Námět povedený (až na pozdvižení kolem Polívky), vstupy do historie, tj. čtené dopisy, ještě lepší, dětští herci, děda a prostředí příběhu v pohodě, hudba nádherná, ALE někteří spontání dospělí herci, některé situace a nářečí za každou cenu jsou většinou trapné. Škoda té nedotaženosti, alespoň tak mi to připadalo.(8.1.2017)

• zette

Vdecne tema kontrastu Prazaku s vesnicany, zde obohaceno o valasske nareci. Nekolik vtipnych momentu se ve filmu najde, neurazi ani vylety do historie, skrz ctene stare dopisy. Celkove jsem se ale dost nudil, herecke vykony nevyrazne.(3.6.2018)

Jako den a noc....Příběh ze současnosti o prázdninovém pobytu dětí na Valašsku je víc trapný než vtipný. Ale ve chvíli, kdy si děti čtou v dopisem své prababičky Filomeny, se může divák něco dozvědět o životě na valašské vesnici před sto lety a film má v těchto chvílí docela i pěknou poetiku. Škoda, že těchto scén je ve finále o dost méně než těch prvních. Celkově spíše za dvě než za tři hvězdičky, za pěknou závěrečnou píseň "Optaj sa Dědy", ale zaokrouhluji nahoru...(30.3.2018)

Trošku jiný český film, než na který jsme zvyklí. Mně ale sedl. Ano, děj nebyl vlastně žádný a dopisová linka byla spíš o citech. Film měl ale své kouzlo. Nemyslím si o sobě, že jsem hrdý Moravák, ale protože jsem Moravák, občas mě filmy z moravského prostředí potěší. I když jsem z Ostravy, Valašsko mi není cizí a je mi blíž (logicky) než třeba Chodsko. Člověk tak nějak zavzpomíná na známé, kteří jsou odtamtud a kteří tamním nářečím mluví. Postava dědy nám dává upomenout na valašskou svébytnost a i jistou hrdost. Děda v podání Františka Segrada mi byl velice sympatický – takový bodrý starý Valach, který si samozřejmě nade vše váží valašského národního moku – slivovice. Ve filmu se svými malými vstupy blýskli i osvědčení Bolek Polívka a Pavel Čtvrtníček. Mně si film fakt hodně líbil.(1.11.2019)

Toz, na Valassku mam odziteho skoro pol zivota, preto mam k filmu velmi blizko. Rovnako ako k zivotu mimo mesta. Mejla mi crnkol na emocnu strunu, velmi pekne vymaloval a potesil - navratom do minulosti vo farebnom have. - Decka si uzivaju, prirodzenosti a vernosti neubuda a ja sa rozplyvam. Najhorsie bolo na tom to, ze to skoncilo. ..(7.1.2017)

• ZHODNOTITEL

TOHLE BUDE NĚJAKÁ ZÁHADA Odhaduji, že si skupinka autorů řekla, že něco natočí a tak natočili a nakonec to dostali do televize. Jinak nevím, jak by tohle bylo možné. Přemýšlel jsem nad tím, že dám hvězdu a tak dávám, ale dávám ji jenom za kameru, která z toho všeho vychází nejlíp. Ale divák na kameru, nebo světla, nebo obsazení, je-li nezáživný děj, kašle. NEBAVILO MĚ TO(30.3.2018)

Pevne verím tomu a filmu to prajem, že keď Východniari majú svoje ,,Kone na betóne,, , tak aj Valaši budú mať svojho dedu. Potenciál má, film má dobré hlášky, krásne naturalistické zábery prírody, okrajovo nám flashbackmy ukazuje onu históriu. Ja som sa bavil a hlavne pre ogarov mám slabosť.(14.1.2017)

• SimpanzJi

Holá amatéřina. Děda hrozný, Čtvrtníčková po otci moc nezdědila, hrozně ozvučené, debilní scénář.(22.3.2017)

• rakovnik

Nudný amatérský film, kde se občas mihnou herci, prokládaný dokumentem o životě na valašské vsi. Současnost byla vůbec nejslabším článkem tohoto mišmaše. Nechápu, jak toto mohlo jít do kin.(19.4.2019)

Zatím sem zde četl pouze negativní komentář pominuli valašskou mluvu tak je film velmi poveden a ten kdo pochází z venkova to jistě zná.(2.11.2017)

Pohladilo mě to po mé valašské duši. Je fakt, že kdo není z valašského kraje, ten asi nepochopí všechny náležitosti. A není se čemu divit. "Jiný kraj, jiný mrav." Udržování starých zvyků po Našich předcích, je snad to nejkrásnější co se musí zachovat. I při pohledu na tyto zvyky se dnešní člověk diví, z jakých maličkostí měl tehdejší lid radost. V tradicích tkví síla a je v Nás hluboce zakořeněná. Jen ty kořeny musíme čas od času odkopat a těšit se z nich. Valašský humor je svérázný a kolikrát ostrý. Oproti tomu na slovácku už by se mlátili do "lebení" a častovali se "pajtášama". Film vznikl s láskou a k valašsku a já nemohu dát nic jinačího, než pět hvězd.(1.7.2016)

• patrikus

Filmařina zcela nezvládnutá, ostudná!(19.6.2017)

• horovska

Že mám ráda Frantu Segrada a že je tu stejně přirozený, jako ve skutečnosti, dávám tomu jednu hvězdu. To ostatní nestojí ani za kritiku....(29.1.2017)

• Olík

Nevím, nerozumím, nechápu….jsou místa na naší planetě, kde nemají děti co do úst a někdo dá peníze na tohle?????? Chápu, že zřejmě nešlo o žádnou astronomickou investici….i když Polívka nehraje Polívku určitě zadarmo. Nebýt prvních minut, ve kterých mi mihnou „seriózní“ herci Suchařípa s Hřebíčkovou, tak jsem myslel, že jde o nějakou sranda záležitost natočenou partou kamarádu na Youtube. Ale hlavně, že má snímek tři režiséry :D Amatérské od Andulky až po žížalu….ambice až na půdu, sto témat a hovno, hovno, slavný soude. Příběh nula, neherci šílení, herci o nic lepší, děcka bez kouzla, dialogy snad psal ten traktorista, snaha o lokační výpověď působí uměle….ne fakt ne, je mi líto.(14.11.2018)

jak donutil ? heej, pane labus !!! OMG komedie ? nevim, ale bavil jsem se.......(4.10.2016)

Ale jo film vcelku dobré pokukání.Dobrý film.(8.1.2017)

• kaza

nuda jako blázen - zřejmě jsem prospal všechny komické momenty.(28.1.2017)

• Ceberus

Tu jednu hvězdu dám za výjimečně převažující "nepražskej" přízvuk. Kromě téhle světlé výjimky jsem se však jen více utvrdil v tom, že se nadále budu často českým filmům vyhýbat - proč bych měl obyčejné příběhy obyčejných lidí sledovat v televezi, když je můžu sledovat v reálu? Batmana nebo Johanku z Arku zažiju naživo asi těžko, tak proč bych se místo toho díval na nějakou Aničku a Frantíka?(30.3.2018)

• tranquill

Škoda, že je to takové "nefilmové". Mám rád filmy z konkrétního prostředí, kde mluvijó, jak jim zobák narostl (sorry, já nésu Valach :-) a vše je takové autentičtější. Ty historické vsuvky byly zajímavé, ale scénář to chtělo dotáhnout dál...(31.3.2018)

Betelně špicové film! Konečně se podařilo do filmu vložit opravdu reálné mluvené nářečí. Nějaké bobule, Pepík ruda z Ostravy či vinaři se můžou jít vysrat! Okysličení formou neokoukaných herců/neherců taky přišlo vhod, ají mladá Čtvrtníčkovic se zdá být celkem talentovaná... Doporučuju jako rodinný filmík na odlehčení, místo nějakých santaklausovských amerických shit.. ehm sraček. Všecko v richtiku!(1.4.2018)

Děda by všechny ty internety nejraději zakázal. Nebo je to celé jinak? Náhledy do minulosti byly zřejmě dobře myšlené, ale ukazovaly se tam převážně jen slavnostní chvíle ve slavnostních šatech, nikoliv tvrdá práce a bída, která už tak super asi nebyla. Polívka si roli užíval.(22.1.2017)