poster

Beatles: Perná léta

 • Česko

  The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

 • Velká Británie

  The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

 • Velká Británie

  The Beatles Live

  (neoficiální název)
 • USA

  The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

 • Slovensko

  The Beatles - roky na turné

 • Slovensko

  The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

 • Austrálie

  The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

 • Nový Zéland

  The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2016, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi

  Mohol by som, ako takmer rovesník skupiny, ktorý v priamom prenose prežíval ich vzostup i pád, tvrdiť, že mi žiaden film o nich neprinesie nič nové. Ale dokument spred dvoch rokov bol pre mňa príjemným prekvapením, pretože akcentoval skupinu nie ako hudobníkov, ale ako fenomén doby, ktorý si rýchlo získal svojich fanúšikov a tí ho nakoniec v súlade s paradoxnou logikov zničili. S odstupom času je stále zreteľnejšie,akým významným hudobným míľnikom boli The Beatles. A aj bez odstupu času je možné tvrdiť, že Ron Howard vie filmy nakrúcať. A nemusia to byť iba dokumenty.(1.1.2019)

 • Pantata
  ****

  Ničím objevný, ale poctivě zpracovaný dokument, který se soustředí pouze a jen na koncertování Beatles. Nic, co by člověka ohromilo, člověk už to všechno zná - Liverpool, Amerika, "jsme slavnější než Ježíš", ječící fanynky, kdy se kapela ani neslyšela a Starr vzpomíná, jak se orientoval, kde v písni jsou, podle toho, jak si před ním Lennon s McCartneym podupávali nohou do rytmu... Leckdy pouze fotografie provázené slovem, ale celkově to atmosféru přiblíží příjemně a vtipně.(22.12.2016)

 • malylada
  ****

  Tak nikdy jsem nebyl vyložený fanoušek, ale jako dokument pro mě nad očekávání. Film zachycuje kapelu od jejího vzniku po nejslavnější léta a jejich období tour. Nebylo to prošpikovýno emocemi jako například v Amy, ale po režijní stránce se podařilo vytvořit perfektní dílko, dost intenzivní i pro ty, které tento fenomén nezajímá......8/10(22.9.2016)

 • prezdivaka
  *****

  Promyšlená koncepce, úžasný střih, a i když je to dokument, je to příběh. Příběh, který vás strhne, vede a nakonec rozesmutní. Pochopíte proč se to stalo a proč se to muselo stát. Proč zase tak pitomý český název? Když ten originální je nejen písní z alba "Beatles for sale" (a tím i vystihující frustraci a vyhoření kapely) ale i finální písní dokumentu. Osmý den týdne je tak výstižné a vypovídající, že jen kretén příjde s takovouto verzí. Howgh!(13.9.2018)

 • Zeck
  ***

  Beatles jsem v životě neposlouchal, můj přehled o nich je povrchní, ale přesto jsem viděl mnoho televizních dokumentů, které mi toho prozradily řádově více, minimálně lépe uvedly do kontextu doby, rozebíraly podstatné lidi okolo skupiny, případně mapovaly pokračující dráhy a životy členů kapely. To vše zde není, případně jen velmi povrchně, a místo toho se diváci zásobují obrazovým materiálem a informacemi, které dopředu znají. Jediné, co to posílá trochu výš jsou komentáře všech členů kapely (včetně těch již mrtvých), kteří se retrospektivně vracejí k událostem, o kterých je film. No a ten film je převážně o koncertech a vlhnutí všech fanynek, které z nich doslova šílely. No a to je prostě příšerně málo na životopisný dokument o takových legendách, kterými Beatles bezesporu jsou. 64%(17.1.2017)

 • - The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years bol zostavený z viac než 100 hodín vzácnych a doposiaľ nevidených nahrávok získaných od fanúšikov, spravodajských agentúr a národných archívov, ako i zo súkromnej zbierky kapely. (Zdroj: Itafilm)