Chlápek v kápi s umělým tech-okem kráčí světem, ve kterém se lidé (a upíři a mutanti a další verbež) řežou granátomety i magií. Kde česká krajina dostala pořádně zabrat kvůli století válek a bytostem, které k nám přišly z Druhé strany. Spasitel hledá svou duši a pravdu o své minulosti, k tomu mu dopomáhají brokovnice Margareth, granátomet Grayson a obrovský revolver Zabiják Démonů. Živí se výhradně jako námezdní lovec a prodává zboží, které sám nalezne v opuštěných vesnicích. Jeho život nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy se dozví, že před několika desítkami let sám vedl armádu démonů proti lidem v největší bitvě naší doby - Bitvě u Sevastopole. Může to být vůbec pravda? (oficiální text distributora)

DaViD´82

Pokud amatérský komunitou zafinancovaný film se ctí ustojí projekci i mimo okruh tvůrců a jejich přátel, tak to je sám o sobě úspěch. Drsný spasitel tento křest ohněm ustojí. A až na několik momentů se, světe div se, vyhýbá i nechtěně směšným momentům. Ty co tam přeci jen jsou, pramení v podstatě bez výjimky z otřesně nevhodně použitých postsynchronů (je jedno, že jsou amatérské, není jedno že jsou odfláknuté; vůbec zvukem nesedí do daného prostředí, nesednou "do huby" apod.) a vůbec nejistému hlasovému projevy většiny zúčastněných. Vše vypadá drsně, všichni se tak tváří a... A pak promluví. Chtě nechtě to nejednou nezamýšlený úsměv na tváři vyvolá. Ovšem vizuál, "junktown" masky, hudba, animované vsuvky a podobné propriety nejsou vůbec špatné. Stejně jako tempo. Drží to však pohromadě a nadšenectví většinu pochopitelných neduhů dokáže eliminovat. Krom zmíněného jediná výraznější (avšak zásadní) výtka směřuje na adresu toho, že tvůrci vyloženě hřeší na laciné nadužívání "nevíme jak motivace, zápletku, to či ono ztvárnit/odvyprávět obrazem, tak vám to prostě necháme přečíst z předlohy skrze vnitřní monolog či vypravěčem". U fanfilmu by to jeden, oproti "skutečnému" filmu, tu a tam i pochopil, ale ne v takovéto míře. A monologem se tu řeší i věci, které se mohly zrealizovat "nenákladně" skrze dialog. ()

B!shop

Jako jasne, je to fanouskovskej amaterskej film za par supu, ale i tak spatny. Kdyz to vezmu postupne, knizka je jedna z nej od Zambocha, sice uz si ji tak dopodrobna nepamatuju, ale rozhodne to melo bohatsi dej, nez saskovani v jedny vesnici a narozdil od filmu davala kniha smysl. V podstate celej film se odehrava v jedny vesnici, ktera spis pripomina nejakej tabor bezdaku a v prilehlejch lesich. Problem je, ze nejspis proto, aby to asi vypadalo dostatecne drsne, filmove a postapo, ma celej film naprosto prisernej vizual, kdy je vse bud prakticky cernobily a nebo do hneda a proste to cely vypada, jak kdyz to natacely nekde v kanale a pak to promichali s nejakym artovym filmem cesky televize o lesich. Co se tyce hercu a jejich kostymu, lepsi asi najdete prakticky na kazdy trochu vetsi cosplay akci a o nejakym herectvi nemuze bejt ani rec. Coz se da vcelku ocekavat, ale pres co jsem se nemoh prenest, je naprosto prisernej text, co musi vsichni rikat naprosto prisernejma ceskejma hlasama, z toho proste krvaci usi. Ale zase se musi uznat, ze Blazej nejaky charisma ma. Abych ale jen nekritizoval, diky delce slabejch 70 minut to rychle utece a bitvy jsou docela fajn, sem tam i nejaka ta krev vycakne a animovany sekvence jsou hodne fajn, mozna by bylo lepsi tak udelat celej film. A vylozene pochvalit musim hudbu, ta je jak k naprosto standardnimu filmu pro kino a doda urcitej smrnc tem par slusnejm scenam. Takze celkove se to sice dokoukat da, ale priste radsi sahnu znovu po knize. ()

D.Moore

Dokud postavy nepromluví, docela to jde. Jenomže postavy začnou mluvit moc brzy. A navíc smrtelně vážně (respektive jen smrtelně), takže výsledek je zhruba stejný jako Prach a broky. Tedy nic moc s tím, že tvůrci se ale určitě dobře bavili. Nicméně animovaný úvod byl fajn a líbilo by se mi, kdyby byl animovaný (a podstatně kratší) celý Drsný spasitel. ()

HAL

Ach jo, no jako sranda blbina od nadšenců pro kámoše je skvělé, že to vzniklo, a super, ale jako film to i na ty omezené prostředky fakt není velká sláva. Nesoudnost, to je největší prokletí mnoha amatérských filmů, a tady řádila bohužel dost nemálo. Mrzí mě to, protože Junk i lidi co na něj jezdí mám rád, a tak jsem doufal že když už s těmi postapáky někdo natočí film, tak to bude aspoň slušná zábava. Jenže snažit se natočit amatérský film ze skoro pětiset stránkové brakové knížky s tím, že z ní vyhážu veškerý humor a nadhled - který je přitom u brakové zábavy esenciální, a nebudu nijak zásadně osekávat děj - takže se smysluplnost vyprávění rozpadne na prach, a ještě do něj naseru strašně moc dialogů - i když v amatérských podmínkách je skoro nemožné je udělat tak aby nebyly tragicky špatné (když už, tak mají být aspoň vtipné)... tenhle projekt byl nevyhnutelný fail už dlouho předtím než padla první klapka, a je dost smutné že se nad tím nikdo z autorského týmu trochu víc a sebekritičtěji nezamyslel ještě v době, kdy bylo všechno jen na papíře. Tehdy se dalo zachránit mnohé, jak se rozjede natáčení už se s tím mnoho nenadělá, byl jsem sám na dost placech, abych věděl že tam už se věci můžou spíš jen posrat (a že ony se nějak poserou vždycky, takže se musí dělat víc a víc kompromisů). Pak to chce zapojit rozum aspoň ve střižně, vyházet co nefunguje, a lepit k sobě záběry tak aby aspoň trochu navazovaly (s čímž je tady občas taky dost problém) Za mě je v pohodě že režisér nemá takový talent od boha jako měl Peter Jackson, Robert Rodriguez, nebo David Lynch, kteří dokázali za stejný rozpočet natočit nestárnoucí klasiky, to po něm nikdo nechce - ale aspoň uvědomit si že bohatě stačí vyprávět obrazem, animovanými úvody do světa (které jsou tu výborné, wtz), případně když už tak tím voice overem, protože čím míň dialogů ve filmu bude, tím bude lepší - protože amatérští herci jednak ten dialog nemůžou zvládnout, tím spíš když je ten dialog tak blbě a šroubovaně napsaný, a jednak stejně všechno brutálně dojebou postsynchrony, které jsou obecně největším prokletím českého filmu (zdaleka ne jen u tohoto - fakt nevím jestli je to z lenosti, neochoty na to dát prostředky, nebo schopní lidi prostě vymřeli, ale filmy před 25ti lety byly v tomhle technicky na mnohem lepší úrovni než to co je teď). Na zvuku se dá strašně moc pokazit, bohužel málokdo si to uvědomuje, no ale faktem je že i vizuálně to mohlo být lepší - když už má někdo k ruce REDku, tak bych nečekal že bude obraz vypadat jak z GoPro (a to ty záběry z dronu tu nakonec vypadají nejlíp). Což je tedy samozřejmě jednak brutálním color gradingem v postprocesu, když už na něj tlačit tak moc, tak to mělo být rovnou černobílé, vypadalo by to líp - ale vůbec samotným použitím clony a mám pocit že i frameratu, no obzvlášť ta prakticky nulová práce s dof mě tu jako fotografa bolí u srdce. Ale tak co, levný film, technickou stránku snadno přejdu. Horší je to s tou story, no fakt by mě zajímalo jestli scénář opravdu psal samotný Žamboch, jak je uvedeno na csfd, a nebo je tam plácnutý jen proto že napsal předlohu a scénář už si kluci upravili sami - protože nulový humor a nadsázka mě tu překvapuje nejvíc, vždyť tenhle žánr je celý hlavně o tom že je to celé obrovská prdel. Tvářit se hrozně vážně a mít tam tunu patosu jako by to měl být další Schindlerův seznam, a žádné hlášky, shazování, nadhled, to nemůže fungovat ani ve filmu za 100 mega, natož pak 10 tisíc a s lidmi co stojí před kamerou poprvé. U toho jak oni hrají to pochopit jde, ti si chtějí užít svých pár vteřin slávy a je jim jasné že jinou šanci na oscara už mít nebudou, ale o to víc potřebují správné vedení. Evidentně jediný kdo tady opravdu věděl co za film dělá byl Tukan s motorovkou, a toho hodně oceňuji, ten ze svých pár vteřin vytěžil maximum a u jeho projevu jsem se fakt bavil. Stejně tak třeba u Farhell je vidět že s hraním před kamerou problém nemá, a když jí řeknou aby hrála sexy temnou upírku, tak ji prostě zahraje - i když ti upíři pak ve filmu stejně nedávají moc smysl, protože režisér těch x dějových linek neumí spojit do jednoho koherentního celku, a tak aby příběh dával smysl. Jsem hrozně rád že se u nás podobné filmy točí, že se lidi snaží, a rád je zase příště podpořím a podívám se na ně, ale pls, příště trochu líp znát svoje limity, mít soudnost, a dělat kompromisy tak aby se naplnila základní vize i s těmi omezenými prostředky. Že někdo natočí celovečerák je obdivuhodné, ale méně je někdy více. Potenciál tady je vidět obří - třeba kdyby se vykašlali na pokus o zfilmování celé knihy, bylo to o půlku kratší a vyházel se z děje úplně všechen ten bordel, který se odehrává mimo vesnici a zasazuje to do jakože "epického" rámce. Jako jednoduchá postapo revenge movie o tajemném cizinci, kterého podtrhne šerif, a on pak všechny vykydlí, to mohlo být skvělé. Správně falloutovské, i s těmi radškorpiony (docela fajn cgi btw). Hlavně tedy kdyby nezapomněli že to má být v prvé řadě sranda a že důležitější je hláškovat než řešit trudný existencialismus. Junktown je boží kulisa, něco takového by si zasloužil. No ale čistě za to že i tohle vůbec vzniklo dávám body k dobru. () (méně) (více)

pornogrind

Chtěli po něm ať vymlátí kraboše kteří ohrožují jejich vesnici. Byla to však bouda(záminka) k tomu aby mu ukradli koně(biobota), kterej má v tomhle světě nesmírnou cenu. Ale to neměli dělat. Revenge jízda může začít. Nutno ale podotknout, že jde o českej amatérskej nízkorozpočtovej fanouškovskej film. A tak je k němu taky potřeba přistupovat. Jde o film, kterej má samozřejmě spoustu chyb který bych tady mohl klidně vypisovat. Ale proč bych to dělal. Já osobně 100krát raději uvítám každej takovej počin než ty rádoby vtipný  český romantický komedie co se cpou do kin. Že něco takovýho v českých amatérských vodách vzniklo jsem vůbec nevěděl. Narazil jsem na to náhodou a jsem za to rád. V rámci český amatérský nízkorozpočtový tvorby klidně ty 4hvězdy dám a každej další podobnej počin jen pozitivně kvituji. ()

Marze

Jde o první cesky celovečerní postapokalypticky film a ma velmi nizky rozpocet. Část penez se vybrala prostřednictvím crowdfundingu. Zbytek doplatili tvurci, kteří také vystupuji v rolich. Ceskem  bloudi  poutnik a hleda v drsnem svete pravdu asvou minulost. Potkava same  nadprirozene bytosti. Film se promital v Jihlave. Verim ze nebylo jednoduche zasadit na platno digitalni monstra. ()

Morholt

Na fanouškovskou záležitost natočené výborně a některé pasáže se dají označit za plně profesionální. Vůbec bych se nebál Šetkovi a spol. svěřit větší rozpočet, aby natočili plnohodnotného Žambocha. Dalším pozitivem jsou animované sekvence, které byly jedním slovem parádní a ani tady bych se nebál klasického celovečeráku. Jenže jak už to tak bývá, největší slabinou jsou herci. Nejde ani tak o mimiku jako spíš o hlasový projev. Já vím, že to k podobným projektům patří, protože učinkující mají k profesionálním hercům daleko, ale já se od toho nedokážu oprostit. A k tomu ještě ty mizerné postsynchrony. Každopádně talent tu máme, tak se od něj třeba někdy v budoucnu dočkáme nějakého pořádného postapa. 60% ()

evilmind

Začnu tím nejlepším - všechny animované části, které provází komentářem Mejzlík (kromě úvodu jich několik posouvá děj i uprostřed), jsou naprosto perfektní, a dovedu si představit, že bych se radostně díval na animovaný celovečerák, co by byl udělaný takhle komplet. Na poměry fan filmu jsou nadprůměrné i v podstatě veškeré technické aspekty, možná kromě zvuku. Nikdy bych třeba nečekal, že amatérská produkce půjde do souboje s několika zmutovanými škorpiony, či co to bylo, a vůbec to nebude vypadat trapně! Za to fakt tleskám. Kde to jako ale dost skřípe je obsazení. Chápu, že profi herci nejsou zadarmo, ale určitě by se i za tu cenu našel fanda, co má alespoň nějaký ochotnický talent? Nevím přesně, kolik z těch mluvících rolí pobral kompars z Junktownu, ale líbil se mi asi jen šerif a upírka. Jako o parník nejlepší herec tam působí ten důstojník, co má nepochopitelně jen dva štěky. Hodně postav (všechny ženské) má divně pisklavé, tiché, až skoro dětské hlasy, takže když promluví, lidi v sále se smáli, a nejsem si jistej, jestli to byl záměr. Ani jsme se v kině neshodli, jestli to jsou jejich reálné hlasy, nebo nějaký divný dabing? Každopádně dobrý celkový dojem z filmu mi to nezkazilo, jen mi prostě přišlo líto, že to mohlo být ještě lepší. Doufám v pokračování! :-) ()

honajz2

Tak na české amatérské poměry mi to přišlo celkem dobré. Šetek se od minula o něco zlepšil, hlavně co se akčních scén týče. Sehnal hromadu lidí, kteří mu zde hrají, akorát problém je v tom, že někteří se sice tváří strašně drsně, ale když promluví, je to celé na smích. Zase na druhou stranu, u amatérského filmu s tolika neherci se to dá čekat a navíc tu jsou i ti neherci, kteří hrají celkem obstojně. Co mi zde spíš vadilo byly divné skoky v ději a jeho určitá překombinovanost, ale fakt nevím, jestli je to vina filmu nebo knihy. Tak jako tak, ten scénář se nepovedl a pohromadě to moc nedrží. Má to i víc chyb, některé scény taky nevypadají zrovna dobře, ale celkově to vůbec není špatný pokus o českou amatérskou akční fantasy/sci-fi. Rozhodně by se měla ocenit odvaha tvůrců, protože v Česku takové filmy nikdo tady netočí a peníze se dávají na stupidní a nevtipné romantické komedie nebo na nepovedená a nefunkční dramata, sem tam se ještě podpoří nějaká pohádka. Ale tady se někdo, konkrétně Šetek a už podruhé, snaží dostat do Česka akčňáky a je vidět, že se zlepšuje. Tak jen ať točí dál, protože v Česku je to co se žánrů týče pořád jedno a to samé dokola. A něco jiného se tu objeví jen zřídka. 3* ()

alchac

Když už se objeví v toxických luzích a trouchnivějících hájích české kinematografie vkusnější námět než věčné furtdokolové jakože romatické (a samozřejmě ukrutně vtipné) komedie či sladkobolné, kolotočářskými moudry prošpikované nostalgické klystýry z normalizační éry, tak Státní fond kinematografie zrovna nezvedá telefon, neboť právě na drátě dohaduje Trošku Vejdělku s Hřebejkem či jiným sice již dávno vyšeptaným, ale dokonale protekčním zmrdským filmovým parazitem. A tak musela Drsného spasitele do audiovizuální podoby převést partička nadšenců, přičemž když člověk uváží, že to bylo zflikováno za částku, která by nestačila ani na pět minut libovolného (a beztak prodakt plejsingem prolezlého) českého filmového fekálu, který se tu běžně dostává do kin, nelze se při pohledu na slušně odsýpající akci, celkem obstojně zvládnuté bojové scény, vkusné animované vsuvky a na poměry fandovského filmu silně nadstandardní digitální potvůrky ubránit jistému nadšení, které jednoho hravě povznese i nad notorické neduhy (polo)amatérské produkce, jako např. mizerné postsynchrony, prkenně odříkávané dialogy či nějaké ty drobné vady a nedodělky ve scénáři. Současně to jednoho mě také nutí napálit mírně nadhodnocenou čtveřici, neboť se cítím povinen přispět svou troškou… no fuj, tak jinak – přispět svým dílem k tomu, že se tento chvályhodný počin ocitne když už ne v červených, tak aspoň nad posledními počiny libovolného z pánů, jejichž směrem jsem si výše odchrchlal. ()

Drirr

Je obrovská škoda, že prakticky všechny žánrové amatérské filmy v našich luzích a hájích opakují neustále dokola furt ty samé chyby. Tou největší tady (podobně jako prakticky ve všech ostatních) je vachrlatý scénář plný wtf momentů a dialogů v kombinaci s lidmi, kteří ale neumí hrát ani mluvit. Přidejme do toho problematické postsynchrony a děj, který mi jakožto nečtenáři knížky vůbec nedával smysl a máme tu dokonalého zabijáka jinak velmi velmi nadějného kousku. Protože ten atmosféru dobře ždímající vizuál doplněný velmi povedenou kamerou, dobrou hudbou a naprosto skvělými animovanými sekvencemi si prostě zasloužil něco lepšího. Kdyby se všech mluvících rolí ujali - klidně amatérští - herci místo postapáků a náhodných kámošů, a kdyby tvůrci natočili třeba nějaký jeden příběh z té knížky, mohla by to být pecka. Takhle člověk až příliš často trpí. Ale jinak mě hrozně mrzí, že dávám tak málo a nechci, aby si to tvůrci brali zle. Takže jako disclaimer dodávám: Jste dobří, že jste to zrealizovali, to srdíčko tam je a za spoustou věcí je vidět hodně poctivé práce. ()

mira007

Wow co to bylo? O štědrém dnu jsem dal tuhle českou akční fantasy s vizuálem alá postapokalyptický Mad Max. Levné akční béčko, které snad natočila nějaká parta kaskadérů, historických šermířů, fighterů a motorkářů ve svém volném čase a já musím dát tři hvězdy, protože jsem na to koukal s otevřenou pusou a ocenil: 1) žánr akční fantasy snad poprvé v české kinematografii 2) akce - bitky souboje jsou sice amatérské, ale ta snaha se cení 3) celkem odvážná nahá milostná scéna hlavního hrdiny s Mylady v podání burlesky s uměleckým názvem Kotě Farhell ..... po šoku na co to koukám, přijde vystřízlivění, protože ten film je prostě hrozný - děj, herecké výkony, takže čistě filmařsky dost bída ( hádám, že to nešlo nikdy do kina, ale rovnou na VHS ), ale já oceňuji nadšení amatérů a nemůžu tomu upřít temnou špinavou působivou atmosféru ... občas. ()

Cinematrix

Jaroslav Šetek je pro mne po shlédnutí jeho dvou sci-fi počinů takový nastupující český Uwe Boll. Jednu hvězdičku dávám za odvahu něco takového vypotit a za koně, kterej měl prej vnitřek od Mitsubishi, což byla ale stejně informace k ničemu, jelikož ho zase hned vrátili majiteli do stájí, což bylo nakonec dobře, protože z něj nikdo aspoň nespadl. Masky, herci, akce, kamera, střih, styl vyprávění, zkrátka všechno tu bylo totálně amatérský, a jen proto, že to byl fanouškovský film za pár korun, tomu nebudu dávat vysoké hodnocení, když to bylo nekoukatelný. Obzvlášť trapný bylo, když někdo z těch neherců promluvil. Znělo to stejně směšně, jako když školák u tabule o češtině recituje nesmělým hlasem básničku od Jaroslava Vrchlického. Dokonce už nezbyly peníze ani na to, aby to bylo barevný, tak tomu megadrsnýmu spasiteli s plastovym okem a gumovou koupací čepicí na hlavě alespoň za pár korun vybarvili kapucu na červeno po vzoru Sin City, aby se neřeklo. Přesto se ale na další film od Šetka zase podívám, protože bych si hrozně přál, aby už konečně natočil něco koukatelného, jelikož nynější režiséři neuměj točit nic jiného, než stokrát omletá rádoby vtipná rodinná dramata alá Wiewegh, která si můžu prožít doma v klidu sám, stačí se pohádat s přítelkyní. ()

salamandrr

Oči mi z toho nekrvácí, ale zázrak se nekoná. Animace skvělý, kéž by někdo udělal celý film v tomto stylu (btw připomíná hru darkest dungeon), celková stylizace pěkná, tak nějak to šlape pohromadě, ale občas je tam neuvěřitelný fail, až to vytrhne z atmosféry filmu. Nicméně, budiž aspoň se někdo pokusil o Žambocha, třeba to rozvíří stojaté vody. ()

Karmin

Jednu hvězdičku za tu asi třetinu času, co se na to dá koukat. Tj. ten čas, kdy to není zrovna příšerně tmavé, nikdo tam nemluví příšerným postsynchronem (nesynchronem) a zrovna probíhá děj, který dává nějaký smysl (tedy hlavně první část v městečku, která je trochu ve stylu westernů nebo filmů o róinech). Jakože...chápu, že ti upíři jsou i v knižní předloze, ale... Aha a teď koukám, že komentář HALa tady níž to všechno říká moc hezky a rozumně, tak ten podepisuju :-) ()

Blutarg

Je na tom vidět velký kus práce, o tom žádná, ale jak už komentují jiní, film působí nevybalancovaně. Některé scény jsou skvělé, jiné o kus slabší. Exteriéry o dost lepší, než interiéry. Ty ponuré lesy a močály jsou super, mají skvělou atmosféru. Kreslené scény jsou také v pohodě. Jen mám pocit, že kdo nečetl knížku, ve filmu se moc nechytá. Říkala mi to i manželka, které jsem musel pár věcí dovysvětlit. Ale na druhou stranu, když si vezmu, že je to film nadšenců a finance z kick-starteru, tak je to super počin! ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (více)