Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Kovaja

Vyborný film s ještě lepšími hereckými výkony (Penn,Watts,Del Toro).Trošku zamotaný děj ale člověk který se do filmu zakousne tak zjistí že jde o fakt cutny bonbonek.Myslím si že rozepisovat se tady o ději filmu je zbytečné,to se musí vidět. ()

Katka88

Skládanka životních příběhů, které do sebe možná nechtěně, ale osudově zapadnou. Takové filmy mám ráda, je mi jedno, že všechno pochopím až na konci a během filmu třeba i trochu tápu v ději. Ale tohle bylo hodně silný. A taky si myslím, že Sean Penn měl spíš dostat tu zlatou sošku za tenhle výkon než za Tajemnou řeku. ()

dopita

Tak tenhle film se hodně povedl, je přesně podle mýho gusta. Napínavý, nepředvídatelný se skvělými hereckými výkony. Hlavně Benicio Del Toro mě vyrazil dech. ()

markul

Moje první setkání s tímto režisérem dopadlo na výbornou. Zpočátku to sice vypadalo na náročný film, ale jak jsem si zvykl na jeho koncepci, tak se stal docela lehce stravitelným. Výborné herecké výkony, kde bych vyzdvihl především Naomi Watts, která se tak zařadila mezi mé oblíbené herečky. Strašně mi to připomínalo Crash a oba filmy zde mají taky shodné hodnocení. Já tento druh filmů prostě můžu. ()

Lewisek

Film mě neoslovil tolik jako drama "Crash (2004)" Sean Penn a Naomi Watts se mi líbili a celkově postavy se mi vážně líbily, ale ta režije a časové zpřeházání scén mi tolik nesedlo. Možná příště. ()

I.AM.NOT

Fantastická, složitá (ale ne nesmyslná) mozaika lidských osudů, která se skládá dohromady velmi pomalu, ale o to napínavěji. Životní výkon Seana Penna! Neuvěřitelná režie a střih, kde však forma nezaostává nad obsahem. ()

Pretender

''How many lives do we live? How many times do we die? They say we all lose 21 grams... at the exact moment of our death. Everyone. And how much fits into 21 grams? How much is lost? When do we lose 21 grams? How much goes with them? How much is gained? How much is gained? Twenty-one grams. The weight of a stack of five nickels. The weight of a hummingbird. A chocolate bar. How much did 21 grams weigh?'' ()

Fantomas92

Nemám to slovo rád ale tento film je dechberoucí. I když si myslíte, že víte, co přijde, stane se to tak, jak jste to určitě nečekali a je to "nádhera". ()

kedl

Strhující přiběh, rozložen na části, které zprvu vychází nelogicky, ale postupem času do sebe začínají zapadat až je z toho celek. Fantastický výkon Benicia Del Tora a Seana Penna. ()

HArna

Výborný film - s výborným hereckým obsazením. Troufám si říct, že je to od tohoto řežiséra nejlepší film. Amores perros byl vynikající, ale tenhle film je bomba. Zpočátku jsem tu "skládačku plnou střípků" moc nemusel, ale za chvíli jsem si zvykl. Nakonec se tenhle film u mě zařadil k nejlepším vůbec. Nejvíce bych u tohoto snímku vyzdvyhl Naomi Watts a Seana Penna. Vynikající byl i Benicio del Toro. Vlastně všichni byli super. Jak říkám - velmi dobře poskládaný film. ()

XdanteX

zase jeden z těch filmů z nichž poetično teče z každého záběru a všichni jsou propleteni se všema a všechno se vším.... Amores Perros bylo parádní...ale tohle je druhá liga...Nezachrání to u mě ani vynikajícní Del Torro a Sean Penn ()

kolemjdouc

film o tom jak jedna vteřina dokáže změnit život mnoha lidem kteří se nikdy dřív nepotkali a sejdou se v jedné časové ose.Strhující výkony všech herců bez rozdílu.A i ty malé děti své role hrály přesvědčivě.Možná proto,že se kolem filmu tak americky nemotalo tolik lidí.Viz závěrečné titulky.Děj nemá vedlejší ruchy které vás neodvádí od postav a soustřeďijete se jen na ně.O to víc vše prožíváte s nimi a chápete je.Jen je třeba film sledovat pozorně od začátku.Protože děj je opravdu přeskakován dopředu a zpátky.Chvíli se budete cítit zmateně ale včas pochopíte že to tak musí být! ()

HonzysKISS

Má to naprosto výborný příběh, skvělý hraní, parádní hudbu... Ale je to tak příšerně vyprávěný, že mě to prostě tolik nebavilo. Úplně nesnáším, když jsou scénky takhle debilně rozdělávaný. ()

Haymar

Neuveritelne silne... Neuveritelne pusobive... Neuveritelne syrove... Neuveritelne civilni... Neuveritelne zahrane... Neuveritelne zrezirovane... Neuveritelne napsane... Zkratka uzasnej film, kterej uz ale nechci nikdy v zivot znovu videt ! ()

Piškotka

Musím se přiznat, že tento film bych si nepustila v depresivním rozpoložení. Celým filmem se vine smutek, beznaděj, extrémně silný pocit viny a smrt jako pověstná červená nit. Stejně tak filozofická témata jako snaha o morální nápravu vírou v Boha, zplození života jako náplast za vyhaslý vztah či cizí srdce ve vlastním těle. Všechny tři příběhy neplynou v klasické návaznosti, ale napřeskáčku. Bystrému divákovi však dojde logičnost nelogického. Nejvíce se mi líbil Sean Penn a Benicio del Toro. Působili důvěryhodně, oba řešili svou existenci, byť v odlišné podobě. Benicio jako Bohem napravený recidivista Jack Jordan autenticky vyjadřoval silné výčitky svědomí a viny. Dokáže takovou proměnu opravdu víra v Boha? A smířit se s tím, že Bůh je se mnou, i když jsem zhřešil a věřit zároveň tomu, že hřích je vina věřícího nikoli Boha? Naomi Watts jsem nevěřila, v celém snímku se tváří stejně vystrašeně a afektovaně. A myšlenka, že smrtí se člověk stává o 21 gramů lehčí, stojí za zamyšlení. Je to dohasínající duší nebo posledním vydechnutím? ()

Káronoš

Dost drsný a uvěřitelný snímek, který mě spoutal do depresivní mozaiky lidských osudů a otřesného sledu událostí. Jak může jedna nešťastná náhoda ovlivnit nespočet lidských vztahů a zničit životy osobně vzdáleným lidem či jak může něčí smrt darovat život ( po případě i svoji manželku) a drasticky změnit chod událostí, které následují? Alejandro González Iñárritu se to snažil natočit v tomto skvostném snímku plného bolesti a "křehkosti" života, povedlo se mu to i s drtivým přísunem emocí na diváka. Nemá smysl popisovat, protože tohle je poviností filmového fanouška shlédnout a trpět z hlavními hrdiny po celou dobu. „Život si nevybýrá, život je svině, život je bolestivý a dokud se nespálíš, nepoznáž ho".: Tohle mi Iñárritu vypálil hluboko do duše a já mu za to děkuji. Jak dokázal vložit do snímku tolik utrpení, bolesti a vůbec emocí? Touhle otázkou jsem se trápil už v jeho "pozdějším" počinu Babel a zdřejmě se odpovědi nedočkám. Spíše dalších otázek po dalším filmu, který doufám brzy natočí. Hodnocení: 9.5/10 ()

Tristaver

Mozaika několika lidských životů zoufale ztrácí na režii. Iňarritu ve spoustě okamžiků pohořel. To, co skvěle funguje v Babelu, se nedá věřit "jednadvacítce". Naomi je hysterická jak může, ale rozhodně to ke kvalitním výkonům nepatří, což se nedá říct o Beniciovi, který zde podává výkon vskutku nadlidský. Penn zahrál svůj průměr. ()

lucijelucije

Typy těchto snímků, a celkových hereckých projevů mě prostě baví. Několik vzájeně se propojujících příěhů, vzlety a pády během malého okamžiku, co víme, co se se může stát právě teď. Vynikající režisér A. González Iňarritu předvedl, že to prostě umí nejen s filmy, ale i s herci. Velký zmatek na začátku s vyvýjícími se jasnostmi na konci. Jednoznačně ohromné. Má to dynamiku a vše, co ve filmu má být. Nechybí tomu prostě nic. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)