Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

Cesty timem

Tak se mi Mádl jeví jako lepší režisér než sympatický herec. Zajímavý a celkem nevšení film z dnešní všední současnosti. Až si říkám, že vlastně byl tak zajímavý, že mi Rypar se Songem překryli Rypara se songem :-) neboli Rypara skladatele s jeho hudbou (zatím jsem nezjistil proč bylo jeho jméno inspirací ke jménu postavy starého pána). A to nebývá zvykem. Většinou vnímám hudbu více než ostatní složky filmu. Těžko říci, zda je to vlastně dobře (to si nechám na případné znovushlédnutí) a hudba skvěle dotvářela film (asi ano) a nebo špatněji, že hudba nebyla příliš výrazná. No... ale zas nerušila, jak si mnozí často u snímků stěžují, většinou kromě mě... Jo a vidím to skoro na 4* (uvidíme příště při repríze)... Jinak asi souhlas s kolegou "Tosim" a podobnými komentáři... V roce 2023 jsem viděl znovu a upravil jsem opravdu z 3 na 4*. ()

Naby

Film to byl zajimavy, chvilema vtipny nebo napinavy. Za zhlednuti urcite stoji, ale podruhe bych jo videt nasledujicich 10 let nepotrebuju. Celkem 3,4* ()

Frontier

Milý překvapení. Něžný příjemný film, který pohladil po duši. Výborný Alois Švehlík. Nemám víc co dodat. ()

solver

Tak nějakýho lva (ideálně hlavní herec) tohle mělo dostat - po dlouhé době něco českého, co se mi líbilo. Mádl v režii urazil velký kus cesty od svého prvního pokusu. ()

Qer

Dal bych určitě čtyři hvězdičky, kdyby Na střeše netrpělo nejdebilnějším neduhem českých filmů posledních let, a sice že postrádá závěr/konec. Škoda, Mádle, škoda. ()

Tucinka

...teda Jiko Mádle...tohle mne dostalo, velmi hezky podání dvou odlišných lidí, kteří k sobě najdou cestu i přes věkový, národnostní atd rozdíly, velmi citlivý film, s příjemnými úměvnými chvilkami...moc pěkný příběh, ()

Berta

Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Ty však dávám za top a tak jsem nechtěla a nemohla až tak chválit. Přeci jen to bylo trošičku prvoplánové ale i tak přes veškerou skepsi hlavního protagonisty a smutnost celé doby a celé situace, jsem se po celou dobu usmívala. Možná pro tu jednoduchost a předvídavost děje, který aý tak moc nechtěl, než jen v klidu sledovat. Nepřemýšlet. Netaktizovat. Velmi oceňuji, režiim, střih, kameru, hudbu. A výborný herecký výkon pana Švehlíka. S minimální změnou výrazu tváře odehrál všechny emoce a pak  mu člověk rozuměl až do morku kostí.  Upřímně přiznávám, že pan Tříska by mi v této roli přišel tvrdší. Aspoň tak ve mne zanechal dojem z většiny svých snímků. Pan Švehlík se podle mne usmívá i když se jeho tvář významně nemění. ()

5tipes

Mádl režisér je lepší, než Mádl scenárista. Závěr filmu byl trochu naivní, přesto se jedná o dobře vystavěný, zahraný i nasnímaný film. Myslím, že se Švehlík na stará kolena dočkal své velké filmové role, za kterou se nemusí stydět. Dobrý casting a inteligentní střih. Kamera i hudba dodává filmu to, co potřebuje. Oceňuji záběry ze stativu a ne z ruky. ()

martinwest

feelgood comedy se bohužel nekoná. tohle je jen kýč jako bič. a docela utahaný. tak jak Pojedeme k moři bylo příjemné překvapení, tak tohle je velké zklamání, škoda. ()

Detoxi odpad!

Wow. Vietnamský imigrant - novodobý otrok a geniálny hráč šachu, 80r. bývalý učiteľ, ktorý sa zrazu zmení o 100%, ruská lmigrantka Anička, ktorá trtká ako besná, obyčajný český biely chlap - chrapúň, registrované partnerstvo ako prostriedok šťastnému pokračovaniu a reklama na americký facebook, ktorý spája rodiny...... Neviem čo na tomto filme bola komédia, ale určite všetko bola SUPER propaganda, vo filme je obsiahnutá celá liberálna agenda. Hor sa do kina. Najkrajší bol úvod, kde je napísané vďaka akým organizáciám, štátom, nadáciám vznikol tento film. Určite som nepochopil, čo tým chcel autor povedať a prečo žiadal od všetkých týchto organizácií peniaze na tento film.......lebo ak by chcel úprimne natočiť film o tejto dobe tak by nešiel vopred, žiadať peniaze od mimovládiek a štátu....alebo, že by to bolo naopak a myšlienka vznikla úplne niekde inde....no to už sa nedozvieme. ()

PanIncognito

Mám obrovskou radost! Alois Švehlík předvádí nejvyšší možný výkon a i druhý hrdina je mile opravdový. Podobně jako ve filmu Gran Torino i zde je základem nerudný starý muž, který hledá cestu k asijskému chlapci, tedy mezigenerační a mezirasový vztah dvou mužů. Díky křehkému i vtipnému zpracování jde o prožitek. :-o ()

TWANG1977

Neuvěřitelně lidský film opravdu jedním slovem skvělé Švehlíkův výkon nejde snad ani popsat takový herecký výkon jsem opravdu dlouho neviděl. ()

verbalek

Mádla mám rád jako herce, scénáristu i režiséra. Tento film si budu pamatovat pouze a jenom, zdali nemohl být ještě lepší, kdyby v něm hrál zesnulý Tříska, protože by tomu tak bylo, kdyby nás předčasně neopustil. Třeba by to bylo na 5 hvězd. Ale Švehlík je také dobrý. Jenže Tříska byl pan Tříska. Ach jo. Suprově zde hraje i Dyk, možná mu jde hraní více než zpěv. Již se těším na další Mádlovinu. ()

goauld

Nebudu se zde rozplývat nad kvalitou obou hlavních protagonistů, či režiséra. Pokud máte kvalitní a ostřílené herce tak film nemůže dopadnout v podstatě špatně. Tříska, Prachař nebo Svěrák... jistota úspěchu je zaručena. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes