Lucas, Mike a Dustin se snaží domluvit s dívkou, kterou našli v lese. Hopper zpovídá ustaranou Joyce kvůli znepokojivému telefonátu. (Netflix)

Michal.Lukac

To, čo prvý diel načal, druhý rozvinul. Nebolo nám predstavených veľa nových zápletiek či postáv, takže sa ako diváci môžeme sústrediť na už rozpracované zápletky a v neposlednom rade na skvelú nostalgickú atmosféru. Čo ma trochu štve je to, že aj v tomto príbehu figuruje postava typu "všetko vie, ale nič nechce povedať", čo mne osobne pripadá ako lacný scenáristický kúsok. Ale oceňujem to, že tvorcovia sa na príbeh pozerajú z rôznych perspektív (polícia, deti, tínedžeri, rodičia). ()

Tobias18

Pro mě o něco slabší než první díl, halvně skrze spoustu klišé a scén, které samotný příběh nikam nerozvíjí. Zbytek a hlavně závěr tohoto dílu však velká spokojenost. 70%. ()

Tom10000

2.díl. Nancy je pozvána svým kamarádem/klukem Stevem na večírek, jenž neodmítne, ač ví, co by se mohlo stát. Jonathan jde pátrat po Willovi, a v lesích se dostane až k nim dvěma. Ty si vyfotí, spolu s jejich kamarádkou Robin. Tu unese monstrum, jež se podílelo na ztracení Willa. Jedenáctka se seznamuje s kluky, kteří ji pomohli, a snaží se jim vysvětlit její vztah s Willem. Také vidíme vzpomínku na její únos a zjistíme, kdo je její otec. Právě on po ní nyní intenzivně pátrá. Od jedenáctky se dočkáme dalších projevů schopností. Joyce se strachuje o svého syna. 95 procent. ()