Pařba o Vánocích

Office Christmas Party

Komedie

USA, 2016, 105 min

• DePompon

Vau. Zmysluplná, uveriteľná zábava na úrovni, odohrávajúca sa na korporátnej párty, akú by si každý prial. Áno, čisto ironicky a možno aj hypoteticky, keby bol tento film úplne ale úplne iný, tak trochu viac prepracovaný. A navyše, vtipný. Možnože aj s iným obsadením. A tentokrát s trochou vianočnej atmosféry, keďže je to, ťažko pochopiť, v názve. :) Pojem nenáročný začína nadubúdať desivo nové rozmery. Rozhodne neodporúčam.(24.3.2017)

Mělo by se to jmenovat jinak, aby to nevyvolávalo spojení s Pařbou ve Vegas. Asi spíš Firemní vánoční večírek. Jo. Není to špatnej film a kdybych to viděl ve verzi s titulkama, a tudíž rozuměl všem těm opileckejm vtípkům, asi bych se bavil ještě o kousek víc. Celkově je to nenáročná komedie se spoustou vtipných momentů a gagů a nelituju stráveného času. Na jedné straně to tedy není tak drsné jako Pařba ve Vegas, na druhé tam ale není moc nekomediálního balastu. Za mne slušné tři kousky a kdybych rozuměl všemu, nejspíš bych dal čtyři. Nejlepší postava mi přišel černý byznysman našňupaný omylem koksem.(30.12.2016)

[ČSFD projekce] Než se dostanu k filmu, nemůžu vynechat týpka, co se seděl po levici, chlastal lahváče a k tomu žral nějaký droždí (smrad to byl hroznej). Krá*u, která po mé pravici do sebe rvala při neustálém šustění sáčku jeho obsah. Nakonec týpka, který se smál snad i tomu, že vidí titulky. Začátek u mě vyvolával přímo nenávistné pocity a chuť se sbalit a odejít z kina a to jak z polohy filmové, tak i účastnické. Poté co však dožrala banda opic a mohl jsem se soustředit na něco jiného než na smrad a rámus z pytlíku, se začal i ve filmu objevovat sem tam i nějaký vtípek - svou kvalitou značně nevyrovnaný (chvílemi vysloveně trapný, chvílemi vyvolávající zvednutí mých koutků). Film celkově nic překvapujícího, od první minuty víte, jak film skončí a nemá šanci překvapit, což se taky do puntíku stane. Na druhou stranu - párkrát jsem se upřímně zasmál, což vždycky cením. 2* jsou málo, 3 skoro moc, ale oči přizavřu, už kvůli tomu, že jsem kvůli trojici retardovaných opic neodešel a vydržel až do konce. 59%(8.12.2016)

• Lokutus

Poněkud chabá a značně chatrná slátanina, která působí spíš jako vánoční díl Grown Ups s trochu jiným obsazením, ale kvalitativně v ničem nepřesahuje předchozí díly. Plus za fajn Shapirovo score. Navíc mínus za debila zodpovědnýho za český titulky, co se ani nedokázal rozhodnout, jak se vlastně jmenuje jedna z hlavních postav.(8.12.2016)

• Khalesi

Tak po zhliadnutí tohoto klenotu som mala nutkavú potrebu dať si kvalitnú sprchu. Musím povedať, že tento druh filmu je presne to, čo dokáže jednoduchším a mladším jedincom dosť skresliť predstavy o živote. Nie som slepá a je mi jasné, že tento druh kinematografie je prešpikovaný reklamou a to je tiež jeden z dovodov, prečo majú tvorcovia tak nezmyselne obrovské rozpočty. Som však aj zvyknutá, že je tam ešte niečo naviac- aspoň ako tak obstojný dej a dajme tomu humor, ktorý som tu teda nepostrehla ani v najmenšej miere. Všetko prehnané do obrých rozmerov a propagujúce konzum tým najnechutnejším štýlom. Nie, že by som miesto komédie čakala existencionálnu drámu, ale toto nazvať komédiou dokáže len niekto s veľmi veľkou dávkou nevkusu a veľmi nízkymi nárokmi. Vlastne mi nesadla ani Aniston v roli superženy. Pokiaľ bude takto absolútne blbo americká tvorba pokračovať, bude s istotou tá ďalšia generácia, ktorá tieto filmy hltá, aj tou poslednou.(5.4.2017)