Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho.  Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát... (Bioscop)

Maximilianus

Historická The Wife, podrobnejšia, menej komorná, menej inteligentnejšia, ale dobrodružnejšia a možno v určitom zmysle zaujímavejšia a nie s tak dobrými hereckými výkonmi. 7,2/10. ()

mira.l

O Sidonii-Gabrielle Colette jsem toho zatím moc neslyšel. No, vlastně skoro nic. Na film mě nalákala upoutávka v kině, když jsem byl na jiném filmu. Keira Knightley, kterou už jsem delší dobu nikde neviděl, ve filmu véceméně historickém, a proč ne? No, nebudem si nic nalhávat, příběh se v jistých věcech se skutečností poněkud rozchází, třeba v tom, že Colette byla vdaná celkem třikrát, a to jako za chlapa:), že milostných afér se ženami měla asi poněkud víc, tu v českém názvu avizovanou vášeň jsem asi přehlíd, ale i tak jsem se nenudil, na pěkné tři * to bude a za Keiru, kostýmy, výpravu tam tu čtvrtou nakonec dám. ()

Magnolia666

Dominic West a Keira Knightley spolu v tomto snímku prostě nefungují...nefunguje jim chemie, prostě jim to nevěřim. Příběh je víceméně o ničem, a tak nemá na čem stavět. Oku lahodící doba, kde se jim v tomto případě alespoň povedla výprava, to bohužel všechno nezachrání. Teď mě tak napadá, že důvod, proč jsem jim nic z toho nevěřila, je i ten, že v rozpustilé Paříži konce 19. století najdete místnosti plné lidí hovořících sešněrovanou angličtinou. On opravdu málokdo má ten francouzský šmrnc, když není z Francie, ovšem zahrát by se to dalo, kdyby se herci trochu snažili. Jenže zkuste k tomu přesvědčit bandu Anglánů a Irů...to dřív bude prase lítat... ()

bearmeedek

Nebylo to špatné, dalo se to, ale čekal jsem mnohem víc. Do půlky byl příběh jen tak suše odvyprávěn. Pak se objevilo trochu života, ale na FILM to opravdu nestačilo. ()

TheRay97

Emocionální příběh z období, kdy ještě společnost odsuzovala ženy jako spisovatelky. A tady je vidět, že ženy to dokáží o něco líp. Zakrytá za nespravedlivou kariérou svého muže jakožto literáta, si Colette vypisuje své prožitky a pocity, které si hnedka oblíbí každý. Biografie stojící za zhlédnutí! ()

hazdrova

A mne sa to páčilo. Film mal dušu a francúzsky pôvab. Starý Willy bol slizký od začiatku, čo bol asi cieľ. Zdá sa mi, že Keira rozprávala inak ako klasicky, dodávalo to Colette trošku iného náboja, ako inokedy Keira vyžaruje. Film mal pomalé tempo, ale v takomto filme to až tak neprekáža. Koniec neprekvapil, ale v tomto filme ide skôr o navodenie atmosféry počas snímky. 3,8* ()

ForGump

Nuda, nuda, nuda. V poslední době mám dojem, že vidím filmy předvídatelnější než originální. Nicméně ryzí fádnost jménem Colette získává body za Keiru Knightley, ačkoliv to, že hraje svou postavu od pozdních dívčích let až po dospělost už trochu hraničilo s divností, ale dobře, navíc ona s těmi svými ksichty nemá konkurenci a druhá věc je otevřená, byť v trochu menší míře než bych si představoval, lesbická tématika přelomu 19. a 20. století. Nemá cenu se bavit o výpravě a podobně, neboť to se tak nějak očekává, že bide v zahraničních produkci kvalitní, spíš se má cenu bavit o tom, zda utrácet za tyto filmy více než 200 Kč a troufnu si říct, že nemá, neboť se příběh točí ve velice zaběhnutých a už značně rezavých kolejích. 40% ()

dogma97

Na rozdíl třeba od takové Nicole Kidman nemá Keira dar dlouhodobě přetrvávajícího pelu dívčího mládí, proto nebyla ve svých 32 letech dobrou volbou pro postavu dvacetileté (natož šestnáctileté) Colette. Ano, jde o sexistický názor nevyrovnaného muže... ()

marek29

Je to pro mě opravdu až duchovně citová záležitost! Ale ze sedačky Boeingu 737-900 mě až tak nevyrvala teda.. Jasně téma ženské emancipace v Evropě na přelomu 20. Století, k tomu jasně lesbický románek ve stejném údobí, ale film jaksi neodsýpá a nebýt prsíček Keiry Knightley, asi bych musel jít s hodnocením hluboko jako při hloubení kopané studny na zahrádce. Takhle je z toho trojka jak vyšitá a já doufám, že s holkama se trojka někdy poštěstí I doopravdy a nemusí to být zrovna v aerolinkách Collette. Nicméně rád se rákosky ujmu, když to bude Nuttné 😈 ()

Sharleen

Keire tieto historické úlohy náramne sedia a jej voľba je najväčšia prednosť tohto filmu. Škoda, z tohto mohla byť aj oveľa lepšia životopisná dráma. ()

darkphoenix

Bál som sa typicky klišoidného bio-filmu. Mýlil som sa. Je to hladké, elegantné ale aj svieže. A Keira mi po dlhej dobe nevadila... Niektorí režiséri z nej evidentne vedia vytĺcť niečo dobré. ()

solisoli

Keď USA v koprodukcii s Anglickom vytvoria dielo o Parížskej mentalite, tak to aj potom vypadá. Pre celkový dojem zabudli na pravý francúzsky afekt, ktorého tu bolo veľmi málo. Keira Knightley nebola tá najvhodnejšia voľba, aj keď jej herecký výkon bol nad očakávanie pôsobivý. V ostatnom prípade až na niekoľko zbytočných stopáži to malo slušný spád so skvelým výberom kostýmov a viacerých vydarených scén. Dej kde to žiadalo viac umeleckého ťaženia mi pripadal tak trochu lakonický čo oslabovalo samotný zmysel deja. ()

Blazis34

Příběh o krásné Colette a charismatickém Willym není tak růžový, jak se může zprvu znát. Dochází k souboji malichernosti, ješitnosti, závisti i žárlivosti. Chyběla mi ale větší zápletka, rychlejší akce a kdyby ve filmu nehrála Keira, tak i herecké obsazení mě nedrželo v soustředění. Naopak chválím původní kroje a lokace. Hodnotím za 55%, tři hvězdy. ()

blondboss

Taká obyčajná historická dramatická sonda do duše jednej spisovateľky a jej ceste životom, v ktorom musí riešiť hlavne svoje zásadné pocity a tajnosti. Príbeh o tom, ako sa vyvíjal jej postoj k mužom či ženám a o tom, čo všetko musí žena zniesť, aby sa jej dostalo viac uznania. Keira klasicky skvelá. Každopádne mne podobný typ snímku ani nie vadí, ale skôr nudí, takže až tak som sa nebavil. Svoju cieľovú skupinu si to ale určite nájde. 55 % ()

rigby

Sympatický životopisný film. Příjemná kamera i přirozeně se odvíjející příběh s několika zvraty. Hezký filmový zážitek, který pohladí po duši a dodá naději na lepší zítřky. Ačkoli je spíše negativní, tak převládá optimistický postoj. Opravdu příjemné překvapení. 3+ ()

veverysiak

Možno pred časom atraktívne, ale dnes, v dobách, keď šialenosť dospela k tomu, že sa hádžeme k nohám bradatému čudu v dlhej róbe a v štekloch, ide o slabý odvar inakosti, je to zaujímavá téma, ale spracovaním ma dáko nenadchla, takže 40%. ()