Pařba o Vánocích

Vianočná žúrka

Vianočná party

Office Christmas Party

Komedie

USA, 2016, 105 min (SE: 111 min)

• majo0007

Tak toto sa vianočnou klasikou určite nestane. V bársakej tupej teenee puberťáckej komédii uvidíte, čo znamená ozajstná pařba. Neuveríte mi, ale v závere mi to pripomenulo 2001: Vesmírnu odyseu - technicky "brilantným" spôsobom sa podarilo nakopnúť internet a celý NY jasal ako neandertálci pri monolite. Cenu za najodpornejšieho tvora opäť vyhrala prdiaca Kate McKinnon (ktorá v roku 2016 stihla dodrbať okrem tohto ešte Ghostbusters a Masterminds).(3.1.2017)

• Lokutus

Poněkud chabá a značně chatrná slátanina, která působí spíš jako vánoční díl Grown Ups s trochu jiným obsazením, ale kvalitativně v ničem nepřesahuje předchozí díly. Plus za fajn Shapirovo score. Navíc mínus za debila zodpovědnýho za český titulky, co se ani nedokázal rozhodnout, jak se vlastně jmenuje jedna z hlavních postav.(8.12.2016)

• Mrkvič

Druhý den po sobě se chystám na lepší film a nakonec musím sáhnout po "horším". Předchozí pařby měly aspoň pár dobrých scén. Vánoční díl má dvě, u kterých jsem se zasmál, a vždy šlo o nějaký krkolomný pád. Jinak nic. Jako celý Jason Bateman. Bez vtipu a nápadu. Ale jsem rád, že jsem viděl Jennifer Aniston praktikovat kraf magu. Vypadala u toho skvěle a věřil bych jí to. A měl bych z ní strach :)(15.4.2017)

• chelseaman22

Jalová zápletka bez jakékoliv invence. Standardní průběh diváka pobavit nemůže, stejně tak nudná Aninston, která je k pláči. Faktem je, že debilnější závěr nebylo ale vůbec jednoduché vymyslet. Jen si představte, že krachující firma v jedné minutě vymyslí suprdupr připojení k world wide webu a žádný zaměstnanec tedy nemusí být propuštěn. Paráda. 31%(17.4.2017)

Nač pracovat těsně před vánočními svátky, je lepší udělat pořádné "mejdlo". Pracovní a osobní vztahy jsou na ideální bázi, vše jen kazí přítomnost zlé šéfové (Jennifer Aniston), která hrozí uzavřením krachující firemní pobočky. K tomu nesmí dojít. Válka sourozenců, objednaná šlapka, nahrazující vymyšlenou přítelkyni, prdící zaměstnanci, koksem sjetý vážený budoucí investor a zakřiknutý zaměstnanec, který nikdy neviděl ani jeden díl série Rychle a zběsile. Na mně film zanechal dojem afektované zábavy, co chce být zatraceně vtipná, nicméně neví, jak s tím naložit. Polovina hlášek prošumí, zbyly jen ty, co se hlavně opírají do americké upjatosti, která v našich končinách může být divákům fuk. Jedny odhalená prsa, jeden penis a teatrální příval sprostých slov a hned mají Amíci rating R. Originálním shledávám prostředí a také to, že k pařbě došlo ve vánočním období, zrovna tak se ale mohla uspořádat v létě, moc velký rozdíl by v tom nebyl. Ubylo by jen množství trapných amerických vánočních tradic a propriet, které české občany naštěstí míjejí. S castem nebyl problém, mé předpoklady, že Jason Bateman, T.J.Miller a spol. odehrají svůj nevtipný standard, došly zdárnému naplnění. Přímo nesnesitelná byla ve své "prdící" kreaci Kate McKinnon. Samozřejmě budeme svědky zázračného přerodu ultra záporné postavy na citlivou kreaturu. Tradiční kolekce fotografií z párty, plus nějaký ten nevydařený záběr z natáčení, to nesmí chybět v závěrečných titulcích. Režisérské duo, které bez sebe nedá pomalu ani ránu, opatřilo film kvalitním technickým zázemím, s úbytken denního světla, spojeného s typicky zimním obdobím, se divák potýká dobrou polovinu filmu, jejich film ale celkově přináší zapomenutelnou párty. Stačilo, pařeb už bylo dost, téma je vyčerpané. 5/10(2.4.2017)

• T.J. Miller

• - V době, kdy se Carol (Jennifer Aniston) dozví, že jsou všechny lety zrušené, tak si bere knihu „Dívka ve vlaku“ od spisovatelky Pauly Hawkins a odchází. (Yoshimitsu)

• - Jedná se o již pátou spolupráci mezi Jasonem Batemanem (Josh Parker) a Jennifer Aniston (Carol Vanstone). Společně si zahráli ve snímcích Rozchod! (2006), Záměna (2010), Šéfové na zabití (2011) a Šéfové na zabití 2 (2014). (MessiM)

• - Na konci natáčení v Atlantě se nábytek a rekvizity z filmu darovaly Nábytkové bance Metro Atlanta, organizaci, která bezplatně rozdává nábytek lidem, kteří se stěhují do stabilního bydlení a kteří byli dosud bez domova nebo byli oběťmi domácího násilí. (BMW12)