Eleven se marně snaží kontaktovat Willa a Lucas varuje, že „zlí muži přicházejí“. Nancy s Jonathanem ukážou policii, co se Jonathanovi podařilo vyfotit. (Netflix)

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S minimalistickým obsazením a na malém prostoru si s námi pohrávalo komorním postapokalyptickým survivalem Hidden bratrské duo Matt a Ross Dufferovi už v roce 2015. Mělo za sebou podíl na několika krátkometrážních horůrcích. Tímhle ovšem vyvolalo maximální humbuk a sedmou epizodu považuju asi za nejzdařilejší. Herecký výkon Millie Bobby Brown je na oba zdvižené palce nahoru. Divák vnímá odkazy na Spielbergovy klasiky, na kultovní kousky jako je Věc, Vetřelec, Návrat do budoucnosti nebo Noční můra v Elm Street. A jsou to sakra milé vzpomínky. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi prvá časť, ktorá sa od tých odlišných trochu odlišuje. Predsa len sa blíži finále a tak sme stále bližšie a častejšie vo svete, ktorý nám tvorcovia po častiach ponúkajú stále viac a viac, ale nikdy nie naplno. Bathtub patrí jednoznačne Jedenástke a konečne sa dejové línie väčšiny miestnych ľudí navzájom prepoja a nemusíme tak sledovať spoznávanie okolností separátne a tým pádom aj duplicitne, ale naraz. ()

JohnMiller

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ále čo.. V predposledne epizóde prvej série sa nám pospájali všetky kladné postavy, ktoré prechádzali vlastnými dejovými líniami. Bolo to celkom pútavé. Eleven sa v spoločnosti všetkých postáv rozhodne spojiť sa s nezvestným chlapcom a tým oškvarkom menom Barbara. Keďže je veľmi zoslabnutá, sama to nezvládne a tak skúsi to, čo fungovalo pri experimentoch na nej. A to izolačná nádrž. Síce ju vyrobia z toho čo majú k dispozícií, ale zafunguje to.... ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lucas varuje Mikea, že agenti na čele s doktorom Brennerom sú na ceste k Mikeovmu domu. Mike, El a Dustin agentom utečú aj vďaka domu, že El vďaka svojim schopnostiam prevrhne dodávku. Šerif Hopper, Joyce, Jonathan a Nancy sa tretnú na policanej stanici a od Troya sa dozvedia že hľadané dievča je s Mikeom a jeho kamarátmi. Šerif vyzdvihne deti v ich úkryte a spolu spoja svoje sily v školskej telocvični. Dustin sa od učiteľa fyziky dozvie, ako postaviť nádrž vďaka ktorej El dokáže putovať svetom na druhej strane. El tam zistí, čo sa stalo s Barbarou a aj to, kde sa nachádza Will. Šerif Hooper a Joyce sa rozhodnú ísť po Willa na druhú stranu a vniknú na pozemok Brennerovej továrne, kde ich zadrží ochranka. Škoda toho, ako je zobrazené putovanie El druhou dimenziou a rovnako toho ako ľahko hrdinovia postavia nádrž, nakoľko by malo ísť o prísne tajný projekt. Rovnako útek Mikea a priateľov pred agentmi je strašne naivný. Už nech Willa zachránia a uvidíme, akým smerom sa bude odvíjať dej druhej série. ()

corpsy

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vôbec sa nečudujem, ak niekoho umelecky silne ovplyvnia filmy z detstva a má možnosť k nim vyjadriť náležitú poctu. Pre tvorcov bol jedným z týchto snímkov aj E.T. čo badať v úvodných akčných minútach, kde dôjde aj na obľúbenú naháňačku autá vs. bicykle. Skvelý homage nielen spomenutému filmu, ale aj celej mysterióznej filmografii 80. rokov. ()

• Will Byers (Noah Schnapp) si na konci epizody zpívá „Should I Stay Or Should I Go“ (The Clash). (Duoscop)