poster

La noche del terror ciego

 • Portugalsko

  A Noite do Terror Cego

 • anglický

  Crypt of the Blind Dead

  (neoficiální název)
 • anglický

  Night of the Blind Dead

  (neoficiální název)
 • Kanada

  Tombs of the Blind Dead

 • USA

  Tombs of the Blind Dead

 • Velká Británie

  Tombs of the Blind Dead

 • Irsko

  Tombs of the Blind Dead

 • USA

  The Blind Dead

 • USA

  Tombs of the Evil Dead

 • USA

  Revenge from Planet Ape

 • USA

  Mark of the Devil, Part 4: Tombs of the Blind Dead

Horor / Mysteriózní

Španělsko / Portugalsko, 1972, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  První zásek templářských rytířů do jejich čtyřdílné ságy není sice tím nejlepším, ale rozhodně má svoje nepopiratelné kouzlo. Ten mlhou zahalený hrad, z jehož podzemních krypt vylézají kostlivci na masem obalených koních, aby všem náhodným turistům usekávali hlavy, má zkrátka něco do sebe. Co se týče tempa a akce, oproti dvojce nebo čtyřce znatelně zaostává, ale v tomhle případě budu mimořádně rád dělat slepýho-hluchýho a lehce nadhodnotím.(4.11.2011)

 • darkrobyk
  ****

  První část o prokletých rytířích mám nejraději. Sice mi trochu vadí ta podivná kombinace s egyptským křížem života a obětování Satanovi, ale jako strašidelný příběh je tenhle film povedený. Jemná erotika v podobě rychlého striptýzu mezi plameny či obnažených ňader při znáslinění je korunována scénou bičování pomocí mečů. Vliv italské školy je zde nepopiratelný, ostatně Italové na filmu spolupracovali. Mnohdy je působivější náznak, než otevřené gore - na příklad žába poskakující v kaluži krve. Nádherné zříceniny gotického kláštera dodávají patřičnou atmosféru, a tak člověk odpustí občasné technické nedokonalosti, jakými jsou například šmátrající kostlivé pařáty připomínající umělohmotnou hračku z krámku s žertovnými věcmi. Výborná je rovněž chorálová hudba doprovázená zvony. Konec je pak úplně nejlepší...(19.2.2012)

 • J*A*S*M
  **

  Ale dejte pokoj! Když má někdo k dispozici tajemnou zříceninu, atmosférický španělský venkov a z hrobu lezoucí mrtvé templáře, čehož využije k natočení zdlouhavého a ukecaného filmu, u něhož má člověk velkou chuť přepnout na zrychlené přehrávání, nezaslouží si pochvalu a hodnocení 76%, nýbrž pořádnej kopanec. Škoda že se to celé nenese v duchu posledních 15 minut, ty jsou fakt působivé.(12.11.2008)

 • Mariin
  **

  Dryáčnický španělsko-portugalský horor (“Noc slepé hrůzy”), který se snažil přilákat diváky velkým množstvím zombie-rytířů, sadistickými krvavými scénami, zbytečným zobrazením nahoty a primitivního znásilnění. Proto se na základě zhlédnutí tohoto díla dívám na režiséra Ossoriu ,“španělského mistra hororu”, spíše jako na podnikatele než umělce. Ty dvě hvězdičky lze dát jen za úžasně působivé exteriéry zříceniny “kláštera templářů" (kteří si přinesli z Egypta satanistický kult), jež je ve skutečnosti zříceninou cisterciáckého opatství Santa María la Real de Valdeiglesias u Madridu. To je nádherný objekt!(31.12.2010)

 • Faustka
  ***

  Pustou krajinou idylického španělského venkova jede vlak, jen v dálce jsou vidět obrysy polorozbořených budov, záhy strojvedoucí nabírá rychlost, průvodčí na dotaz vysvětluje, "nezastavujeme...vystupuje se až na konečné." Ne, tak dívka Virginia, která seskakuje za jízdy ze stupátka a vydává se na dobrodružnou cestu, zanechávajíc za sebou své přátele, kteří prozatím nic netuší. To kdysi honosné město nazývané Berzano, teď už chátrající, patřilo řádu Templářských rytířů, kteří si bez bázně zahrávali s černou magií, byli to tvrdí chlapi, hrdí na své postavení, které si vydobyli v nelítostných bojích a bylo pro ně nepřijatelné dát všechnu svou moc a slávu všanc nevyhnutelné smrti a proto nedají svou kůži, jen tak lacino. Ani po staletích jejich zhoubná černá duše neztrácí na síle a nesnesou, aby se jim nějaká křehotinka producírovala po bejváku, vypalovala si zobák a namísto nádherného chorálu poslouchala nějakou šílenost z tranzistoráku. -) Hodina duchů právě udeřila a udatní šlechtici rozpálení do každé své trouchnivějící kůstky pěšmo i na koních se blíží vstříc své nic netušící kořisti...(28.8.2009)

 • - Film sloužil jako inspirace pro finskou doom metalovou kapelu Hooded Menace. Mrtví templáři z filmu se objevují jak na obalech alb, tak v textech jejich písní. (Corpsegrinder)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace