Manhunt

• Hongkong Zhui bu (více)

Právník farmaceutické společnosti Tu Čchiou (Hanyu Zhang) se pro svého zaměstnavatele stane nepohodlným, když se rozhodne skončit a odjet do Ameriky. Dívka, která ho má přesvědčit, aby zůstal, je však zabita v jeho bytě a on je obviněn z její vraždy. Podaří se mu uprchnout a po jeho stopách se pouští geniální inspektor Jamura (Masaharu Fukujama) a jeho zkorumpovaný kolega Asano. Pomoc Tu najde u tajemné Majumi, která je do všeho též zapletena. (LangiJ)

SaNcHeZ_cz

John Woo a jeho nevydařený pokus navázat na svoje legendární akční kusy. Hodně laciné, nedotažené a trestuhodně neoriginální. Hravost a nápaditost je ta tam. Tohle je tuctová kopírka všeho možného bez jakéhokoliv charakteru, která vykrádáním a opisováním i od prvních akčních filmů Johna Woo tak trochu ve výsledku kazí i jeho samotný odkaz legendy devadesátkové akce. ()

raimi odpad!

Sterilní, nudná, ultrakýčovitá, patetická nuda, plná product placementu v takové míře, že to vypadá jako dvouhodinová reklama na glamorous luxury life style. Tři dny jsem to nakoukával, protože jsem u toho vždycky usnul. ()

LangiJ

Podle zdejšího hodnocení jsem to teda čekala horší, ale i přes pomalejší začátek se mi to dost líbilo. Ano, je tam pár věcí, které mi neseděly, ale jako celek dobrý, nenudila jsem se, pěkně to odsýpalo, byla tam akce všeho druhu. Hodně se mi líbilo herecký obsazení, jejich postavy a propojení Číny, Japonska a Koreje. A co mě nejvíc zaujalo byla osvěžující mlha a hromadný tanec na párty na pěknou hudbu. Za mě slušné 3,5* Přeloženo. ()

dyfur

…….dobrý akčný thriller, ktorému svedčia ázijské reálie i predstavitelia.....pozerané s titulkami umocnilo atmosféru.....príjemné prekvapenie - o.k.   ........negatívne kritiky tu moc nechápem-vskutku pozerateľné. ()

moviefreak

Prežiť prvých cca 40minút po prestrelku na vidieku.. A rozbehne sa starý dobrý Johnov heroic bloodsheed!!! Oči mi vybehli pri tom vizuálnom bullet balete, a ostal som rozsekaný ako keď som prvý krát videl Killera/Hard Boiled. Choreografia double súbojov top. ()

raptorrr

Král se teda rozhodně nevrátil. Chybí tomu zajímavý příběh, zajímavé postavy, režijní nápady. Chybí tomu Chow Yun-Fat, i když tenhle guláš by asi nezachránil ani on s párátkem v koutku. ()

bourec

John Woo mě už bohatě pobavil,a vlastně i baví starejma kouskama.A nic už mě dokazovat nemusí.Takže to,že filmy už točí jiný,což potvrdil i tenhle po dlouhý době nehistorickej film,beru s poklidem.Koukat se na to dá,ale jak napsal Evilphoenix,unešenejz toho nejsem.50%. ()

Brain-D

Velmi zdařilé kamerové záběry a akce, která nestačí na jednoduchý scénář a málo vystavěné hlavní postavy. ()

ZkuKol

Hrůza, děs. Pevně věřím, že se provalí, že to točil nějaký fanda Johnových filmů a John mu to pak jen podepsal, aby to mělo širší distribuci. Krom toho, že je to nuda,tak to vykrádá to všechny Johnovi filmy, postupy a trademarky. Scénář jsou poslepované nejnaivnější repliky z Johnových filmů. Navíc, je to fakt fest přestřihané, spousta věcí je buď dovysvětlovaná, nebo prostě vyjde do prázdna. Upřímně ani ta akce nemá drive. Je to smutný pohled... 20% ()

keoma26

A mně se to jakože líbilo. I po tomhle zůstává mým osobně nejhorším filmem Johna Woo MI2, kterým Woo svůj styl znásilňuje a zneužívá mnohem víc. Tohle je taková až dojemná a překvapivě vitální variace na poetiku celé předešlé tvorby, ne ve formě nějakého testamentu, ale spíš rozverné hříčky - jako když posloucháte, jak vám milovaný děda v dobrém rozmaru vypráví znovu tu samou historku a vy se těšíte stejně tak moc na obraty i fráze, které pokaždé opakuje, jako ale možná ještě víc na ty momenty, kdy jakoby trochu ztratí směr, zadrhne nebo mírně poplete pointu, protože nikdo jiný to tak prostě vyprávět nedokáže... Zážitek hodně podobný sledování posledních filmů Briana De Palmy (Domino) a Ang Lee (Blíženec). ()

maty39

Starší filmy Johna Woo mám hodně rád. Po nepříliš dobrých reakcích jsem Manhunt dlouho odkládal a když jsem se na něj konečně dostal, tak jsem nic extra nečekal a nic extra jsem nedostal. Bohužel John s jeho japonskou anabází spíše nudí. Akce je málo, není příliš dobrá a ani příběh nic nezachraňuje. Hlavní hrdina a ani jeho japonský protějšek nejsou příliš charizmatičtí. Manhunt je typický příklad průměru čínské kinematografie. Vypadá uhlazeně, řemeslně převyšuje své předchůdce, ale chybí tomu ono kouzlo levných akčních bláznivin let osmdesesátých a devadesátých. Kde jsou ty časy kdy John posílal tuny bezejmených pohůnků proti hlavním hrdinům aby byli efektně pobiti v precizně zaranžované choreografii. Kde jsou ty časy kdy John strávil natáčením závěrečné přestřelky v Hard Boiled 40 dní. Tady to vypadá jako by to dal na první dobrou za víkend. ()

XXXXXXXX

Problém Zheb nu je v tom, že když jeden točí pořád jedno a to samé, pomalu to už přestává být jedno a už tuplem to není jedno a to samé. Chudák starý Honza Dřevo, prostě naposledy nažhavil senilní závity a se zpomaleným záběrem na zavedený katetr na jedné straně a močí zapáchajícího bažanta na straně druhé, roztřepeně zakroutil artiritickou ručkou. Takhle jde jen o další o další šikmookou variaci na východního Hamleta, jen se po place ke všemu nelogicky nahánějí Romeo s Othelem, zatímco původní Jůlie už dávno požila jed a ze zděšeným pohledem na otylou Ofélii, si v toxickém opojení těsně před smrtí uvědomila, že obsazení strýcovy prasnice Chro Chro do role vedlejší stokilové postavy, asi opravdu nebylo dobrou volbou! ()

mdf

Neznamená,že zvučné jméno režiséra je zárukou dobrého filmu.Tak tohle se fakt nepovedlo.hrozný brak,nuda a ztráta času. ()

Mukade

na to že to režíroval (+scenár) veterán woo je to často (neakčné sekvencie) hrozne nešikovne a amatérsky natočené. ()