Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

SeBig

Je to docela dobrej film. Příběh je prumerný tak na tři hvězdy ale je to skvělý drama ale neco tomu chybělo a za Sandlera přidávám jednu hvězdu protože ten tam byl užásnej. Příběh je hodně napínaví nevíte co Sandler udělá furt se mění od minuty k minutě je to hodně šokující. Perfektní film to ale zas tak není viděl jsem i lepší drama se Sandlarem. Ale nechápu proč je v žánru komedie když jsem se vubec nezasmál... ()

klerik

Je to veľmi dobrý film, ale rozhodne ním nezačínajte romantický večer. Je to skôr divná dráma s romantickou zápletkou než romantický film či komédia. Sandler skvelo skryl svoju demenciu za zaujímavú postavu (rovnako dobre sa mu to podarilo vo VOLANÍ O POMOC). Niektoré scény (vrátane akčnej) sú úchvatné a režisér ukázal, že má zmysel pre štýl a atmosféru. Moderný film, ktorý je poctou klasickým ľúbostným drámam... ()

classic

Geniálna Genialita. Adama extra nemusím, ale tu je naprosto ojedinelý. Zahral si extrémneho NEUROTIKA BARRYHO EGANA, ktorý má 7 SESTIER, a mimochodom, je z nich úplne na NERVY, že nezaváha rozmlátiť toaletu na franforce v reštaurácii. Raz zavolá na erotickú linku, kam sa až tak dôverne vyspovedá dievčine so sexy hlasom, že na druhý deň, bude toho veľmi ľutovať... Jedna zo sestier, ho zoznámi so šarmantnou Lenou, s ktorou nadviaže vzťah, ktorý by mohol do budúcna fungovať... ? To je hlavný koncept, o čom je tento fenomenálny film - PAULA THOMASA ANDERSONA. / Iný mexický režisérsky kolega, Alejandro González Iñárritu, mám taký “sedliacky pocit” , že tak trochu „opisoval ” , keď nakrúcal oscarový film BIRDMAN. Nemyslím ani tak tie povestné, dlhé zábery, ako skôr zvukový štýl - ruchy, bubnovanie, alebo i samotné herecké kreácie Adama Sandlera, sa dosť podobajú tým Michaela Keatona... ? Takto mi to príde, keď sa pozerám na originálny názov : PUNCH - DRUNK LOVE, čo by som preložil, ako : „Udretá / Opitá láska” . Lenu stelesnila „božská” Emily, a tak i cez klikanie som sa dostal k filmu, ktorý síce poznám už pomerne dlho, ale nie a nie, sa k nemu odhodlať. Nečakal som, že to bude takýto dynamický a svieži, vynikajúci film, v ktorom si taktiež zahral už nebohý, dvorný herec režiséra a scenáristu P.T.Andersona, P.S.HOFFMAN, ktorý i na veľmi malom priestore, sa vyrovnáva hercom, ktorí sú tu dlhšie, ako Adam a Emily. Sú majstrovskí. PS : Sandler je po celý filmový čas v modrom obleku, a taktiež k tomu počúvam ľubozvučnú HUDBU ! ()

marhoul

Vystresované jak křeček v bubnu, jen se na to podíváš, rozbolí tě žaludek. Pokud budu chtít migrénu do 15 minut, pustím si tohle. Uvřískaná hovadina, která se od telefonátu na call centrum nedala vydržet už vůbec. Prubla jsem to ještě dvacet dalších nekonečných minut, nedokoukáno. Jsem jinde. Mimochodem Magnolia patří k mým nejoblíbenějším filmům, tohle trumfne snad jen ještě hnusnější Nit z přízraků. Kamera pěkná, jinak nic pro mě. ()

mcb

Těžko popsati. Nevím, či jsem se díval do prázdna nebo jen opile přihlížel bizarním eskapádám, avšak tahle melancholická cesta za láskou mě ohromila i otupila svou skrytou krásou. Naprosto nečekaně vás smete svou promyšleností, emotivností, šokovaností a donutí se zamyslet, či prožít něco podobného jako Barry, by bylo pro vás to pravé, na co čekáte celý život. Nádherně opojný soundtrack tomu jen přidává. ()

jojinecko

PTA je eklektický režisér s vlastným ksichtom, nesporne kvalitný (Magnólia je srdcovka). Už v úvodných minútach je jasné, že toto dielko bude "iné". Originalitu a nekonformnosť cítiť taktmer z každého záberu a scény, no to, že je niečo netradičné ešte neznamená, že to musí byť aj dobré. Punch-Drunk Love je pre mňa filmom dobrého nápadu, pár skvelých sekvencií a zároveň rozpakov z "nekontrolovanej inakosti":) Btw: pri záberoch z Havaja som mal pocit, že pozerám vlastné fotky spred 5 rokov...:) ()

sharky

Jeden z nejnudnějších a nejnezábavnějších filmů, jaký jsem kdy viděl. Nuda s nesympatickými herci a nezábavným příběhem bez hudby v divných barvách. ()

Flakotaso

Tak ted jsem si definitivně potvrdil, že Anderson není muž jediného filmu. Kolik už bylo natočeno romantických komedií a ten machr přesto natočí něco tak originálního, že nad tím zůstává rozum stát. Snímku dominují technické kvality-parádní hudba a kamera. Výběr hlavních herců je taktéž výtečný, nikoho jiného si v jejich rolích nedovedu představit. Už se nemůžu dočkat dalšího filmu tohoto skvělého rejži. ()

poz3n

Andersonův Věčný svit lehce poskvrněné mysli. Prazvláštní film, který se opravdu těžko popisuje. Přijde mi jako skoro nemožné ho někomu doporučit s tím, že mu řeknete o čem je. Pokud Gondry odněkud těžil režijní inspiraci při natáčení Věčného svitu, mohl letmo zabloudit i k Punch-Drunk Love. Samotný Anderson pak opět potvrdil svojí fascinaci podivnými skupinami lidí, ať už to jsou členové sekt, či jen lůzři, kteří se snaží rozjet svůj vedlejšák v podobě erotické linky. 7/10 ()

rikitiki

Příběh o tom, kterak si nabalit magora se zřejmou psychiatrickou diagnózou, navíc trpícího nezvladatelnými záchvaty zuřivosti. Milostná linka je slaboulinká (název filmu je vlastně klamavou reklamou, protože o tom příběh není), ale ty ostatní jsou ještě mlhavější. Například hrdinových sedm sester z nichž jedna každá je upištěná hysterka, co ho v jednom kuse opruzuje. Vhodné leda jako výukové video pro stárnoucí dívky bojící se samoty, aby se nevrhaly kolem krku prvnímu chlapovi, který kolem nich projde. Zvlášť, když je to takový kožený xicht, jako má Adam Sandler. ()

honajz

Velkým kladem tohoto filmu je, že si bere tradiční schéma romantické komedie a nejenom, že ji obrací naruby, ale ještě dodává podivné až mysteriozní prvky. Pamatuji, když jsem to tehdy poprvé doporučoval kolegům z práce (kteří nejprve byli skeptičtí, protože Sandler, a potom se i pro ně stal film jedním z nejoblíbenějších), jak mne naprosto fascinovala ta ranní scéna, kdy vyjde z garáže ven na ulici, svítá... a stane se, co se stane. Jako bych se díval na Lynche. Líbí se mi, že postavy jsou prokresleny, že Sandlerova postava nakonec najde správné usměrnění své síly a vzteku, jenom, i když Emily Watson hraje skvěle, pořád mi přišlo, že hraje tu sebeobětavou ženu z Prolomit vlny - a problém je, že podobných žen moc neznám. Ale to je drobnost, protože miluju tu podivně, a přesto správně použitou hudbu, zarámování scén a scény samotné (jak si dají pusu na Havaji a vypadá to jako stínohra!), načasování různých překvapení v určitých scénách (nechci spoilerovat) plus celkově promyšlený scénář, kde do sebe vše zapadá a zapadne (třeba ten jejich „milostný“ dialog před prvním sexem). Jo, tohle je film, na který se člověk rád podívá znovu nejen pro jeho pozitivní nádech, ale i naprosto dokonalé filmařské zpracování s přesahem. ()

Nazghul

Opět "překrásně divný" film Paula Thomase Andersona s výborným Adamem Sandlerem, kterému opravdu, jak psali v Premiere :), "hrozí" amnestie, pokud nespáchá další filmový zločin. ()

Janek

Anderson je pro mě (stejně jako Wes) jeden z nejlepších současných režisérů (všechny jeho filmy považuji za špičku hollywoodské produkce). Má dobré nápady a s herci umí divy. Sandler mi díky tomuto filmu trošičku stoupnul v očích, ale po chvilce zase klesl, protože točí i nadále špatné filmy. Opilý láskou je fantasticky zrežírovaný film, který je vizuálně dokonalý (tuto vizualitu podpořuje Brionova skvělá hudba, která dotváří hypnotickou atmosféru), má roztomile absurdní nádech a Sandler opravdu umí hrát, když je pod správnou "rukou". No co dodat, určitě jeden z mých top filmů a já se těším na další Andersonovi filmy. 100% ()

eraserhead666

Andersonovi podivně normální lidé v podivně normálních situacích podávaných podivně normální formou dokáže vtáhnout a minimálně v grandiózně opulentní Magnolii mě tím rozsekal na malinké kousíčky. Opilí láskou mají jeho typický rukopis, pár zajímavých scén, postavy i vyprávěcí styl, jenže tentokrát to všechno působí strašně hraně, okatě a podbízivě. Filmu, postavám ani vyprávění jsem prostě nedokázal uvěřit. Přesto jsem rád za Sandlerovu další "normální" roli. ()

Ilicka

(Spoiler - Hláška!) Adam Sandler hraje výborně. Kdo by to do něj řekl? Jeho postava je křehká, bezelstná, nejistá, ale i brutální a děsivá. Jeho svět je malý, sestávající se z malé firmy a sedmi sester na drátě. Nemá si s kým popovídat, tak zavolá prostitutce a zadělá si na pořádný malér. Naštěstí je tu Lena, křehká, milující a chápající osůbka. A běda tomu, kdo by jí chtěl ublížit. Závěrečné vyznání mě odzbrojilo, ač (anebo právě protože) aspiruje na cenu "Nejpitomější vyznání lásky" - A mám spoustu pudingu, který můžu vyměnit za volné míle. A můžu je vyměnit za volné míle a lítat s tebou na cesty. Víš, kam budeš chtít. ()

mm13

Tak tento film sa mi vďaka hustej atmosfére neodbytne usadil v hlave na riadne dlhú dobu. Ďakujem Andersonovi za originálny zážitok.Skutočne ojedinelý filmársky výkon! ()

N.Strauber

Docela originálně pojatý a celkově víc než jen výborný film, ve kterém se chytře mísí přesně ty tři žánry, které jsou správně uvedeny zde na databázi. O Emily Watson, která rozsvítí každý film, se není třeba zmiňovat, ale příjemně překvapil Adam Sandler, jehož herecký projev tu docela věrně připomíná velmi slušné a obstojné hraní. Hlavní ale je především to, že neznám herce, který by se na tento typ role tak hodil, jako on. ()

jhrasko

Brutálna love story, ktorou si Anderson dal oddych po Magnólii a Boogie Nights. Megaftipný Sandler, Watson, ktorá je ako moja maminka zamlada, Hoffman v ďalšej svojej psycho roličke, ktorí dokonale spolu /ne/fungujú. Ako bonus úžasné titulkové sekvencie - priznajme Lynchovský klavír - a všetky tie sestry... Nie je horšia rodinná konštelácia! ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)