Reklama

Reklama

La noche del terror ciego

  • Portugalsko A Noite do Terror Cego (více)
Trailer

Obsahy(1)

V 13. storočí páchal fanatický klan rytierskych Templárov neľudské činy - verili, že obetovaním žien a vysávaním ich krvi získajú večný život. Justícia ich za to potrestala vypichnutím očí, obesením na verejnosti a pochovaním na ich vlastnom zámku. Dnes je zo zámku zrúcanina, nachádzajúca sa uprostred prázdneho španielskeho vidieku, a rytieri v ňom každú noc vyliezajú z hrobov, sadajú na kone, a podnikajú lov na ľudí. Naši hrdnovia - dve kamarátky (ktoré spolu kedysi v mladosti prežili lesbické rozkoše) a jeden muž (ktorý chodí s jednou z nich a flirtuje s druhou) sa vydávajú na výlet. Starým vlakom, prechádzajúcim španielskym vidiekom so starou zrúcaninou na obzore Jeden z najvýznamnejších euro-hororov, ktorý v sedemdesiatych rokov zaznamenal mimoriadny rozkvet.
První ze série filmů Tombs of the Blind Dead (1971), Return of the Blind Dead (1973), The Blind Dead 3 (1975) a The Blind Dead 4 (1975). (POMO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Romantické letní dobrodružství, které svým tempem vřískajících cikád a atmosférou polorozbořeného hradu vyvíjí na diváka soustavný tlak a očekávání, ze kterého v druhém sledu pramení touha vyměnit si úlohu s některou z hlavních postav. Krásné ženy, lesbické motivy, znásilnění, z hrobu vstávající templáři a legenda stará několik století. Klíčová slova tohoto spektáklu dokážou naladit nejednoho horrorového fanouška, bohužel je pak výsledek spíše zklamáním, které se po valnou většinu projekce táhne rychlostí suchého z nosu. Herci na scénu vyskakují jako ve špatné divadelní hře, pokus o monumentální hudební motiv s patetickým zpomalováním vyznívá do ztracena a násilné scény by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Bohužel to nezachrání ani banda chlápků v černých kápích, kteří za silné asistence latexu cucají krev z krásných dívčích i ztepilých mužských těl. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

První díl španělské quadrologie o zombících-tempélářích, kteří vylézají z hrobů staré zříceniny a kosí lidi šavlemi a pak jim vysávají krev. Slušná reakce na Romera zdá se, ve vztahu k období vzniku se jedná o opravdu stařičký kousek, který si nezadá ve své kvalitě s pozdějšími desítkami, a řekněme si to na rovinu, mnohem drastičtějšími, filmy na toto téma. Film je technicky výborně zvládnut, perfektní kamera, dobré masky, zajímavé prostředí staré zříceniny hradu a jeho okolí. Bohužel dnes již dosti nudí, protože má velmi pomalé tempo, dlouho se v něm nic neděje a v podstatě toho ani moc není ... Film jednoznačně selhává v oblasti goreefektů, ty jsou opravdu špatné, kašírované a klasicky "plastelínové". Docela drsná byla scéna znásilnění na hřbitově, věřím, že byla často vystříhávána ... Taková milá klasika a zajímavý kousek v oblasti původu zombie-horroru, navíc ze Španělska ... ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Španielska hororová klasika. Veľmi pekne nakrútené lokácie starej zrúcaniny, v spomalených záberoch a za zvukov temných chorálov snímaní osedlaní kostlivci-rytieri v čiernych plášťoch, solídna dávka sexu, jemné gore, neodolateľne trashovitá poetika, a úplne fantastický záver. Zaujímavé - film je tak pomalý a udeje sa v ňom toho tak málo, že sa väčšinu času nudíte. No keď sa začne schylovať k záveru, nervy máte ako struny a ste v extáze. Veľmi zaujímavý, bezchutný prúd súčasných hororov oživujúci pamätník starej dobrej Euro-Shock školy. Nech mi Peter Jackson netvrdí, že v Ossoriovych rytieroch nenašiel svojich Nazghulov! ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

První zásek templářských rytířů do jejich čtyřdílné ságy není sice tím nejlepším, ale rozhodně má svoje nepopiratelné kouzlo. Ten mlhou zahalený hrad, z jehož podzemních krypt vylézají kostlivci na masem obalených koních, aby všem náhodným turistům usekávali hlavy, má zkrátka něco do sebe. Co se týče tempa a akce, oproti dvojce nebo čtyřce znatelně zaostává, ale v tomhle případě budu mimořádně rád dělat slepýho-hluchýho a lehce nadhodnotím. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ale dejte pokoj! Když má někdo k dispozici tajemnou zříceninu, atmosférický španělský venkov a z hrobu lezoucí mrtvé templáře, čehož využije k natočení zdlouhavého a ukecaného filmu, u něhož má člověk velkou chuť přepnout na zrychlené přehrávání, nezaslouží si pochvalu a hodnocení 76%, nýbrž pořádnej kopanec. Škoda že se to celé nenese v duchu posledních 15 minut, ty jsou fakt působivé. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (2)

  • Film sloužil jako inspirace pro finskou doom metalovou kapelu Hooded Menace. Mrtví templáři z filmu se objevují jak na obalech alb, tak v textech jejich písní. (Corpsegrinder)

Reklama

Reklama