VOD (1)

Lucas, Mike a Dustin se snaží domluvit s dívkou, kterou našli v lese. Hopper zpovídá ustaranou Joyce kvůli znepokojivému telefonátu. (Netflix)

David.Darco

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tempo sa jemne spomaľuje a nadprirodzené prvky dostávame zatiaľ len v náznakoch. Každopádne atmosféra stále perfektne funguje (bazénová mystycká scéna a fotografie Jonathana sú jednoducho úžasné). Herecky stále úraduje Wynona Ryder. No a dočkáme sa aj odkazov na Star Wars. Len by som si asi prial aby tie odkazy neboli vždy tak doslovné. ()

Tom10000

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

2.díl. Nancy je pozvána svým kamarádem/klukem Stevem na večírek, jenž neodmítne, ač ví, co by se mohlo stát. Jonathan jde pátrat po Willovi, a v lesích se dostane až k nim dvěma. Ty si vyfotí, spolu s jejich kamarádkou Robin. Tu unese monstrum, jež se podílelo na ztracení Willa. Jedenáctka se seznamuje s kluky, kteří ji pomohli, a snaží se jim vysvětlit její vztah s Willem. Také vidíme vzpomínku na její únos a zjistíme, kdo je její otec. Právě on po ní nyní intenzivně pátrá. Od jedenáctky se dočkáme dalších projevů schopností. Joyce se strachuje o svého syna. 95 procent. ()

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stranger Thnigs mě fakt baví. No fakt, pilot jsem viděl před půl rokem a a teďka koukám na druhý díl. Až takhle mě to chytlo! Dobře, konec srandy. Druhá epizoda je překvapivě lepší než pilot, ale v mých očích tenhle kult nestoupl ani náhodou. Proč mám tak špatný pocit, že vysvětlení bude klišovitým mixem všech slavných osmdesátkových hororů a něco víc se to i nezmůže. Tomu i odpovídá atmosféra, připadá mi to celé strašně laciné. Hlavně aby tam byla ta nostalgická mystika za každou cenu, žádná propracovaná atmosféra se nekoná. Ani že bych se bál to ne, maximálně tak posledních 10 minut a opět je to nějaká scéna s Willovou matkou. Akorát to zakončení je opět takové, že to tam prostě muselo být. Sem sice zvědavý, co z toho vyleze, ale na nic překvapivého to nevidím. Hlavně že je tam ta nostalgie (které tam je tolik, že to mě, jakožto člověka, co tu dobu neprožil, bije do očí), to je totiž hlavní. Všichni vzpomínáme a na příběh kašleme. Takový z toho zatím mám bohužel pocit, uvidíme, jestli mi to další epizoda vyvrátí. Až se k ní teda zase dostanu. Dneska už je to na 3*, ale slabé. ()

wolverine

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak jsem říkal, tento seriál vnímám úplně jinak napoprvé než napodruhé. Napoprvé jsem neměl rád většinu postav, ale teď jsem si to maximálně užil. Zjistil jsem, že první série je úplně jiná než třetí série. Každá je úplně o něčem jiném, a proto nejde řict která je lepší. V té třetí je mnohem víc akce, ale v té první je to spíš kriminálka. Třeba v tomto díle nebyla žádná akční scéna, mě to vůbec nevadilo. Užívám si atmosféru Stranger Things na maximum. Druhá kapitola mi přišla o trochu slabší než první. Doporučuju ke zhlédnutí. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Chlapci privedú !Jedenástku" do Mikeovho domu a ten jej dá prezývku El. Mike s kamarátmi sa dozvedia o tom, že El hľadajú !zlí ľudia" a zistia viac o jej schopnostiach aj o tom, že by mohla vedieť, kde je Will. Willova mama dva večere po sebe obdrží hovor v ktorom počuje dýchanie a je presvedčená, že jej volá Will. Mikeova staršia sestra sa zúčastní párty u jej priateľa s kamarátkou Barbarov. Krik z domu privedie k ich záhrade Willovho brata Jonathana, ktorý hľadá Willa v lese po tom, ako navštívil ich otca a zistil, že Will uňho nie je. Seriál má prekvapujúco dobrú atmosféru, avšak v porovnaní zo seriálom Dark sa zameriava na mladšiu generáciu. ()

• Než Jonathan (Charlie Heaton) odejde hlavním vchodem ze školy, kde předtím na nástěnku pověsil plakát s oznámením o zmizení svého bratra, můžeme v momentě, kdy se zapne školní rozhlas, zaslechnout nezřetelný hlas, jak říká: „Mommy“ („Mami“). (HellFire)
  • Na konci dielu je scéna s bazénom a záber na prázdny odrazový mostík. V pozadí hrá skladba "A Hazy Shade of Winter" od The Bangles. Oficiálne video k tejto skladbe má na začiatku scénu s bazénom a zábery na prázdny odrazový mostík. (andrejba)
  • Při rozhovoru kamarádů padne jméno Michael Myers, postavy maskovaného zabijáka z hororové filmové série Halloween (od r. 1978). (Duoscop)