhou stranu to mohlo být o něco kratší, na to, že se tam vlastně nic moc nedělo, se to docela vleklo. Postava mladé doktorky byla ztvárněna zajímavě, taková trochu tajemná, málomluvná, zřejmě dost oddaná svojí práci (nějak si neumím představit, jak moje praktická lékařka spí v ordinaci a je nonstop na mobilu, aby mohla kdykoliv za kýmkoliv přijet, ... hahaha, ovšem neznám způsob fungování francouzského /či snad belgického/ zdravotnictví), dlouho to vypadalo, že se kýženého výsledku nedopátrá a ještě možná "přijde k úrazu". Rozuzlení bylo takové ... no trochu zvláštní, řekněme. Bylo zajímavé se na to podívat, ale znovu to vidět nepotřebuju, takové velmi pěkné poctivé tři *. Nicméně mně dosud neznámá Adéle Haenel podala velmi přesvědčivý výkon. Myslím, že současné hodnocení 65% je celkem odpovídající. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Kompletně celý děj se dá shrnout v jednom souvětí, ale protože 114 minut, tak to zpomalíme, přidáme 113 minut "bezvýznamné" vaty a "voalááá". ()

wege

Velmi civilní, velmi francouzské. Celé to je o pocitu viny, a hledání (v) sebe sama. Adele Haenel hraje úplně skvělě, celý film se tváří stejně (jen jednou se usměje asi po 80 minutách od začátku), ale přesto dokáže vykreslit celou škálu emocí. Viděl jsem ji v několikátém filmu a ještě jsem neviděl, že by někdy propadla. Zajímavé je, jak film dokáže vytvořit atmosféru bez použití jakékoliv hudby, velmi neobvyklé a velmi těžké. Přiznám se, že nechápu některé komentáře zde, o tom, že to je pro intouše či canneské buržousty. Nepovažuji se ani za jedno, ale ten film se mi prostě líbil. ()

SAINTS

Mlada lekarka Jenny v slabej chvili neotvori mladej černoške ktora zvoni na jej ambulatne dvere po ordinačnych hodinach.Na druhy den najdu jej mrtve telo na brehu rieky.Jenny (pôvabna Adele Haenel) ma vyčitky svedomia a tak sa rozhodne vypatrat aspon meno neznamej černošky neskôr sa ukaže že šlo o prostitutku .vzda sa aj slubnej kariery a zostava v malej ambulancii ktoru navštevuju predovšetkym imigranti.Film pôsoby realisticky ,hlavne pri zobrazovani lekarskej prace a vo vykresleni jej pacientov.Nezname dievča ma komorno dramaticku formu a nechybaju ani kriminalne zvraty.Nie je to najlepši film bratov Dardennovcov no stale je nadpriemerne kvalitny,so silnym etickym posoltvom 80%. ()

mac000

První film bratrů Dardenneů, který jsem viděl, ve mě zanechal smíšené dojmy. Morální vyznění filmu je zcela jednoznačné, ale nejsem si jistý, zda lékařka Jeanne je "hrdinkou" ve smyslu odměny, které se jí dostává za její neutuchající vytrvalost. poklidný, téměř dokumentární styl vyprávění je v první polovivě poněkud zdlouhavý, až poté stále více a více budí v divákovi vnitřní napětí. Po skončení filmu se však ani nezdá, že to byly skoro dvě hodiny... ()

kiararaftl

Ak by som mohla, udelila by som 3,5. V kazdom pripade, jedna sa o vynikajuci film a naozaj nevydareny zaver. "priznanie" vyznievava ako koniec, kedy uz scenaristi nevedeli, ako dalej. Rovnako realisticke a verne zobrazenie, ktore mi spociatku vyrazilo dych, trochu narusala statika mladej doktorky, ktora, aj ked jej pomaly ublizili na ceste stale zila sama a patrala dalej. Napriek tomu bola hlavnym tahunom filmu. Uplne posledne priznanie o tom, ako (ne)treba ziarlit na vlastnu sestru, nech je akokolvek ziadana, bola len zbytocnym momentom uz i tak zleho zakonecenia. ()

blondboss

Priemerný francúzsky film so síce slušným obsadením a zaujímavou témou, ale natočený nezáživne a bez energie. Miestami ten príbeh bol dosť klišé, ale zároveň bol niečím unikátny. Ťažko to hodnotiť, keďže mám rozporuplné pocity. Film, ktorý je dobré raz vidieť, ale akonáhle skončí, vyšumí bleskovo z hlavy. 55 % ()

DonBraso

Od Dardenne nelze snad šlápnout vedle a tento film je toho dalším důkazem.Trochu jinačí kriminálka s dramatickým přesahem včele s Adéle Haenel,kde sledujete příběh o neznámé dívce,která byla nalezena mrtvá u řeky v momentu,kdy právě doktorka na její výzvu nereagovala.Výčitky svědomí a začíná její iniciativa,která se nemusí líbit všem.Do toho pár postav ve vedlejších rolí a máte kriminálku jak víno,než zjistíte kdo je oním pachatelem. ()

BarVo

Ach, tie konce... Katarzia jak z učebnice gréckej tragédie, ale úplne mimo mňa. Na to s akým nasadením a posadnutosťou sa hlavná postava domáha odhalenia pravdy bola jej mimika po celý čas velice biedna. Neuverila som jej nič, ani tie dve vtlačené slzy. Príbeh fajn, ale bolo mi z toho viac zima než smutno. (Be2Can 2016) ()

CamilleC

Po roční pauze uvedli bratři Jean-Pierre Dardenne a Luc Dardenne opět vynikající snímek, kterým dokazují, že mají stále co říct na poli psychologicky laděných dramat. Scenáristicky se snímek přibližuje starším filmům této režijní dvojice, kdy příběh odstartuje zločin či nešťastná událost, která hlavním aktérům fatálně zasáhne do života. Poté již můžeme pozorovat pozvolnou proměnu hlavních hrdinů, destrukci jejich vztahů a sledovat, jak dokáží čelit zničujícímu pocitu viny. ()

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes